Beyazsu Yaylası Gezi Rehberi | Nerede ve Tüm Hakkında Detaylar

Hakkında Bilgiler

Beyazsu Yaylası, Karçal Dağının 3 bin 415 metrelik zirvesinin hemen altında uzanan göz kamaştırıcı manzaralarla süslü olağanüstü bir yayla.

Beyazsu Yaylası, turizm acentelerinin rağbet ettiği en güzel trekking rotalarının biri üzerinde. Bir hafta ile on gün olarak düzenlenen bu etkinlikler Borçka Karagöl, Beyazsu Yaylası, Yıldız Gölü, Efeler Köyü, Macahel, Maral Şelalesi, Kuyruklu Göl, Mereta Yaylası, Mısırlı Köyü, Şavşat rotasını içeriyor.

Beyazsu’da kamp yapan doğaseverlere önerimiz aynı zamanda tabiat alanı olan Gorgit Yaylası’na iki saatlik bir yürüyüş yapmaları.

Beyazsu Yaylası Pansiyon

Geleneksel yaylacılığın devam ettiği bu yerde 24 yatak kapasiteli bir pansiyon bulunmakta. Çok mu çok lüks sayılmaz ama bu gibi yerde hiç de fena sayılmaz.

Artvin - beyazsu yaylasi artvin
Beyazsu Yaylası

Aklınızda bulunsun

Bilindiği gibi Karadeniz bölgesel olarak genellikle yağmurlu olup, geceleri oldukça serindir. Yanınızda yağmurluk getirmeniz şiddetle önerilir. Ayağınızda su geçirmez, bileği kavrayan bir ayakkabı olması önemlidir. Yürüyüşler esnasında malzemelerinizi ve yedek kıyafetlerinizi taşıyabileceğiniz küçük bir sırt çantası bulundurmanız, yürüyüşünüzü daha da konforlu hale getirecektir.

Uyku tulumu ve çadır, gideceğimiz dağın yaz aylarında bile -5′ lere düştüğü göz önünde bulundurularak tercih edilmeli. az öncede söylediğim gibi dağ ortamında olduğumuz için lüks bir ortam ve hizmet beklenmemelidir.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Eğer Beyazsu Yaylasına tur ile gitmeyi düşünüyorsanız sizi Trabzon havalananından karşılıyorlar. Onun dışında Artvin’den Borçka İlçesine her saat Kooperatif minibüsleri ile gitmek mümkündür. Borçka’dan Beyazsu Yaylası’na ise özel araç ya da araç kiralamak suretiyle gidilebilmektedir.

 »  Eğer yolunuz Artvin ve çevresine düşmüşse Artvin’de gezilecek yerler listemize göz atabilir, gezilecek yerler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.