Park of Istanbul Giriş Ücretleri, Nerede ve Nasıl Gidilir ?

Hakkında Bilgiler

Park of Istanbul, İstanbul’da bulunan büyük bir hayvanat bahçesi ve botanik parkıdır. Hayvanat bahçesi, farklı türlerden hayvanların yanı sıra botanik bahçeleri de içermektedir.

Parkın içinde yer alan hayvanat bahçesi, etkileyici bir şekilde tasarlanmış ve tüm dünyadan farklı türlerde hayvanları barındırmaktadır. Parkın en önemli özelliklerinden biri, ziyaretçilere hayvanların doğal yaşamlarına yakından bakma fırsatı sunmasıdır. Aslan, kaplan, jaguar, puma, karakulak, lemur, ayı, zebralar, flamingolar ve daha birçok hayvanı burada görebilirsiniz. Ayrıca fil, suricate ve zürafa gibi hayvanlar için özel alanlar da mevcuttur.

İstanbul - park of istanbul harita scaled

Hayvanat bahçesindeki alanların genişliği sayesinde hayvanların etkin bir şekilde kendilerini ifade etmeleri, doğal davranışlarını sergilemeleri ve egzersiz yapmaları mümkün olur. Hayvanların gereksinimleri göz önünde bulundurularak oluşturulmuş bu alanlar doğal yapılarıyla dikkat çeker ve ziyaretçilere eşsiz bir deneyim yaşatır.

Botanik bahçeleriyle de göz kamaştıran Park of Istanbul, farklı kültürlerde yetişen çeşitli bitkileri barındırır. İçinde yer alan bitkilerin ezici çoğunluğu özenle seçilmiştir ve doğal ortamlarında yetiştirilmektedir. Islak alanlar, çölleşmiş bölgeler, tropik ve subtropik bölgelerde yetişen bitkilerin bir arada bulunduğu botanik bahçeleri, ziyaretçilere bitki çeşitliliğinin benzersiz bir deneyimini sunar.

Aktiviteler

Park of Istanbul Hayvanat Bahçesi, ziyaretçilerine birçok aktivite imkanı sunmaktadır. Hayvanat bahçesi bölümünde yer alan yürüyüş parkurları sayesinde ziyaretçiler, farklı türlerden hayvanları yakından görme fırsatı bulabilirler. Ayrıca hayvanat bahçesi bölümünde, tüm aileyi eğlendirecek farklı aktiviteler de mevcuttur.

Parkın içinde yer alan macera parkı bölümünde, ziyaretçiler tırmanma duvarı, zipline, trambolin ve daha birçok hava aktivitesini deneyimleme fırsatı yakalayabilirler. Macera parkı bölümü, özellikle çocukların enerjilerini atmaları ve yeni şeyler öğrenmeleri için mükemmel bir yerdir.

Hayvanat bahçesi ve botanik parkın yanı sıra, Park of Istanbul’da bir dizi restoran, kafe ve dükkan da yer almaktadır. Burada ziyaretçiler, yemek yiyebilir, alışveriş yapabilir ve parkın sunduğu aktivitelerden keyif alabilirler.

Genel olarak, Park of Istanbul Hayvanat Bahçesi, çeşitli hayvanları görmek, doğada rahatlamak ve eğlenceli aktiviteler yapmak isteyen kişiler için mükemmel bir yerdir.

Ziyaretçiler hayvanların doğal ortamlarını görebilir, doğa yürüyüşleri yapabilir, macera parkı bölümünde aktiviteler yapabilir veya sadece dinlenerek keyifli vakit geçirebilirler.

Macera Parkı

İstanbul - park of istanbul 2

Park of Istanbul içerisinde yer alan Macera Park, ziyaretçilerin adrenalin dolu anlar yaşamaları için tasarlanmış bir etkinlik alanıdır. Macera Park’ta birçok aktivite bulunmaktadır.

Tırmanma duvarı, yüksek halat parkuru, trambolin gibi farklı aktivitelerden keyif alabilirsiniz. Zipline, salto atlama, fırlatma sepeti ve diğer hava parkuru aktiviteleri de burada yer almaktadır. Parkta, özellikle çocukların eğlenmesi için tasarlanmış özel alanlar da bulunmaktadır.

Mesire Alanı

İstanbul - mesire alani

Park of Istanbul içerisinde geniş bir mesire alanı bulunmaktadır. Ziyaretçiler burada piknik yapabilir, dinlenebilir, doğa yürüyüşleri yapabilirler.

Mesire alanında yer alan kamelya ve pergolaların yanı sıra, doğa harikası şelaleler, minik göletler ve oturma alanları da ziyaretçilerin beğenisini kazanmıştır.

Piknik yapmak isteyen ziyaretçiler kendi yiyecek ve içeceklerini yanlarında getirebilirler. Ancak, mesire alanı içerisinde yer alan restoran, cafe ve kiosklarda yiyecek ve içecek satın almak da mümkündür.

Park of Istanbul Mesire Alanı, haftanın her günü ziyaret edilebilir ve ziyaretçilerine doğanın tadını çıkarma fırsatı sunar. Mesire alanına giriş park giriş biletiyle ücretsizdir.

Hayvanat Bahçesi

İstanbul - park of istanbul

Park of Istanbul içerisinde birçok farklı türde hayvan bulunmaktadır. Afrika savanında aslan, zebra, filler, ceylanlar gibi farklı türler yer almakta, Amazon ormanında ise maymunlar, kapibaralar, papağanlar, jaguarlar gibi canlılar görülebilir.

Ayrıca, Kutup bölgesinde kutup ayıları, penguenler, balinalar gibi canlılar da parkta ziyaret edilebilir. Bu sayılanlar sadece birkaç örnektir, Park of Istanbul içerisinde toplamda 200 farklı türde yaklaşık 350 canlı bulunmaktadır.

Giriş Ücretleri (2023)

Giriş Tarifesi Giriş Ücreti
Yetişkin 199 TL
Öğrenci 169 TL
65 yaş ve üzeri 149 TL
Otopark Ücreti Günlük 20 TL

Park of Istanbul Hayvanat bahçesi girişleri ücretlidir. Girişler yetişkinler için 199 TL olup, öğrenciler için 169 TL‘dir.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Altunizade, Ümraniye , Çekmeköy Şile Yolu istikameti üzerinden, Nişantepe, Özyeğin Üniversitesi istikametine ilerleyip; Alemdağ yönüne geçiş yapıp ulaşım sağlayabilir, ya da Taşdelen, Alemdağ istikametini takip edip alanımıza ulaşabilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.