Hierapolis Antik Kenti | Nerede, Giriş Ücretleri ve Detaylar

Hakkında Bilgiler

UNESCO tarafından dünya mirası listesine adı yazılan Hierapolis, Denizli’nin Pamukkale ilçesinde yer almaktadır. Çok büyük bir Antik kent sayılabilecek Hierapolis, Helenistik dönemden arkeolojik kalıntılara sahip olmakta ve kalsiyum oksitli sular sayesinde oluşan beyaz travertenleriyle son derece görkemli bir yapı olma özelliğini taşımaktadır. Özellikle travertenlerde yer alan bu su, bir çok hastalığa çare olma özelliği de taşımaktadır.

 »  Hierapolis ne demek?: Yunanca bir kelime olup, Kutsal şehir anlamı taşımaktadır.

Antik Kentler - Hierapolis

Giriş Ücretleri (2023)

Giriş Tarifesi Giriş Ücreti
Tam bilet 60 TL

Hierapolis Antik Kenti yetişkinler için giriş ücreti  60 TL‘dir. Tatil günleri bayram tatilleri de dahil yoktur. Bir yıl boyunca Müzekart+ ile ise sınırsız ziyaret edebilirsiniz.


Ziyaret Saatleri

15 Nisan ile 2 Ekim arasında Hierapolis Antik Kentine giriş saati 08:00 – 21:00 arasındadır. 3 Ekim ile 14 Nisan arasında ise Hierapolis Antik kentine giriş saati 08:00 – 17:00 arasındadır.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

 Özel Araç İle;  şehir merkezinden Ankara Bulvarı yoluna çıkmaları gerekecek. Bulvara Develi güzergahına gideceğiniz yerden gireceksiniz. Burayı takip ettiğinizde yaklaşık 18-20 kilometre sonra travertenlere ulaşacaksınız. Yol üzerinde travertenlerle ilgili tabelaları da görebilirsiniz.
 Toplu Taşıma:  Denizli otogardan Pamukkale Örenyeri’ne giden minibüsler ile ulaşımı vardır.

E-posta: www.pamukkale.gov.tr
Tel: +90 (258) 264 39 71
Adres: Hierapolis Antik Kenti / Pamukkale / Denizli

 »  Eğer Denizli ve çevresine işiniz düşerse daha önceden hazırladığımız Denizli’de gezilecek yerler adlı yazımızı incelemenizi öneriyoruz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

  • Ali Boyacı
    Ali Boyacı - 16:01

    Güney kapısından girerseniz yürüyerek gezebilirsiniz. Önce hierapolisin amfitiyatrosunu sonra antik havuzu sonra travertenleri gezin. Antik havuz ücretli 35 TL 12 yaş altı daha ucuz 6 yaş altı ücretsiz. Giyinme kabinleri ve ücretsiz dolaplar mevcut. Depozito alıyorlar sadece. Antik havuzun etrafındaki satıcılar acayip kazıklıyorlar ama yapacak bir şey yok başka yiyecek içecek satan yer yakınlarda yok. Travertenlerin gerisinde ve girişte dükkanlar var ama fiyatlar benzer.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.