Adana’da Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel +30 Yer ?

Hakkında Bilgiler

Adana, Ülkemizin turistlik bölgeleri arasında önemli bir yere sahiptir. Böyledir ki 2020 şubat ayına girerken Adana’da gezilecek yerler listemizi 20 gezi noktasından tam 30 gezi noktasına çıkarttık. Bu listede yer alan Adana’nın en çok ziyaret çeken yerlerini listelerden adres ve konum bilgilerini eklemeye özen göstermeye çalıştık.

Adana gezi listesinde mutlaka görülmesi gereken birbirinden birbirinden güzel tarihi yerler, müzeler, plajlar ve  mesire alanları gibi pek çok gezi noktaları içeriyor.

Görsel ve detaylı açıklamalardan oluşan bu listeyi slayt şeklinde izlemek isterseniz buraya tıklayıp youtube kanalımızdan seyredebilirsiniz.

Adana’da Gezilecek Yerler Listesi

Adana gezilecek yerler haritası
Adana gezilecek yerler haritası – (büyültmek için üzerine tıkla)

Adana’da gezilecek yerler listemizi gelen istekler üzerine Google haritalar üzerinde de listeledik. Gezi önerilerimizi Google haritalar üzerinden görmek için tıklayın.

Adana’da gezip görülmesi gereken yerler;

 1. Adana Merkez Sabancı Cami
 2. Adana Ulu Cami: (Ramazanoğlulları Cami)
 3. Adana Merkez Park
 4. Dilberler Sekisi
 5. Adana Tren İstasyonu
 6. Adana Etnografya Müzesi
 7. Çoban Dede Parkı
 8. Adana Kalesi
 9. Adana Sinema Müzesi
 10. Adana Yağ Camii
 11. Adana Kazancılar Çarşısı
 12. Büyük Saat Kulesi
 13. Bebekli Kilisesi
 14. Atatürk Evi ve Müzesi
 15. Taş Köprü
 16. Anavarza Kalesi ve Antik Kenti
 17. Feke Kalesi
 18. Seyhan Barajı, Baraj Gölü
 19. Şar Antik Kenti
 20. Varda Köprüsü
 21. Kapıkaya Kanyonu
 22. Aladağ Küp Şelalesi
 23. Çakıt Vadisi
 24. Gülek Vadisi
 25. Yılan Kalesi
 26. Kapuzbaşı Şelalesi
 27. Dinazor Parkı
 28. Yumurtalık Plajı

1. Adana Merkez Sabancı Cami

Sabancı Camii, Adana
Sabancı Camii, Adana

Adana Merkez Sabancı Camii: Sabancı merkez cami 1998 yılında faaliyete girmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı ve Sabancı Vakfı’nın ortaklaşa yaptırdığı Sabancı Merkez Cami’nin mülkiyeti Adana Diyanet İşleri Vakfı’na ait olup, kullanım hakkı Adana İl Müftülüğü’ne devredilmiştir.

 • Adana Merkez Sabancı Camii hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
 • Adres: Reşatbey Mahallesi / Seyhan Adana
 • Konum bilgileri için tıklayın.

2. Adana Ulu Cami: (Ramazanoğlulları Cami)

adana-gezilecek-yerler-ulu-camii

Adana Ulu Cami: Adana Ulu Camii asıl adıyla Ramazanoğulları Camii 16. Yüzyıldan kalma ve günümüzde hala ibadet edilen tarihi bir camidir. 1988 yılında Sabancı Merkez Camii yapılana kadar Adana’nın en büyük camisi olma özelliğini korumuştur.

1509 yılında Ramazanoğlu Halil Bey tarafından yaptırılmaya başlanılan camii 1541 yılında oğlu Piri Mehmet Paşa tarafından yapımı tamamlandı. 1998 Adana Ceyhan Depremi’nde hasar gören camii, 1998-2004 yılları arasında onarılıp tekrar ibadete açılmıştır.

 • Adana Ulu Cami hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
 • Adres: Ulucami Mahallesi / Seyhan / Adana
 • Konum bilgileri için tıklayın.

3. Adana Merkez Park

Adana Merkez Park
Adana Merkez Parkı

Adana Merkez Park: Sabancı Merkez Camii ile birlikte nehrin kenarında yer alan devasa alan gerçekten botanik bir nefes alanıdır. Oldukça geniş çim alanda, çeşitli ağaçlar ve doğanın huzuru Avrupai merkez kent park kültürünün önemli bir örneğidir.

 • Adana Merkez Park hakkında detaylı bilgiler için tıklayın.
 • Adres: Adres: Reşatbey Mahallesi / Seyhan / Adana
 • Konum bilgileri için tıklayın.

4. Dilberler Sekisi

Dilberler Sekisi, Adana
Dilberler Sekisi, Adana

Dilberler Sekisi: Adana’yı ikiye ayıran Seyhan Nehrinin kenarının düzenlenmesiyle yapılmış olan bu yürüyüş yolunda, sabah erken saatlerinde koşu, akşam saatlerinde ise ailelerin yürüyüş yoludur.

5. Adana Tren İstasyonu

Adana Tren İstasyonu: Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları 6. Bölge Müdürlüğü Bünyesinde, Adana Şehir Merkezinde Sular Mevkiinde Hizmet Vermektedir. 1912 Yılında Tamamlanan Adana Garı; Ana Binası, Lojmanları Ve Bakım-Tamir Atölyeleri Ile Kentin Orta Kesiminde Yaklaşık 450 000 M² Büyüklükte Bir Alanı Kaplamaktadır.

Önünde Uğur Mumcu Meydanı Bulunmaktadır. Bu Meydana Üç Büyük Sivri Kemerle Açılan, Geniş Ve Yüksek Bir Mekana Sahip Olan Orta Bölümde Bekleme Salonu, Gişeler, Danışma Ve Eşya Emanet Bölümü Gibi Standlar Yolculara Hizmet Vermektedir.

Soldaki Bölümün Üst Katında Hareket Memurluğu, Gar Müdürlüğü Ve Vip Salonu Vardır. Binanın Sağında Ve Solunda Ayrıca Lojmanlar Mevcuttur. İstasyonun, Yolcu Trenleri Için Üç Peronu Bulunmaktadır. Bu Peronlardan, Adana-Mersin-Adana Hattında günde en az 60 sefer Yapılmaktadır.

 • Adana Tren Garı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
 • Adres: Cemalpaşa, Seyhan/Adana
 • Konum bilgileri için tıklayın.

6. Adana Etnografya Müzesi

Adana Etnografya Müzesi
Adana Etnografya Müzesi

Adana Etnografya Müzesi‘nin tarihi baya eskilere dayanır. 1845 yılında inşa edilmiş olan Etnografya Müzesi’nin şimdiki binası eskiden bir kiliseye aitmiş. Terk edilince 1924 yılında müzeye çevriliyor.

Günümüzde bünyesinde bir çok eser saklasa da yerliler tarafından pek de ilgi görmüyor.

 • Adana Etnografya Müzesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
 • Adres: Döşeme Mahallesi, Seyhan / Adana
 • Giriş ücreti: 5 TL / müze kart geçerlidir.
 • Ziyaret saatleri: 09:00 – 17:00 saatleri arasında
 • Konum bilgileri için tıklayın.

7. Çoban Dede Parkı

Çoban-Dede-parkı-03

Çoban Dede Parkı: Çoban Dede’nin mezarının bulunması ve türbeye dönüştürülmesi hakkında anlatılan en yaygın hikayelerden biri şöyledir; Zamanın birinde toprak almak amacıyla Çoban Dede’nin mezarının bulunduğu tepeye iş makinaları ile çalışmaya gidilir.

Ancak ne yapsalar ne etseler bir türlü iş makinalarını çalıştıramazlar. Çalışanlarında tepeye kepçe vurmaları ile birlikte kepçeleri kırılır. Bir süre sonra Çoban Dede’nin mezarının fark edilmesiyle çalışmalar durdurulup tepe türbeye dönüştürülür. Tabi ki bu anlatılanlar bir rivayetten ibarettir.

 • Çoban Dede Parkı hakkında detaylı bilgiler için tıklayın.
 • Adres: Reşatbey Mahallesi, Seyhan/Adana
 • Konum bilgileri için tıklayın.

8. Adana Kalesi

Adana Kalesi

Adana Kalesi: Adana Kalesi ile ilgili ilk bildiğimiz ilk çağlarda yapıldığıdır. Bunun dışında bu zamanlardaki kalenin genişliği veya boyutları hakkında tahminlerden öteye gidemiyoruz.

 • Adana Kalesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

9. Adana Sinema Müzesi

Adana Sinema Müzesi: Açılışı yoğun bir katılımla gerçekleştiren bu müze, içerisinde yer verdiği fotoğraf, kitap, afiş ve diğer dokümanlarla Türk sinema tarihine ışık tutmaktadır.

Fırsatınız olursa mutlaka görmeniz gereken bu müzede işin ilginç yanı karşılaştığınız afişlerdeki yönetmen, oyuncu, senarist, yapımcı veya kameramanlardan en az bir isim Adanalıdır.

 • Adana Sinema Müzesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
 • Adres: Reşatbey Mahallesi, Seyhan / Adana
 • Konum bilgileri için tıklayın.

10. Adana Yağ Camii

Yağ Cami, Adana
Yağ Cami, Adana

Önceleri küçük bir kilise olan Yağ camisi, medrese kapası üzerindeki yazıya göre Ramazonoğlu Halil bey tarafından camiye dönüştürülmüştür.

 • Adres: Alidede, Seyhan / Adana
 • Konum bilgileri için tıklayın.

11. Adana Kazancılar Çarşısı

Adana Kazancılar Çarşısı: Bakırcılar ve kazancılar çarşısı olarak bilinmektedir. Adana ilimize gelip de bu çarşıda alışveriş yapmadan geri dönerseniz çok şey kaybedersiniz bizden söylemesi.

Adana’nın sembolü haline gelen bu çarşı İstanbul için Kapalı çarşı ne ise Adana içinde Kazancılar Çarşısı da o dur. Buraya yolunuz düştüğünde sevdiklerinize hediye alabileceğiniz önemli yerlerden biridir.

12. Büyük Saat Kulesi

Büyük Saat Kulesi: Adana’nın Seyhan ilçesinin Ali Münif Yeğenağa caddesinde bulunmaktadır. Büyük Saat Kulesi inşası döneminde Osmanlı Devletinde de birçok saat kulesi vardır fakat bu kule 32 metre uzunluğu ile şuanda Türkiye’nin en büyük saat kulesidir.

13. Bebekli Kilisesi

Bebekli Kilise: (Saint Paul Church), Aziz Pavlus Kilisesi, Adana ili Tepebağ ilçesinde 1880’li yıllarda, Saint Paul adına yaptırılmış, bir İtalyan Katolik kilisesidir. Kilisenin tepesinde, 2.5 metre boyunda tunçtan yapılmış Meryem Ana heykeli bulunmaktadır. Bu heykelin bebeğe benzemesi nedeniyle bu isim verilmiştir.

14. Atatürk Evi ve Müzesi

Atatürk Evi Müzesi
Atatürk Evi Müzesi

Atatürk Evi ve Müzesi: Atatürk Adana’ya tam dokuz kez gelmiş ve 5 ayrı konutta konaklamıştır. Bunlardan ikinci ve üçüncü gelişlerinde (16 Mart 1923 ve 17 Ocak 1925) kaldığı tarihi Tepebağ Konağı ( Suphi Paşa Konağı olarak bilinir), Atatürk Bilim ve Kültür Müzesi olarak hizmet etmektedir.

Müzede Atatürk’ün Adana Seyahatlarını anlatan dev boyutta fotoğraflar, Kuvayı Milliye dönemine ait eşyalar, Etnoğrafik ürünler, döneme ait gazete arşivleri sergilenmektedir. Ayrıca Hatay’ın kurtuluşunu anlatan özel bir oda bulunur. Ayrıca geleneksel bir Adana Evi’ni görmek isterseniz, Suphi Paşa Konağı size önderlik edecektir.

 • Adres: Kayalıbağ, Seyhan / Adana
 • Giriş ücreti: Ücretsiz.
 • Ziyaret saatleri: 08:00 – 17:00 saatleri arasında
 • Konum bilgileri için tıklayın.

15. Taş Köprü

Taş Köprü, Adana
Taş Köprü, Adana

Taş Köprü: Taşköprü (Saros Köprüsü) tarihteki adıyla Justinianus Köprüsü hakkında resmi kaynak Adana Müzesi’ndeki kitabe Mimar Auxentios tarafından 4. yüzyılda yapıldığı yazılıdır.

Evliya Çelebi‘ye göre toplamda 50 adım olduğunu ve 21 gözlü olduğunu, 14 büyük kemeri ile 5 küçük tahliye kemeri olduğu günümüze ulaşmıştır.Fakat kıyı düzenlenmesi ve sahilleri toprakla doldurulma nedeni ile köprü şu anda biraz daha kısalmıştır.

16. Anavarza Kalesi ve Antik Kenti

Anavarza Kalesi ve Antik Kenti: Anazarba, Anazarbos ve Aynızarba isimlerle de bilinen Anavarza Kalesi’nin tam olarak ne zaman yaptırıldığı hakkında kesin bir bilgi mevcut değil. Ancak milattan önce 19. yüzyılda Roma İmparatoru Augustus‘un Anavarza Krallığı’nı ziyaret ettiği bilinmektedir.

Bir gün Roma İmparatorlarından Septimus Severus , Pescennius Niger ile bir iktidar savaşına tutuşur. Bu savaşta Anavarza Krallığı imparator Severus’un yanında durur ve ona destek olur.

Savaş Severus’un galibiyetiyle sonuçlanınca, yanında duran Anavarza Krallığı’nı da ödüllendirir. O dönemde kent tarihinin en parlak dönemini yaşamıştır. Kilikya, İsauria ve Likaonia gibi bölgeler için metropol kent haline gelmiştir.

 • Adres: Dilekkaya, Kozan / Adana
 • Giriş ücreti: Ücretsiz
 • Konum bilgileri için tıklayın.

17. Feke Kalesi

Feke Kalesi: 12. yüzyıldan günümüze kadar gelebilmiş olan kale, yapısı kadar sahip olduğu manzara ile de muazzam bir güzelliğe sahiptir.

İçerisinde yer alan havuz ve hamamlarla birlikte düşünüldüğünde bu kadar bir lükse düşkünlüğün olduğu başka bir kale bulmak çok zordur.

 • Adres: Sülemişli, Feke/Adana
 • Konum bilgileri için tıklayın.

18. Seyhan Barajı, Baraj Gölü

Seyhan Barajı, Baraj Gölü: Akdeniz’e dökülen en büyük akarsu olan Seyhan Nehri, Adana il merkezine de yıllar boyu katkı sağlamış durumda.

Bu doğal güzellik, zamanında taşkınları önlemek için bir barajla ve aynı baraj üzerindeki güzellikleriyle de yerel halka serinleme fırsatı sunuyor. Siz de Adanalılar gibi nehir kıyısında yürüyüş yapabilir, atıştırabilir ve keyif çatabilirsiniz.

19. Şar Antik Kenti

Şar Antik Kenti
Şar Antik Kenti

Şar Antik Kenti: Toros Dağları üzerinde,Adana’ya 210 km uzaklıkta Tufanbeyli İlçesinin 20km. kuzey doğunda Şar Köyünde yer alır.

Şar Antik Kenti Hitiler Döneminde de önemli bir merkez olduğu bilinen kentin en görkemli yapısı olan ve M.S. 2. yüzyıla tarihlenen Ala Kapı, Roma Dönemi’ne ait bir tapınağın günümüzü ulaşan bir parçasıdır. Ala Kapının hemen yanı başında, tapınağa ait diğer kalıntılar da görmek mümkündür.

 • Adres: Tufanbeyli / Adana
 • Konum bilgileri için tıklayın.

20. Varda Köprüsü

Varda Köprüsü, Adana
Varda Köprüsü, Adana

Varda Köprüsü: Hacıkırı Demiryolu köprüsü olarak yapılan köprü heybetli oluşu nedeniyle yöre halkı tarafından Koca Köprü diye biliniyor. 200 metre uzunluğunda ve 99 metre yüksekliğinde olan köprü 1912 yılında hizmete açılıyor.

Çelik kafes taş örme tekniği ile yapılan köprü tarihi ipek yolunun yerini alan Berlin-Bağdat-Hicaz demiryolu hattının bir parçası.

 • Varda Köprüsü hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
 • Adres: Kıralan, Karaisalı/Adana
 • Konum bilgileri için tıklayın.

21. Kapıkaya Kanyonu

Kapıkaya Kanyonu, Adana
Kapıkaya Kanyonu, Adana

Kapıkaya Kanyonu: Kapıkaya Kanyonu, Adana ili Karaisalı ilçesinde Kapıkaya köyünde bulunan kanyon. Kanyonu Seyhan Nehri’nin kollarından Çakıt Deresi açmıştır.

Çakıt Deresi, Seyhan Nehri’nin Batı koludur. Pozantı Boğazından dağlık alanlara doğru uzanır.

 • Adres: Kapıkaya, Karaisalı / Adana
 • Konum bilgileri için tıklayın.

22. Aladağ Küp Şelalesi

Foto: Serhat Çağdaş

Aladağ Küp Şelalesi: Adana’nın Aladağ ilçesinden 37 kilometre uzaktaki 10 şelaleden oluşan Küp Şelaleleri, çevresinde her mevsim farklı renklere bürünen ormanları ile su ve kuş seslerinin birbirine karıştığı huzur veren doğasıyla ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

 • Adres: Kirazlı Mahallesi, Küp Köyü / Aladağ / Adana
 • Konum bilgileri için tıklayın.

23. Çakıt Vadisi

Çakıt vadisi: Çakıt Vadisi coğrafi olarak, Gülek boğazından geçen Adana-Pozantı otoyolunun ortalama on kilometre kadar doğusunda Torosların geçit vererek Çukurova’ya bağlandığı bir vadidir.

Adana-Pozantı demiryolu da bu vadiden geçer. Çakıt vadisine Pozantı’dan Belemedik’e giden ham yoldan girilerek 15 km vadide gidildikten sonra Tarsus’un Kuşçular köyüne giden yolla Adana-Ankara yoluna Dörtler mevkiinden geçilir.

24. Gülek Vadisi

Gülek Vadisi, Adana - Mersin
Gülek Vadisi, Adana – Mersin

Gülek Vadisi: Gülek Boğazı, Tarsus Çayı’nın kollarından biri olan Gülek Suyu boyunda çok dik kayalar arasında 10 kilometre boyunca uzanır. Denizden yüksekliği güneyden kuzeye doğru 820 metreden 1.160 metreye kadar çıkar. Orta kesimde genişliği 10 metreye düşer. Burada dereyle yol ancak yer bulabilir.

 • Gülek,  Tarsus / Mersin (Adana Sınır çizgisi)
 • Konum bilgileri için tıklayın.

25. Yılan Kalesi

Yılan Kalesi, Adana
Yılan Kalesi, Adana

Yılan Kalesi: Adana’da, yarı yılan, yarı kadın olan efsanevi Şahmeran’ın yaşadığı varsayılan Yılankale, çevre düzenlemesiyle yenilenerek yerli ve yabancı turistlerin ziyaretine açılacak. Binlerce yıldır çok farklı medeniyetleri bünyesinde barındıran Adana, geniş coğrafyasında birbirinden farklı tarihi zenginlikler saklıyor.

Bu zenginlikler içinde gerek tarih, gerek coğrafya, gerekse turizm açısından çok değerli bir mitolojik geçmişe sahip olan Yılankale, çevresindeki diğer kaleleri de görüş alanına alacak şekilde, çok sarp bir tepe üzerinde ovanın ortasında yükseliyor. Kale, stratejik konumu nedeniyle birbiri içinde üç kaleden oluşuyor.

 • Adres: Küçükburhaniye, Ceyhan / Adana
 • Konum bilgileri için tıklayın.

26. Kapuzbaşı Şelalesi

Kapuzbaşı Şelalesi: Dünyanın en yüksek ikinci şelalesi durumunda olan Kapuzbaşı şelalesi, görenleri adeta büyülemektedir. İrtifa akışı itibarı ile Uganda’da bulunan Victoria çağlayanı (100mt.) hariç, ABD’de bulunan Niagara’dan 55m., Finlandiya’da bulunan İmarat’dan 25m., Erzurum’daki Tortum’dan 50 m., Antalya’daki Düdenden 25 m. Ve Manavgat’tan 5 m. Daha büyük olan Kapuz Başı şelalesinin aktığı yerin rakımı ise 700 metredir.

 • Kapuzbaşı Şelaleleri hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
 • Adres: Yahyalı / Adana – Kayseri sınırı
 • Konum Bilgileri için tıklayın.

27. Dinazor Parkı

Adana Dinozor Parki
Adana Dinazor Parki

30 bin m2 lik bir alana sahip olan bu eğlence parkı çok sayıda Dinazor maketi ve süs havuzları bulunduruyor. Bölgede çocuklarıyla keyifli vakit geçirmek isteyenlerin en çok ziyaret ettikleri parktır.

 • Adres: 100 Yıl Mahallesi Çukurova / Adana
 • Giriş ücreti: 8 TL – Öğrenci: 5 TL
 • Ziyaret Saatleri: 08:00 – 20:00 saatleri arasında
 • Konum bilgileri için tıklayın.

28. Yumurtalık Plajı

Adana denize girilecek yerler
Yumurtalık Plajı

Adana’nın Yumurtalık ilçe sınırlarında yer alan bu plaj, özellikle yaz aylarında güneşin sıcağından kavrulmuş kişiler için biçilmiş kaftan.

 • Adres: Ayaş, Yumurtalık / Adana
 • Konum bilgileri için tıklayın.

Sıkça Sorulan Sorular Soru Sor

Adana’ya hava yolu ile ulaşabilirsiniz. Uçuş süreniz yaklaşık 1 saat 25 dakikadır. Adana şehir merkezine yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta olan havalimanından, havaş otobüslerini kullanarak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Eğer özel aracınızla gitmek isterseniz mesafe aralığı şu şekildedir;

İstanbul – Adana arası 950 kilometre ve 9 buçuk saat sürmektedir.
Ankara – Adana arası 480 kilometre ve 5 saat 20 dakika sürmektedir.
İzmir – Adana arası 900 kilometre ve 10 saat 20 dakika sürmektedir.
Mersin – Adana arası 85 kilometre ve 1 saat sürmektedir.

Başlangıç noktamı kendim belirlemek istiyorum.

Adana’nın yaz aylarında havası aşırı yüksek sıcaklıklara çıkabilmektedir. Kışın daha ılıman bir hava sıcaklığına sahip olan Adana, en güzel bahar aylarında gezilir.

Gezi yaz aylarında olur dediğinizi duyar gibi olsam da size Adana’nın hava sıcaklığı 51 derece civarında olduğu bilgisini paylaşmamda fayda görüyorum. Hatta 59 dereceyi gördüğü bile olmuştur.

Adana özellikle yaz aylarında ülkemizde en fazla ziyaret edilen illerimiz arasındadır. Kalacak yer bulmanızda sıkıntı yaşamamanız için erkenden otel ve pansiyon rezervasyonunuzu yaptırmanızda fayda var. Bütçenize uygun otel için Agoda gibi fiyat kıyaslayan sitelerden yardım alabilirsiniz.

Adana’da gezebileceğiniz noktaların mesafesi genelde birbirine yakındır. Şehir içi dolmuşları kullanarak gideceğiniz bölgeye kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Zamanınız kısıtlıysa Havalimanından veya şehir merkezindeki Rent a Car şirketlerinden özel araç kiralayabilirsiniz. Buda zaman kazanmanız konusunda size oldukça avantaj sağlayacaktır.

Her bölgede olduğu gibi Adana’danın da kendine has yöresel lezzetleri mevcut. Adana’nın en meşhur lezzetlerinden bir kaç tanesi şu şekildedir.

 • Adana kebap
 • Adana lahmacun
 • Analı kızlı
 • Mumbar
 • Kırkkat
 • Bici bici
 • Şalgam Suyu

Adana’ya özgü gelenekselleşmiş işlemeli demir ve bakır kaplar ve diğer eşyalar satın almak mümkündür. Özellikle el dokumasıyla yapılan Karatepe kilimleri, Adana’dan getirilen en güzel hediyelik eşyalar arasındadır.

Adana’da yer alan gezi noktalarının bir çoğu birbirine yakın olduğu ve ulaşım sorunu yaşamayacağınızı varsayarsak ortalama 3-4 günde tamamen gezebilirsiniz.

Meteoroloji kaynaklarından incelediğimiz kadarıyla Adana’nın aylık ortalama sıcaklık değerleri aşağıdaki gibidir.

 • Ocak: 9.5 derece
 • Şubat: 10.5 derece
 • Mart: 13.4 derece
 • Nisan: 17.5 derece
 • Mayıs: 21.7 derece
 • Haziran: 25.6 derece
 • Temmuz: 28.2 derece
 • Ağustos: 28.7 derece
 • Eylül: 26.1 derece
 • Ekim: 21.6 derece
 • Kasım: 15.8 derece
 • Aralık: 11.2 derece

Akdeniz’e kıyısı olan Adana’da pek çok kısımdan denize girmeniz mümkündür. İşte Adana’da denize girilecek en popüler plajlar.

 1. Adana Yumurtalık Plajı
 2. Adana Karataş Plajı
 3. Adana Zeytinbeli Plajı
 4. Adana Botaş Plajı
 5. Adana İncirli Plajı
 6. Adana Alara Plajı
Adana Otelleri
Adana Otelleri
Adana'da En uygun konaklama seçenekleri

Bu konum için bir uçak bileti bulanamadı. Bu bölge için bir uçuş hizmeti veriyorsanız burada yer almak için bizimle iletişime geçin.

Bu konum için bir tur hizmeti bulanamadı. Bu bölgede bir tur hizmeti veriyorsanız burada yer almak için bizimle iletişime geçin.

Bu konum için bir araç kiralama hizmeti bulanamadı. Bu bölgede bir araç kiralama hizmeti veriyorsanız burada yer almak için bizimle iletişime geçin.

 • Özgür
  Özgür - 19:54

  Üzgünüm ama Kapuzbaşı şelalesi Kayseri nindir. Yahyalı ilçesi sınırlarındadır. Küçük ve büyük şelale diye geçer.

  Yanıtla

  • gezilesiyer.com
   gezilesiyer.com - 00:02

   Özgür bey haklısınız. Sınır çizgileri çok yakın olduğu için eklemişim. Kapuzbaşı Şelalerini Kayseri kategorisi içerisine de ekledim. Teşekkürler.

   Yanıtla

 • DOĞAÇ
  DOĞAÇ - 02:09

  Adana çok güzel bir yer

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!