İnsuyu Mağarası Tanıtımı | Giriş Ücretleri, Nerede ve Nasıl Gidilir?

Genel Bilgiler

İnsuyu Mağarası Hakkında Kısa Bilgi

 »  Burdur ilinin doğusunda bulunan İnsuyu Mağarası Mandıra Köyünün sınırları içerisindedir. Ortalama uzunluğu 597 metre olup geniş yerleri 80 metreyi bulabiliyor. Mağarada birbirine bağlı 9 geniş boşluğun olduğu bilinmekte. Yağmurlardan dolayı biriken sular göçüklerin oluşmasına neden oldu. Buralarda karstik akarsu ile birbirlerine bağlı şekilde yerleşmesi sağlandı.

 »  Mağaranın özellikleri ise yatay şekilde uzanmasıdır. Hidrolojik kaynaklardan olup mağara kırık hatlar üzerinde varlığını sağlamıştır. Mağara fayların üstünde olup travertenlerin düzlüklerde oluşmasına sebep olmuştur. Karstik yapının erimesi sonucunda sarkıt ve kitlerin oluşması sağlandı. Mağara içerisinde yapılan araştırmalar halen devam etmektedir.

Giriş Ücretleri & Ziyaret Saatleri
Giriş Tarifesi Giriş Ücreti
Tam bilet 5 TL
Öğrenci 3 TL

İnsuyu Mağarası Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

İnsuyu Mağarası için girişler ücretlidir. İnsuyu Mağarası 2019 yılı giriş ücreti yetişkinler için 5 TL, Öğrenciler için ise 3 TL‘dir.

İnsuyu Mağarası haftanın her günü açıktır. Gün içerisinde 08:30 – 19:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Ancak kış aylarında kapanış saatlerinin 17:00‘e kadar düştüğünü hatırlatalım.

Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri
Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz! (Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

İnsuyu Mağarası Nerede ve Nasıl Gidilir?

Yol Tarifi: İnsuyu Mağarası, Burdur-Antalya karayolunun 13.kilometresinde bulunan yol ayrımına 900 metre uzaklıktaki Mandıra Köyündedir.

Adres: İnsuyu Yolu, 15000 Çatağıl Köyü – Merkez / Burdur
Telefon: 0248 232 22 10


 »  Eğer yolunuz Burdura düşerse daha önce hazırladığımız Burdur’da gezilecek yerler adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

  • İlaha
    İlaha - 10:05

    Merhaba ben Burdur otogarindan İnsuyu magarasina nasil gide bilirim.cevaplandirirsaniz sevinirim tesekkurler ☺

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL