Hıdiv Kasrı Gezi Rehberi | Nerede, Kahvaltı ve Giriş Ücretleri

Hakkında Bilgiler

Hıdiv Kasrı, İstanbul’un Beykoz ilçesinde Çubuklu sırtlarında bir yapıdır. 1907 yılında Mısır’ın son hıdivi Abbas Hilmi Paşa tarafından İtalyan mimar Delfo Seminati‘ye yaptırılmıştır. Dönemin mimari modasına uygun olarak art nouveau tarzındadır.

İstanbul - hidiv kasri 01

İstanbul’da gezilecek yerler listemizde de yer alan Hidiv Kasrı, turizm açısından en çok ziyaret edilen yerlerden birisidir. Yazın gidilmesi öngörülen Hidiv kasrına ne yazık ki kışın gitme fırsatı yakalayabildik.

İstanbul - hidiv kasri 02

Hemen girişte bizi çiçek satan bir bahçe market karşılıyor. Eğer içeride yazın ilginizi çeken her hangi bir bitki olursa satın almak için buraya başvurabilirsiniz.

İstanbul - hidiv kasri 03

Bahçeye varıldığında bizi görseli olan mini bir havuz karşılıyor. Oldukça şirin bulsam da etrafta dikkatimi çeken başka unsurlara pek rastlamadım. Diğer resimlerde de göreceğiniz üzere üzeri örtülen yerler zannediyorum yaza hazırlık için bakıma alınmış durumda.

İstanbul - hidiv kasri 04

Saray yavrusunun avlusuna vardığımda kapısı ve üzerindeki işlemeler oldukça dikkatimi çekti. Buraya geldiğimde hiç araştırma yapmamıştım ve içeride neler olabileceği hakkında hiç fikrim yoktu. Zemin Katında bulunan iki ayrı bölümde restoran işletmesine rastladım. Bir üst kata çıktığımda ise Mescitler ve Lavabolar vardı. Balkon aradım ama maalesef tüm kapılar kilitliydi.

İstanbul - hidiv kasri 05

Kahvaltı Fiyatları 2020

Hafta içi Hafta sonu
Serpme Kahvaltı 25 TL 35 TL
Açık Büfe Kahvaltı 35 TL 35 TL
Kahvaltı Saatleri 09:00 – 14:00 09:00 – 13:00

Edindiğim bilgilere göre yaz aylarında 1100 kişilik, kış aylarında ise 400 kişiye hizmet verebilme kapasitesine sahip olan restoran, özel davetler için de hizmet vermektedir. Bunlar, düğün, nişan, sünnet töreni, bayii toplantıları, iftar davetleri, brunch ve seminer organizasyonu gibi..

Hidiv Kasrı Resimleri

Giriş Ücretleri (2023)

Giriş Tarifesi Giriş Ücreti
Otomobil 7 TL

Hıdiv Kasrı’na yayalar için giriş ücretsizdir. Ücret araç başı alınıyor. İşletmeliği İspark’da olan Hıdiv kasrında otopark ücreti günlük 7 TL olarak belirlenmiştir.


Ziyaret Saatleri

Haftanın her günü ziyaretçilerine kapıları açık olan Hıdiv kasrını 08:00 – 23:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Otomobil ile Anadolu yakası için; Çubuklu Korusuna ulaşmak için kullanabileceğiniz en ideal yol, Anadolu yakasından TEM otoyolundan Fatih Sultan Mehmet Köprüsüne ilerlerken, köprüden önce son çıkış olan Kavacık Köprüsünden Hıdiv Kasrı tabelalarını takip etmek olacaktır.

Otomobil ile Avrupa yakası için; Aynı şekilde FSM’den sonra Kavacık köprüsünden Hidiv Kasrı tabelaları takip edilebilir. Ayrıca Eğer Maslak yakınındaysanız İstinye/Çubuklu arabalı vapuru kullanabilirsiniz.

  • Adres: Çubuklu Korusu, Beykoz / İstanbul
  • Telefon: 0216 413 92 53
  • Konum bilgileri için tıklayın.

# Civarda Gezilecek Yerler

Beykoz’da uğrayabileceğiniz diğer gezi noktaları;


Eğer yolunuz İstanbul’a düşerse daha önceden hazırladığımız İstanbul’da gezilecek yerler adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

  • kenan eliaçık
    kenan eliaçık - 00:31

    İspark’a odediginiz paranın sizi padişah gibi hisettirmesi bence en önemli yanlarından biri. Bunun dışında herkesin görmesi ve deneyimlemesi gereken bir ortam. Yürüyüş yapmak, kahvaltı ve yemek gibi aktivitelerinizi yapabileceğiniz mükemmel bir yer.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.