Şile Saklıgöl Rehberi | Nerede, Kahvaltı Ücretleri ve Detaylar

Hakkında Bilgiler

İstanbul’un Şile ilçesindeki Karamandere Köyü‘nde bulunan Şile Saklıgöl, şehrin kalabalığından uzaklaşmak isteyen doğa severlerin beğeneceği türden bir tesise sahip.

Şile Saklı Göl’de Ne Yapılır?

Saklıgöl’de günübirlik bir dinlence keyfi sürebilir, doğal güzellikler, ördek ve kazlarıyla cıvıl cıvıl göl eşliğinde doğa yürüyüşü ve doğa fotoğrafçılığı yapabilir, göl kenarındaki işletmede kahvaltı yapabilir, çayınızı yudumlayarak temiz havayı soluyabilir, göl kenarına kurulmuş masalarda kendin pişir kendi ye et mangal veya piknik yapabilir, Saklıgöl’e gelirken veya dönerken, yolda köylüler tarafından kurulan tezgahlardan doğal ürünler başta olmak üzere alışveriş yapabilirsiniz.

İstanbul - sakli gol sile 04

Şile Saklı Göl Kahvaltı Fiyatları

Göl kenarındaki işletme sayesinde muazzam bir manzara eşliğinde kahvaltı yapabilirsiniz. Eğer kendiniz yapmak isterseniz göl kenarında kendiniz pişirip kendiniz yiyebileceğiniz imkanlar mevcut.

Kahvaltılar oldukça doyurucu, bir kişilik kahvaltı menüsü ile iki kişi rahatlıkla doyabilir. Öğlen yemeği içinde; Tavuk ızgara, balık, nargile ve tatlı çeşitleri gibi hizmetlerden de yararlanabilirsiniz.

Çevrede bulunan banklarda Mangal yapabilirsiniz. Bu hizmetleri Saklıgöl’de bulunan ve 08.00 – 23.00 saatleri arasında hizmet veren Saklı Göl Cafe & Restaurant‘dan alabilirsiniz.

Verilen Hizmetler (2020) Fiyat
6 Kişilik Ağaç Altı Masa 35 TL
Kahvaltı + Demlik Çay 35 TL
8 Kişilik Göl kıyısı kamelya 50 TL
Mangal 25 TL
Semaver 30 TL

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Şile merkezine yaklaşık 8 kilometre mesafede Karamandere Köyü‘nde bulunan Saklıgöl’e, İstanbul’dan Şile istikametine giden yolu takip ederek, Ahmetli Köyü istikametine döndükten sonra, bu yolda yaklaşık 4 kilometre daha gittikten sonra karşınıza çıkan Saklıgöl tabelasını izleyerek ulaşım sağlayabilirsiniz.

Saklı Göl Cafe & Restaurant
Adres: Şile Karamandere Saklı Göl
Telefon: 0216 731 21 69


 »  Eğer yolunuz İstabul ve çevresine düşerse daha önceden hazırlamış olduğumuz İstanbul’da gezilecek yerler adlı yazımızı inceleyip kendinize rehber edinebilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

  • ahmet
    ahmet - 13:10

    boşuna gitmeyin derim gerçekten bakım 0 denilecek kadar berbat hale gelmiş en son 1 ay önce gittim malesef bakım yapmıyorlar tuvaletler rezillik içinde. zaten sevgilinizle yada eşinizle çocuklarınız rahatca gezemiyorsunuz araplardan geçilmiyor malesef tur şirketleri elinden tuttuğu arabı oraya getirmiş. odunlar hep kıyıya vurmuş durumda ilginç bir koku geliyor gölden gitmenizi tavsiye etmem zamanınıza yazık derim onun yerine şile merkez de fusha mekan var ağlayan kaya manzaralı oraya gidin derim

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.