Ucuz Uçak Bileti Nasıl Bulunur?

Hakkında Bilgiler

Sürekli seyahat yapan birisinde bulunması gereken en önemli özelliklerden birisi de kısa süreli yapılan kampanyaları takip ederek biletleri en uygun şekilde temin etmek olduğunu söyleyebiliriz. Planlanan bir gezinin en önemli bütçelerinden birisini uçak biletine ayarlayan kişiler için ucuz uçak biletleri büyük bir yer tutmaktadır. Bu yazımızda nasıl ucuz uçak bileti bulabileceğinizden kısmen de olsa bahsetmeye çalışacağız.

Seyahat Rehberi - 39881276 airline boarding pass tickets plane ticket Stock Vector

Seyahat Tarihlerinizi Esnek Tutun

Uçak biletlerinin pahalı görünmesine neden olan en büyük etmenlerden birisinin de seyahat planlamalarının çok dar bir çerçeve üzerinden tasarlanıyor olmasıdır. Resmi tatil ve bayram gibi günlerde tavan fiyatı gören biletleri daha ucuza alabilmek için esnek dönemleri tercih edebilir, sıklıkla tatile gidilen dönemlerin sonucunda yolculuğa ucuz bir şekilde çıkabilirsiniz.

Enuygun gibi uçak bileti arama motorlarında bulabileceğiniz fiyat grafiği özelliği de bu konuda oldukça faydalı. Uçak bileti aradığınız tarihten 5 gün öncesi ve 10 gün sonrasındaki uçuşların fiyatlarını fiyat grafiği üzerinden görebiliyorsunuz. Seyahat planlarınız esnek olduğunda bu grafikten bakarak ucuz bilet bulduğunuz gün seyahat edebilirsiniz.

Seyahat Rehberi - plane landing cr getty sb10062851ai 001

Özellikle bir ya da iki ay öncesinde yapılan aramalar, hafta içi uçuşlar biletlerin fiyatlarında büyük oranda farklılıkların meydana gelmesine neden olmakta. Eğer bir tatil planınız var ise biletleri mümkün olduğunca en erken dönemden almak sizlere büyük oranda kazanç sağlar. Bir diğer alternatif ise biletleri mümkün olduğunca geç almaktır. Kalkış saatine kadar uçakta boş yerler bulunuyorsa doluluk oranını yükseltmek için oldukça düşüş fiyatlardan bilet satıldığını görebilirsiniz.

Seyahat Rehberi - 20131109205152 Airline tickets1

 

Alternatif Havayolları veya Havayolu Firmaları ile Uçun

Seyahat Rehberi - plane ticket

Standart bir havayolu ile uçmak çoğu zaman kişilerin yüksek fiyatlardan bilet almalarına neden olmakta. Her zaman bilet alabileceğiniz alternatif bir firmanın olması karşılaştırma yapmanıza olanak sağlar. Aynı zamanda gideceğiniz şehre yakın bazı noktalara daha düşük ücretlere biletler çıkıyorsa bu durum da düşülmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.