Beyazsu Yaylası Tanıtımı | Nerede ve Nasıl Gidilir?

Genel Bilgiler

Beyazsu Yaylası Hakkında Bilgiler

 #  Beyazsu Yaylası, Karçal Dağının 3 bin 415 metrelik zirvesinin hemen altında uzanan göz kamaştırıcı manzaralarla süslü olağanüstü bir yayla.

 #  Beyazsu Yaylası, turizm acentelerinin rağbet ettiği en güzel trekking rotalarının biri üzerinde. Bir hafta ile on gün olarak düzenlenen bu etkinlikler Borçka Karagöl, Beyazsu Yaylası, Yıldız Gölü, Efeler Köyü, Macahel, Maral Şelalesi, Kuyruklu Göl, Mereta Yaylası, Mısırlı Köyü, Şavşat rotasını içeriyor.

 #  Beyazsu’da kamp yapan doğaseverlere önerimiz aynı zamanda tabiat alanı olan Gorgit Yaylası’na iki saatlik bir yürüyüş yapmaları.

Beyazsu Yaylası Pansiyon

Geleneksel yaylacılığın devam ettiği bu yerde 24 yatak kapasiteli bir pansiyon bulunmakta. Çok mu çok lüks sayılmaz ama bu gibi yerde hiç de fena sayılmaz.

Beyazsu Yaylası

Aklınızda bulunsun

 #  Bilindiği gibi Karadeniz bölgesel olarak genellikle yağmurlu olup, geceleri oldukça serindir. Yanınızda yağmurluk getirmeniz şiddetle önerilir. Ayağınızda su geçirmez, bileği kavrayan bir ayakkabı olması önemlidir. Yürüyüşler esnasında malzemelerinizi ve yedek kıyafetlerinizi taşıyabileceğiniz küçük bir sırt çantası bulundurmanız, yürüyüşünüzü daha da konforlu hale getirecektir.

 #  Uyku tulumu ve çadır, gideceğimiz dağın yaz aylarında bile -5′ lere düştüğü göz önünde bulundurularak tercih edilmeli. az öncede söylediğim gibi dağ ortamında olduğumuz için lüks bir ortam ve hizmet beklenmemelidir.

Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri
Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz! (Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Beyazsu Yaylası Nerede ve Nasıl Gidilir?

Eğer Beyazsu Yaylasına tur ile gitmeyi düşünüyorsanız sizi Trabzon havalananından karşılıyorlar. Onun dışında Artvin’den Borçka İlçesine her saat Kooperatif minibüsleri ile gitmek mümkündür. Borçka’dan Beyazsu Yaylası’na ise özel araç ya da araç kiralamak suretiyle gidilebilmektedir.

 »  Eğer yolunuz Artvin ve çevresine düşmüşse Artvin’de gezilecek yerler listemize göz atabilir, gezilecek yerler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL

Don`t copy text!