miniaturk
miniaturk

Miniatürk Hakkında Bilgiler

 »  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A. Ş. 02 Mayıs 2003 tarihinde tamamlanarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan tarafından ziyarete açılan Miniatürk, İstanbul’un en çok ziyaret edilen yerlerinden birisidir diyebiliriz.

 »  Alt kısımda bulunan görsellerden içeride sergilenen maketleri inceleyebilir, En çok sorulan sorular arasında olan Miniatürk’e nasıl gidilir?, 2018 yılı Giriş ücretleri? Ziyaret Saatleri gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Miniatürk Giriş ücreti

Hadi içeri girelim.

İçeri girmeden önce bilmenizin faydalı olacağını düşündüğüm bir kaç konuya değinmek istiyorum. Eğer özel aracınız ile gelecekseniz otopark ücreti ödemiyorsunuz. İçeriye müze kartıyla girmek ne yazık ki mümkün değil. Döviz şeklinde ödeme alınmıyor ve Bilet fiyatları üç çeşit şeklinde sınıflandırılıyor. Bunlar;

Miniatürk Giriş Ücreti (2018)

Tam Bilet Öğrenci/Öğretmen Asker / Polis Yabancı
7,50 TL 3 TL 3 TL 15 TL

Giriş yaptığınızda karşınıza Miniatürk’ün mobil uygulaması tanıtım tabelası çıkıyor. Eğer müze içerisinde bir maket hakkında detaylı bilgi istiyorsanız uygulama sayesinde barkod okuma sistemi kullanarak gerekli bilgilere ulaşabiliyorsunuz.


Giriş balkonundan içeriye doğru uzanan patika yolu takip ettiğiniz taktirde tüm müzeyi eksiksiz dolaşmış oluyorsunuz. Eğer çocuğunuz varsa  hemen girişin yanında bulunan çocuk parkından yararlanabilirsiniz. Tuvalet hizmeti tamamen ücretsizdir. Ayrıca içeride namaz kılmak için bay/bayan mescit bulunmakta.

Miniatürk

Yaklaşık 20 dakika içerisinde tüm müzeyi dolaşmanız mümkün. Eğer benim gibi meraklıysanız biraz uyuşuk davranarak bu süreyi en az 3’e katlayın. Çünkü daha önce işini aceleye getirmiş bir gezgin arkadaşımla geldiğim için bir çok şey hakkında bilgi eksikliği çektiğine şahit olduk.

Miniatürk Resimleri (içeride neler var)

Galeriye ekleyebileceğim en az 20/50 arası daha fotoğrafım var fakat hepsini paylaşıp gizemi bozmak istemiyorum. Gidecek olan kişileri başka sürprizlerin de beklediğini bilmesini isterim. Miniatürk gezinizi bitirdiğinizde çıkışta sizi mini dükkan karşılamakta. Buradan hatıra olarak hediye eşya satın alabilirsiniz.

Miniatürk Nerede ve Nasıl Gidilir? Ulaşım

Miniatürk Beyoğlu Belediyesine bağlı Sütlüce semtinde bulunmaktadır. Müzeye metrobüs ile Halıcıoğlu durağında indikten sonra 41 ST belediye otobüsü yada dolmuşla ulaşılabilir. Eminönünden kalkan 47, 47E, 47Ç ve 47N hatlarından da Miniatürk’e ulaşabilirsiniz.

İletişim Bilgileri
Tel: 0 212 222 28 82
Fax: 0 212 222 21 06
E-Mail: info@miniaturk.com.tr

Google Map / Konum Bilgileri

Hazır bu tarafa gelmişken müze sevende birisi iseniz, daha önceden hazırladığımız Panaroma 1453 Müzesi‘ni içeriğimize göz atmanızı önerebiliriz. Eğer yok Haliç manzarasında çay içmek isterseniz de Pierre Loti Tepesi‘ne çıkmanızı şiddetle öneririz.

 »  Hiç olmadı sen listeyi ver biz içinden seçeriz diyorsanız İstanbul’da gezilecek yerler adlı yazımızı inceleyebilirsiniz. Gezi yazılarımdan haberdar olmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz. Başka bir yazıda görüşmek üzere, hoşçakalın.

9 KİŞİ TARAFINDAN YORUM YAPILDI.

  1. Gezilesi bir yer, orijinal gibi yapılmış, koskoca İstanbul’u birkaç saatte geziyorsunuz, oradan çıkınca koç müzesi var yakınlarında, mutlaka oraya da gidin 😊

  2. Cok güzel bir mekan, Türkiye’nin hemen hemen tüm meşhur eserlerinin minyatür halini görebilirsiniz. Kapıda size verilen kartları eserlere okutarak, o eser hakkında sesli rehberi dinleyebilirsiniz. Minyatür eser alanlarının yanında çocukların oynayabileceği mini labirent bulunuyor. Yanlış hatırlamıyorsam 1 tl karşılığında girebiliyorsunuz. Labirentin kapısının önünde büyük boy satranç, labirentin ilerisinde bir park ve masal anlatan agac bulunuyor. Gözleri ve ağzı konuşurken hareket eden bu ağacı da 1 tl vererek dinleyebilirsiniz. Alanda bir de iki katlı restaurant var..

BİR YORUM YAZIN | yazmadan önce

Please enter your comment!
Please enter your name here