Hazarbaba Kayak Merkezi Hakkında Bilgi, Nerede ve Nasıl Gidilir ?

Genel Bilgiler

Hazarbaba Kayak Merkezi Hakkında Bilgi

Kayak sporuna elverişli konumda bulunan pisti yer alan, kafeterya imkanları ve telesiyeji ile standartlara uygun konumda olan, Hazarbaba dağında konumlu, Hazar gölüne yukarıdan bakmakta olan, 1850 metre yükseklikteki kompleks, Hazarbaba Kayak Merkezidir.

Hazarbaba Kayak Merkezi 1999 yılında faaliyete girmiştir. Yoğun kar yağışı görülen kayak merkezinde, kar kalınlığı 3 metreye kadar yükselebilmektedir. Gerek profesyonel, gerek ise amatör kayakçıların, rahatlık ile kullanabildiği pistleri dikkat çekicidir.

Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri
Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz! (Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Hazarbaba Kayak Merkezi Nerede ?

Hazarbaba Kayak Merkezi, Elazığ iline bağlı Sivrice ilçesinde yer almaktadır. Sivrice ilçesi sınırları içerisinde bulunan Hazarbaba dağı, kayak merkezinin konumlandığı alandır. Elazığ’a 30 km. mesafede bulunan merkez, Sivrice ilçesine ise 6 km. uzaklıkta bulunmaktadır. Kayak merkezine ulaşımda kullanılan kara yolu sürekli olarak açık halde tutulmaktadır.

Hazarbaba Kayak Merkezine Nasıl Gidilir ?

Hazarbaba Kayak Merkezi, Elazığ hava alanına 22 km. mesafede yer almaktadır. Ayrıca demir yolu hattına da 5 km.lik bir mesafede bulunmaktadır. Bu neden ile kayak merkezine ulaşım imkanı oldukça kolaydır. İlçe merkezine ulaşıldıktan sonra 6 km. mesafeye sahip yol, kara yolu üzerinden aşılmaktadır. Sivrice ilçesinden kayak merkezine ulaşım için araç temin edilebilmektedir. Ankara’ya olan mesafesi 741 km. olması nedeni ile Elazığ’a uçak ile ulaşmak ve sonrasında karayolu ile devam etmek ulaşımı kolaylaştırmaktadır.

  • Adres:  Karaçalı, Yedikardeş / Sivrice / Elazığ
  • Konum bilgileri için tıklayın.

 »  Ayrıca Ülkemizde bulunan diğer kayak merkezlerine buradan göz atabilirsiniz.

 »  Eğer Yolunuz Elazığ ve çevresine düşerse daha önceden açmış olduğumuz Elazığ Gezilecek yerler adlı yazımızı mutlaka incelemenizi öneriyoruz.

  • İpek Pak
    İpek Pak - 14:20

    Biraz yetersiz buldu diyebilirim. Bu manzaraya bu kadar ufak bir tesis yakıştıramadım doğrusu. Daha kaliteli ve büyük olmalıydı.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL