Kahramanmaraş Gezilecek Yerler | En Popüler 20 Yer (Detaylı)

Hakkında Bilgiler

İlçe Merkezi haricinde 11 adet ilçesi bulunan Kahramanmaraş, Ülkemizin Akdeniz Bölgesinde yer almaktadır.

Kekil otları ile beslenen keçilerden sağılan sütlerle yapılan dondurması tüm Anadolu’ya nam salmıştır. Maraş, dondurması ile meşhur olmakla birlikte tarih kokan topraklara da sahiptir. Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden olan Kahramanmaraş turizm açısında büyük ilgi görmektedir.

Eğer bir gün yolunuz Kahramanmaraş’a tatil için düşerse gezip görmeniz gereken yerleri aşağıdaki gibi sıraladık.

 Kahramanmaraş Gezilecek Yerler Listesi 

Hurman Kalesi

Hurman Kalesi: Afşin ilçesinin Marabız köyünde bulunan Human kalesi ulaşabileceğiniz en kolay yerlerden birisidir. Sarp kayalar üzerine inşa edilmiş olduğu için çıkmakta biraz zorlanabilirsiniz.

Mavigöl Şelalesi

Mavigöl Şelalesi: 15 metre yükseklikten akmakta olan Mavigöl şelalesi, yakın çevresinde piknik yapma imkanı da sunmakta. Bu şelaleyi farklı kılan özelliği doğal güzelliği, tepeden atlama yerleri ve şelaleye tırmanmak imkanı sunmakta oluşudur.

Doğa içerisinde gizlenmiş oluşu ilk görenleri hayrete düşürüp sevindirmektedir. Buraya gidiyorsanız fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın..

Yavşan Yaylası

Yavşan Yaylası: Yavşan Yaylasının doğal güzelliği ile ziyaretine gelenleri kendine hayran bırakmakta. Bu yaylada dinlenebilir, piknik yapabilir ve huzur bulmak için kısa yürüyüşler yapabilirsiniz.

Resimde gördüğünüz yer ülkemizin 39. tabiat parkıdır. Şehir merkezine yaklaşık 40 kilometre uzaklığındadır.

Tekir Yeşilgöz

Tekir Yeşilgöz: Şu görüntüye gerçekten iç çekmemek elde değil, mükemmel bir görüntüye sahip olan Tekir Yeşilgöz gölü çam ağaçları arasında yer almakta olup yakın çevrelerde alabalık tesislerine rastlamanız mümkün.

Fırnız Mesire Yeri

Fırnız Mesire Yeri: Göksun karayolu üzerinde bulunan Fırnız Mesire yeri size dere sesinde piknik yapmanız için fırsat tanımaktadır. İsmini de Fırnız Köyünden alan bu yer ziyaretçilerin göz bebeği diyebiliriz.

Döngel Mağarası

Döngel Mağarası: Üç bölümden meydana gelen Döngel Mağarası, Kahramanmaraş’ın turizm bölgelerinden biridir. Çevresindeki benzersiz doğa, içerisindeki fantastik atmosfer keyifli ve heyecanlı bir geziye çıktığınızı fark ettirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.