Satlel Kalesi Tanıtımı | Hakkında Bilgi, Nerede ve Nasıl Gidilir?

Genel Bilgiler

Satlel Kalesi Hakkında Kısa Bilgiler

Osmanlılar döneminde de kullanılan kalenin sur duvarlarının büyük bir bölümü ayaktadır. Plan tipi açısından, Bagratlı kalelerine benzemektedir. İçinde sarnıç ve şapel kalıntıları bulunmaktadır.

Yapının kitabesi bulunmadığından, kesin olarak hangi tarihte inşa edildiği bilinmemektedir. Plan ve mimari özellikleri bakımından, Bagratlı Krallığı Kalelerine benzemektedir.

Satlel Kalesi Resimleri

Satlel Kalesi

Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri
Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz! (Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Satlel Kalesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Satlel Kalesi, Artvin-Şavşat karayolu üzerinde, Şavşat İlçe Merkezine yaklaşık 2 km. kala, Söğütlü Mahallesi sınırları içerisinde, yüksek bir ana kayanın üzerine kurulmuştur.

 »  Eğer yolunuz Artvin‘e düşerse bağlantıya tıklayarak Artvin’de gezilecek yerler listesini inceleyebilir, Ayrıca Seyahat rehberi kategorimizi inceleyerek seyahat öncesi ön bilgiler edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL

Don`t copy text!