Hünkar Köşkü Müzesi Rehberi | Nerede, Kahvaltı ve Giriş Ücreti

Hakkında Bilgiler

 »  Hünkar Köşkü, 1844 yılında Padişah Abdülmecid Han’ın Bursa gezisi nedeniyle av köşkü olarak yaptırılmıştır. Köşk, 19 gün gibi kısa bir sürede tamamlanmıştır. Abdülmecid Han’dan sonra Osmanlı sultanlarından Abdülaziz Han ve V. Mehmet Reşat da köşkte konuk olmuştur.

 »  Hünkar Köşkü, 1922 yılında Atatürk ile birlikte kurtuluş savaşı komutanlarını da 12 gün süreyle konuk etmiştir. Atatürk ayrıca, 1925, 1931 ve 1935 yıllarında Bursa’ya yaptığı ziyaretlerde bu köşkte kalmıştır. Atatürk’ün köşkü son ziyareti olan 16 Temmuz 1935 tarihinde, saat 16.00 da köşke gelerek birkaç saat dinlendiği bilinmektedir.

 »  Hünkar Köşkü 173 yıllık geçmişiyle tarihimize tanıklık etmektedir. 29 Mayıs 2003 tarihinde müze olarak hizmet vermeye başlamıştır. Bursa’daki sivil mimari yapıların nadir örneklerinden birisidir.

Hünkar Köşkü Müzesi Resimleri

Bursa - hunkar kosku muzesi 01

Hünkar Köşkü Müzesi Kahvaltı Fiyatları

Köşkün bahçesinde Bursa Büyükşehir belediyesi tarafından Sosyal Tesis aracılığıyla Yeme/İçme hizmeti verilmekte. 09:00/23:00 saatleri arasında halka açık hizmet vermesiyle birlikte kahvaltıdan akşam yemeğine, içeceklerden tatlı çeşitlerine kadar aradığınız herşeyi bulmanız mümkün.

Buraya geldiğinizde hünkâr kebabı ve hünkar beğendi yemeyi unutmayın. Haftanın her günü Kahvaltı tabağı veya Serpme kahvaltı çeşitlerinden yararlanabilirsiniz. Kahvaltı fiyat Aralığı 25-30 TL kişi başı olarak ücretlendirilmektedir.

Giriş Ücretleri (2023)

Hünkar Köşkü Müzesi girişler ücretsizdir. İstediğiniz bir zaman diliminde ücretsiz olarak gezebilirsiniz.


Ziyaret Saatleri

Hünkar Köşkü Müzesi Pazartesi günleri hariç haftanın 6 günü ziyarete açıktır. Gün içerisinde 09.30 – 17.30 saatleri arasında ziyarete gidebilirsiniz.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

 Adres :  Mollarap Mahallesi Köşk Caddesi No:2 Yıldırım/BURSA
 Telefon: (0224) 329 34 98-99

 Nasıl Gidilir? 
 Otomobil:  Araç ile gitmek için en basit ve kolay yolu Yıldırım ilçe merkezine gelip tabelalardan veya Navigasyon’dan yardım alabilirsiniz.
 Otobüs ile:  37, 3C, G4,B42 A, B38, 35G gibi bir çok belediye halk otobüsü ile Hünkar köşküne ulaşmanız mümkündür.

 »  Eğer yolunuz Bursa’ya düşerse daha önceden hazırlamış olduğumuz Bursa’da gezilecek yerler adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.