Çamlıca Tepesi

Çamlıca Tepesi Hakkında Kısa Bilgi

Çamlıca Tepesi, İstanbul’un en yüksek iki tepesine verilen isimdir. Küçük ve Büyük Çamlıca Tepeleri olarak ikiye ayrılan bu bölge İstanbul’da şehir manzarasının tadının çıkarılacağı güzel yerlerden biridir.

Çamlıca Tepesi

Büyük Çamlıca’da genellikle belediye tarafından işletilen restoran, kafeler ile yeşil alanlar, Küçük Çamlıca’da ise Topkapı, Cihannüma ve Sofa Köşklerinin yer aldığı bir koru bulunmaktadır.

Çamlıca Tepesi

 »  Küçük Çamlıca Tepesi: İçerisinde, sofa cihannüma, Topkapı köşkleri, çamlıca korusu gibi eğlenceli mekanlar ve ziyaret edilmesi gereken önemli yerler bulunmaktadır. Küçük çamlıca tepesinde ayrıca bulunan çeşitli restoranlarda lezzetli yemekler yiyebilir kafeteryalarda arkadaşlarınız ile güzel vakitler geçirebilirsiniz.

 »  Büyük Çamlıca Tepesi: Denizden yaklaşık 262 metre yüksekliktedir. TV vericileri, Nurbaba Tekkesi, restoranlar, kafeler ve sosyal tesisleri ile dikkat çeken tepe, Çamlıca Tepeleri arasında daha popüler olanıdır.

Çamlıca Tepesi Resimleri

Çamlıca Tepesi

Çamlıca Tepesi Kahvaltı Fiyatları

Büyük Çamlıca Tepesinde İBB’nin sosyal tesisleri, kafeleri ve restoranları gibi birçok imkan mevcut. Muhteşem manzara karşısında kahvaltı yaparken büyük keyif alacağınıza garanti verebiliriz. Hatırlatmak isterim ki Çamlıca tepesi İstanbul’un en çok ilgi gören yerlerinden olduğundan biraz erken davranıp yerinizi almanızdır. Sizde şahit olacaksınız ki manzarayı görmeye can atan binlerce kişi var.

 Fiyatlandırma : Fiyat aralığı işletmenin inisiyatifinde olduğundan en kesin cevabı iletişim bilgilerini kullanarak öğrenebilirsiniz. Bilmenizi isterimki manzaraya karşı verebileceğiniz en ortalama fiyat 50 TL civarıdır.

Çamlıca Tepesi Otopark Ücreti

Araçla gidenler için Çamlıca tepesinde ücretli otopark bulunduğunu söyleme gereği duydum. Yol üzerine de bırakabilirsiniz ama aracım bana yakın ve güvende olsun diyorsanız Ücretli otopark’da mevcut olduğunu bilin istedim. Aklımda kaldığı kadarıyla 10TL gibi bir rakam ödedim.

Çamlıca Tepesi Mekanları 

 • İBB Çamlıca Sosyal Tesisleri
 • Kaserol Eating House
 • Ora Steak & Burgers
 • Daily Dana Burger & Steak
 • Desde Café ve Restaurant & Yusuf İzzettin Paşa Köşkü

Çamlıca Tepesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

 Adres:  Kısıklı Mahallesi Çamlıca Tepesi / Üsküdar / İstanbul

Çamlıca Tepesi İstanbul’un Anadolu yakasının Üsküdar İlçesinde yer almaktadır. Üsküdar’a kadar geldiğinizde 11A, 11D, 11E, 11F, 11G, 11K, 11L, 11P, 11ST, 11V, 11Y, 11ÜS, 320, 9A, 9Ç, 9ÜD ve 9Ş numaralı otobüs hatlarını kullanarak Çamlıca durağında inebilirsiniz. Duraktan indikten sonra kısa bir yürüyüşle tepeye ulaşabilirsiniz.

Google Map / Konum Bilgileri

 »  İstanbul’a ilk kez gelenler adına hazırlamış olduğumuz İstanbul Gezi Listesi içeriğimizi inceleyip kendinize rehber edinebilirsiniz. Çamlıca Tepesi ziyaretinizden sonra civarda bulunan Fethi Paşa Sarayı ve Fatih Korusu (Otağtepe) hakkında bilgi almak için bağlantılara tıklayabilirsiniz.

12 KİŞİ TARAFINDAN YORUM YAPILDI.

 1. Oturup rahat rahat manzara izlenebilecek bir yer değil oturulacak duzgun bir yeri yok öyle bir tur atıp çıkarsınız anca. Zaten sürekli kalabalık etrafinda büfeler var kumpir daha çok fakat aldığımıza pişman olduk çok kötüydü anladikki onlarda hemen paramı kazanıyım yeter şeklinde işliyorlar Kısacası gelin damat gitsin çamlıca tepesinde 2 fotoğraf cektirsin anca bir işe yarar.

 2. İstanbul’a herhangi bir misafiriniz gelmişse eğer, ilk getirilmesi gereken yer burası bence.( Anadolu yakasında oturanlar için söylüyorum tabiki) öncelikle buradan harita bilgisini detaylı verip, sonrasında sahil hattı üzerinden yapılacak bir yolculuk zihinlerde daha çok yer ediyor kanaatindeyim. Yaz ayları düğün çekimleri yüzünden epeyce kalabalık olabiliyor 🙂

 3. Anlatmaya kelimeler yetmez. Konumu, manzarası çok güzel. İbb ye ait sosyal tesisler mevcut, yeme-içme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. otopark (ücretli) bulunmaktadır. Piknik yerleride var doğa ile içiçe bir yer. Dinlenmek ve istanbula yüksekten bakmak ve huzur bulmak için çok ideal bir yer.

 4. Adlandırılamayacak kadar güzel! Şahane! Kısacası huzuru yaşatan bir yer. Büyükşehir İstanbul yoğunluğunda kaybolmuş ve huzuru arıyorum diyen varsa uzağa gitmesin. Herkese hitap ediyor ayrıca. Cafe, restaurant gibi çeşit çeşit yer bulunmakta. Kimimiz fiyat konusunda tereddüt ederiz lakin İstanbul sosyal tesisi de bulunmaktadır. Şahsen orada iki kişilik atıştırmalığa 30₺ verdik. Tavuk et 15-20₺ arasında değişiyor. Ayrıca patates veya mantar da 5-7₺ olduğu için o temiz hava sizi istediği kadar acıktırsın, cüzdanınızı boşaltamayacak 🙂 Ben Cafeyi manzarayı bırakayım da şöyle bir yayılayım diyenler için çimler, piknik alanları ve koskoca alan hemen hemen her yerde. Gitmeyi düşünenler düşünmeyi bırakıp gitmeliler 🙂

 5. yazı ayrı, kışı ayrı. yazın tazecik havada kahvaltını yaparsın, kışın gelirsin salep içersin, temiz hava alır gidersin. noksan olarak rant biraz fazla ispark harici otoparkları beğenmiyorum. kim oldukları belli değil. Yazın kalabalık bir yer bunu da mutlaka size ileteyim. oradan sonra çengelköy ardene uğramanızı tavsiye ederim.

 6. elinize sağlık bu aralar gezi planı yaparken gezilesiyer.com sitesi sürekli karşıma çıkıyor. belli ki işinizi iyi yapıyorsunuz 🙂

  • Dilek hanım bu güzel yorumlarınız sayesinde azimle doğru bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz 😉 çok teşekkür ederiz 😉

 7. çamlıca tepesi anadolu yakasının en güzel yeridir bence…gece manzarasını görmenizi kesinlikle öneririm.

BİR YORUM YAZIN | yazmadan önce

Please enter your comment!
Please enter your name here