Eminönü Balıkçılar | Ekmek Arası ücreti ne kadar?, Nasıl Gidilir?

Hakkında Bilgiler

İstanbul’a gelip Eminönü’ne uğramadan dönerseniz inanın çok şey kaçırmış olursunuz. Türkiye’nin en çok ziyaretçi ağırlayan yerlerinden birisi olan Eminönü, Görmeniz gereken yerler bakımından bir çok tarihi mekan ve örf ve adetlerimizden kesitler sunmakta. Bunlardan birisi de;

Eminönü’nde Balık ekmek yemek

Eminönü balıkçılar

Doğal olarak oldukça kalabalık ve kuyruk beklemek zorunda kalabilirsiniz. Teknelerde pişen balıklar ekmeklere konup anında servis ediliyor. Her tekne önünde 15 den fazla masa sandalye bulunsa da bu leziz lezzetten herkesin tatmasını istiyorsanız hemen yeyip kalkmanız gerekiyor. veya paket yaptırıp bir kenarda oturup manzarayı seyredebilirsiniz.

Lezzeti karşısında en az 2 tane yemek isteyebilirsiniz bence ona göre sipariş verin. Ücreti konusuna gelecek olursak 2017 yılında en son gittiğimde fiyatı 10 TL idi.

2019 yılı ekmek arası balık fiyatı: 15 TL

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Metro İle Şişhane Durağında inip Karaköy’e inin. ve Galata köprüsünü karşıya geçin. bu sizi hem trafikten ve diğer alternatif yollardan daha hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır. (azami süre: 5-7 dakika)

Eğer kaşı yakadan geliyorsanız bir çok alternatif mevcut. En kısası Metro Bulun.

Bu yazıda Eminönü Balıkçılar Bölgesini incelediniz. Eminönü’nde gezilecek diğer yerleri incelemek için ‘ Eminönü’nde Gezilecek yerler ‘ adlı konuya göz atabilirsiniz.

  • Adem Yalmancıoğlu
    Adem Yalmancıoğlu - 16:22

    Ailem ve dostlarım ile gittik. küçükler için pilav istedik ve ekşimiş bozulmuş kokuyordu. geri gönderdim. garson terayağ kokuyor diye söylendi. sanki hiç terayağlı pilav yemedik. bu gibi sokak lezzetlerinin mutlaka sıkı denetimden geçmesi gerekiyor. hiç güzel değil gitmenizi önermiyorum.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!