Mençuna Şelalesi Rehberi | Nerede, Kaç Metre ve Tüm Detaylar

Hakkında Bilgiler

 »  Doğası ile ziyaretçileri kendine hayran bırakan Mençuna Şelalesi Arhavi’nin en çok ziyaret edilen yerlerinden birisidir. Her geçen gün turizm değeri arttıran Mençuna şelalesi çevresinde yaban hayatı, tarihi köprüler ve çeşitli bitki örtüleri bulunmaktadır.

 »  Artvin Gezilecek yerler listemizde de yer alan Mençuna Şelalesi, Yağışların çok olduğu özellikle Mayıs ayında su debisinin artması ile şelale 50 hatta yüz kat artarak şelalenin yakınlarında durmak mümkün değildir. Yüksek derecede gürültülü ve bölgeyi ve düştüğü yerleri sis kaplar.

Mençuna Şelalesi Konaklama

 »  Arhavi Mençuna Şelalesi’ne gitmeyi planlayanlar için dönemsel olarak yoğunluk değişse de konaklama için gönlünüz rahat olsun. Yakın çevrede Ailenizle dahi kalabileceğiniz pansiyon ve otel bulmanız mümkün.

Mençuna Şelalesi Rakım & Kaç Metre

 »  Mençuna Şelalesinin en çok merak edilen konulardan biri ne kadar yükseklikte olduğu sorusudur. Edindiğim bilgiye göre Türkiye’nin en uzun ve en yüksek şelalesi olan Mençuna Şelalesinin tahmini olarak yüksekliği 90 metredir.

Mençuna Şelalesi Resimleri

Nerede ve Nasıl Gidilir?

 »  Adres: Kamilet Vadisi – Mençuna Konakları Karşısı – Arhavi / Artvin

 »  Artvin’in Arhavi ilçesinde bulunan Mençuna Şelalesi Arhavi’den 15 km uzaklıktadır. Toplu taşıma ve servis hizmeti maalesef yoktur. Bu nedenle hususi aracınızla gelmekte fayda var.

Rize istikametinden gelenler Arhavi ilçesine girmeden tabelaları görmeye başlayacaktır. Takip sonucunda bir iki yön değiştirip şelaleye ulaşacaksınız. Merak etmeyin bu gibi yerlerde kaybolma riskiniz çok azdır.

 »  Eğer yolunuz Artvin’e düşerse bağlantıya tıklayarak Artvin’de gezilecek yerler listesini inceleyebilir, Ayrıca Seyahat rehberi kategorimizi inceleyerek seyahat öncesi ön bilgiler edinebilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

  • AYFER KAYA
    AYFER KAYA - 10:38

    Mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Uzun ve biraz da yorucu bir tırmanışın ardından muhteşem bir manzara ile karşılaşacaksınız. Şelalenin döküldüğü alanda suya girebiliyorsunuz. Oğlum hazırlıklı geldiği için girebildi ve hayatında yaşadığı en güzel anlardan biri olduğunu ifade etti. Tavsiye ediyoruz. Tırmanmaktan vaz geçip yarı yoldan dönmeyin çok şey kaybedersiniz.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!