İstanbul’da Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel +100 Yer ?

Hakkında Bilgiler

Uzun yıllar Bizans ve Osmanlı İmparatorluğunun başkentliğini yapan, tarih boyunca sayısız medeniyetin gözdesi olan İstanbul, İslamiyet ve Hristiyanlık için en önemli şehirlerin başında gelir.

2020 yılına girerken İstanbul gezilecek 50 yer listemizi tam 100 gezi noktasına çıkarttık. Bu listede daha önce ismini duymadığınız tarihi önemi olan gezi yerleri, müzeler, aqua parklar ve çocuklarla birlikte gezebileceğiniz pek çok eğlence mekanları yer alıyor.

İstanbul’a ilk gelişiniz ise hangi ilçenin hangi bölgede olduğunu bilmenizde fayda var !

Avrupa Yakası Anadolu Yakası
Arnavutköy Esenyurt Adalar
Avcılar Eyüp Ataşehir
Bağcılar Fatih Beykoz
Bahçelievler Gaziosmanpaşa Çekmeköy
Bakırköy Güngören Kadıköy
Başakşehir Kağıthane Kartal
Bayrampaşa Küçükçekmece Maltepe
Beşiktaş Sarıyer Pendik
Beylikdüzü Silivri Sancaktepe
Beyoğlu Sultangazi Sultanbeyli
Büyükçekmece Şişli Şile
Çatalca Zeytinburnu Tuzla
Esenler Ümraniye
Üsküdar

Toplamda 39 ilçeye sahip olan İstanbul, Avrupa ve Anadolu yakası olarak ikiye ayrılır. Her iki yakada da İstanbul’un tarih kokan yapılarına rastlamanız mümkün.

Gündüzleri tarihi yapıları ve doğal güzelliklerini, akşamları ise boğaz manzaralarını seyredebileceğiniz İstanbul’da ister sevgilinizle, eşinizle, çocuklarınızla, arkadaşlarınızla yada ailecek yaz kış demeden gezebilirsiniz.

Günübirlik gezileriniz için İstanbul’da gezilecek yerler listemizden gitmek istediğiniz bölgeye yakın gezi noktalarını hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Doğal güzellikleri ve tarih kokan yapılarından oluşan İstanbul gezilecek yerler listemizde İstanbul’da görülmesi gereken en popüler yerleri detaylarıyla birlikte bulabilirsiniz.

Ayrıca ihtiyacınız olduğunda en iyi İstanbul Otelleri‘ni bağlantıya tıklayarak filtreleyebilirsiniz.

İstanbul Gezilecek Yerler Listesi

İstanbul Gezi Haritası
İstanbul Gezi Haritası

İstanbul gezilecek yerler haritası. Google haritalar üzerinde görmek isterseniz buraya tıklayın.


İstanbul’da gezip görmeniz gereken en güzel yerleri sizler için hazırladık. Listemiz fotoğraflar ve detaylardan oluşmaktadır. Ayrıca Slayt Video‘ya bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

1. Eminönü

Eminönü
Eminönü

Eminönü: Haliç’in batı kısmında yer alan Eminönü, önceleri İstanbul’un ilçesi iken 07 Mart 2008 tarihinde Fatih ilçesine katılarak semt olmuştur.

Milyonlarca turistin ilk varış noktası ve hatta konaklama yeri olarak tercih ettiği, ayrıca alışveriş veya hediyelik eşya denince akla ilk gelecek yerlerden birisidir.

Bünyesinde giyim, elektronik eşya ve kuyumcu gibi bir düzüne dükkan bulabilirsiniz. Ayrıca meydanda bulunan meşhur balık ekmek teknelerinden ekmek arası yiyebilirsiniz.

 • Eminönü hakkında detaylar için tıklayın.
 • Adres: Eminönü, Rüstem Paşa, Fatih/İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

2. Galata Köprüsü

Galata Kulesi
Eminönü

Haliç’in üzerine inşa edilen ve Eminönü ile Karaköy’ü birine bağlayan Galata köprüsü’nün tarihi epey eskiye dayanıyor. Eski adıyla Yeni köprü yeni adıyla Galata Köprüsü, I.Abdülmecit’in annesi Valide Sultan tarafından 1845 yılında ahşap olarak yaptırılmıştı.

19. yüzyılda restorasyon çalışmaları yapılırken sebebi bilinmeyen bir yangından ötürü ağır hasar alıyor. Yangından sonra tamamen yenileniyor ve 1992 haziran ayına tarihi köprü’ün yerine hizmete açılıyor.

Şimdilerde balık tutmak veya yemek isteyenler için biçilmiş bir kaftan halini aldı. Köprünün alt kısmında yer alan 30’dan fazla balık restoranında şehrin ışıklı manzarasında yemek yiyebilirsiniz.

 • Galata Köprüsü hakkında bilgi için tıklayın.
 • Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa, Beyoğlu / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

3. Galata Kulesi

Galata Kulesi, İstanbul
Galata Kulesi

Şehrin simgesi haline gelmiş olan Galata Kulesi, İlk olarak Bizans İmparatoru Anastasius Oilosuz tarafından inşa ettirilmiştir. Yapımı 528 yılında tamamlanan ahşap yapının günümüzde şekli 1967 yılında II. Mahmut zamanında verilmiştir.

70 metre yüksekliğe sahip olan Galata Kulesi, günümüzde kahvaltı mekanı olarak ve şehrin manzarasını seyretmek için teras olarak kullanılmaktadır.

 • Galata Kulesi Giriş ve Kahvaltı ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Bereketzade Mahallesi, Beyoğlu / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

4. Kız Kulesi

Kız Kulesi, İstanbul
Kız Kulesi

İstanbul’un diğer bir sembolü haline gelmiş olan Kız Kulesi‘nin geçmişi 2500 yıl öncesine dayandığı söylenir. Çeşitli efsanelere sahip olan bu yapı 5. yüzyılda Yunanlılar tarafından yapıldığı iddia ediliyor.

Kız kulesi günümüze kadar; karantina hastanesi, radyo istasyonu, deniz feneri ve ticari gemilerden vergi toplamak gibi bir çok çeşitli amaçlar için kullanılmış.

Şimdilerde konuklarına 360 derecelik boğaz manzarası sunan Kız kulesi, günümüzde müze ve şık bir restoran olarak kullanılıyor ve karşıya geçiş sahil tarafındaki ufak tekneler ile sağlanıyor.

Ayrıca kulenin sahil kısmında yere serilmiş minderlere uzanarak çay, simit, çekirdek ve nargile gibi hizmetler veriliyor.

 • Kız Kulesi Giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Salacak Mahallesi, Üsküdar / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

5. Boğaz Köprüsü

istanbul-gezilecek-yerler-bogaz-koprusu
FSM Köprüsü (bu manzara Otağtepe’den çekilmiştir.)

İstanbul Boğaz Köprüleri: Asya ve Avrupa kıt’aları arasında karayolu ulaşımını sağlayan, zarif mimarisi ile “Boğaz’ın incisi” olarak da adlandırılır. Boğaz köprüleri gezilesi olmasa da muhakkak görülesi bir yerdir. Yazının devamında boğazı gören bir çok noktaya değineceğim.

6. Rumeli Hisarı

Rumeli Hisarı, İstanbul
Rumeli Hisarı

Rumeli Hisarı, Fatih Sultan Mehmet tarafından yaklaşık 4 ay gibi kısa bir sürede İstanbul’un fethinden hemen önce Anadolu Hisar‘ının tam karşısına inşa ettiriliyor.

Boğazın kuzeyinden gelebilecek saldırıları engellemek amacıyla yaptırılmış olan Rumeli Hisarı, 60.000 m2’lik bir alana sahip olup yapımında 300 usta ve 800’e yakın işçi çalıştığı biliniyor.

 • Rumeli Hisarı Giriş Ücretleri tıklayın.
 • Adres: Rumeli Hisarı, Yahya Kemal Cad., Sarıyer/ İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

7. Rumeli Feneri

Rumeli Feneri
Rumeli Feneri

Deniz seviyesinden yaklaşık 65 metre yükseklikte olan Rumeli feneri, savaş gemilerinin İstanbul boğazından Karadeniz tarafına geçmelerini kolaylaştırmak maksadıyla yapılan bir fenerdir. Garipçe köyünde yer alan Rumeli Feneri ve çevresi hafta sonu gezisi için oldukça ideal bir yerdir.

 • Rumeli Feneri hakkında bilgiler için tıklayın.
 • Adres: Garipçe köyü, Sarıyer
 • Konum bilgileri için tıklayın.

8. Yedikule Hisarı

istanbulda-gezilecek-yerler-yedi-kule
Yedikule Hisarı (Restore ediliyor, şuan ziyarete kapalı)

Yedikule Hisarı: İstanbul’un en eski açık hava müzelerinden biridir. Ancak 3-4 yıldır turizm bakanlığı tarafından tadilata alınmış olup halen ziyarete kapalıdır.

Yedikule Zindanları olarak da bilinen Yedikule Hisarı konserlerin, etkinliklerin ve çeşitli organizasyonların düzenlendiği tarihi bir mekan haline gelmişti. Umarız yakın zamanda açıldığı bilgisini buradan paylaşırız.

 • Adres: Yedikule Meydanı Sokak, Fatih / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

9. Anadolu Hisarı

istanbul-gezilecek-yerler-anadolu-hisari
Anadolu Hisarı

İstanbul boğazının en dar yerinde yaptırılan hisar özelliğini Rumeli Hisarı’ından önce taşıyan Anadolu Hisarı‘nın tarihi 1300’lü yıllara dayanmaktadır.

Göksu deresinin boğaza döküldüğü yerde 1395 yılında Yıldırım Beyazıt tarafından yaptırılmıştır.

7000 m2‘lik bir alanı kaplayan bu muazzam eserin yapılış amacı İstanbul fethi sonrası Bizanslılara Karadeniz yolundan gelecek yardımı engellemekti.

 • Anadolu Hisarı hakkında bilgiler için tıklayın.
 • Adres: Anadolu Hisarı, Körfez Cad., Beykoz / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

10. Anadolu Kavağı / Yoros Kalesi

Yoros Kalesi, İstanbul
Anadolu Kavağı / Yoros Kalesi

Beykoz civarının en önemli tarihi yapılarından biri olan Yoros Kalesi, İstanbul boğazını ve Karadeniz’i gören bir tepeye yapılmıştır.

Ceneviz Kalesi olarak da adlandırılan Yoros Kalesi, 14. yüzyılda İstanbul’da yapılmış tek Bizans kalesi olma özelliğini taşıyor.

Muazzam bir manzaraya sahip olduğunu hatırlatır çevrede bulunan işletmelerde arkadaşlarınızla kendinize güzel bir ortam kurabilirsiniz.

 • Anadolu Kavağı ve Yoros Kalesi giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Anadolu Kavağı,  Beykoz / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

11. Hz. Yuşa Tepesi & Türbesi

Hz Yuşa Türbesi / Tepesi
Hz Yuşa Türbesi / Tepesi

Yuşa tepesi, İstanbul’un ilk yerleşiminden buyana kutsal topraklar olarak kabullenilmiş olup, önceleri Zeus tapınağının bulunduğu ve Bizans döneminde bu tapınağın kiliseye dönüştürüldüğü söyleniyor.

Boyunun çok uzun olduğu bilinen Hz. Yuşa‘nın türbesi burada bulunuyor. Mezarının uzunluğu 17 metredir. Bunun sebebi ise naaşının boyu değil, kabrin neresinde yattığı bilinmemesidir.

Türbe, günümüze kadar ülkeyi yöneten tüm milletler tarafından saygı görmüştür. Halen daha İstanbul’un en çok ziyaret edilen türbeleri arasındadır.

 • Hz. Yuşa Türbesi hakkında bilgiler için tıklayın.
 • Adres: Anadolu Kavağı, Beykoz / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

12. Pierre Loti Tepesi

istanbulda-gezilecek-yerler-Pierre-loti-tepesi
Pierre Loti Tepesi

Pierre Loti Tepesi adını Türkiye’ye aşık 1850 – 1923 yıllarında ülkemizde yaşamış fransız şair Pierre Loti‘den almaktadır.

Zamanında burada yaşamış, benimsemiş ve çok sevmiştir. Kahvehanesi olduğu bilinir. Ölünce onu sevenleri tarafından buraya onun adı verilmiş.

Günümüzde insanlara yiyecek/içecek hizmeti veren işletmeler tarafından yürütülüyor. Haliç manzarasına karşı gözlemenizi alıp çayınızı yudumlayabilirsiniz.

 • Pierre Loti Tepesi giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: İdris Köşkü Cad., Eyüp / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

13. 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı

15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı
15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı

15 Temmuz darbe gecesi yaşamını yitiren şehitlerimizin anısına ithafen 2017 – 2018 yılları arasında Garipçe/Sarıyer bölgesinde inşa edilmiştir.

15 Temmuz Hatıra Ormanı 16.200 m2‘lik bir alana sahip. Bu alanda tören yeri, şehitlik anıtları, meydan alanı, seyir terası ve ücretsiz otopark alanı yer alıyor.

 • 15 Tem. Şeh. Hatıra Ormanı giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Garipçe, Sarıyer / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

14. Çamlıca Tepesi

Çamlıca Teppesi, İstanbul
Çamlıca Tepesi

İstanbul’un yedi tepesinden birisi olan bu tepe Osmanlı döneminde en çok ziyaret edilen bölgelerden bir tanesidir.

Denizden yüksekliği yaklaşık 260 metre olan Çamlıca Tepesi, günümüzde seyir terası olarak da kullanılıyor. Ayrıca İBB sosyal tesisleri işletmenliğinde yeme/içme hizmeti verilmektedir.

Genelde okul gezilerinin sıklıkla yapıldığı bu bölge hafta sonları oldukça kalabalıktır.

 • Çamlıca Tepesi hakkında bilgiler için tıklayın.
 • Adres: Kısıklı, Üsküdar / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

15. Atatürk Arboretumu

Atatürk Arboretumu
Atatürk Arboretumu

Arboretum demek; bilimsel araştırma ve gözlem için koleksiyonlanan ağaçlar bütünü demektir. 1940 yılından itibaren bu koleksiyona başlanmış ve günümüze kadar uzanmıştır. Atatürk Arboretumu Belgrad Orman‘ında yaklaşık 296 hektarlık bir alan üzerine kurulmuştur.

İstanbul’un huzur veren gizli bahçeleri arasında yer aldığından günümüzde daha çok hafta sonu kaçamakları için tercih ediliyor. Her yer olduğu gibi Atatürk Arboretumu‘da hafta sonları oldukça kalabalıktır.

 • Atatürk Arboretumu giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Kemer, Bahçeköy / Sarıyer / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

16. Emirgan Korusu

Emirgan Korusu
Emirgan Korusu

472.000 m2’lik bir araziye sahip olan Emirgan korusu, Bizans döneminde “Kyparates” adıyla anılan IV. Murat’ın İran seferinden dönerken yanında getirdiği Emirgune’nin oğlu Tahmasb Kulu Han‘dan geliyor.

Bünyesinde 120’yi aşkın bitki ve ağaç türü barındıran Emirgan Korusu’unda bugün, nisan aylarında lale festivallerine katılabilir, İbb sosyal tesisleri bünyesinde sunulan 3 köşkten birinde kahvaltı yapabilirsiniz.

 • Emirgan Korusu giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Reşitpaşa, Emirgan Sok., Sarıyer / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

17. Fatih Korusu

Otağtepe
Fatih Korusu / Otağtepe

Fatih korusu muhteşem boğaz manzarası ile ünlüdür ve halk arasında Otağtepe Parkı olarak da adlandırılıyor. İstanbul’u fethetmeye çalışan Fatih Sultan Mehmet‘in, savaş öncesinde orduyla birlikte bu bölgede çadır kurdukları biliniyor.

Bu alan yakın dönemde TEMA Vehbi Koç Vakfına bağışlanmış, bakıma sokulmuş ve yeşillendirilmiş. Günümüzde 16 bin 500 adet bitkiye ev sahipliği yapmaktadır.

 • Fatih Korusu giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Anadolu Hisarı,  Beykoz / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

18. Nakkaştepe Millet Bahçesi

Nakkaştepe Millet Parkı
Nakkaştepe Millet Parkı

50 dönümlük bir araziye sahip olan Nakkaştepe Millet Bahçesi‘nin yakın bir tarihte açılışı gerçekleşti. Boğaz manzarası’da bulunan bu yerde ortalama 250 adet piknik masası yer alıyor. Özellikle ailelerin hafta sonları kahvaltı için sıkça ziyaret ettikleri bir piknik alanı haline geldi.

 • Nakkaştepe Millet Bahçesi giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Nakkaştepe, Kuzguncuk / Üsküdar
 • Konum bilgileri için tıklayın.

19. Mihrabat Korusu

istanbul-gezilecek-yerler-Mihrabat-Korusu
Mihrabat Korusu

Mihrabat Korusu, Osmanlı İmparatorluğunun son dönemlerinde Mısırlı Abbas Halim Paşa‘nın kızına yüz görümlüğü olarak hediye edilmiştir.

Yaklaşık 210.000 m2’lik bir alan üzerine kurulan olan Mihrabat Korusu, günümüzde restoran, özel davet ve organizasyon gibi hizmetler vermektedir.

 • Adres: Kanlıca, Mihrabat Cad, Beykoz / İstanbul
 • Giriş Ücreti: Giriş ücreti bulunmuyor.
 • Konum bilgileri için tıklayın.

20. Taşhan

Laleli Taşhan
Taşhan

Kuruçeşme Hanı olarak da bilinen Taşhan, III. Mustafa tarafından 1763 yıllarında atların barınması için ahır olarak yaptırılmış. Bir süre sonra kereste deposu olarak kullanılmış.

Taşhan, Ardından tarihi belli olmayan bir zaman diliminden günümüze restore edilmiş ve bu halini almıştır.

Dizi ve sinemalardan aşina olduğumuz bu yer şimdilerde ufak cafeler tarafından işletilip, sabahları kahvaltı hizmetleri veriyor.

 • Laleli Taşhan giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Balabanağa, Fethibey Cad, Fatih / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

21. Belgrad Ormanı

Belgrad Ormanı
Belgrad Ormanı

İstanbul’da bulunan en geniş çaplı Orman olma özelliği taşıyan Belgrad Ormanı, ismini orada bulunan Belgrad köyü‘nden alıyor.

1956 yılından beri İstanbul Orman Müdürlüğü tarafından denetlenen Belgrad Ormanı’nda oturma mekanları, yürüyüş parkurları, spor sahalarıkafe ve restoranları ve çocuk oyun alanlarıyla, İstanbul’da doğa ile baş başa, keyifli ve huzurlu bir gün geçirebileceğiniz 10 mesire alanı bulunuyor.

 • Belgrad Ormanı giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Bahçeköy, Sarıyer / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

22. Gülhane Parkı

Gülhane Parkı, İstanbul
Gülhane Parkı

400 yıl boyunca Osmanlı sarayı bahçesi olduktan sonra 1912 yılı Cemil Paşa zamanında bir park haline getirilip halka açılıyor.

Yaklaşık 100 bin m2‘lik bir alana sahip olan Gülhane Parkı, Lale festivallerinde en renkli halini alıyor. Ayrıca 1926 yılında Avustralya’lı Kripel tarafından yapılmış Atatürk’ün Türkiye’de ilk dikilen heykeli burada yer alıyor.

 • Gülhane Parkı giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Cankurtaran,  Fatih / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

23. Bakırköy Botanik Parkı

Bakırköy Botanik Parkı
Bakırköy Botanik Parkı

2013 yılında hizmete açılan Bakırköy Botanik Parkı, yaklaşık 100 bin m2’lik bir alan üzerine inşa edilmiştir. Giriş bölümünde sizi karşılayan dinozor heykelleri yanı sıra içeride su parkları, oyun parkları ve pek çok tematik bahçeler yer alıyor.

 • Ziyaret Saatleri: 07:00 – 23:00 saatleri arası
 • Giriş Ücreti: Ücretsiz
 • Adres: Osmaniye, Bakırköy / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

24. Bahçeşehir Gölet Parkı

Bahçeşehir Gölet Parkı
Bahçeşehir Gölet Parkı

İstanbul’un en büyük suni göleti olma özelliğini taşıyan Bahçeşehir Gölet Parkı, 300 bin m2’lik bir alanı kapsamaktadır. İçerisinde çeşitli restorantlar, oyun alanları, özel kulüpler, çay bahçeleri ve pek çok gösteri ve konser alanlarına ev sahipliği yapmaktadır.

 • Ziyaret Saatleri: 07:00 – 20:00 saatleri arasında
 • Giriş Ücreti: Ücretsiz
 • Adres: Bahçeşehir 1. Kısım, Başakşehir / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

25. Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi
Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi

Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi, 1995 yılında Ali Nihat Gökbıyık tarafından eşi adına hatıra parkı olarak kurulmuştur. 2002 yılına kadar çeşitli amaçlarla kullanılan bu alan 2003 yılında ziyarete açılmıştır.

Günümüzde İstanbul’un dört bir yanından, özellikle çocuklar ve annelerinin ziyaret ettiği bu bahçe hafta sonları çokça ziyaret ediliyor. Özellikle yılın belli aralıklarında gerçekleştirdiği etkinlikler sayesinde ziyaretçilerin hoşça vakit geçirmesini sağlıyor.

 • Ziyaret Saatleri: 09:00 – 16:00 saatleri arasında
 • Giriş Ücreti: Ücretsiz
 • Website: ngbb.org.tr
 • Adres: Çamlık Mahallesi, Şenol Güneş Bulvarı, Ümraniye
 • Konum bilgileri için tıklayın.

26. Göztepe 60. Yıl Parkı

Göztepe 60. Yıl Parkı
Göztepe 60. Yıl Parkı

2013 yılında tematik bir park haline getirilen Göztepe 60. Yıl Parkı, rengarenk balıkların yaşadığı özel tasarım akvaryumları, lale ve gül bahçeleri, tik ağacından oyun teknesi, doğal göleti, fıskiyeleri ve her yaş grubundaki çocuklar için ayrı ayrı tasarlanmış oyun alanı ve ekipmanlarıyla Anadolu yakasının en gözde parklarından biridir.

 • Giriş Ücreti: Ücretsiz
 • Adres: Caddebostan, Bağdat Caddesi, Kadıköy / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

27. Saklı Göl

sakli-gol-sile-04.jpg
Saklı Göl

Saklı Göl, İstanbul’un Şile sınırlarında yer alan muazzam bir doğa harikası olan bir göldür.

Şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler için gayet uygun bir yer olan Saklı Göl, tipik Karadeniz bitki örtüsünü, yeşilliğin huzur veren ferahlığını ve temiz havasını içinize çekince hissedebilirsiniz.

Günümüzde gölün çevresinde bulunan mekanlardan alınan hizmetle kendin pişir kendin ye prensibiyle piknikler yapılıyor.

 • Şile Saklı Göl kahvaltı ve giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Karamandere, Şile / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

28. Şile Deniz Fenerli

istanbulda-gezilecek-yerler-sile-feneri
Şile Deniz Feneri

Şile Feneri, Kırım harbinde İstanbul boğazına girecek olan gemilere yol gösterme amacıyla 1858 – 1859 yılları arasında Sultan Abdülaziz tarafından yaptırılmış.

60 metre yüksekliğinde kayalıkların üzerine inşa edilmiş olan Şile Deniz Feneri, ülkemiz bulunan en büyük deniz feneri olma özelliğini taşıyor. 110 cm kalınlıkta örülen taş kule 19 metre yüksekliğe sahip.

Günümüzde çevresinde bulunan cafeler aracılığı ile deniz manzarasına karşın çay içme imkanı sağlanıyor.

 • Adres: Balibey Mahallesi, Şile / İstanbul
 • Giriş Ücreti: Giriş ücreti bulunmuyor.
 • Konum bilgileri için tıklayın.

29. Adalar – (Büyükada / Heybeliada)

heybeli-buyukada-tur-resimleri-12.jpg
Adalar

Adalar Belediyesi’nin görev sınırlarında yer alan Adalar, toplamda 9 adadan oluşuyor. Bu adaların bütününe Prens Adaları deniyor ve yaklaşık 5,5 km2 lik bir alanı kaplayan en büyük ada ise Büyükada‘dır.

Şehrin gürültüsünden ve kalabalığından bir nebze kurtulmak isteyen kişiler kendini hafta sonları Adalar‘da buluyor. Genelde sevgililerin kaçamak yuvasıdır ve İstanbul’un en çok ziyaret edilen yerleri arasındadır.

30. Hidiv Kasrı

Hidiv Kasrı
Hidiv Kasrı

1907 yılında Mısır’ın son hıdivi Abbas Hilmi Paşa tarafından İtalyan mimar Delfo Seminati‘ye yaptırılmış ve dönemin mimari modasına uygun olarak art nouveau tarzındadır.

1000 m2‘lik alan üzerine kurulan Hidiv Kasrı, gerek bulunduğu konum gerekse mimari özellikleri ile İstanbul’un eşsiz eserleri arasında yer almaktadır.

Günümüzde düğün ve nişan gibi organizasyonlar için kullanılmaktadır.

 • Hidiv Kasrı kahvaltı ve giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Çubuklu Mahallesi, Beykoz / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

31. Ihlamur Kasrı

ıhlamur kasrı
ıhlamur kasrı

Ihlamur Kasrı, İstanbul’un en nezih yerlerinden biridir. Kesme taştan yapılmış olan bu yapı dikdörtgen şeklinde yapılmıştır. Günümüzde sabah kahvaltısı için tercih edilen mekanlardan biri haline gelmiştir.

 • Ziyaret Saatleri: 09:00 – 17:00 saatleri arası
 • Giriş Ücreti: 20 TL
 • Kahvaltı Ücreti:  30TL – 45 TL arası
 • Adres: Teşvikiye, Şişli / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

32. Ortaköy Sahil

Ortaköy, İstanbul
Ortaköy Sahil

Ortaköy sahili, I. Köprü’nün Avrupa ayağı kısmında altında yer alıyor. Arkadaşlarınız ile sahil boyu gezintiye çıkabilir, Ortaköy meydanda bulunan meşhur kumpirciler çarşısında kendinize Kumpir ısmarlayabilirsiniz.

33. Kuzguncuk Evleri

Kuzguncuk, İstanbul
Kuzguncuk Evleri

Kuzguncuk Evleri: Hatırlayın Ekmek Teknesi, Perihan abla gibi diziler burada çekilmişti. Kuzguncuk çok eski bir semttir. Tarihi bakımdan oldukça önem arz eden Kuzguncuk, şimdiki dönemde genç kızların instagram albümlerini semtteki kapılarda çekilmiş fotoğraflar süslüyor.

 • Adres: Kuzguncuk, Üsküdar / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

34. Kapalı Çarşı

Kapalı Çarşı
Kapalı Çarşı

Kapalıçarşı’nın temeli 1461 yılında atılmıştır. Günümüzde İstanbul’un en çok ziyaret edilen pazarları arasında yer alıyor. Özellikle ülkeye gelen turistlerin çokça dikkatini çekmektedir. Çarşının günlük 300 bin kişiden fazla ziyaret edildiği söylentiler arasında.

 • Kapalı Çarşı’nın kim tarafından yapıldığını ve hakkındaki tüm detayları için tıklayın.
 • Ziyaret Saatleri: 09:00 – 19:00 saatleri arasında
 • Giriş Ücreti: Ücretsiz
 • Adres: Beyazıt, Fatih / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

35. Mısır Çarşısı

Mısır Çarşısı
Mısır Çarşısı

Kapalı Çarşı ile yanyana bulunan Mısır Çarşısı‘da İstanbul’un en eski ve en meşhur pazarlarından biridir. 1664 yılından günümüze kadar yaşayan bir tarih diyebiliriz. Mısır çarşısında bahatçılar, bitkisel ve uçucu yağlar, artomatik tatlar satan dükkanlar, kuruyemişçiler ve pek çok kuyumcu dükkanları yer alıyor.

 • Ziyaret Saatleri: 09:00 – 19:00 saatleri arasında
 • Giriş Ücreti: Ücretsiz
 • Adres: Rüstem Paşa, Fatih / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

36. Fethi Paşa Korusu

Fethi paşa Korusu
Fethi paşa Korusu

Anadolu yakasının Boğaz kıyısında bulunan ve bu bölgenin oksijen deposu olarak bilinen Fethi Paşa Korusu, Sultantepe semtinin İstanbul Boğazı’nı gören sırtlarından başlayıp, Kuzguncuk Tepesi ve Paşalimanı’nın üst kısımlarına doğru uzanıyor.

Koru, ismini II. Mahmud ve I. Abdülhamid dönemlerinde valilik, elçilik ve nazırlık yapan Tophane Müşiri Fethi Ahmet Paşa’dan alıyor.

 • Fethi paşa Korusu giriş ücretleri için tıklayın.
 • Ziyaret Saatleri: 08:30 – 23:00 saatleri arasında
 • Adres: Kuzguncuk, Üsküdar / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

37. Fener Balat Cibali

Buraya Unkapanı’nındaki Atatürk Bulvarı ile İstanbul’un tarihi yarımadasını ortadan ikiye bölen yer diyebiliriz. Cilali, Fener ve balat semtleri, zengin kültürel mirasın izlerini taşıdığı için önemlidir. İstanbul’a gelenlerin mutlaka ziyaret etmeleri gereken yerler arasındadır.

38. Caddebostan Sahili

Caddebostan Sahili
Caddebostan Sahili

Caddebostan sahili, İstanbul’un en hareketli sahilleri arasındadır. Özellikle genç kesimin akşamları yer bezi sererek çekirdek kola ile sohbet ettikleri, hoşça vakit geçirdikleri yerdir.

Bunların yanı sıra Caddebostan sahilinde sabah sporu, bisiklet turları, denize girmek, patenle kaymak, gün batımı seyri, fotoğraf çekimi ve çimlere uzanmak gibi pek çok aktivite de yapabilirsiniz.

39. İstiklal Caddesi

İstiklal Caddesi & Beyoğlu
İstiklal Caddesi & Beyoğlu

İstiklal Caddesi, İstanbul’un en kalabalık ve alışverişin en hareketli olduğu bölgelerinden biridir. Şehre ilk gelenlerin mutlaka uğramak istedikleri ve keyfine düşkünlerin gece mekanlarına hücum ettikleri yerlerden biridir.

İstiklal Caddesi geziniz süresince her çeşit renkli insanlara, tarihi yapılara, sokak sanatçılarına ve yorulursanız bir tramvaya rastlayabilirsiniz.

40. Kadıköy

Kadıköy
Kadıköy

Kadıköy’de Anadolu yakasının en kalabalık ve hareketli bölgesi bölgelerinden biridir. Alışveriş, yeme içme ve çokça  eğlence mekanlarına rastlamanız mümkündür. Şehre turist olarak gelen yerli ve yabancı gezginlerin Taksim’den sonra mutlaka geldikleri ikinci gezi noktasıdır diyebiliriz.

41. Japon Bahçesi

Japon Bahçesi
Japon Bahçesi

Japonya’da 2003 yılının Türk yılı ilan edilmesinin dışında Shimonoseki kenti ile İstanbul’un kardeş şehir olması ile İstanbul’un Baltalimanı semtinde yapılmış bir Japon Bahçesi oluşturuldu. Japon bahçelerinde kullanılan bitkiler ve tasarımlar burada da kullanılmış. Bahçede köprüler, şelaleler ve gölet ile Japonlara özgü bahçe tasarımı yansıtılmış.

Bahçe aynı zamanda İstanbul boğazı manzarasına sahip. Yine kardeş şehirde Shimonoseki Boğazının bulunması sebebiyle hem İstanbul boğazı hemde Shimonoseki Boğazından esinlenerek bahçe giriş kapısı yapılmış.

 • Japon bahçesi giriş ücretleri için tıklayın.
 • Ziyaret Saatleri: 09:00 – 19:30 saatleri arasında
 • Adres: Emirgan Mah. Sarıyer / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

42. Mimar Sinan Kent Ormanı

Mimar Sinan Kent Ormanı
Mimar Sinan Kent Ormanı

Ortalama 800 dönümlük bir alana sahip olan kent ormanı, yaklaşık 2500 kişiyi ağırlayabilecek amfi tiyatrosuna ve piknik alanlarına sahiptir. Ayrıca Mimar Sinan Kent Ormanı içerisinden 17 metre yükseklikte olan seyir terası sayesinde muhteşem bir manzaranın keyfini çıkartabilirsiniz.

 • Ziyaret Saatleri: 09:00 – 19:00 saatleri arasında.
 • Giriş Ücreti: Yaya girişi ücretsiz olup gün boyu otopark ücreti 10 TL’dir.
 • Adres: Cebeci, Sultangazi / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

43. Feneryolu Kuş Gözlem Kulesi

Feneryolu Kuş Gözlem Kulesi
Feneryolu Kuş Gözlem Kulesi

Feneryolu Kuş Gözlem Kulesi, Sarıyer bölgesinde yer alan ve az kişinin bildiği nadir yerlerden biridir. Orman Bölge Müdürlüğü tarafından inşa edilen Kuş Gözlem Kulesi 14 Kasım 2015 tarihinde kapılarını ziyaretçilerine açmıştır. Proje kapsamında yapılmış olan 300 metrelik orman yürüyüşü sizinde hoşunuza gideceğinden eminiz.

 • Feneryolu Kuş Gözlem Kulesi giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Sarıyer Rumeli Feneri Yolu, Sarıyer / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

44. Aydos Ormanı

Aydos Ormanı
Aydos Ormanı

Aydos Ormanı, şehrin stresinden ve kalabalığından sıkılan, özellikle hafta sonları sıkça ziyaret edilen yerlerden biridir. Çeşitli etkinlerin yer alığı bu gölgede, doğa yürüyüşü veya piknik yapabilirsiniz.

Ayrıca 537 metre yüksekliğiyle şehrin en yüksek noktası olma özelliğini taşıyan Aydos tepesinde, gezinti sırasında karşılaşacağınız bir de göl bulunuyor. Göl oldukça berraktır ve çevresinde yer alan ağaçların yansımasıyla gözlerinizi kamaştıracaktır.

 • Ziyaret Saatleri: 08:00 – 20:00 saatleri arasında
 • Giriş Ücreti: Yayalar için 5 TL, Otomobil için 15 TL’dir.
 • Adres: Çarşı, Kartal / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

45. Polonezköy Tabiat Parkı

Polonezköy Tabiat Parkı
Polonezköy Tabiat Parkı

Ortalama 3000 hektarlık bir alana sahip olan Polonezköy Tabiat Parkı İstanbul’un en büyük tabiat parkı olma özelliğini taşımaktadır. 1994 yılında Tabiat park olarak ilan edilen bu park bünyesinde yüzlerce bitki çeşitlerine ve yabani hayvanlara ev sahipliği yapmaktadır.

Özellikle hafta sonları şehrin bunaltıcı kalabalığından uzaklaşmak ve ailece hoş vakitler geçirmek isterseniz Polonezköy Tabiat Parkı sizler için iyi bir seçenek oluyor.

 • Polonezköy Tabiat Parkı giriş ücretleri için tıklayın.
 • Ziyaret Saatleri: 07:00 – 00:00 saatleri arasında
 • Adres: Polonezköy / Beykoz / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

46. Yıldız Parkı

İstanbul Parkları
Yıldız Parkı, İstanbul

Yıldız Parkı, diğer bir adıyla Yıldız Korusu, 17. yüzyılda Kazancıoğlu ailesinin özel mülkü olduğu için Kazancıoğlu Bahçesi olarak biliniyordu. O yıllarda dönemin Sultanı olan IV. Murat kızına hediye etmek için parkı satın almıştır.

46 hektarlık bir alana sahip olan Yıldız Parkı, içerisinde yürüyüş yolları, çocuk oyun parkları ve süs havuzlarının seyrini çıkartabileceğiniz gibi Kır kahvesi, Malta köşkü ve Çadır Köşkünde hafta içi veya hafta sonları boğaz manzarasına karşı kahvaltı ve akşam yemeği yiyebilirsiniz.

 • Yıldız Parkı giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Çırağın Caddesi, Beşiktaş / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

47. Ulus Parkı

Ulus Parkı
Ulus Parkı

Ulus Parkı‘da şehrin kalabalığından kaçabileceğiniz ve boğaz manzarasını seyredebileceğiniz eşsiz güzelliğe sahip yerlerden biridir. Ortalama 20 bin m2’lik bir alana sahip olan Ulus Parkı, bünyesinde çocuk parkları, süs havuzları, spor alanları ve kahvaltı yapabileceğiniz bir kaç restoran barındırmaktadır.

 • Ziyaret Saatleri: 08:00 – 19:00 saatleri arasında
 • Giriş Ücreti: Ücretsiz
 • Adres: Kuruçeşme, Ahmet Adnan Saygun Cad. Beşiktaş / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

48. Hürrem Sultan Hamamı

Hürrem Sultan Hamamı
Hürrem Sultan Hamamı

1557 yıllarında Kanuni Sultan Süleyman’ın eşi Hürrem Sultan tarafından yaptıralan bu hamam, günümüze kadar pek çok tadilat döneminden geçmiştir. 2008 yıllarında bir süreliğine Hürrem Sultan Hamamı, kamuya ait halı satış noktası olarak hizmet verirken, günümüzde en az 80 Euro gibi bir fiyata hamam ve masaj terapileri gibi hizmeti veriyor.

 • Ziyaret Saatleri: 07:00 – 00:00 saatleri arasında.
 • Hamam Paketlerini görmek için buraya tıklayın.
 • Adres: Ayasofya Meydanı, Fatih / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

49. Kılıç Ali Hamamı

Kılıç Ali Hamamı
Kılıç Ali Hamamı

Kılıç Ali Paşa Hamamı, İstanbul’un denizcilikle bağdaşmış en eski bölgelerinden biri olan Tophane’de, Osmanlı donanmasının güçlü komutanlarından Kaptan-ı Derya Kılıç Ali Paşa tarafından, Mimar Sinan’a yaptırılmış en güzel yapılardan biridir.

 • Çalışma Saatleri: Rezervasyon usulü
 • Hamam Paketleri için tıklayın.
 • Telefon: +90 (212) 393 80 10
 • Adres: Hamam Sokak, Beyoğlu / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

50. Cağaloğlu Hamamı

Cağaloğlu Hamamı
Cağaloğlu Hamamı

18. yüzyılda I. Mahmut tarafından yaptırılan Cağaloğlu Hamamı, Ayasofya Külliyesi ve Ayasofya Kütüphanesine ek gelir sağlamak maksadıyla yaptırılmıştır. Günümüzde şehre gelen misafirlerin en çok ziyaret ettikleri ve memnun ayrıldıkları gözde hamamlardan biridir.

 • Ziyaret Saatleri: 09:00 – 22:00 saatleri arasında
 • Hamam Paketleri için tıklayın.
 • Telefon: +90 0 (212) 522 2424
 • Adres: Alemdar, Fatih / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

Tarihi Yerler ve Müzeler

İstanbul’da kahvaltı yapabileceğiniz ve temiz havasından yararlanabileceğiniz en popüler yerleri sıralamaya çalıştık. Birazda İstanbul’u İstanbul yapan yerleri, yani tarihi bakımdan önem arz eden ve en çok ilgi gören yerleri sıralayalım ki içeriğimiz anlam kazansın. Bu başlık altında önce İstanbul’da bulunan tarihi camiler ve saraylarımızı sonra tarihi yerlerimizi ve ardından müzelerimizi sıralayalım. Süleymaniye Camii ile listeye devam ediyorum.

51. Süleymaniye Camii

istanbul-gezilecek-yerler-suleymaniye-camii
Süleymaniye Camii

Mimar Sinan’ın kalfalık eserim dediği Süleymaniye camii, Osmanlının en görkemli eserleri arasındadır. 1551 yılında başlayıp 1557 yılında yapımı tamamlanan Süleymani Camii, 500 yılda büyük depremler atlatsa da en ufak hasar almamıştır.

Her ayrıntısını özenle dizayn eden Mimar Sinan, Süleymaniye Camii’sini “kıyamete kadar yıkılmayacak olan camii” olarak nitelendiriliyor.

 • Süleymaniye Camii hakkında bilgiler için tıklayın.
 • Adres: Süleymaniye Mah, Fatih / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

52. Sultanahmet Camii

Sultanahmet Camii
Sultanahmet Camii

Sultanahmet Camii, Osmanlı İmparatorluğu döneminde İstanbul’a armağan edilmiş en önemli tarihi yapılardan biridir. Sultanahmet meydanı da ismini Camii’den almıştır.

Camii, Osmanlı Sultanı I. Ahmet tarafından 1609 – 1616 yılları arasında yaptırılmıştır. Mimar Sinan‘ın eseri olmadığı halde Sinan’dan bir çok izler taşımaktadır.

Sosyal ve Kültürel bir çok özelliğe sahip olan Camii’de; kapalı çarşı, Türk hamamı, Aşevi, Hastahane, Okul, Kervansaray ve Sultan I. Ahmed’in türbesi bulunuyor.

 • Sultanahmet Camii hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
 • Adres: Sultanahmet,  Fatih / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

53. Fatih Camii

Fatih Camii, İstanbul
Fatih Camii, İstanbul

Fatih Sultan Mehmet han’ın emri üzerine dönemin önemli mimarlarından Sinaüdddin Yusuf bin Abdullah tarafından 1469 yılında yapımı tamamlanmıştır.

İlk selatin camisi olma özelliğini taşıyan Fatih Cami, doğanın acımasızlığını pek çok kez depremlerle yaşamış, birden fazla kez restore edilmiştir.

 • Fatih Camii hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
 • Adres: Ali Kuşçu, Fatih / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

54. Çamlıca Camii

Çamlıca Camii
Çamlıca Camii

Cumhuriyet tarihinin en büyük camisi olarak nitelendirilen Çamlıca Camisi’nin 2013 yılında temelleri atıldı. Mimarisinde Osmanlı ve Selçuklu çizgileri taşıyan Çamlıca Cami’si 63.000 kişilik kapasiteye sahip. Kubbesi 34 metreye kadar uzanıyor.

İmanın şartını temsilen 6 minareli inşa edilen Çamlıca Camisi’nin üç şerefeli 4 minaresi Malazgirt Zaferi’ne ithafen 107,1 metre, iki şerefeli 2 minaresi ise 90 metre yüksekliğinde yapıldı.

 • Adres: Ferah, Üsküdar / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

55. Yeni Camii

Yeni Camii
Yeni Camii

Osmanlı sultan aileleri tarafından yaptırılmış, İstanbul’un tarihi camileri arasında yer almış, boğaz kıyısında yer alan en görkemli ve İstanbul siluetinin temel simgesi haline gelmiş olan bir camidir.

İsmi Yeni Camii olsa da yaklaşık 500 yıllık bir osmanlık camisidir. Valide Sultan Camii olarakda bilinen bu caminin yapımı süresince 8 padişah değişikliği olmuştur.

 • Adres: Rüstem Paşa, Yeni Cami Cd. Fatih / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

56. Eyüp Sultan Camii

Eyüp Sultan Camii
Eyüp Sultan Camii

İstanbul’un en önemli yapılarından biri olan Eyüp Sultan Camii’nin önemi, yapımından önce Eyüp Sultan Hazretlerinin türbesinin o alanda yer almasıdır. Eyüp Sultan Camii, İstanbul’un fethinden sonra 1458 yıllarında inşa edilmiştir.

 • Adres: Eyüp / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

57. Ortaköy Camii

Ortaköy Camii
Ortaköy Camii

Ortaköy Camii 19. yüzyıldan kalma İstanbul’un en güzel yapılarından birtanesidir. Asıl adı Büyük Mecidiye Camii olan bu yapı 1854 yılında tamamlanmış. Günümüzde çevresinde bulunan işletmelerde satılan İstanbul’un meşhur kumpirleri satılıyor. Ayrıca bir yine aynı bölgede akşam yemekleri için bir kaç şık restorasyonda bulunuyor.

 • Adres: Mecidiye,  Beşiktaş / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

58. Mihrimah Sultan Camii

Mihrimah Sultan Camii
Mihrimah Sultan Camii

Mihrimah Sultan Camii, Üsküdar iskele meydanında Kanuni Sultan Süleyman’ın kızı Mihrimah Sultan için Mimar Sinan’a yaptırdığı camidir. Ayrıca Mimar Sinan’ın erken dönem eserlerindendir. Kubbesi üç yanından yarım kubbelerle desteklenmiştir, ama ön cephede yarım kubbe yoktur.

 • Adres: Karagümrük, Fatih / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

59. Dolmabahçe Sarayı

Dolmabahçe Sarayı, İstanbul
DolmaBahçe Sarayı

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığına bağlı olan Dolmabahçe Sarayı, Osmanlı padişahı Sultan Abdülmecid tarafından 1839 – 1861 yılları arasında İstanbul Boğazı’nın kıyısında yaptırılmıştır.

Yapımı 1865 yılında bitirilen Dolmabahçe Sarayı 110.000 m2’lik bir alan üzerine kurulmuştur.

Saray; Mabeyn-i Hümayun yani Selamlık, Muayede Salonu yani Tören salonu ve Harem-i Hümayun ile birlikte üç bölümden oluşuyor. Selamlık bölümünde devletin yönetim işleri, tören salonunda ise bayramlaşmalar ve resmi devlet törenleri için ayrılmıştır.

İstanbul’a değer katan yapılardan sadece birtanesi olan Dolmabahçe Sarayı’nı mutlaka gezmenizi öneriyoruz. Bunun için düzenlenen tur hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

 • Dolmabahçe Sarayı giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Vişnezade, Dolmabahçe Cad., Beşiktaş / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

60. Beylerbeyi Sarayı

Beylerbeyi Sarayı, İstanbul
Beylerbeyi Sarayı

Beylerbeyi Sarayı 1865 yılında dönemin sultanı Abdülaziz‘in isteği üzerine yapılmış saraydır. O dönemlerde Beylerbeyi sarayı yazlık saray (konuk evi) olarak veya devlet adamlarını ağırlamak için kullanılırdı.

15 Tem. Şeh. Köprüsü’nün hemen altında olan Beylerbeyi Sarayı, Doğu ve Batı mimarisinin sentezleriyle kullanıldığı bu yapıda toplamda 24 oda, iki hamam ve bir banyo bulunuyor.

 • Beylerbeyi Sarayı giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Beylerbeyi, Abdullahağa Cad., Üsküdar / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

61. Çırağan Sarayı

Çırağın Sarayı, İstanbul
Çırağan Sarayı

18. yüzyılda dönemin hükümdarı olan III. Ahmet tarafından Lale devrinde inşa ettirilmiş ve aşıkların zevk ve yaşantısını temsil edecek şekilde tasarlanmıştır. İsmini Çırağan şenlikleri denilen meşale şenliklerinden alıyor.

Çırağın Sarayı günümüzde bir çok etkinliğe, düğün, nişan, davet gibi organizasyonlara ev sahipliği yapması haricinde sahil oteli olarak da kullanılıyor.

 • Çırağan Sarayı kahvaltı ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Yıldız, Çırağan Cad. Beşiktaş / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

62. Topkapı Sarayı

Topkapi Sarayı, İstanbul
Topkapı Sarayı

İstanbul’un Sarayburnu semtinde Doğu Roma akropolü üzerinde 700.000 m2’lik bir alana inşa edilen Topkapı Sarayı, Fatih Sultan Mehmet’in emriyle 1460 – 1478 arasında inşa edilmiştir.

Günümüzde ortalama 300.000 arşiv belgesi, döneme ait silah ve araç gereç, Kaşıkçı Elması gibi paha biçilemez hazinelerin yanı sıra kutsal emanetlerin bulunduğu Topkapı Sarayı Müzesi, dünyanın en büyük saray müzeleri konumundadır.

 • Topkapı Sarayı giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Cankurtaran, Fatih / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

63. Yıldız Sarayı

Yıldız Sarayı
Yıldız Sarayı

Başlarda Kazancıoğlu Bahçesi olarak anılan, daha sonraları padişahın has bahçeleri arasına giren bir koruluk içerisinde yapılan Yıldız Sarayı, İlk olarak 3. Selim‘in annesi Mihrişah Sultan için yapılmıştı. 18-19. yüzyıl padişahları ilave ettikleri kasırlar ve köşkler sayesinde giderek genişledi.

Tarih boyunca pek çok siyasi olaya ev sahipliği yapmış olan Yıldız sarayı, Osmanlı devletinin yönetildiği saraylardan biridir.

 • Yıldız Sarayı giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Yıldız Mahallesi Barbaros Blv. Beşiktaş / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

 #   İstanbul’da görülecek en popüler saraylarımızı da bu şekilde tamamlamış olalım. Şimdi en önemli ve  en çok ziyaret edilen müzelerimize şöyle bir göz atalım.

64. Ayasofya Camii

Ayasofya Müzesi, İstanbul
Ayasofya camii

İstanbul gezilecek yerler listesinde olmazsa olmaz yerlerden Ayasofya Camii, Bizans İmparatoru I. Jüstinyen’in emriyle 532 – 537 yılları arasında yaptırılıyor.

Ayasofya Camii İstanbul’da yapılan en büyük Bizans kilisesidir. Diğer adıyla Hagia Sophia, İstanbul’un fethine dek kilise idi. 1453 yılı İstanbul’un Fethinden sonra camiye çevrildi. Daha sonra Atatürk’ün emriyle 1934 yılında müze haline dönüştürüldü.

 • Ayasofya Camii hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
 • Adres: Sultan Ahmet, Fatih / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

65. Yerebatan Sarnıcı

Yerebatan Sarnıcı, İstanbul
Yerebatan Sarnıcı

Yerebatan Sarnıcı, Bizans İmparatoru I. Justinianus tarafından 532 yılında su deposu olarak kullanılması maksadıyla yapılmıştır. 100.000 ton suyu depolama özelliğine sahip olan Yerebatan Sarnıcı, 9800 m2’lik bir alana sahiptir.

Günümüzde Müze olarak kullanılan Yerebatan Sarnıcı, 52 basamaklı bir merdivene ve 336 adet mermerden oluşan sütünlara sahiptir.

 • Yerebatan Sarnıcı giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Alemdar, Yerebatan Cad. Fatih / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

66. Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi
Panorama 1453 Tarih Müzesi

2008 – 2009 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılan Panorama 1453 Tarih Müzesi, dünyanın ilk tam panoramik müzesi olma unvanını taşıyor.

İsminden de anlaşıldığı üzere müze sadece İstanbul’un fethini konu alıyor. Üstünün kapalı olması ve ses efektleri ile kendinizi adeta İstanbul’un fethinde buluyorsunuz.

 • Panorama 1453 Tarih Müzesi giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Merkez Efendi Mahallesi, Zeytinburnu / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

67. Rahmi M. Koç Müzesi

Rahmi M. Koç Müzesi
Rahmi M. Koç Müzesi

Tüm ülkelerden gelişmiş endüstriyel ve mühendislikle ilgili objelerin bir araya toplanması, korunması ve araştırılası amacıyla  1994 yılında 27.000 m2’lik bir alanda Rahmi M. Koç Müzecilik ve Kültür Vakfı bünyesinde faaliyete başlamış.

1994 yılında faaliyete başlayan Rahmi M. Koç Müzesi; Açık Hava Sergileme Alanı, Tarihi Hasköy Tersanesi ve Mustafa V. Koç Binası olmak üzere üç ana bölümden oluşuyor.

 • Adres: Piri Paşa, Hasköy Cad. Beyoğlu / İstanbul
 • Giriş Ücreti: 18 TL
 • Konum bilgileri için tıklayın.

68. Miniatürk

miniaturk
Miniaturk

Toplamda 600.000 m2’lik bir alan üzerine kurulan Miniatürk‘ün temelleri 2001- 2003 yılları arasında atılıp tamamlanıyor.

Bünyesinde ülkemizde bulunan ünlü yerlerin ve yapıların minyatür halleri yer alıyor. 100’ün üzerinde eserin bulunduğu bu müze’de Türkiye’de bulunan en önemli tarihi yapıların şehirlerine gitmeden görebilir ve inceleyebilirsiniz. Ayrıca 10’dan fazla farklı dil hizmeti sunuluyor.

 • Miniatürk giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Örnektepe, Beyoğlu / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

69. Madame Tussauds İstanbul

Madame Tussauds İstanbul
Madame Tussauds İstanbul

Madame Tussauds, ilk olarak Londra’da kurulan ve daha sonra dünyanın dört bir köşesine şube açan bir bal mumu müzesidir. Dünyaca ünlü olan Madame Tussauds bal mumu müzesinin 26. şubesi kasım 2016’da İstanbul/Taksim’de açıldı.

Bünyesinde dünya starları ve ülkemizde bulunan ünlü şarkıcı, futbolcu, sanatçı ve iş adamları gibi önemli isimleri barındırıyor.

 • Madame Tussauds İstanbul giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Grand Pera, İstiklal Cad. Beyoğlu /İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

70. Barış Manço Müzesi

Barış Manço Müzesi
Barış Manço Müzesi

1999 yılında hayata gözlerini yuman Barış Manço, türk müzik dünyasının en önemli sanatçılarından biriydi. 7’den 70’e herkesin sevdiği ve saygı duyduğu bu güzel kişiliğin sevenlerine 3 kattan oluşan bir müze bıraktı.

Müze içerisinde Barış ağabeyimizin özel eşyalarından oluşan bir koleksiyon mevcut. İstanbul’da gezilecek en güzel müzelerden biri olan bu köşke ilk fırsatta gitmenizi öneriyoruz.

 • Ziyaret Saatleri: 09:00 – 17:00 saatleri arasında
 • Giriş Ücreti: 10 TL
 • Adres: Caferağa, Yusuf Kamil Paşa Sk. Kadıköy / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

71. İstanbul Oyuncak Müzesi

İstanbul Oyuncak Müzesi
İstanbul Oyuncak Müzesi

İstanbul Oyuncak Müzesi, 2005 yılında Şair/yazar Sunay Akın tarafından ülkemizde bir ilk olarak kurulmuştur.

18. yüzyıldan günümüze kadar uzanan oyuncak tarihinin en gözde örneklerini görme fırsatı bulabilir, dilerseniz çocuklarınızı da önünüze katıp ziyarete gidebilirsiniz.

 • İstanbul Oyuncak Müzesi giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Göztepe Mah. Kadıköy / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

72. Pelit Çikolata Müzesi

Pelit Çikolata Müzesi
Pelit Çikolata Müzesi

Türkiye’nin ilk çikolata müzesi olma unvanını taşıyan Pelit Çikolata Müzesi, 1957 yıllarında hayata geçirildi. Özellikle İstanbul’da çocuklarınızla gezebileceğiniz muhteşem bir yer. Gördüğünüz tüm çikolata ile yapılmış eserleri tadabileceğiniz bir ortamın oluşması gidenlerin dikkatini bir hayli çekmekte.

 • Ziyaret Saatleri: 10:00 – 17:00 saatleri arasında
 • Giriş Ücreti: 50 TL
 • Adres: Koza Mahallesi, Esenyurt / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

73. İstanbul Deniz Müzesi

Deniz Müzesi, Beşiktaş
Deniz Müzesi, Beşiktaş

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı olan müze ilk olarak 1897 yıllarında Kasımpaşa taraflarında açılıyor. Çeşitli sebeplerden ötürü şimdiki bulunduğu yere 1961 yılında taşınıyor.

İstanbul Deniz Müzesi, Türkiye’nin ilk Deniz Müzesi olma unvanına sahip olup bünyesinde 20.000’den fazla eser barındırıyor.

 • Deniz Müzesi giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Sinanpaşa, Beşiktaş / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

74. Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi

Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi
Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi

Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi, Nejat Çuhadaroğlu tarafından önce koleksiyon amaçlı başlayıp, daha sonraları büyüyerek müzeciliğe kadar uzanan bir mazisi vardır. Hisart Canlı Tarih ve Diorama Müzesi içerisinde Osmanlı dönemine ait askeri ve etnografik pek çok tarihi eser yer almaktadır.

 • Ziyaret Saatleri: 10:00 – 18:00 saatleri arasında
 • Giriş Ücreti: 35 TL
 • Adres: Hürriyet Mah. Cemil Bengü Cad.  Çağlayan / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

75. Türvak Sinema ve Televizyon Müzesi

TÜRVAK Sinema ve Televizyon Müzesi
TÜRVAK Sinema ve Televizyon Müzesi

TÜRVAK Sinema ve Televizyon Müzesi, Türker İnanoğlu tarafından kurulan Türkiye’nin ilk ve tek Sinema ve Televizyon Müzesi’dir. 1885 yılında Luiémere Kardeşler Paris’te ilk film gösterimlerini yapar, bunu takiben bir yıl sonra sinema Türkiye’ye gelir. Burada not düşmek gerekir ki Türkiye sinemasının ilk yılları, yabancı film gösterimleriyle halka sunulmuştur.

 • TÜRVAK Sinema ve Televizyon Müzesi giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Yeni Çarşı Cad. Beyoğlu / İstanbul

76. İstanbul Arkeoloji Müzesi

İstanbul Arkeoloji Müzesi
İstanbul Arkeoloji Müzesi

İstanbul Arkeoloji Müzesi, Türkiye’de müzecilik anlayışı adına atılmış en büyük adımlardan bir tanesidir.  600 yıllık geçmişe sahip olan İstanbul Arkeoloji Müzesi, bünyesinde 1 Milyonu aşkın eser barındırmaktadır.

Geçmişi Fatih Sultan Mehmet Han‘a kadar uzanan bu koleksiyonların Osmanlı’dan kalan miras ve yapılan kazı çalışmaları sonucu bu günkü zenginliğe kavuşuyor.

 • Adres: Cankurtaran, Fatih / İstanbul
 • Giriş Ücreti: 30 TL
 • Konum bilgileri için tıklayın.

77. Sakıp Sabancı Müzesi

Sakıp Sabancı Müzesi, Atlı Köşk
Sakıp Sabancı Müzesi, Atlı Heykeli

Bahçedeki At heykelinden dolayı Atlı köşk diye bilinen yapıyı, 1925 yılında Mısırlı Hıdiv ailesine mensup Prens Mehmet Ali Hasan tarafından dönemin mimarlarından olan İtalyan Mimar Edoardo De Nari‘ye yaptırılmıştır.

İslam sanatının 14. yüzyıldan 20. yüzyıla kadarki dönemine tarihlenen örneklerin yer aldığı SSM Kitap sanatları ve Hat koleksiyonunda, başta Kuran-ı Kerim nüshaları olmak üzere nadir el yazması kitaplar, kıta ve murakkalar, levha ve Hilyeler, tuğralı ferman ve beratlar ile hattatların yazı yazarken kullandıkları araç gereçler yer alıyor.

 • Sakıp Sabancı Müzesi giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Emirgan, Sarıyer / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

78. Aya İrini Müzesi

Aya İrini Müzesi
Aya İrini Müzesi

Topkapı Sarayı‘nın avlusunda yer alan Aya İrini, Bizans döneminden kalma en eski kiliselerden biridir. Tipik Bizans mimarisine sahip olan Aya İrini, 330’lu yıllarda eski bir tapınak üzerine inşa edilmiştir. 532 yılında gerçekleşen Nika ayaklanması sonucu yanmış, daha sonraları yeniden restore edilmiştir.

 • Ziyaret Saatleri: 09:00 – 17:00 saatleri arasında
 • Giriş Ücreti: 20 TL
 • Adres: Cankurtaran, Topkapı Sarayı, Fatih / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

79. Çinili Köşk Müzesi

Çinili Köşk Müzesi
Çinili Köşk Müzesi

1472 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından Sarayburnu’ndaki korulukta ve Topkapı Sarayı Suru içinde yaptırılmıştır. Selçuklu etkisiyle yaptırılmış, Osmanlı sivil mimarisinin İstanbul’da yer alan tek örneğidir.

 • Ziyaret Saatleri: 09:00 – 16:45 saatleri arasında
 • Giriş Ücreti: 30 TL
 • Adres: Cankurtaran Mah. Osman Hamdibey Yokuşu – Fatih / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

80. İstanbul Fethiye Müzesi

İstanbul Fethiye Müzesi
İstanbul Fethiye Müzesi

Pammakaristos Kilisesi 1261 Latin egemenliğinin sona ermesi sonucu eski kilise kalıntılarının üstüne inşa edilmiş, kuzey bölümünde yar alan kısmı ise Hz. Meryem’e adanmıştır. Günümüze gelene kadar pek çok onarım görmüştür.

Sultan III. Murat kiliseyi camiye çevirmiş ve Fethiye adını vermiştir. Bu yapı en büyük onarımı 1845’li yıllarında görmüştür.

 • Ziyaret Saatleri: 09:00 – 17:00 saatleri arasında
 • Giriş Ücreti: 6 TL
 • Adres: Fethiye Caddesi, Fatih / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

81. Türk ve İslam Eserleri Müzesi

Türk ve İslam Eserleri Müzesi
Türk ve İslam Eserleri Müzesi

Türk ve İslam Eserleri Müzesi, İstanbul tarihi yarımadada İbrahim Paşa Sarayında bulunmakta ve el yazması Kuran-ı Kerim’ler, minyatürler, antik halılar gibi eşsiz Türk ve İslam eserlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Müzede kullanılan sergileme tekniği ile dünya çapında bir müze konumunda olan Türk-İslam Eserleri Müzesinde 40,000 üzerinde eser ve Türk-İslam dünyasının 661 yılından bugüne kadar gelen eserleri sergilenmektedir.

 • Ziyaret Saatleri: 09.30 – 16.30 saatleri arasında
 • Giriş Ücreti: 25 TL
 • Adres: Binbirdirek, Fatih / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

82. İstanbul Modern Sanat Müzesi

İstanbul Modern Sanat Müzesi
İstanbul Modern Sanat Müzesi

İstanbul’un hatta ülkemizin ilk modern sanat sınıfındaki müzelerinden biridir. 2004 yılında ziyarete açılan İstanbul Modern Sanat Müzesi, çağdaş sanat alanında gerçekleşen tüm çalışmaları burada sergiliyor.

 • Ziyaret Saatleri: 10.00 – 18.00 saatleri arasında
 • Giriş Ücreti: 10 TL
 • Adres: Meşrutiyet Cad, Beyoğlu / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

83. Galata Mevlevihanesi Müzesi

Galata Mevlevihanesi Müzesi
Galata Mevlevihanesi Müzesi

Galata Mevlevihanesi ya da diğer adıyla Kulekapı Mevlevihanesi, Beyoğlu, İstanbul’da bulunan eski bir mevlevihanedir. 1925 yılında tekkelerin kapatılmasından sonra, 1456 yılında müze olarak kullanılmıştır. Günümüzdeki halini 2010 yılında almıştır.

 • Ziyaret Saatleri: 09:00 – 19:00 saatleri arasında
 • Giriş Ücreti: 14 TL
 • Adres: Şahkulu Mah, Beyoğlu / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

84. Harbiye Askeri Müzesi

Harbiye Askeri Müzesi
Harbiye Askeri Müzesi

Harbiye Askeri Müzesi, ismini bulunduğu Harbiye’den almaktadır. Oldukça eski bir mazisi olan bu müze temellerini 15. yüzyıllarda atmıştır. 2000’li yıllarda yeni bölümler eklenip genişletilmiştir. Ayrıca içerisinde Kara Harp okulundaki spor faaliyetlerinde kazanılan kupalar da sergilenmektedir.

 • Ziyaret Saatleri: 09:00 – 17:00 saatleri arasında
 • Giriş Ücreti: 4 TL
 • Adres: Valikonagi Caddesi, Harbiye / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

85. İtfaiye Müzesi

İstanbul İtfaiye Müzesi
İstanbul İtfaiye Müzesi, Atlı tulumba arabası

İtfaiye Müzesi, teşkilatta kullanılan malzemelerin derlenip bir araya getirilmesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından 1928 yılında dile getiriliyor ve çok geçmeden müzenin 1931 yılında temelleri atılıp 1932 yılında tamamlanıyor.

Tarihin bilinmeyen zaman dilimlerinde restore ve onarım çalışmaları sebebiyle uzun bir süre kapalı kalıyor ve tadilatın bitmesiyle 1992 yılında tekrar açılıyor.

 • İtfaiye Müzesi giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Çırağın Caddesi, Çitlembik Sokak / Beşiktaş / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

 #  İstanbul’daki önemli müzeleri de bu şekilde tamamlamış bulunuyoruz. Artık eğlence vaktinin geldiğini düşünüyorum. Bu bölüm biraz çocukları, biraz gençleri, birazda kendini hala genç hissedenleri ilgilendiriyor 🙂

İstanbul’daki Eğlence Yerleri

86. Vialand (isfanbul) Tema Park

Vialand (isfanbul) Tema Parkı, İstanbul
İsfanbul (vialand) Tema Park

2013 yılında İstanbul’da kapılarını ziyaretçilerine aralayan Vialand, toplamda 650 milyon $‘lık bir yarımla Gürsoy Grup tarafından kurulmuştur. 600 bin m² gibi bir alana sahip olan Vialand, İstanbul’un hatta Türkiye’nin en büyük tema parkıdır.

İsfanbul Tema Park bünyesinde adrenalin sevenlere, çocuklara ve ailelere özel 25+ farklı ünite sunuyor. Bunlar; Nefeskesen, King Kong, Sihirli oda vs…

 • Vialand (isfanbul) Tema Parkı giriş ücretleri için tıklayın.
 • Ziyaret Saatleri: 10:30 – 21:30 saatleri arasında
 • Adres: Yeşilpınar, Eyüp / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

87. İstanbul Akvaryum

İstanbul Akvaryum
İstanbul Akvaryum

100 dönümlük bir alan içerisine kurulan İstanbul Akvaryum, Eğlence ve alışveriş olanaklarını bir araya getiren Aqua Florya Alışveriş Merkezi içerisinde yer alıyor.

İBB eşliğinde 2003-2011 yılları arasında tamamlanmış ve ziyaretçilerine 17.000‘den fazla canlı, 18 farklı temada hizmet sunmuştur.

 • İstanbul Akvaryum giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Şenlikköy, Bakırköy / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

88. Kidzmondo

Kidzmondo
Kidzmondo

Kidzmondo, çocuklara özel olarak tasarlanmış olup ortalama %70 boyutlarında inşa edilen bir çocuk şehridir. İçerisinde yer alan tüm detaylar çocukların kullanabileceği şekilde dizayn edilmiştir.

 • Ziyaret Saatleri: 10:00 – 20:00 saatleri arasında
 • Giriş Ücreti: 30 TL – 70 TL arası
 • Adres: Trump Alışveriş Merkezi, Mecidiyeköy / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

89. KidZania

KidZania
KidZania

KidZania, 2009 yıllarında Meksika’da kurulan ve pek çok mesleki dalların yeni nesillere eğitimi eğlendirerek aşıması amaçlı kurulmuş olan bir şirkettir. Dünya üzerinde 14 ülke ve 17 şehirde bulunuyor.

Yaklaşık 8 bin m2’lik bir alana çocuklar için inşa edilmiş olan Kidzania’da ajanlık, pilotluk, İtfaiyeci ve aşçılık gibi pek çoğumuzun hayalini kurduğumuz meslekleri, çocuklarımız bu yaşta deneyimlebilecekler.

 • Ziyaret Saatleri: 10:00 – 16:00 saatleri arasında
 • Giriş Ücreti: 40 TL – 110 TL arası
 • Adres: Acıbadem, Üsküdar / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

90. Jurassic Land

Jurassic Land
Jurassic Land

Yaklaşık 10.000 m2’lik bir alan üzerine kurulmuş, Türkiye’nin tek, Avrupa’nın en büyük temalı Dinazor parkı olan Jurassic Land İstanbul’da çocuklu ailelerin eğlenceli saatler geçirebilecek tema parklardan biridir.

Yaklaşık 65 milyon yıl önce soyu tükenmiş ve gezegenin en görkemli canlıları olan dinozorlar sizi burada beklemektedir.

 • Ziyaret Saatleri: 10:00 – 22:00 saatleri arasında
 • Giriş Ücreti: 50 TL
 • Adres: Kocatepe, Bayrampaşa / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

91. İstanbul Havacılık Müzesi

İstanbul Havacılık Müzesi
İstanbul Havacılık Müzesi

Hafta sonları yine ailece gidebileceğiniz diğer bir müze olan İstanbul Havacılık Müzesi, Türk havacılık tarihinin en eski ve günüme kadar gelen tüm modellerinin sergilendiği müzelerden biridir.

Yaklaşık 15.000 m2’lik bir alana konumlandırılmıştır. Ummalı bir çalışmanın ardından modern bir müze haline getirilen müze, 16 Ekim 1985 yılında Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Halil Sözer tarafından ziyarete açılmıştır.

 • Ziyaret Saatleri: 09:00 – 17:00 saatleri arasında
 • Giriş Ücreti: 10 TL
 • Adres: Yeşilköy Mahallesi, Bakırköy / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

92. Legoland

legoland
legoland

Çocuğunuz yoksa giriş yapamayacağınız bu mekan, çocuklu ailelere özel olarak dizayn edilmiştir. 2015 yılında bir şubesini de İstanbul’da ziyarete açan Legoland, Avrupa’nın en büyük Lego temalı eğlence mekanlarından biridir.

 • Ziyaret Saatleri: 10:00 – 20:00 saatleri arasında
 • Giriş Ücreti: 55 TL
 • Adres: Forum İstanbul Avm, Bayrampaşa / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

93. Moipark Eğlence Parkı

Moipark Eğlence Parkı
Moipark Eğlence Parkı

Avrupa’nın en büyük kapalı eğlence kolinisi olan Moipark, yaklaşık 12.000 m2’lik bir alan üzerine kuruludur. 2 kattan oluşan bu eğlence merkezinin alt katında 10 yaş ve üzeri, üst kısmında ise 4 ila 10 yaş arası çocuklar için dizayn edilmiştir.

 • Ziyaret Saatleri: 10:00 – 22:00 saatleri arasında
 • Giriş Ücreti: Ücretsiz
 • Adres: Mahmutbey, Başakşehir / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

94. Snowpark

Snowpark
Snowpark

Türkiye’nin ilk kapalı kar eğlence merkezi olma unvanını taşıyan Snowpark, Torium Avm’de yer alıyor. Yılın her mevsimi kesintisiz hizmet verilen bu yerde dilediğiniz an kayak keyfi yapabilirsiniz. Karda oyun, yürüyüş alanları, asma köprüler ve buz mağaraları pek çok eğlenceli aktivite sizleri bekliyor.

 • Ziyaret Saatleri: 10:00 – 22:00 saatleri arasında
 • Giriş Ücreti: 75 TL
 • Adres: Torium Avm, Turgut Özal Mahallesi, Haramidere / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

95. İstanbul Dolphinarium

İstanbul Dolphinarium
İstanbul Dolphinarium

2008 yılında 7 adet havuzla, 5.800m2’lik alanla, 3.100 m3’lük deniz suyu ile İBB tarafından ziyaretçilere kapılarını açmıştır.

65 kişilik Vip tribünü ile birlikte toplamda 950 kişilik bir kapasiteye sahip olan İstanbul Dolphinarium‘da Yunusları, Beyaz balinaları ve Deniz ayılarını yakından görebileceksiniz.

 • Adres: Silahtarağa, Eyüp / İstanbul
 • Giriş Ücreti: 80 TL – 100 TL
 • Konum bilgileri için tıklayın.

96. Silivrikapı Buz Pisti

Silivrikapı Buz Pisti
Silivrikapı Buz Pisti

200 seyirci kapasiteli buz pisti ve 900 seyirci kapasiteli olimpik buz pisti ile hizmet veren Silivrikapı Buz Pisti‘nde Profesyonel kişilerle kayma şansı yakalayabilirsiniz.

 • Adres: Sümbül Efendi, Fatih / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

97. Aqua Club Dolphin

Aqua Club Dolphin
Aqua Club Dolphin

2001 yılından bu yana hizmet veren, İstanbul’un en gözde su parkları arasında yer alan Aqua Clup Dolphin, yaz aylarında serinlemek isteyenler için iyi bir seçenek.

 • Aqua Club Dolphin giriş ücretleri için tıklayın.
 • Adres: Esenkent Mahallesi, Bahçeşehir,  Esenyurt / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

98. Aqua Marine

Marina Aquapark
Aqua Marine

Büyükçekmece Su Oyunları Eğlence Merkezi olarak 18 yıldır hizmet veren Aqua Marine, 12 Mayıs 1999 siz sayın müşterilerimizin hizmetine girdi. Eğlenceleri ve aktiviteleri ile aldığı günden beri İstanbullulara güney sahilleri aratmayan Aqua Marine, 3000 kişi ağırlayacak kapasitede.

 • Ziyaret Saatleri: 09:00 – 20:00 saatleri arasında
 • Giriş Ücreti: 60 TL
 • Adres: Fatih Mah, Büyükçekmece / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

99. Marina Aquapark Waterland

Marina Aquapark Waterland
Marina Aquapark Waterland

İstanbul’da Aqua eğlence merkezi olarak bir diğer önerimiz olan Marina Aquapark, yaz aylarında şehrin dört bir yanından yaz sıcağına karşın serinlemek isteyenlere kapılarını açıyor.

 • Ziyaret Saatleri: 09:00 – 20:00 saatleri arasında
 • Giriş Ücreti: 60 TL
 • Adres: Balıkçılar Sok.  Tuzla / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

100. İstanbul’da Denize Girilecek Yerler

İstanbul’da Denize Girilecek Yerler

Uzun bir yılın vermiş olduğu yorgunluğu üzerinizden atmak ve yaz sıcağından bunalıp kendinizi Marmara’nın serin sularına bırakmak isteyenler için hazırlamış olduğumuz İstanbul’da denize girilecek yerler listemizdeki ücretli ve ücretsiz yerlerden size yakın ve uygun olan yerler hakkında bilgi edinebilirsiniz. İstanbul’da Denize Girilecek Yerler »


 #  Böylece listemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. İstanbul’da gezilecek yerler listemizi sosyal medyada paylaşabilir, ziyaretçi yorumuna açık olan içeriğimize aklınızda oluşan tüm soruları çekinmeden sorabilirsiniz. Umarız faydalı olabilmişizdir, yeni bir yazıda görüşmek üzere.

Sıkça Sorulan Sorular Soru Sor

İstanbul’a ülkemizin pek çok yerinden Kara yoluyla, hava yoluyla, deniz yoluyla ve bazı bölgelerden demir yoluyla ile ulaşmanız mümkündür.

Hava yolu ile gelmek isteyenler İstanbul’da yer alan iki havalımanından birini tercih edebilir. Biri Anadolu yakasında yer alan Sabiha Gökçen Havalımanı, diğeri ise Avrupa yakasında yer alan İstanbul Havalimanı‘dır.

Özel aracınız ile gelmek isterseniz bazı büyük illere uzaklık mesafesi şu şekildedir;

Ankara – İstanbul arası yaklaşık 448 kilometre ve 5 saat sürmektedir.
İzmir – İstanbul arası yaklaşık 480 kilometre ve 5 saat 20 dakika sürmektedir.
Adana – İstanbul arası yaklaşık 935 kilometre ve 10 saat sürmektedir.
Bursa – İstanbul arası yaklaşık 125 kilometre ve 2 saat 45 dakika sürmektedir.

 Başlangıç noktamı kendim belirlemek istiyorum.

Her mevsimi ayrı güzel olan İstanbul’a istediğiniz bir zaman diliminde gelebilirsiniz ancak en ideal aylar ilkbahar ve yaz aylarıdır.

İstanbul, her yıl milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen, ülkemizin en fazla turist çeken illeri arasında yer alır. Her bütçeye uygun konaklama seçeneği bulmanız mümkün. Tabi bu kalacağınız bölgeye göre değişebilir.

Bütçenize uygun otel ve pansiyon araştırmasını Agoda gibi otel karşılaştırma sitelerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul’da şehir içi kara yolu ve deniz yolu ulaşımı İETT tarafından koordine edilmektedir. İstanbulkart sayesinde bu toplu taşıma araçlarından yararlanabiliyorsunuz.

İstanbul’da yararlanabileceğiniz ulaşım araçları şunlardır;

 • Metro
 • Tramvay
 • Teleferik
 • İETT Otobüs / Metrobüs
 • İDO

2019 yılı İstanbulkart basım ücretleri şu şekildedir.

 • Tam: 2,60 TL
 • Öğrenci: 1,25 TL
 • Sosyal: 1,85 TL

Yüzyıllar boyunca farklı medeniyetlere ve kültürlere ev sahipliği yapan İstanbul, çok zengin bir mutfağa sahip. İstanbul’da bir hafta sonu manzaralı bir mekanda kahvaltı, kuytu bir mekanda kebap, şehrin göbeğinde hamburger veya denize sıfır bir balıkçı dükkanında balığınızı yiyebilirsiniz.

İstanbul’da alışveriş yapabileceğiniz, hemen hemen tüm semtlerinde bulunan 130’den fazla Alışveriş merkezi bulunuyor.

AVM’ler haricinde İstanbul’da pek çok otantik pazarlar da yer alıyor. Bunlara meşhur Kapalı Çarşı ve Mısır çarşısı olarak örnek verebiliriz. Özellikle Eminönü tarafı İstanbul’un en çok alışveriş yapılan yerlerindendir.

Hediyelik eşya, elektronik eşya, çeyizlik ürünler gibi aklınıza ne geliyorsa..

Gezilecek yerler bakımından oldukça zengin olan İstanbul’u ortalama 8-10 günde tamamen gezebilirsiniz.

Meteoroloji kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre İstanbul’un aylık ortalama sıcaklık değerleri aşağıdaki gibidir.

Ocak: 6.0 derece
Şubat: 6.1 derece
Mart: 7.7 derece
Nisan 12.0 derece
Mayıs: 16.7 derece
Haziran: 21.4 derece
Temmuz: 23.8 derece
Ağustos: 23.8 derece
Eylül: 20.1 derece
Ekim: 15.7 derece
Kasım: 11.7 derece
Aralık: 8.2 derece

İstanbul’da ücretli veya ücretsiz girebileceğiniz pek çok sahil ve beach club yer alıyor. Bağlantıya tıklarayarak İstanbul’da denize girilecek yerler listesine göz atın.

 • Muhammed emin
  Muhammed emin - 07:21

  Çok güzel bir liste olmuş . Hepsini inceleyemedim . Elinize sağlık . Bazı yerler fiyat açısından oldukça kazıkmış ama araştırırken öğrendim . Giriş ücretlerini yazmanız çok güzel olmuş . Kahvaltı , çay vb fiyat bilgisi açısından da uygun fiyatlı vb şekilde eklemeler yapabilirseniz tadından yenmez bu liste .

  Yanıtla

  • Gezilesiyer.com
   Gezilesiyer.com - 22:13

   Merhaba Muhammed bey, yorumunuz için teşekkür ederim.

   O konuyu bende düşündüm, hatta pek çok gezi listesini bu şekilde hazırlamıştım. Ancak yıl geçmeden fiyatlar tavan yaptığı için kaldırmak zorun kaldım. Yetişemiyorum ve bazı yerlerin fiyat listelerine ulaşmam hiç kolay olmuyor.

   Anlayışınız için teşekkürler.

   Yanıtla

 • Fatma Nur
  Fatma Nur - 12:18

  Ayosofya’yı cami olarak güncellerseniz daha güzel bir liste olacak. Emek verenlere teşekkürler…

  Yanıtla

  • Gezilesiyer.com
   Gezilesiyer.com - 14:27

   Haklısınız. Hemen yaptım güncellemeyi. yorumuz için teşekkür ederim 🙂

   Yanıtla

 • Turgay
  Turgay - 11:08

  Tek kelime ile harika bir çalışma olmuş, işte İstanbul derim, mükemmel.Tabi bir Bahçelievler sakini olarak 🙂

  Yanıtla

 • Sara
  Sara - 17:18

  Sayfaniza bayildim! Cok emek verilmis, harika Bilgiler ve Yerler sunulmus! Tesekkürler. Almanyadan Selamlar.

  Yanıtla

 • Hatice
  Hatice - 01:33

  merhaba. ben istanbulun yabancısıyım. ilkkez geleceğim. doyasıya gezmek istiyorum. gezmek içinse arkadaşım yok. geziye nereden başlamalıyım. aracım yok. sanırım dolmuşlar ve otobüsler için akpil kullanılıyor. nereden temin edebilirim. her gezeceğim yer güvenli midir? lütfen cevap verin.. teşekkürler

  Yanıtla

  • Gezilesiyer.com
   Gezilesiyer.com - 01:51

   Hatice hanım merhabalar,
   Öncelikle seyahatiniz için hayırlı yolculuklar diliyorum. Sorularınıza şöyle kısa kısa cevap vereyim. İstanbul’da gezilecek yerler listemizin pek çoğuna ulaşmak için aracınızın olması gerekmiyor. Hemen hemen her noktaya toplu taşıma araçlarını kullanarak güvenle ulaşabilirsiniz. Belki 2-3 ayrı vesaite bineceğiniz zamanlarda olabilir ama hiç sıkıntı yapmayın.

   Otobüs, Metro, Tramvay, Vapur gibi toplu taşıma hizmetlerinden yararlanabilmeniz için İstanbul kartınızın olması gerekiyor. Bu noktalarda nakit ödeme geçmiyor. Minibüs ve dolmuş taksiler için nakit ödeme yapabilirsiniz.

   İstanbulkart almak için satış noktaları bulunuyor. İncelemek için: istanbulkart.istanbul adresine göz atın. Öğrenciyseniz gelmeden online başvuru yapmanızda fayda var. Bunca yer için bayağı bir külfetten kurtulmuş olursunuz.

   iyi gezmeler 🙂

   Yanıtla

  • Gül
   Gül - 15:35

   Merhaba Hatice Hanım, Bende İstanbula ilk defa gideceğim ve yalnız olacağım o yüzden yorumunuz dikkatimi çekti. Nasıl Geçti turunuz, tek başına keyifli miydi?

   Yanıtla

 • Hediye
  Hediye - 18:22

  Merhabalar bu yerler sırası ile gezilecek birbirinin ardına gelen yerler mi mesela Boğaz köprüsünden ( otağtepesi ) sonra Rumeli hasarı mı sonra Yedikule mi geliyor yakın olarak ocak ayında geleceğiz Ona göre rota çizmek istiyorum ilk gelicez ne yapacağız bilmiyorum

  Yanıtla

  • Hüseyin USLU
   Hüseyin USLU - 18:08

   Hediye hanım merhabalar. Listede yer alan gezi noktaları birbirine yakınlık derecesini simgelemiyor. Yerler tamamen birbirinden bağımsızdır. Her bir noktaya adres ve konum bilgileri eklenmiştir. Bu size bir noktada yardımcı olacaktır. Sevgiler.

   Yanıtla

 • Meltem Ömeroğlu
  Meltem Ömeroğlu - 18:59

  iyi çalışmalar.. sitenizi çok yakından takip ediyorum. görmediğim hatta varlığından haberim dahi olmayan o kadar güzel yerler paylaşıyorsunuz ki şaşıp kaldığımız durumlar oluyor. eşimle kavga ediyoruz bazen önce oraya mı gidelim buraya mi diye. sayenizde gezgin olup çıkacaz 🙂

  Bir iki bir şey eklemek istiyorum. hatırlarsanız sitenizde kendi rotamızı oluşturma gibi bir özellik olursa bizler için daha kolaylık olur diye size bir mail göndermiştik. şuan farkettim eklemişsiniz görünce çok sevindim. ama tam çözemedim nasıl çalışıyor :)) son olarak gezi listelerinize insanların konaklayabileceği otel tavsiyeleri de eklemelisiniz. bu tavsiyeler bütçeye uygun olmalı tabi :)) lütfenn bunun içinde bir çalışma yapın. teşekkürler…..

  Yanıtla

  • Gezilesiyer.com
   Gezilesiyer.com - 22:30

   Merhabalar Meltem hanım,

   Öncelikle güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. Bizi çok mutlu ettiniz. Rota ekleme konusunda gelecek olursanız, bu talebi bir kaç kişiden daha almıştık. Aklıma da yattı. Başarılı bir şekilde yeni arayüzümüzle entegreleyip sitemize ekledik. Şuan için bu özelliği sadece siteye üye olanlar kullanabiliyor. Kullanımı da gayet basittir aslında. Anlamadığınız yeri belirtin yardımcı olayım. Konaklama yeri tavsiyesine gelecek olursak, işletme memnuniyetsizliği sebebiyle otel ve konaklama araştırmalarını ziyaretçilerimize bırakmıştık. Yakında otel tavsiyeleri ile ilgili bir düzenleme yapabiliriz. Aklımda 😉

   Yanıtla

 • nefise
  nefise - 18:37

  Selamlar. listeyi saçma sapan yerlerle doldurmayıp özenle hazırladığınız içiin teşekkr ediyorum. gayet işimizi gördü. elinize sağlık.

  Yanıtla

 • Yüsra
  Yüsra - 14:49

  Öncelikle teşekkür ederiz , şurda bir yanlışlık olmuş , Şehzade Camisi fotoğrafı Fatih Camisi diye gösterilmiş. Bir Düzelme olursa iyi olur. Kolay gelsin.

  Yanıtla

  • Gezilesiyer.com
   Gezilesiyer.com - 15:19

   Merhabalar, ufak bir karışıklık sebebiyle eklediğimiz görseli sayenizde doğrusuyla değiştirdik. Çok teşekkür ederiz, Sevgiler. 🙂

   Yanıtla

 • cihan
  cihan - 02:01

  Ortalık araptan geçilmiyor ne gezmesi

  Yanıtla

 • Yasin
  Yasin - 20:36

  Siteyi yapan, yayında ve yapımda emeği geçen herkese teşekkür ederiz

  Yanıtla

 • Samet
  Samet - 03:37

  Merhaba
  Tebrik ederim güzel bir çalışma. Bir önerim olacak izninizle, bu sayfadaki metinleri İngilizceye çevirerek bu seçeneği de sunarsanız güzel olur. Malum yurtdışında son yıllarda ülkemize ve İstanbulumuza çok rağbet var. İngiltere’de yaşıyorum ben ve daha yeni Pakistanlı bir komşum 6 günlük İstanbul’a geliyor. Bana sordu nerede kalayım nereleri gezeyim diye. İstanbul’da doğup büyümüş olmama rağmen bir çırpıda yerleri ve tariflerini hemen veremiyorsunuz. Araştırırken sayfanıza denk geldim ve faydalı oldu, teşekkür ederim. Lakin dediğim gibi İngilizce seçeneği de sunarsanız karşılık bulur diye düşünüyorum. Sağlıcakla kalın

  Yanıtla

  • gezilesiyer.com
   gezilesiyer.com - 13:07

   Samet bey güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. Bu konuyu şöyle açıklayayım.

   Ne yazık ki İngilizce bilgim yok. Google Translate ile sayfanın çevirisini anlam bozukluğu olacağından yapmak istemiyorum. Bu konuda pek çok çalışmalarım oldu ancak sonuç alamadım. Bu işin için profesyonellerinden yardım talep ettim ancak benden 3-5 sayfa için 4 rakamlı ücretler talep edildi. Ve bu rakam bizim çok fazla. Eğer bu konuda bize gönüllü olarak yardım eden olursa seve seve kabul ederiz. Sonuçta her site para kazanmak için açılmaz, biz topluma faydalı olabilmek için buradayız. Günde bir kişiden “hey Allah razı olsun” duasını alıyorsak bizden zengini yoktur.

   Yinede bu konuda çalışmalarımı yapacağım. teşekkürler..

   Yanıtla

 • HASAN
  HASAN - 14:00

  TEŞEKKÜRLER ÇOK YARDIMCI OLDUNUZ

  Yanıtla

 • tugbau
  tugbau - 15:01

  merhabalar, bayramda istanbulda olduğumuzdan şehirde neler yapabiliriz sorusuna cevap ararken listenize rastladım. istanbul için güzel bir içerik olmuş; elinize sağlık. bu listede görmemeyi umduğum bir önerinizle ilgili yazmak istedim. kendi doğal ortamlarından koparılıp, küçük havuzlarda tutsak edilen; türlü eziyetlerle eğlence unsuru haline getirilen ve sonunda ne yazık ki strese girip intihar eden yunus ve diğer deniz canlıları konusunda duyarlılık göstererek, söz konusu gösteri merkezlerini listenizden kaldırmanızın topluma daha faydalı bir içerik olması açısından önemli olduğunu düşünüyorum. mesela ben, şehir hatları vapurunda giderken bile boğazda yunusları görebiliyorum. o zaman tutsak hayvanların gösterisini izlemek için neden kirli bir para vereyim? herşey kendi ortamında daha güzel değil mi? istanbul’da doğada gözlem yapılacak alternatifleri çoğaltmanızı bekliyoruz.

  Yanıtla

  • Levent
   Levent - 10:00

   Gercekten yazdıklarınız cok güzel olmuş hersey dogal haline bırakılsa ne olur

   Yanıtla

 • Mustafa Raşid
  Mustafa Raşid - 04:24

  Merhaba ben 20 Haziran-30 Haziran arası İstanbul’u gezmeyi planlıyorum. Kalacağım ev Ümraniye’de. Birbirine yakın yerleri bilmediğim için gezi planı oluşturamıyorum. 10 günde gezilip görülmesi gereken yerleri gün gün yakınlık mesafesine göre planlayıp örnek gezi planı oluşturabilirseniz çok faydalı olacaktır. Şimdiden teşekkürler :))

  Yanıtla

  • Mustafa Raşid
   Mustafa Raşid - 04:28

   Ayrıca geziyi toplu taşıma kullanarak yapacağım. Bunu da göz önünde bulundurarak bilgi verirseniz sevinirim.

   Yanıtla

 • Anonymus
  Anonymus - 02:32

  İnanılmaz kaliteli bir rehber olmuş ellerinize sağlık başka yerde yok böylesi

  Yanıtla

  • gezilesiyer.com
   gezilesiyer.com - 03:21

   Yorumunuz çalışmalarımızda bizlere ilham oluyor. Çok teşekkürler 🙂

   Yanıtla

 • Evrim Çakıcı
  Evrim Çakıcı - 16:05

  İstanbul’un mutlaka görülmesi gereken yerleri , elinize sağlık

  Yanıtla

 • gezilesiyer.com
  gezilesiyer.com - 14:49
 • Atilla
  Atilla - 13:15

  Emeğinize sağlık çok faydalı keşke google veya yandex haritada sıralı şekilde düzenleseydiniz daha kullanışlı olurdu

  Yanıtla

  • gezilesiyer.com
   gezilesiyer.com - 14:42

   Atilla bey merhaba, yorumunuz için teşekkür ederim. Eksiklerimizi sizin değerli yorumlarınızla tamamlıyoruz. Öneriniz üzerine Google haritası ekledim bağlantıya tıklayarak inceyelebilirsiniz.

   Sevgiler…

   Yanıtla

 • gezilesiyer.com
  gezilesiyer.com - 15:16

  Bu içerik 24.04.2019 tarihinde güncellenmiştir.

  Yanıtla

 • rıfat
  rıfat - 15:01

  istanbulda hafta sonu nereleri gezebiliriz ailece?

  Yanıtla

  • gezilesiyer.com
   gezilesiyer.com - 15:05

   Fırat bey merhabalar,

   Hafta sonu güzel bir kahvaltı ve mangal yapmak isterseniz Polonezköy, Bisikletle dolaşmak isterseniz Adalar, Güneş deniz ve kum üçlüsü derseniz Şile, Doğa ve yeşillik isterseniz Belgrad Ormanı, Emirgan korusu, Fenerbahçe Parkı bir çok alternatif bulabilirsiniz. Sevgiler..

   Yanıtla

 • ayten ay
  ayten ay - 20:19

  istanbulda kışın gezilecek yerler biliyor musunuz? nereleri gezebilirim

  Yanıtla

  • gezilesiyer.com
   gezilesiyer.com - 20:43

   Ayten hanım merhaba, kışın gezilecek yerler derken tam anlayamadım? Şöyle söyleyeyim; İstanbul öyle kara kış geçiren bir şehir değil, beton yüzünden yağan kar tutmaz. Ulaşım için bir problem yaşamazsınız açıkçası. Ağaçlar üzerinde kar görmek isterseniz Belgrad ormanı‘na, üşümek istemiyorsanız da kapalı yerleri tercih etmelisiniz. Bunlara örnek müzeler ve saraylar gibi. sevgiler..

   Yanıtla

 • Çağla
  Çağla - 09:46

  yazılmış en güzel gezi rehberi diyebiliriz bence hiçbir yer unutulmamış 🙂

  Yanıtla

  • gezilesiyer.com
   gezilesiyer.com - 20:32

   Çok teşekkür ederim. İstanbul koca bir şehir, bu listeyi üçe beşe de katlarız ama biz yine de popüler olanları ve görmeye değecek olanları derlemeyi tercih ettik. sevgiler 🙂

   Yanıtla

 • Kıvanç
  Kıvanç - 05:46

  Tartışmasız en güzel istanbul gezi rehberi teşekkürler gezilesiyer ??

  Yanıtla

  • gezilesiyer.com
   gezilesiyer.com - 20:29

   Merhabalar, değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. İlham veriyorsunuz 🙂

   Yanıtla

 • Volkan
  Volkan - 21:41

  Ben de Amerikadan geliyorum esimle nisan da. 20 yasina kadar istanbulda dogup buyusemde unutuyor insan 6 sene sonra ilkkez geliyorum Bu arada cogu yerleri not aldim unuttuklarimida buldum bu listede hala 3 gunum bos kaliyor 🙂

  Yanıtla

  • gezilesiyer.com
   gezilesiyer.com - 20:27

   Nisan ayında laleler açıyor isterseniz eşinizle lale festivallerine katılabilirsiniz. Örn: Emirgan korusu, Maltepe Sahili, Kadıköy Göztepe 60.Yıl Parkı gibi.

   Yanıtla

 • ahmet
  ahmet - 11:39

  Güzel bir çalışma olmuş teşekkürler Gezilecek yerleri semtlere göre bir sıralama yaparsanız daha faydalı olur sanırım. Allah (CC) yardımcınız olsun selamlar.

  Yanıtla

  • Site Yöneticisi
   Site Yöneticisi - 19:02

   öneriniz için teşekkür ederiz. yakında dediğiniz gibi bir düzenleme getireceğiz merak etmeyin 😉

   Yanıtla

   • Kadir
    Kadir - 00:40

    Çok güzel olmuş elinize sağlık Keşke semtlere göre yapsaydınız daha güzel olurdu yada haritalı

    Yanıtla

    • gezilesiyer.com
     gezilesiyer.com - 20:59

     Semtlere göre sıralama çalışması içerisindeyiz yakın zamanda tamamlamayı düşünüyoruz 🙂

     Yanıtla

 • Ahmet
  Ahmet - 18:52

  İstanbul hakkında harika bir iş çıkarmışsınız. Tebrik ederim. Ben genellikle tarihi yarım adayı çok severim 🙂

  Yanıtla

  • Site Yöneticisi
   Site Yöneticisi - 00:42

   Değerli yorumunuz için teşekkür ederim 🙂

   Yanıtla

 • Tugce
  Tugce - 21:59

  Bazı yerler eksik olsa da bugune kadar gordugum en iyi listeyi hazirlamissiniz gercekten tebrik ederim ?

  Yanıtla

  • Site Yöneticisi
   Site Yöneticisi - 00:45

   İstanbul gezi listesini 100’den 1000’e de çıkartabiliriz, ancak seçici olup en çok gidip görülmesi gereken yerleri eklemeye çalıştık. Liste bununla sınırlı değil elbette, her geçen gün bir yenisini eklemeye çalışıyoruz. Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz 🙂

   Yanıtla

 • Ləman
  Ləman - 11:58

  Ben Azərbaycandan 10 günlük istanbula gelicem. Eylul ayı için 10 yaşında kiz cocuklari için nərələr daha əyləncəli ola bilir? Bize yardım edin bu konuda nərələri gezelim? Öncədən təşəkkürlər..

  Yanıtla

 • Tuba
  Tuba - 23:00

  Bence de çok güzel olmuş. Emeğinize sağlık. Ilk defa geleceğim ve bana çok Yardımcı oldu 🙂

  Yanıtla

 • Gunel
  Gunel - 09:59

  Cok teşekkür ederim.Bu bilgiler bana çok yardimci oldu?

  Yanıtla

 • Seher
  Seher - 21:58

  Lütfen laleli taşhanşa ilgili bilgileri düzenleyim bırakın kahvaltıyı şu içecek yer yok

  Yanıtla

 • Mehmet
  Mehmet - 01:52

  Gelen misafirlere yardımcı olmamız gerekir diye düşünüyorum

  Yanıtla

 • FATİH AKKOCA
  FATİH AKKOCA - 01:28

  Bende günübirlik seyehat edeceğim. FENERBAHCE CSKA Euroleague basketbol maçı dolayisi ile İstanbul’u ilk kez görme şansım olacak. Sitenizdeki gezilecek yerlerin çokluğunu gördükten sonra 2-3 gün daha kalamayacak olmama çok üzüldüm zira günübirlik bir seyehat ile buralari gezip görebilmek mümkün değil. Sanirim aralarindan en çok görmek istediğim birkaç yeri seçmeliyim. Bilgilendirmeni için çok teşekkürler.

  Yanıtla

 • Ramazan
  Ramazan - 08:10

  Merhaba istanbulda güzel yemek yerleri ve alisveris yerleri nerede tatil yapmaya gelenler icin cok yardimci olursunuz

  Yanıtla

 • Ezgim
  Ezgim - 23:32

  Moda sahil’ de eklenebilir 🙂

  Yanıtla

 • Haylci gerçekler
  Haylci gerçekler - 01:02

  İstanbula gelmek istiyorum ve her yere ulaşa bileceği yani yakın olabilecek bi yerde kalmak istiyorum neresi olabilir yani tavsiyeniz neresi olabilir teşekürler

  Yanıtla

 • Duygu
  Duygu - 23:13

  Botanik parkı da eklelemelisiniz bence

  Yanıtla

 • Dogukan Sah ALTAN
  Dogukan Sah ALTAN - 12:43

  Çok güzel paylaşım. Başarılı olmuş.

  Yanıtla

 • Deniz
  Deniz - 13:02

  Çok güzel paylaşım ???

  Yanıtla

 • camgöz
  camgöz - 09:55

  Teşekkürler çok güzel bir gezi rehberi olmuş. Yalnız ben ortaköy ve Ortaköy camisi hakkında birşeyler göremedim görmeye değer muazzam bir yer olduğunu düşünüyorum eklerseniz ilk defa gidecekler için şahane olur gibime geliyor nacizane fikrim 🙂

  Yanıtla

 • Mustafa aksoy
  Mustafa aksoy - 10:10

  Resimlerini gördüğüm yerlerin adreslerini öğrenebilirmiyim

  Yanıtla

  • Site Yöneticisi ✅
   Site Yöneticisi ✅ - 15:08

   Resimlerin altındaki bağlantılara tıklayarak detayları görebilirsiniz.

   Yanıtla

 • Ruşen
  Ruşen - 07:16

  Sayfanız muhteşem olmuş.. maşallah?? instagram hesabınız neydi aceba oradanda bi baksam

  Yanıtla

  • Site Yöneticisi
   Site Yöneticisi - 14:51

   Yorumunuz için teşekkürler.. İnstagram hesabımız: @gezilesiyer_

   Yanıtla

 • Sinem.
  Sinem. - 12:08

  Merhaba kurban bayramında 3 gün İstanbul gezimiz olacak sormak istediğim en önemli soru Zeytinburnu’nda mi kalmamış daha avantajlı yoksa Kadıköy’de mi zeytin burnunda adile Mermerci uygulama otelinde kalmayı düşünüyoruz Kadıköy’de TCDD yolları misafir hanesinde hangisinde kalmamıza gezimizi kolaylaştırır

  Yanıtla

  • Site Yöneticisi
   Site Yöneticisi - 13:30

   Sinem hanım size yardımcı olmak isterdim.. Ancak gezi planınıza hangisi daha uygunsa onu seçmeniz daha mantıklı.

   Yanıtla

 • Mehmet
  Mehmet - 00:39

  Emeğinize sağlık başka site aramayın herşeyi yazmış

  Yanıtla

 • Okan
  Okan - 14:43

  Eklemen gerekenler var sana biraz yardımcı olmak istiyorum küçük çamlıca, sappier, moda, yüşa tepesi

  Yanıtla

 • kübra
  kübra - 17:15

  Harika bir değerlendirme olmuş. Gerçekten gezilecek çook güzel yerleri var. istanbul bambaşka bir şehir. yaşanacak, yaşlanılacak bir şehir. elinize sağlık

  Yanıtla

 • Deniz
  Deniz - 02:43

  Teşekkur ederim bilgileriniz için

  Yanıtla

 • NILUFER
  NILUFER - 23:49

  guzel ve açıklayıcı olmus emeklerinize saglik

  Yanıtla

 • Hasan
  Hasan - 18:30

  3 günlük bi istanbul gezisinde nerelere gitmemizi önerirsiniz acaba

  Yanıtla

  • Site Yöneticisi ✅
   Site Yöneticisi ✅ - 11:35

   Merhabalar;

   üç günlük gezinizde
   1.gününüzü adalara giderek geçirebilirsiniz.
   Kız Kulesi, Fatih Korusu, Sultanahmet, muhakkak görmeniz gereken günübirlik gezilecek yerlerdir.

   Yanıtla

 • PNR
  PNR - 09:53

  ÖNCELİKLE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ÇOK GÜZE OLMUŞ. AMA BENİM BİR SORUM VAR YERE BATAN SARNICI ,DOLMABAHÇEYE FALAN GİRMEK ÜCRETLİ MİDİR. NE KADAR ?

  Yanıtla

  • Site Yöneticisi ✅
   Site Yöneticisi ✅ - 10:26

   Teşekkürler. Yerebatan Sanrıcı: 10 TL , Dolmabahçe 40TL civarıdır. detaylar kısa sürede eklenecektir.

   Yanıtla

 • Erdem
  Erdem - 00:48

  Elinize saglik kardesim.bizde gelip gormek istiyoruz,rehberimiz olur bu sayfa.

  Yanıtla

 • Yakut
  Yakut - 16:09

  Şu saydıgınız yerleri gezmek icin tahmini ne kadar para lazim olur?

  Yanıtla

  • Site Yöneticisi ✅
   Site Yöneticisi ✅ - 16:19

   Ne kadar paranız var beraber gezelim 🙂

   Yanıtla

   • Nurettin
    Nurettin - 15:41

    Buda guzeldi 🙂

    Yanıtla

 • sinan tas
  sinan tas - 22:41

  yarin bende 10 günlügüne istanbula geliyordum cok sagol kardesim baya isime yarayacak gezilecek yerleri hep not aldim eyvallah

  Yanıtla

  • Site Yöneticisi ✅
   Site Yöneticisi ✅ - 16:21

   Sırf bu yorumu duymak için hazırlamıştık bu içeriği, İstanbul’a hiç gelmemiş ve gezi bilgisi almak isteyenler için. çok mutlu olduk.

   Yanıtla

 • Hamit
  Hamit - 19:31

  Teşekkür ederim, güzel hazırlamışsın ellerinize sağlık.

  Yanıtla

 • Nurcan
  Nurcan - 20:56

  Çok güzel olmuş tebrik ederim

  Yanıtla

 • kaan
  kaan - 10:02

  istanbul gelen arkdaşlar için söylüyorum beylikdüzünde yaşam vadisi parkı yapıldı gercekten çok güzel bi yer gelip görmelerini tafsiye ederim

  Yanıtla

 • Reşat
  Reşat - 17:00

  Liste çok güzel olmuş fakat bukadarla değil tabi istanbulda 54 tane müze var gezilecek doğal kültürel ve tarihi yerleride eklersen 200 noktayı aşar ve istanbulun tamamını gezmek 2 ayı bulabilir

  Yanıtla

  • Site Yöneticisi ✅
   Site Yöneticisi ✅ - 16:04

   Tabi ki bu konuda size katılıyorum.

   Yanıtla

 • baykara
  baykara - 00:18

  Gerçek manada İstanbul’dan keyif alarak gezmek isteyen kişilere ( REHBER ) niteliğinde bir çalışma olmuş emeğinize sağlık…

  Yanıtla

  • Site Yöneticisi ✅
   Site Yöneticisi ✅ - 14:10

   Beğenmiş olmanıza sevindik, yorumunuz için teşekkürler 🙂

   Yanıtla

 • Mehmet Emin
  Mehmet Emin - 20:53

  Adamsın admin

  Yanıtla

 • ahmet dogan
  ahmet dogan - 21:27

  Rezalet bir alt yapisi var. belediye sadece reklamini yapmis. bol bol belediye reklam afisleri. eger almanlar yada bir avrupa devletinde olsaydi. istanbul suanda dünyanin en güzel sehri olurdu. iki gündür geziyorum ama rezalet. sefalet ve lüks ic ice.

  Yanıtla

  • Abdullah Arlı
   Abdullah Arlı - 09:53

   Belli ki yurt dışinda çeşitli üst düzey ulkeleri ve şehirleri görmemissiniz , görseydiniz eğer oralarda da sefalet ve güzel yerlerin iç içe olduğunu gorurdunuz yada gezdiniz fakat turla falan gezdiniz ki hicbirseyi goremediniz ,ülkemiz gerçekten çok güzel ülkemizi sevmenizi tavsiye ederim Ahmet Bey basit konuşmayı sevmenizi değil iyi günler

   Yanıtla

 • Muslum gulhan
  Muslum gulhan - 12:22

  Calismalarinizdan dolayi tebrik ederim.rica etsem Kadıköy’de ailemle gidebilecegim nokta atisi bir yer istiyorum sizden .genelde kadikoyu bilirim fakat ,bilmedigim farkli bie yer varmi?merak ediyorum simdiden teşekkür ederim.

  Yanıtla

  • Olcii
   Olcii - 19:31

   Kadıköy iskele civarında shine diye bir cafe var. Mekanın terası iskele ve boğaza nazır. Mekan alkollü restaurant ama fiyatlar makul ve istemezsen alkol almazsın ama manzara nefis.

   Yanıtla

 • Hüseyin BABA
  Hüseyin BABA - 14:32

  FENA OLMUŞ HELAL OLSUN… DAHA BASKA SEHİRLERDE YAP BNCE TUTULUR

  Yanıtla

  • Site Yöneticisi
   Site Yöneticisi - 11:28

   Yorumunuz için teşekkür ederim. Türkiye’deki 81 ile ait gezi listesi sitemizde mevcuttur 😉

   Yanıtla

 • Naciye
  Naciye - 00:37

  Çok beğendim . TSK ler emeğinize sağlık, birde o tavsiye dediğiniz yerlere ayır yada mutlaka gidip yigebilecegimiz mekanlar tavsiye ederseniz

  Yanıtla

  • Site Yöneticisi ✅
   Site Yöneticisi ✅ - 11:30

   Yorumunuz için teşekkür ederim Naciye hanım, Mekan tavsiyesi maalesef şuan için edemiyorum. Anlayışınız için teşekkürler 😉

   Yanıtla

 • miktat
  miktat - 23:32

  Valla liste dediğin böyle olur en ince ayrıntısı dahi yapılmış emeğine sağlık kurbann

  Yanıtla

  • Site Yöneticisi ✅
   Site Yöneticisi ✅ - 11:31

   Miktat bey değerli yorumunuz için teşekkür ederim. Beğendiğinize sevindim 🙂

   Yanıtla

 • Nural Aktaş
  Nural Aktaş - 20:37

  Selamlar Ahmet bey,
  Şubatta iki Alman arkadaşlarla İstanbul Sultan Ahmet’te ikamet ederek gezmeye çalışacağız inşaallah. Beş günlük gezimiz için yardımcı olursanız sevinirim.
  Selamlar

  Yanıtla

 • Ahmet
  Ahmet - 12:21

  pekii kis mevsiminde nereleri tavsiye edersiniz?

  Yanıtla

  • Site Yöneticisi ✅
   Site Yöneticisi ✅ - 20:30

   Ahmet bey bu konu hakkında yakın zamanda geniş çaplı bir araştırma yapacağım merak etmeyin.

   Yanıtla

   • Ahmet
    Ahmet - 12:16

    tesekkür ederim,aralik sonuna kadar yetisirse sevinirim 🙂

    Yanıtla

 • sezen
  sezen - 13:56

  pierre loti hakkında sonunda ayrıntılar geldi. tebrikler…

  Yanıtla

 • İnci
  İnci - 12:39

  yeniköyde nereleri gezebilirim.

  Yanıtla

  • Site Yöneticisi ✅
   Site Yöneticisi ✅ - 12:54

   Sanırım Sarıyer/Yeniköy’den bahsediyorsunuz. Yeniköy’de ilginize merak uyandıracak bir kaç kilise ve sahil dışında pek gezilecek yer bulunmuyor ama, Yiyecek ve içecek için oldukça şık ve lüx mekanlar bulunmakta.

   Yanıtla

 • Mustafa ihtiyaroglu
  Mustafa ihtiyaroglu - 12:00

  Vodafone park Beşiktaş

  Yanıtla

 • Mikail
  Mikail - 18:31

  Vodafone park olmalı
  1. Yeri mükemmel
  2. En popüler ve moderni
  3. İçinde cafe mağaza restoran vb. Herşey var

  Yanıtla

  • Moderatör
   Moderatör - 19:23

   Mikail bey merhaba, Vodafone Park derken Beşiktaş’ın stadından bahsediyorsunuz sanırım. En kısa sürede konuya ekleyip detayları ekleyeceğimden emin olabilirsiniz. Teşekkürler.

   Yanıtla

 • pınar
  pınar - 18:18

  ben her yere gittim sanıyordum ama hala gezikecek yerler varmış…

  Yanıtla

 • TanSu
  TanSu - 02:02

  Harikasınız…. daim olur inşallah

  Yanıtla

 • fatma
  fatma - 01:38

  Çok güzel olmuş elinize sağlık

  Yanıtla

 • Tuba
  Tuba - 05:57

  Cok guzel olmus elinize saglik

  Yanıtla

 • Ahmet
  Ahmet - 09:02

  Eminönü ve civarı yürüyerek gezilecek ve görülecek yerlerin bi listesi varmı

  Yanıtla

 • İstanbul'da Gezilecek Yerler
  İstanbul'da Gezilecek Yerler - 18:42

  Güzel bir liste yapmıssınız.

  Yanıtla

 • hakan
  hakan - 18:15

  rica etsem araba ile istanbulda nereleri gezerim yardımcı olurmusunuz.

  Yanıtla

  • Site Yöneticisi
   Site Yöneticisi - 16:33

   bu konu hakkında detaylı bir konu yakında hazırlayacağız merak etmeyin.

   Yanıtla

 • hasan bakmaz - trhgsyukleme.com
  hasan bakmaz - trhgsyukleme.com - 08:55

  istanbulda 5 gün içinde nelere gezebilirim bu konuda bilgi aldım çok tşk ederim bilgi sahibi oldum

  Yanıtla

 • Coşkun
  Coşkun - 00:58

  Gercekten Çok güzel anlatmışsınız emeğinize sağlık teşekkürler

  Yanıtla

 • Leyla Kaya,
  Leyla Kaya, - 14:14

  Çok güzel..yaşamak için istemem ama ben sakinliği seviyorum çok kalabalık çok karışık..ama gezmek için çok guzell kesinlikle.

  Yanıtla

 • gezilecek yerler
  gezilecek yerler - 20:07

  fotoğraflar harika. benim favorim pierre loti

  Yanıtla

 • Cihangir
  Cihangir - 13:27

  sizi tebrik ediyorum çok güzel olmuş elinize sağlık

  Yanıtla

 • Nur sema
  Nur sema - 02:12

  Panorama nasıl bir yer gitmeye değer mi ?

  Yanıtla

  • Site Yöneticisi
   Site Yöneticisi - 14:44

   1453 panaroma müzesi gerçekten gidilmesi gereken yerler listesinde başta gelenlerden. içerisi insanın tüylerini diken diken ediyor adeta ve duygulanıyorsunuz. 3 boyutlu gösterimi ve ses efektleri ile büyüleyici diyebilirim.

   Yanıtla

 • nesil
  nesil - 17:25

  şu an internetteki en güzel liste diyebilirim.

  Yanıtla

 • Cenk
  Cenk - 22:44

  Güzel bir rehber olmuş. Basit ve ayrıntılı. Teşekkürler

  Yanıtla

 • Yucel
  Yucel - 06:28

  Guzel liste

  Yanıtla

 • Nihat
  Nihat - 06:56

  Eline sağlık

  Yanıtla

 • fatmaa
  fatmaa - 17:51

  siteniz çok güzel ve kullanışlı öncelikle bunu belirtmek istedim. İstanbul gezilecek yerler listesini de çok güzel hazırlamışsınız elinize sağlık. yalnız reklamlar çok dolu gösteriyor sayfaları biraz abartmışsınız sanki onun dışında sitenizi rehber edindiğimi bilmenizi isterim. çalışmalarınızın devamını dilerim iyi günler.

  Yanıtla

  • gezilesiyer.com
   gezilesiyer.com - 18:08

   Fatma hanım merhaba,
   İlginize çok teşekkür ederim, elimden geldiğince yararlı bilgiler eklemeye çalışıyorum.

   Şöyle açıklamama izin verin,
   Öncelikle reklamlar tema taşması ve görüntüyü engelleme gibi aksilikler yaşatmayacak şekilde dizayn edildi. Uygun görürsünüz ki sitenin senelik bir ödeme bedeli karşılığında online olmaktadır. İnanın Reklam gelirleri ile kazanç sağlamamaktayım. Gelir Sadece site masraflarına gidiyor. Bu işi ticari olarak değilde hobi olarak yaptığımı bilmenizi ister ve anlayışlı olmanızı temenni ediyorum. iyi günler

   Yanıtla

 • Sinantok
  Sinantok - 16:10

  Araba ile gezilebilecek yerler listesi varmı ben bulamadım.

  Yanıtla

 • Ensar
  Ensar - 15:49

  hocam elinize sağlık çok güzel derleme olmuş, gerçi istanbulda gezilecek yerleri sıralamakla bitiremezsiniz. ama hiç gelmeyip görmek isteyenleri bilinçleneceklerdir. Tekrar elinize sağlık iyi çalışmalar.

  Yanıtla

 • metin
  metin - 14:11

  En güzel Trafiği diyorum ben, bi giriyorsun 4 saat çıkamıyorsun 🙂

  Yanıtla

  • rahmi
   rahmi - 17:48

   metin bey güldürdünüz :))

   Yanıtla

 • UĞURCAN
  UĞURCAN - 20:51

  İstanbul çok güzel bir yer

  Yanıtla

 • KEVSER
  KEVSER - 19:40

  başlıca olan yerler bunlar olabilir ama daha gezilecek bir sürü yer var

  Yanıtla

 • KAAN
  KAAN - 14:13

  off ya orda olmak isterdim şimdi 🙂

  Yanıtla

 • Sinan
  Sinan - 03:06

  Üsküdar’da Fethi paşa korusu var oraya gitmenizi şiddetle tavsiye ederim

  Yanıtla

 • Tugay kara
  Tugay kara - 12:57

  çok geniş çaplı olmuş elinize sağlık. eklenmesi gereken yerler var elbet.

  Yanıtla

 • Erhan
  Erhan - 19:37

  gezilMEye değer yerler var. Bazı Yerler de deniz ile doğanın müthiş dansını gördüm. şahsen ben bi kere gittim.kesinlikle bi kere daha gitmeyi düşünüyorum.

  Yanıtla

 • İrfan
  İrfan - 01:39

  Elinize sağlık güzel arşiv olmuş

  Yanıtla

 • Gülsüm Gündoğdu
  Gülsüm Gündoğdu - 02:06

  ‘Eğer gitmiş, akrabanızın evinde kös kös oturuyor, “İstanbulun neresini gezebilirim” diyor iseniz’ …

  Bu satır tam da benim konumum için yazılmış sanki. Geçen yaz aynen tam da dediğiniz gibi geçti. Tatil amaçlı geldiğim istanbul akranlarımın çalışması nedeniyle evde oturmakta geçti. Ben gezmeyi çok seven birisiyim ve istanbulu gerçekten çok gezmek istiyorum. Listedeki bazı yerlere daha önceden gitmişliğim var, kim hazırladı ise eline sağlık, beykoz sahil de eklenmeli bence.. saygılar..

  Yanıtla

 • Samet
  Samet - 01:35

  Çok güzel olmus elinize sağlık istanbula gelince burayı rehber edinicem 🙂

  Yanıtla

 • Fazlı
  Fazlı - 19:46

  İstanbul bence 43 resimle ibaret değil bence her sokak lambasının altı bile çok güzel
  yaşanılacak yaşlanılacak olağan üstü bir yer.

  Yanıtla

  • Admin
   Admin - 03:02

   Tabi ki de noksanlar var. Sürekli güncel tutmaya çalışacağız. Öneriniz var ise bize bildirebilirsiniz.

   Yanıtla

   • N Delibayır
    N Delibayır - 14:48

    Çok güzel olmuş çok teşekkür ederim elinize sağlık sizden ricam istanbuldaki türbe ve yatirlarinda bir listesini yapabilirmisiniz

    Yanıtla

    • Ellada
     Ellada - 09:44

     Salam, Zehmet olmasa Vialand- Lunapark ve Istanbul Akvaryum harda yerlesir unvani yazardiz evvelceden tesekkurler

     Yanıtla

     • Site Yöneticisi ✅
      Site Yöneticisi ✅ - 11:47

      Vialand ve Istanbul Akvaryum için tanıtım yazılarımız hazırlanıyor henüz yayında değildir. Mail aboneliğimize kayıt olmuşsanız içerik sitemize eklendiğinde bildirim göndereceğiz. iyi günler.

      Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!