Aladağ Küp Şelaleleri Rehberi | Nerede, Kamp ve Giriş Ücretleri

Hakkında Bilgiler

Aladağ Küp Şelaleleri tam anlamıyla bir saklı cennet. Görenlerin kendini efsanelerde anlatılan ormanlarda hissettiği Aladağ Küp Şelaleleri, kendine has tabiatı ve birbirinden güzel şelaleleriyle görenlerin ayrılmak istemeyeceği bir güzelliğe sahip.

Adana’ya gittiyseniz mutlaka uğramanız gereken yerler arasında yer alıyor Aladağ Küp Şelaleleri. Tabiatın kendine has dokusu şelaleden gelen su sesleriyle birleşince insanın ruhunu huzur kaplıyor. Gelin bu muhteşem güzelliğe sahip saklı cenneti daha yakından tanıyalım.

Aladağ Küp Şelaleleri
Aladağ Küp Şelaleleri

Toros Dağları’nda biriken karların erimesiyle oluşmuş Küp Şelaleleri. Birbirinden serin, buz gibi on farklı şelaleden oluşuyor Küp Şelaleleri. Yaz aylarında bunaltıcı sıcakların bastırmasıyla Adana ve çevre şehirlerden pek çok turist Küp Şelalelerinde serinliyor. Şelalelerin oluşturduğu yüzmeye elverişli göletlerde birçok kişi yazın sıcağından kurtulmaya çalışıyor.

Küp Şelalelerinin bulunduğu bölgeye yapılan çevresel düzenlemelerle yürüyüş ve piknik alanları yapılmış. Efsanelere konu olmuş Amazon Ormanları’nı andıran bu doğal güzelliğin tadını çıkararak güzel bir yürüyüşe çıkabiliyorsunuz. Piknik alanlarında aileniz ve sevdiklerinizle kuş cıvıltıları ve insan ruhuna dinginlik veren su sesiyle piknik yapabiliyorsunuz.

Şelalelerden akan buz gibi suyla serinlerken bir yandan doğanın kendine has ezgisini kulaklarınızda hissedebileceğiniz bir güzelliğe sahip Küp Şelaleleri.

Kamp Olanakları

Aladağ Küp Şelaleleri
Aladağ Küp Şelaleleri

Aladağ Küp Şelalelerinin bulunduğu bölgede kamp yapabiliyorsunuz. Eşsiz doğası ve huzurlu ortamıyla buna olanak sağlıyor zaten. Kamp yaptığınız süre boyunca gökyüzünün bütün güzelliklerini yakından gözlemleyebilirsiniz. Sıcak yaz aylarında serinlemek için elverişli noktalardan biri Küp Şelaleleri ancak geceleri bu serinlik sorun yaratabilir.

Üşümenizi engelleyecek kıyafetleri yanınızda bulundurmanızda fayda var. Bölgede bulunan doğal su kaynakları içmeye elverişli ancak bünyenizin hassas olduğunu düşünüyorsanız yanınıza hazır su alabilirsiniz.

Dilerseniz şelalelerin kıyısında da kamp yapabilirsiniz ancak zaman zaman baraj kapaklarının açılması su seviyesinin yükselmesine neden oluyor. Baraj kapakları açılmadan önce siren sesleriyle uyarı veriliyor ancak yine de su kenarlarında kamp yapmak tehlikeli olabilir.

Giriş Ücretleri (2021)

Aladağ Küp Şelalelerine giriş için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Aladağ Küp Şelaleleri’ne özel aracınızla rahatlıkla gidebilirsiniz. Küp Şelaleleri Aladağ ilçesine bağlı olan Küp Köyde bulunuyor. İlçe merkezinden 37 kilometrelik bir yolculuğun ardından şelalelere ulaşabiliyorsunuz.

  • Adres: Kirazlı Mahallesi, Küp Köyü / Aladağ / Adana
  • Konum bilgileri için tıklayın.

Yol Tarifi / Google Haritalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!