Miniatürk Rehberi | Nerede, Giriş Ücreti ve Eserleri (Detaylı)

Hakkında Bilgiler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A. Ş. 02 Mayıs 2003 tarihinde tamamlanarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan tarafından ziyarete açılan Miniatürk, İstanbul’un en çok ziyaret edilen yerlerinden birisidir diyebiliriz.

Alt kısımda bulunan görsellerden içeride sergilenen maketleri inceleyebilir, En çok sorulan sorular arasında olan Miniatürk’e nasıl gidilir?, Giriş ücretleri? Ziyaret Saatleri gibi sorulara cevap bulabilirsiniz.

Miniatürk Giriş ücreti

Hadi içeri girelim.

İçeri girmeden önce bilmenizin faydalı olacağını düşündüğüm bir kaç konuya değinmek istiyorum. Eğer özel aracınız ile gelecekseniz otopark ücreti ödemiyorsunuz. İçeriye müze kartıyla girmek ne yazık ki mümkün değil. Döviz şeklinde ödeme alınmıyor ve Bilet fiyatları üç çeşit şeklinde sınıflandırılıyor. Bunlar;

Giriş yaptığınızda karşınıza Miniatürk’ün mobil uygulaması tanıtım tabelası çıkıyor. Eğer müze içerisinde bir maket hakkında detaylı bilgi istiyorsanız uygulama sayesinde barkod okuma sistemi kullanarak gerekli bilgilere ulaşabiliyorsunuz.

Miniatürk

Giriş balkonundan içeriye doğru uzanan patika yolu takip ettiğiniz taktirde tüm müzeyi eksiksiz dolaşmış oluyorsunuz. Eğer çocuğunuz varsa  hemen girişin yanında bulunan çocuk parkından yararlanabilirsiniz. Tuvalet hizmeti tamamen ücretsizdir. Ayrıca içeride namaz kılmak için bay/bayan mescit bulunmakta.

Yaklaşık 20 dakika içerisinde tüm müzeyi dolaşmanız mümkün. Eğer benim gibi meraklıysanız biraz uyuşuk davranarak bu süreyi en az 3’e katlayın.

Çünkü daha önce işini aceleye getirmiş bir gezgin arkadaşımla geldiğim için bir çok şey hakkında bilgi eksikliği çektiğine şahit olduk.

Miniatürk Resimleri (içeride neler var)

Galeriye ekleyebileceğim en az 20/50 arası daha fotoğrafım var fakat hepsini paylaşıp gizemi bozmak istemiyorum. Gidecek olan kişileri başka sürprizlerin de beklediğini bilmesini isterim.

Miniatürk gezinizi bitirdiğinizde çıkışta sizi mini dükkan karşılamakta. Buradan hatıra olarak hediye eşya satın alabilirsiniz.

Giriş Ücretleri (2023)

Giriş Tarifesi Giriş Ücreti
Tam bilet 10 TL
Öğrenci / Öğretmen 5 TL
Asker / Polis 5 TL
Yabancı Uyruklu 20 TL

Miniatürk Girişleri ücretlidir. Tam bilet ücreti 10 TL‘dir. Öğrenci ve öğretmenler için 5 TL, Asker ve polis için 5 TL, Yabancı uyruklular için ise 20 TL‘dir.

Yabancı uyruklular için Acenta ve 10 kişi üzeri rehber eşliğinde gelindiğinde %20 indirim uygulanır, bir kişi bilet ücreti: 16 TL. Döviz ile ödeme kabul edilmemektedir.


Miniatürk Ziyaret Günleri ve Saatleri

Miniatürk her gün resmi tatil ve bayramlarda da ziyarete açıktır, kapalı günü yoktur. Müze, her gün 09:00 – 18:00 saatleri arasında ziyarete açıktır.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Miniatürk Beyoğlu Belediyesine bağlı Sütlüce semtinde bulunmaktadır. Müzeye metrobüs ile Halıcıoğlu durağında indikten sonra 41 ST belediye otobüsü yada dolmuşla ulaşılabilir.

Eminönünden kalkan 47, 47E, 47Ç ve 47N hatlarından da Miniatürk’e ulaşabilirsiniz.

İletişim Bilgileri
Tel: 0 212 222 28 82
Fax: 0 212 222 21 06
E-Mail: info@miniaturk.com.tr

Hazır bu tarafa gelmişken müze sevende birisi iseniz, daha önceden hazırladığımız Panaroma 1453 Müzesi‘ni içeriğimize göz atmanızı önerebiliriz. Eğer yok Haliç manzarasında çay içmek isterseniz de Pierre Loti Tepesi‘ne çıkmanızı şiddetle öneririz.

 »  Hiç olmadı sen listeyi ver biz içinden seçeriz diyorsanız İstanbul’da gezilecek yerler adlı yazımızı inceleyebilirsiniz. Gezi yazılarımdan haberdar olmak için bizi sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz. Başka bir yazıda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Yol Tarifi / Google Haritalar

 • Elif
  Elif - 16:06

  miniatürk de Kubbetüs Sahra mevcut mu?

  Yanıtla

 • Elif
  Elif - 16:05

  miniatürk içerisinde Kubbetüs Sahra mevcut mu acaba?

  Yanıtla

 • Safiye
  Safiye - 16:45

  Merhabalar, bir sorum olacaktı kardeşim engelli ankaradan ona engelli kart çıkartık. Kardeşim ankaradan çıkartığımız engelli kartla ücretsiz girebilir mi? Başka şehirden çıkartığımız engelli kart geçerli mi?

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.