Madame Tussauds İstanbul | Giriş Ücretleri, Heykelleri (Detaylı)

Hakkında Bilgiler

Dünyada tam 20 ülkede bulunan müzelerin 21. müzesi İstanbul’da açılıyor. 250 yıllık bir geçmişe sahip Madame Tussauds markası Kasım 2016 yılından itibaren İstanbul’da!

Tarihi ve kültürel kahramanlar ve geçmişten bugüne sanat, spor ve siyaset dünyasının yaklaşık 60 ünlü ismin yer alacağı Madame Tussauds İstanbul‘da Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde tarihi bir gezinti yapabilir, Türkiye’den birçok ismin yanı sıra çok sayıda uluslararası müzik, spor ve film yıldızıyla da tanışabilirsiniz.

İstanbul - Madame Tussauds İstanbul
Madame Tussauds İstanbul / Beren Saat / Kerem Bursin / Kıvanç Tatlıtuğ

 Oyunculardan;  Kerem bursin, Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Bruce Willis, Vin Diesel, Brad Pitt ve Leonardo Licaprio gibi bir çok isimler yer almakta.  Oyuncular Kadrosunda yeni eski bir çok ünlü mevcut olmasına rahmen Kemal SUNAL’ın olmayışı büyük bir eksiklik!

 »  Eserlerin bu denli ilgi görmesinin temelinde, heykellerin çok gerçekçi görünüyor olması gerçeği yatıyor. Bu denli çalışma için eser sahibinin yüz ölçümleri alınıyor ve bir çok açıdan resmi çekiliyor. Ölçümler ve Fotoğraflar ile hummalı bir çalışma sonucunda ortaya bu paha biçilmez eserler çıkıyor. Heykel başına ortalama 160 kilogramlık kil harcanıyor.

İstanbul - Madame Tussauds İstanbul 02
Barış Manço / Orhan Gencebay / Zeki Müren

 Şarkıcılardan;  Şarkıcılar bölümü de oldukça çeşitli, Rihanna’dan Lady Gaga’ya Barış Manço’dan Zeki Müren’e başarıyı yakalamış bir çok ünlü şarkıcı mevcut.

İstanbul - Madame Tussauds İstanbul 03
Arda Turan / Neymar Jr / Hidayet Türkoğlu

 Sporculardan;  Müzede Arda Turan ve Hidayet Türkoğlu gibi türk sporcuların yanı sıra Lionel Messi, Neymar, Davit Backham gibi bir kaç sporcunun da heykeli bulunmakta.

Bir çok kategoriye ayrılmış olan Madame Tussauds İstanbul, bünyesinde Politikacı Liderler, Yazar ve bir çok ünlü isimleri de barındırmakta.

İstanbul - Madame Tussauds İstanbul 05
Adile Naşit / Albert Einstein / Kanuni Sultan Süleyman / Mustafa Kemal Atatürk

Giriş Ücretleri (2023)

Giriş Tarifesi Giriş Ücreti
Tam bilet 80 TL
Madame Tussauds + Sea Life 144 TL
3’li Paket 219 TL
Öğrenci / Çocuk (3-14 yaş arası) 59 TL

Madame Tussauds giriş biletleri gişe ve online satış olarak 2 şekilde satın alınabiliyor. Eğer biletinizi gişeden almak yerine resmi sitesinden alırsanız daha uygun fiyatlara alabiliyorsunuz. Mesela yetişkin bileti online alındığında 59 TL, Çocuk bileti ise 39 TL gibi bir rakama geliyor.

2’li Paket: Bu paket yetişkinler ( 13 yaş üstü ) içindir ve rehber kitapçığı kapsamaktadır. Ayrıca bilet satın alındığında 30 gün içinde kullanma esnekliği bulunuyor.


Ziyaret Saatleri

Haftanın her günü açık olan Madame Tussauds İstanbul, ziyaretçilerini sabah 10:00‘dan, akşam 20:00‘a kadar ağırlamaktadır. Saat 19:00’da ise ziyaretçi kabulü sonlandırılıyor.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

 Konum:  Madame Tussauds İstanbul, Taksim İstiklal Caddesi üzerindeki Grand Pera binasının ilk iki katında yer almaktadır.

 Adres:  Hüseyinağa Mahallesi, İstiklal Caddesi. No:56, Beyoğlu – İstanbul
 Yol tarifi:  Metrobüs ile gelecekler Mecidiyeköy durağında inmelidir. Daha sonra Hacıosman-Yenikapı hattı Metroya binip Taksimde inebilir.

  • Adres: Grand Pera, Beyoğlu / İstanbul
  • Konum bilgileri için tıklayın.

 »  Eğer yolunuz İstanbul’a düşmüşse ve gezi planı hazırlamak istiyorsanız İstanbul adlı kategorimizi inceleyebilir, veya sizin için hazırladığımız İstanbul’da gezilecek yerler adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

Sıkça Sorulan Sorular Soru Sor

Madame Tussauds İstanbul’a giriş için Müzekart geçerli değildir ancak Müzekart sahiplerine %15 indirim yapılmaktadır.

  • Baran
    Baran - 13:10

    Madam Tussaud müzesi ve de Türkiye’nin her yerinde ören yeri ve bu tarz yerler yabancı ve yerli turiste aynı para olması ne kadar ACI en yerli turiste indirim olmalı yol parası yemesi içmesi bunları da katarsak 4 kişilik bir ailenin buraya girmesi mantıklı değil… yabancı turistler parasına göre gayet ucuz

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.