Maral Şelalesi Rehberi | Nerede, Giriş Ücretleri ve Detaylar

Hakkında Bilgiler

Karçal Dağlarının (3.415 metre) üç koldan kuşattığı Maçahel Vadisini süsleyen Maral Şelalesi,65 metreye yakın yükseklikten düşmektedir. Lâdin ve kayın ağaçları arasından rengârenk kelebekler eşliğinde,dik bir yamaçtan aşağı doğru inen şelale yolu oldukça zorludur.

maral-selalesi

Bazen ağaçların iri kökleri, bazen de köylülerin yaptığı ahşap merdivenler,yürüyüşe yardımcı olmaktadır. Metrelerce yüksekten dökülen su, yüzülebilecek büyüklükte bir göl oluşturmaktadır.

Giriş Ücretleri (2023)

Maral Şelalesi için her hangi bir ücret talep edilmiyor. Günün her saati gitmek için uygun olan Maral Şelalesi, hava kararana dek ziyarete uygundur.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Adres: Maralköy Köyü – Borçka / Artvin

Nerede: Marşal Şelalesi, Düzenli, Efeler, Maral, Uğurlu ve Camili köylerinden oluşan Maçahel Vadisi içerisinde bulunur.

Nasıl Gidilir: Önce Efeler Köyü’nden araç ile Merkez Camili Köyüne inmek ve oradan Maral Köyü’ne geçmek gerekiyor. Maral Şelalesi Camili Köyünden 7 kilometre uzaklıkta. Ancak bu 7 Kilometrenin 6 Kilometresi araçla gidilebilir. Geri kalan 1 kilometre ise yürüyerek geçilmek zorunda.

Yürüyüş sporları sevenleri için kolay ve zevkli olsa da turistler için (hele ilk defa gelip de uygun ayakkabı ve kıyafet giymeyenler için) oldukça zor bir parkur. Yer yer köylülerin ağaçlar ile yaptıkları yollar olsa da uzun bir süre patikalardan ilerlemek gerekiyor.

 »  Eğer yolunuz Artvin ve çevresine düşmüşse Artvin’de gezilecek yerler listemize göz atabilir, gezilecek yerler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

  • Seyfullah Öztürk
    Seyfullah Öztürk - 15:43

    Maille bir yol haritası yollar mısınız. Giresundan geleceğim. 1 günde sırasıyla nasıl gezebilirim

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.