Yalı Castle Aquapark, İzmir | Giriş Ücretleri ve Kaydıraklar

Hakkında Bilgiler

İzmir’in en güzel ve en eğlenceli aquaparkları arasında İzmir Yalı Castle Aquapark’ı ilk sıraya koymak gerekiyor. Tesis içindeki imkanları, birbirinden eğlenceli ve aksiyon dolu su kaydırakları, çocuklar için özel yüzme alanlarıyla inanılmaz bir tatil keyfi sunuyor. Yazın keyfini doyasıya çıkarabileceğiniz, bütün bir yılın yorgunluğunu atabileceğiniz İzmir Yalı Castle Aquapark kaliteli bir tatil vaat ediyor.

Tesis içinde bulunan ve yükseklikleri 14 metreye ulaşan, en uzunu 118 metre olan su kaydırakları inanılmaz bir macera ve adrenalin sunuyor. Hız ve macera tutkunu yetişkinler için ideal tatil fırsatı sunarken daha önce yaşamadığınız bir deneyimi de sizlere sunuyor. Gelin, lafı daha fazla uzatmadan tüm detaylarıyla İzmir Yalı Castle Aquapark’ı daha yakından tanıyalım.

İzmir Yalı Castel Aquapark’ta çocuklar için olan kaydıraklarla beraber 11 su kaydırağı bulunuyor. Hepsi birbirinden eğlenceli ve adrenalin dolu bu su kaydıraklarının yükseklikleri 5-14 metre arasında değişirken uzunlukları 118 metreye ulaşabiliyor. Uzun ve yüksek olmaları nedeniyle inanılmaz hızlı ve eğlenceli dakikalar vaat eden bu su kaydırakları macera tutkunları için birebir.

İlk su kaydırağı Bugi Bugi. Karanlık bir yapıya sahip olan bu su kaydırağı sahip olduğu ani dönüşleriyle karanlıklar içerisinde inanılmaz bir eğlence ve adrenalin vaat ediyor. Keskin dönüşlerin nerede başlayacağı veya biteceğini kestiremediğiniz bu su kaydırağı inanılmaz bir deneyim sunuyor.

Black Hole aquaparkların vazgeçilmez parçalarından biri olarak İzmir Yalı Castle Aquapark’ta da karşımıza çıkıyor. Karanlık ve kıvrımlı yapısının yanı sıra ilginç şekilleriyle kendinizi bambaşka bir diyara yolculuk yapıyor gibi hissediyorsunuz.

Kamikaze ise özellikle yüksek hız tutkunlarına hitap ediyor. Ani yükselişlerin ardından bir anda kendinizi düşerken buluyorsunuz ve bu hazzı su kaydırağı boyunca tekrar tekrar yaşıyorsunuz. High Kamikaze ise daha fazla adrenalin yaşamak isteyenler için ikinci bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Eğimi oldukça yüksek olan bu su kaydırağından inanılmaz bir hızla kayarken bir anda dursanız da çok geçmeden eğlenceniz hız kesmeden devam ediyor ve kendinizi tekrar tekrar düşerken buluyorsunuz.

Space Tunnel tesiste bulunan ekstrem kaydıraklar arasında yerini alıyor. Yarı kapalı ve yarı açık şeklinde tasarlanmış olan bu su kaydırağında adından da anlaşılacağı üzere uzaya doğru macera dolu bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Önce karanlıklar içerisinde kısa bir yolculuk yaptıktan sonra aydınlığa çıkıyorsunuz. Tam bitti derken sizi merkezkaç kuvvetinin etkisi bekliyor ve yuvarlak şekilde tasarlanmış su kaydırağında sayısız dönüş yaptıktan sonra kendinizi havuzda buluyorsunuz.

Hill Slide arkadaşınız ya da ailenizle beraber deneyimleyebileceğiniz iki kişilik bir kaydırak. Oldukça yüksekten kendinizi eğimli su kaydırağına bırakarak iki kişilik çığlık çığlığa bir eğlenceye başlıyorsunuz.

Rafting Slide yine birden fazla kişiyle kullanılmaya elverişli su kaydırakları arasında yer alıyor. Yine yüksek hızlı kaydıraklar arasında yer alan Rafting Slide virajlı yapısıyla inanılmaz eğlenceli anlar yaşamanıza olanak sağlıyor.

Tube Freefall kısa süreli ancak müthiş eğlenceli bir su kaydırağı. Karanlık ve eğimli yapısıyla macera tutkunlarının tekrar tekrar denemek isteyeceği ve adrenalini doruklarda yaşayacakları su kaydırakları arasında ön plana çıkıyor.

Multi Slide hızın dozunu ayarlamak isteyenler ve özellikle çocuklarıyla keyifli bir gün geçirmek isteyenler için ideal su kaydırakları arasında yer alıyor. 4 kulvarlı yapıya sahip olan bu su kaydırağında isterseniz arkanıza yaslanın ve sakin bir yolculuğun tadını çıkartın isterseniz de ailenizle birlikte keyifli bir yarış yapın.

Body Slides özellikle çocukların kullanımı için elverişli su kaydırakları arasında yerini alıyor. Ekstrem su kaydıraklarına oranla daha kısa ve daha az hızlı olan Body Slide çocukların gözdesi konumunda. Yavaş olması ve kısa sürmesiyle sakin ancak keyifli dakikalar yaşatıyor.

Kids Club tesisin çocuklar için özel hazırlanmış kısmı. İçerisinde bulunan korsan gemisi ve çeşitli hayvan figürlerinde tasarlanmış su kaydıraklarıyla çocukların bambaşka bir dünyada doyasıya eğlenebilecekleri bir ortam yaratıyor.

Ayrıca tesisi içerisinde yorucu günün ardından rahatlayabileceğiniz Jakuzi Havuzu bulunuyor. Ek olarak oldukça eğlenceli aktivitelerin gerçekleştirildiği Yağmur Pisti ve Dalga Havuzu’da tesiste mevcut. Özellikle yapay dalgaların oluşturulduğu Dalga Havuzu çocukların çok ilgisini çekerken Yağmur Pisti’de gençlerin doyasıya eğlenebileceği kısımlar arasında yer alıyor.

Yeme-İçme Olanakları

İzmir Yalı Castle Aquapark içerisine dışarıdan yiyecek ve içecek sokulması yasak. Ancak tesisteki yeme-içme olanakları oldukça iyi. Giriş ücretlerine dahil olan yiyecek ve içeceklerden gün içinde sınırsız şekilde yararlanabiliyorsunuz.

Giriş Ücretleri (2023)

Giriş Tarifesi Giriş Ücreti
0-6 yaş arası Ücretsiz
6-12 yaş arası 75 TL
12 yaş ve üstü 105 TL

0-6 yaş arası giriş: Ücretsiz
6-12 yaş arası için giriş hafta içi ve cumartesi 75 TL. Pazar, resmî tatiller ve bayram günlerinde 95 TL.
12 yaş ve üstü için giriş hafta içi ve cumartesi 105 TL. Pazar, resmî tatiller ve bayram günlerinde 140 TL.


Ziyaret Saatleri (2020)

Ziyaret saatleri sabah 10.00 ve akşam 18.00 aralığını kapsıyor. Su kaydırakları ise sabah 10.00’da açılıyor, akşam 17.30’da kapanıyor.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Tesis, İzmir içindeki neredeyse her konumdan ulaşım sağlıyor. Ulaşım için 30 TL gibi bir ek ücret ödemeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra özel aracınızla gitmek istiyorsanız aşağıdaki konumdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  • Adres: Erzene Mah, Kazım Karabekir Cd. 54/B, 35030 Bornova / İzmir
  • Konum bilgileri için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.