Ana sayfa Gezip Görülecek Yerler Dünyanın En Güzel 100 Yeri (detaylı)

Dünyanın En Güzel 100 Yeri (detaylı)

9023
PAYLAŞ

Dünyanın En güzel yerlerinden kareler hazırlayıp, seyrinize Sunduk, konu 25’lik içerikden ve 4 bölümden oluşuyor.

100 – Aogashima Volkanı – Japonya

Aogashima Volkan

Resimde gördüğümüz bu harika yer, Japonya’da bulunan Aogashima Yanardağının oluşturduğu küçük bir adadır. 1652 yılında yaşanan volkanik aktivitelerin sonucu olarak oluşan ada, bugün binlerce kişiyi kendine çekiyor.

Petra antik kenti – Ürdün

petra antik kenti

Güneşin açısına göre rengi pembe, kırmızı, turuncu ve sarıya dönüşen kayalıkları, Nebatiler öyle güzel şekillendirmişlerdir ki, Şair John William Burgon, burası için “Tarihin yarısı kadar yaşlı gül kırmızısı şehir” ifadesini kullanmış.

Hillier lake (Pembe göl) – Avusturalya

Avusturalya Pembe Göl

Chittorgarh Fort, India/Hindistan

Chittorgarh Fort, India

Cinque Terre, Rio Maggiore, İtalya

cinque-terre

Cinque Terre İtalyan Rivierası’nın engebeli sahillerden oluşmuş bir bölgesidir. La Spezia şehrinin batısında, Ligurya bölgesinde yer alır.

Peri havuzları – İskoçya Adası

Fairy Pools, Isle of Skye, Scotland

Mamanuca Adaları – Fiji

Mamanuca Adaları

Palau

palau

Dev Geçit – İrlanda

Dev Geçit , İrlanda

Glass Beach, California, USA

Glass Beach, California, USA

Solucan Mağara – Yeni Zelanda

solucan mağara , Yeni Zelanda

Bu mağaralar geceleri parlıyor! Arachnocampa Luminosa isimli parlayan tırtıl sadece Yeni Zelanda’da bulunuyor ve inanılmaz görüntülere neden oluyor.

Büyük Ada – Hawaii – USA

Büyük Ada - Hawaii - USA

‘Hawaii Adası veya Hawaii Büyük Adası İngilizce: The Big Island, Hawai‘i; Hawaii dili: mokupuni o Hawai‘i Büyük Okyanus kuzeyinde bulunan volkanik Hawaii Takımadaları’nın en büyüğü ve en güneydoğuda bulunanıdır.

Pamukkale, Türkiye

Pamukkale, Turkiye

Pamukkale, güneybatı Türkiyedeki Denizli ilinde doğal bir mevkidir. Kent kaplıcaları ve akan sulardan kalan karbonat mineralleri teraslarını, travertenleri kapsamaktadır.

Santorini

Santorini

Santoron adası, Ege Denizi’nde, Yunanistan’ın 200 km güney doğusunda yer alan volkanik adalar grubu.

Neuschwanstein Şatosu , Almanya

Neuschwanstein Şatosu , Almanya

Neuschwanstein Şatosu veya Neuschwanstein Kalesi, Almanya‘nın Bavyera eyaletine bağlı Füssen yakınlarındaki Hohenschwangau kasabası yakınında bulunan sarp bir tepeye kurulmuş olan, 6 katlı, 19. yüzyıl Neo-romantisizm mimari stiliyle yapılan kaledir.

Ha Long Bay – Vietnam

Ha Long Bay , Vietnam

Ha Long Koyu, Vietnam Sosyalist Cumhuriyeti sınırları içinde yer alan bir bölgedir. “Alçalan Ejderha” anlamına gelmektedir. Doğu Asya’nın önde gelen tatil merkezleri arasında bulunan koy 1994 yılında UNESCO Dünya Mirasları listesine alınmıştır.

Fingal Mağarası , İskoçya

Fingal Mağarası , İskoçya

Fingal Mağarası, İskoçya’nın Batı kıyılarında bulunan ıssız Staffa Adası üzerinde yer alır. Bu büyüleyici mağarayı altıgen biçimli bazalt sütunlar oluşturuyor. 70 metre uzunluğundaki mağara, bir lav akışının okyanusta soğuması sonucu bazalt altıgen sütunlar halinde oluşmuş.

St. Lucia – Kuzey Amerika

St Lucia

Saint Lucia Karayiplerde Doğu Karayip denizindeki küçük bir ada üzerine kurulmuş İngiliz Milletler Topluluğuna bağlı devlettir. Karayip Denizi ile Atlas Okyanusu arasında, Trinidad ve Tobago’nun kuzeyinde yer alır.

Venedik – İtalya

Venedik , İtalya

Venedik, kuzeydoğu İtalya’da birbirinden kanallarla ayrılmış ve köprülerle bağlanan 118 adanın üzerine kuruludur. Şehir, kıyı şeridi boyunca uzanan Venetian Lagoon bataklığında, Po ve Piave nehirlerinin deltaları arasına kuruludur.

Yellowstone Milli Parkı , Wyoming, ABD

Yellowstone Milli Parkı , Wyoming, ABD

Yellowstone Ulusal Parkı, ABD’nin Idaho, Montana ve Wyoming eyaletlerinde yer alan ulusal parkı. 1 Mart 1872’de Devlet Başkanı Ulysses S. Grant’ın imzasıyla ABD’nin ve dünyanın ilk ulusal parkı olmuştur.

Zion Ulusal Park – Utah – ABD

Zion National Park , Utah, ABD

Zion Ulusal Parkı Amerika Birleşik Devletleri guneybatisinda bulunan Utah eyaletinde, Springfield, Utah şehri yakınlarında bulunan, 593,26 km² yüzölçümünü kapsayan, ABD Ulusal Park Hizmeti tarafından idare edilen bir ulusal park’dır.

Büyük Mavi Çukur – Belize

Belize

Büyük mavi çukur, Belize açıklarında bulunan büyük sualtı obruğu veya deniz çukuru. Belize City’den 70 km uzaklıkta bulunan Lighthouse Resifi’nin merkezinde bulunur. 300 metre çapında ve 124 metre derinliğindeki delik dairesel bir biçimdedir.

Horsetail Falls Ulusal Park

Horsetail Falls , Yosemite Ulusal Parkı

Hvitserkur , Kuzey İzlanda

Hvitserkur , Kuzey İzlanda

Kızıl Sahil – Çin

Kızıl Sahil

Kırmızı sahil; Çin’nin Parjin şehrinin 30 km güney batısında Liaohe Nehri Deltası bulunur. Adını tuzlu-alkali topraklarda yayılan deniz otu türünün (flourishes) görünümünden almaktadır. ilkbahar (Nisan-Mayıs) aylarında büyümeye başlayan bu otlar, yaz boyunca yeşil kalır. Sonbaharda ise kırmızı-alevli renge dönüşür ve kırmızı bir plaj manzarası oluşturur. Kırmızı Plaj, bir doğa rezervi olduğu için küçük bir bölümü hariç halka kapalıdır.

Sea Cliffs, Etretat –  Fransa

Sea-Cliffs

9000+ ABONE ARASINA KATIL

Yeni yerler keşfetmek, kültürel bilgiler edinmek için sitemize abone olabilirsiniz.

3 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here