Bodrum Kalesi Gezi Rehberi | Nerede, Tarihi ve Giriş Ücretleri

Hakkında Bilgiler

Bodrum Kalesi, bu güzel yapının gezilecek yerlerine, tarihine ve nasıl gidildiğine gelin hep beraber bir göz atalım. Muğla’nın Bodrum ilçesinde iki liman arasında kayalık alan üzerine kurulan bir yapı olarak günümüze kadar gelmiştir. Bu güzel yapının gezilecek yerlerini ve nasıl gidildiğine bir göz atalım.

1400’lü yılların sonundan 1500’lü yılların başına kadar ki dönemde inşa edilen kale o dönemlerde St. Jean Şövalyeleri’nin kalesi olarak kullanılıyordu.Günümüzde ise Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak da kullanılan kale içinde Türk hamamı, Amphora sergilemesi, Cam Salonu, Cam Batığı, Sikke ve Mücevherat Salonu, Doğu Roma Gemisi, Karyalı Prenses Salonu, İşkence ve Katliam Odaları gibi bölümler sergileniyor.

Yine kalenin avlu bölümlerinde de bazı eserler ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. 1995 senesinde Yılın Müzesi yarışmasında “Özel Övgü” ödülünü de almaya hak kazanmıştır.

Bodrum - bodrum kalesi

Bodrum araştırması yapanların en merak ettikleri konuların başında Bodrum kalesi hakkında bilgi geliyor. Bodrum kalesi Bodrum beldesinin adeta simgesi durumundadır ve Bodrum fotoğraflarında da genelde kalenin resimlerini görürsünüz. Bodrum kalesi Saint jean şövalyeleri tarafından 15. ve 16. Yüzyılları arasında yapılmıştır.

Bodrum Kalesi Resimleri

Giriş Ücretleri (2023)

Giriş Tarifesi Giriş Ücreti
Tam Bilet 30 TL

Bodrum Kalesi girişleri ücretlidir. Bodrum Kalesine giriş ücreti yetişkinler için 30 TL‘dir. Müzekartınız varsa yılda iki kez ücretsiz giriş yapabilirsiniz.


Ziyaret Saatleri

Bodrum Kalesi Pazartesi günleri hariç haftanın altı günü ziyarete açıktır. Gün içerisinde 08:30 – 18:30 saatleri arasında uğrayabilirsiniz. Ancak kış aylarında kapanış saati 16:30‘a kadar düşmektedir.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Adres: Bodrum Kalesi, Çarşı Mah. 48400 – Bodrum / Muğla
İletişim: (0252) 316 2516

Denize yakındır ve Bodruma girer girmez gözünüze çarpacaktır.

 »  Eğer Yolunuz Muğla ve çevresine düşerse Muğla’da gezilecek yerler adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.