Zigana Kayak Merkezi Nerede | Konaklama ve Hakkında Bilgiler

Hakkında Bilgiler

Gümüşhane’ye bağlı Zigana kayak merkezi 2000 ile 2500 metre arasında kurulmuş ve geniş pistlere sahip mekandır. 2032 rakımlı bir yayla olarak söyleyebileceğimiz Zigana bu seçenekleri ile birlikte birçok tatilci ve sporcular için tercih yeri olarak gösterilebilir.

Genellikle burada kar kendini Kasım ayı ile başlar Nisan ayına kadar sürebilmektedir. Etrafı orman ile çevrelenmiş olan Zigana dağı eteklerinden bu kayak merkezi her yıl hatrı sayılı bir ziyaretçi çekebilmektedir. Zigana Gümüşhane’ye yaklaşık olarak 64 km olarak bilinmektedir.

Zigana Kayak Merkezi Konaklama

Zigana kayak merkezinde birkaç otel ve çeşitli tesisler vardır. Yaz ve kış yıl boyunca burada hizmetini sürdüren oteller vardır. Özellikle de doğal ortamı ile birlikte önerebileceğimiz burası sakin ve ferah bir yerdir. Daha sakin ve sessiz bir şekilde tatilinizi sürdürmek isterseniz burası size önerebileceğimiz ilk tatil mekanları arasındadır.

Burada Bungalow evlerinde kalabilir ve oldukça geniş restoran seçenekleri ile bölgenin en güzel lezzetlerini tadabilirsiniz. Bungalow evlerinde internet ve televizyon seçeneklerinin yanı sıra sıcak su avantajları da bulunmaktadır.

zigana-kayak-merkezi-01

Zigana Kayak Merkezine Ne Zaman Gidilir ?

Zigana Kayak Merkezinde tatil planı yapmak isteyen kayak severler sezonun ne zaman açıldığını merak edebilir. Zigana Kayak Merkezinde sezon başlangıcı Ocak ayı sonundadır.

Mart ayına kadar sezonun devam edeceği söylenir. Ancak gitme konusunda karar alanlar, detaylı bilgiyi kayak merkezini aranarak öğrenilebilir.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Kayak merkezi Gümüşhane’ye 40 kilometre mesafededir. Zigana Geçidinin doğusunda yer almaktadır. Zigana Kayak Merkezi Zigana Geçidi’ne  3 kilometre mesafededir. Trabzon Havaalanı’na 60 kilometre uzaklıktadır. Ulaşımda kullanılabilecek yollar asfalttır ve oldukça bakımlıdır.

 #  Gümüşhane ve Trabzon dan ulaşım sağlanabilen Zigana Kayak Merkezi’ne gidiş yolu, konforlu yolculuk yapmaya elverişlidir. Özel araçla ve otobüslerle ulaşım sağlanır.

 #  Karayolu ile ulaşmak isterseniz Gümüşhane otogarından kalkan tur otobüsleri sayesinde kısa sürede ulaşabilirsiniz.

 #  Havayolu ile ulaşmak isterseniz ise Trabzon havaalanından servis imkanı bulunmaktadır. Yine aynı yöntemle geri dönebilirsiniz.

 #  Kendi aracınız ile ulaşmak istiyorsanız yolun asfalt olması ve tabelaların yönlendirmesi ile Trabzon, Gümüşhane üzerinden Zigana yaylasına çıkan yolu takip edebilirsiniz.

 #  Eğer yolunuz Gümüşhane’ye düşerse daha önceden hazırlamış olduğumuz Gümüşhane Gezilecek yerler adlı içeriği inceleyebilirsiniz. Türkiye’de bulunan diğer Kayak Merkezleri için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

  • Ümraniye Rent A Car
    Ümraniye Rent A Car - 11:21

    Bungalow evleri gerçekten cezbedici olabilir. Bu arada çok yalın bir dil ile anlatım olmuş. Emeğinize sağlık 🙂

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.