Eminönü balıkçılar
Eminönü balıkçılar

İstanbul’a gelip Eminönü’ne uğramadan dönerseniz inanın çok şey kaçırmış olursunuz. Türkiye’nin en çok ziyaretçi ağırlayan yerlerinden birisi olan Eminönü, Görmeniz gereken yerler bakımından bir çok tarihi mekan ve örf ve adetlerimizden kesitler sunmakta. Bunlardan birisi de;

Eminönü’nde Balık ekmek yemek

Eminönü balıkçılar

Doğal olarak oldukça kalabalık ve kuyruk beklemek zorunda kalabilirsiniz. Teknelerde pişen balıklar ekmeklere konup anında servis ediliyor. Her tekne önünde 15 den fazla masa sandalye bulunsa da bu leziz lezzetten herkesin tatmasını istiyorsanız hemen yeyip kalkmanız gerekiyor. veya paket yaptırıp bir kenarda oturup manzarayı seyredebilirsiniz.

Lezzeti karşısında en az 2 tane yemek isteyebilirsiniz bence ona göre sipariş verin. Ücreti konusuna gelecek olursak 2017 yılında en son gittiğimde fiyatı;

Ekmek arası balık ekmek ücreti: 10 TL idi.

Eminönü’nü Nerede, Nasıl Gidilir?

Metro İle Şişhane Durağında inip karaköy’e inin. ve Galata köprüsünü karşıya geçin. bu sizi hem trafikten ve diğer alternatif yollardan daha hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. (azami süre: 5-7dk)

Eğer kaşı yakadan geliyorsanız bir çok alternatif mevcut. En kısası Metro Bulun.

Google Map / Konum Bilgileri

Bu yazıda Eminönü Balıkçılar Bölgesini incelediniz. Eminönü’nde gezilecek diğer yerleri incelemek için ‘ Eminönü’nde Gezilecek yerler ‘ adlı konuya göz atabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN | yazmadan önce

Please enter your comment!
Please enter your name here