Bozdağ Kayak Merkezi Nerede | Pistleri ve Hakkında Bilgiler

Hakkında Bilgiler

Hem yaz ve hem de kış sezonlarında turizme açık olan Bozdağ Kayak Merkezi 1998 yılında hizmete açılmıştır. Tesis tatil günlerinde 15 binin üzerinde ziyaretçiye hizmet verebilmektedir. Tesiste 3 adet kayak alanı bulunmakta olup, profesyonel ve amatör kayakçılara hitap etmektedir. Tesis içerisinde 60 yataklı otel, restoran, kafeterya, izleme balkonları bulunmaktadır.

Ne Zaman Gidilir?

Bozdağ kayak merkezinin olduğu bölge, kış mevsimlerinde sürekli olarak kar yağışı alan bir bölgedir. Aralık ayından başlayarak mart ayına kadar bu bölgede rahatlıkla kayak yapılabilir. Normal kış koşulları içerisinde kar kalınlığı 80-120 cm arası değişkenlik göstermektedir. Bu bölgedeki iklim daha çok Akdeniz iklimi özelliklerine sahiptir. Haziran ayı kayak yapmak için uygun değildir ancak bölgede yine kar görülmektedir

İzmir - Bozdag kayak merkezi izmir gezi

Bozdağ Kayak Merkezi Pistleri

Bozdağ’ın özellikle kuzey tarafına bakan yamaçlara yakın bölümlerde Alp disiplini kayak uygulamaları yapmak için son derece elverişli yerler bulunmaktadır. Kayak merkezinde 3 adet mekanik tesis bulunmaktadır. İki tepe arasındaki kot farkı yaklaşık olarak 350 metre civarındadır. Kayak yapmaya uygun olan pistin uzunluğu ise 3.000 metre civarında olup uzmanlara göre bu uzunluk, uluslar arası yarışların yapılabilmesi için yeterli olduğu vurgulanmaktadır. Pistler, gerek acemi kayakçılar için gerekse usta kayakçılar için ideal olduğunu söyleyebiliriz.

Bozdağ Kayak Merkezi’nde Konaklama İmkanları

Kayak merkezinde bulunan otellerden biri olan Bozdağ Kayak Merkezi Oteli, Balçova Termal tarafından işletilmekte olup ziyaretçilerine en iyi hizmeti sunmaya özen göstermektedir. Toplamda 20 oda ( 16 oda, 4 suit oda) ile hizmet veren otelde, dileyenler kayak malzemeleri ve diğer gerekli malzemeleri satın alma ya da kiralama şansına sahipler. Ücreti ve diğer detayları resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

  • İrtibat No: 0553 431 91 86

Bozdağ Kayak Merkezi Taşıma İmkanları

Bozdağ Kayak Merkezi’nde kolayca zirveye ulaşmak için çeşitli ulaşım araçları bulunmaktadır. Kayak Merkezinde;
 #  650 metre çıkış, 1200 metre iniş, 450 metre çıkış 900 metre inişli teleski bulunmakta.
 #  Saatte 1000 kişi taşıma kapasiteli 1549 metre uzunluğunda telesiyej bulunmaktadır.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

 #  Bozdağ kayak merkezi, İzmir ili yakınlarında, Ödemiş ilçesi ve Bozdağı Köyü yakınlarında Bozdağı’nda bulunmaktadır.

 #  Bozdağ’a İzmir’den iki farklı şekilde ulaşmak mümkündür.
 #  İzmir’den Kemalpaşa-Turgutlu-Sart yolu izlenerek Bozdağ’a ulaşabilir veya Torbalı-Ödemiş-Birgi yolunu kullanabilirsiniz. Ödemiş ile Bozdağ arası yaklaşık olarak 26 km’dir. İzmir Bozdağ arası ise yaklaşık olarak 110 km’dir.
 #  Yine şehir merkezinden Bozdağ kayak merkezine otobüs ile veya özel araçlar vasıtasıyla rahatlıkla ulaşabilmek mümkündür.


 »  Eğer Yolunuz İzmir’e düşerse İzmir’de gezilecek yerler adlı içeriğimizi inceleyebilir ve kendinize rehber edinebilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.