Hazarbaba Kayak Merkezi Rehberi | Nerede ve Hakkında Bilgiler

Hakkında Bilgiler

Kayak sporuna elverişli konumda bulunan pisti yer alan, kafeterya imkanları ve telesiyeji ile standartlara uygun konumda olan, Hazarbaba dağında konumlu, Hazar gölüne yukarıdan bakmakta olan, 1850 metre yükseklikteki kompleks, Hazarbaba Kayak Merkezidir.

Hazarbaba Kayak Merkezi 1999 yılında faaliyete girmiştir. Yoğun kar yağışı görülen kayak merkezinde, kar kalınlığı 3 metreye kadar yükselebilmektedir. Gerek profesyonel, gerek ise amatör kayakçıların, rahatlık ile kullanabildiği pistleri dikkat çekicidir.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Hazarbaba Kayak Merkezi, Elazığ iline bağlı Sivrice ilçesinde yer almaktadır. Sivrice ilçesi sınırları içerisinde bulunan Hazarbaba dağı, kayak merkezinin konumlandığı alandır. Elazığ’a 30 km. mesafede bulunan merkez, Sivrice ilçesine ise 6 km. uzaklıkta bulunmaktadır. Kayak merkezine ulaşımda kullanılan kara yolu sürekli olarak açık halde tutulmaktadır.

Hazarbaba Kayak Merkezi, Elazığ hava alanına 22 km. mesafede yer almaktadır. Ayrıca demir yolu hattına da 5 km.lik bir mesafede bulunmaktadır. Bu neden ile kayak merkezine ulaşım imkanı oldukça kolaydır. İlçe merkezine ulaşıldıktan sonra 6 km. mesafeye sahip yol, kara yolu üzerinden aşılmaktadır.

Sivrice ilçesinden kayak merkezine ulaşım için araç temin edilebilmektedir. Ankara’ya olan mesafesi 741 km. olması nedeni ile Elazığ’a uçak ile ulaşmak ve sonrasında karayolu ile devam etmek ulaşımı kolaylaştırmaktadır.

  • Adres:  Karaçalı, Yedikardeş / Sivrice / Elazığ
  • Konum bilgileri için tıklayın.

 »  Ayrıca Ülkemizde bulunan diğer kayak merkezlerine buradan göz atabilirsiniz.

 »  Eğer Yolunuz Elazığ ve çevresine düşerse daha önceden açmış olduğumuz Elazığ Gezilecek yerler adlı yazımızı mutlaka incelemenizi öneriyoruz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

  • İpek Pak
    İpek Pak - 14:20

    Biraz yetersiz buldu diyebilirim. Bu manzaraya bu kadar ufak bir tesis yakıştıramadım doğrusu. Daha kaliteli ve büyük olmalıydı.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!