Ana sayfa Türkiye İstanbul Fatih Korusu, Otağtepe Nerede (Giriş Ücreti, Ziyaret Saatleri..)

Fatih Korusu, Otağtepe Nerede (Giriş Ücreti, Ziyaret Saatleri..)

70727

Fatih Korusu Hakkında Kısa Bilgi

Otağtepe olarak bilinen Fatih Korusu TEMA Vehbi Koç Doğal Kültür Merkezi İstanbul’un tabiat cenneti olan Beykoz ilçesi Kavacık beldesinde muhteşem doğasıyla bir çok ziyaretçinin gözdesi konumunda. 1997 yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre düzenlemesi ile bugünkü görünümünü alan Otağtepe’de muhteşem bir gün geçirebilirsiniz.

Hafta sonu gezmesi için eğer hiç gitmediyseniz uğramanız gereken yerlerden en güzel manzaralı olan Otağtepe Korusunu gezmenizi altını çizerek öneriyoruz.

Boğaz manzarasını en net ve etkileyici görebileceğiniz yerdir diyebilirim. Artık kafa dinlemeye ihtiyaç oldukça gitmek için kendi arşivime ekledim diyebilirim.

Otağtepe girişleri akşam erken saatlerde kapanıyor. Bana göre sebebi tepenin köprüye dik açıdan bakması ve gelen araçlara lazer gibi ışıklar tutup kazaya sebebiyet verilmemesidir.

Gitmek için hazırlık yapacak olan arkadaşlar pek hazırlık yapmamaları isabetli olur. Bunu dememdeki kastım; Otağtepe korusunda çay bahçesi ve atıştırmalık mekanlar maalesef bulunmamaktadır. Bunun üzerine ne bir piknik yapılmaya müsait alan ne de çay içmek demlemelik bir köşe yoktur.

Merkez çok yakın mesafede olduğundan çayı çorbayı orada içip manzarada anı ölümsüzleştirmek için bir kaç foto çekilebilirsiniz. Böyle dedim diye lütfen bana kızmayın çünkü bir önceki yazımızda Emirgan Korusundan bahsetmiştik, gidip gören arkadaşlar büyüklük, çiçek ve süslemeler bulamayınca hayal kırıklığına uğrayabilirler bunu başta söyleyeyim.

Dediğim gibi bir kaç manzara yeri vardır ve muhteşem güzelliktedir. Kendinize oldukça güzel pozlar oluşturabilirsiniz. Biz bir adet fotoğraf niyetiyle gittik ve 350’ye yakın resim çekmişiz.


2018’den Fatih Korusu Resimleri


Otopark Ücreti / Giriş Ücreti ve Genel Bilgiler

Otopark Ücreti: Ücretsiz. (oldukça geniş)
Giriş Ücreti: Ücretsiz.
Ziyaret Saatleri: 10:30 / 17:30 arası. (sezona göre değişir)
Evcil Hayvan Girişi: Yasak


Fatih Korusu Nerede, Nasıl Gidilir?

Araç İle: İkinci köprüye bağlandığınız da sağda ki Kavacık tabelalarını takip ettiğinizde sizi Fatih Korusu’na götürecektir.

Otobüs İle: Beşiktaş’tan deniz otobüsleriyle Üsküdar’a geçtin. Oradan Beykoz’a giden bir çok belediye otobüsü mevcut, bunlardan birine binerek Anadoluhisarı gidin. Buradan geçen minibüslerle kavacığa geçebilir yada buradan kime sorsanız sizi fatih korusuna yönlendirecektir.


 »  Eğer Yolunuz İstanbul’a düşerse diğer bir konumuz olan İstanbul’da gezilecek yerler adlı içeriğimizi inceleyebilir kendinize rehber edinebilirsiniz.

İçeriğimizi beğendiyseniz bizi @gezilesiyer İnstagram hesabımızdan takip edebilir, Ayrıca arkadaşlarınızı da bu makaleden haberdar edebilirsiniz.
Ücretsiz olarak gezi yazılarınızı sitemizde yayınlayabilir, 100'lerce kişinin kafasındaki sorulara cevap olabilirsin. İçerik ekle kısmına tıkla, hemen başla!
Yazımızda bulunmayan ve sizin bildiğiniz ekstra bir bilgi oldu mu? İlave etmek isterseniz Yorum Ekle kısmına tıklayarak bunu bizimle paylaşabilirsiniz.

7 KİŞİ TARAFINDAN YORUM YAPILDI.

BİR YORUM YAZIN | yazmadan önce

Please enter your comment!
Lütfen İsminizi Yazın