Bodrum Kalesi Tanıtımı | Giriş Ücreti, Nerede ve Nasıl Gidilir?

Genel Bilgiler

Bodrum Kalesi Hakkında bilgi

 »  Bodrum Kalesi, bu güzel yapının gezilecek yerlerine, tarihine ve nasıl gidildiğine gelin hep beraber bir göz atalım. Muğla’nın Bodrum ilçesinde iki liman arasında kayalık alan üzerine kurulan bir yapı olarak günümüze kadar gelmiştir. Bu güzel yapının gezilecek yerlerini ve nasıl gidildiğine bir göz atalım.

1400’lü yılların sonundan 1500’lü yılların başına kadar ki dönemde inşa edilen kale o dönemlerde St. Jean Şövalyeleri’nin kalesi olarak kullanılıyordu.Günümüzde ise Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak da kullanılan kale içinde Türk hamamı, Amphora sergilemesi, Cam Salonu, Cam Batığı, Sikke ve Mücevherat Salonu, Doğu Roma Gemisi, Karyalı Prenses Salonu, İşkence ve Katliam Odaları gibi bölümler sergileniyor.

Yine kalenin avlu bölümlerinde de bazı eserler ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. 1995 senesinde Yılın Müzesi yarışmasında “Özel Övgü” ödülünü de almaya hak kazanmıştır.

 »  Bodrum araştırması yapanların en merak ettikleri konuların başında Bodrum kalesi hakkında bilgi geliyor. Bodrum kalesi Bodrum beldesinin adeta simgesi durumundadır ve Bodrum fotoğraflarında da genelde kalenin resimlerini görürsünüz. Bodrum kalesi Saint jean şövalyeleri tarafından 15. ve 16. Yüzyılları arasında yapılmıştır.

Bodrum Kalesi resimleri

Giriş Ücretleri & Ziyaret Saatleri
Giriş Tarifesi Giriş Ücreti
Tam Bilet 30 TL

Bodrum Kalesi Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Bodrum Kalesi girişleri ücretlidir. 2019 yılı Bodrum Kalesine giriş ücreti 30 TL‘dir. Müze Kartınız varsa yılda iki kez ücretsiz giriş yapabilirsiniz.

Bodrum Kalesi Pazartesi günleri hariç haftanın altı günü ziyarete açıktır. Gün içerisinde 08:30 – 18:30 saatleri arasında uğrayabilirsiniz. Ancak kış aylarında kapanış saati 16:30’a kadar düşmektedir.

Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri
Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz! (Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Bodrum Kalesi Nerede ve Nasıl gidilir?

  • Adres: Bodrum Kalesi, Çarşı Mah. 48400 – Bodrum / Muğla
  • İletişim: (0252) 316 2516

Denize yakındır ve Bodruma girer girmez gözünüze çarpacaktır.

 »  Eğer Yolunuz Muğla ve çevresine düşerse Muğla’da gezilecek yerler adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL