Maral Şelalesi Tanıtımı | Nerede ve Nasıl Gidilir?

Genel Bilgiler

Maral Şelalesi hakkında Bilgiler

Karçal Dağlarının (3.415 metre) üç koldan kuşattığı Maçahel Vadisini süsleyen Maral Şelalesi,65 metreye yakın yükseklikten düşmektedir. Lâdin ve kayın ağaçları arasından rengârenk kelebekler eşliğinde,dik bir yamaçtan aşağı doğru inen şelale yolu oldukça zorludur.

maral-selalesi

Bazen ağaçların iri kökleri, bazen de köylülerin yaptığı ahşap merdivenler,yürüyüşe yardımcı olmaktadır. Metrelerce yüksekten dökülen su, yüzülebilecek büyüklükte bir göl oluşturmaktadır.

Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri
Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz! (Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Maral Şelalesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Adres: Maralköy Köyü – Borçka / Artvin

Nerede: Marşal Şelalesi, Düzenli, Efeler, Maral, Uğurlu ve Camili köylerinden oluşan Maçahel Vadisi içerisinde bulunur.

Nasıl Gidilir: Önce Efeler Köyü’nden araç ile Merkez Camili Köyüne inmek ve oradan Maral Köyü’ne geçmek gerekiyor. Maral Şelalesi Camili Köyünden 7 kilometre uzaklıkta. Ancak bu 7 Kilometrenin 6 Kilometresi araçla gidilebilir. Geri kalan 1 kilometre ise yürüyerek geçilmek zorunda.

Yürüyüş sporları sevenleri için kolay ve zevkli olsa da turistler için (hele ilk defa gelip de uygun ayakkabı ve kıyafet giymeyenler için) oldukça zor bir parkur. Yer yer köylülerin ağaçlar ile yaptıkları yollar olsa da uzun bir süre patikalardan ilerlemek gerekiyor.

 »  Eğer yolunuz Artvin ve çevresine düşmüşse Artvin’de gezilecek yerler listemize göz atabilir, gezilecek yerler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL

Don`t copy text!