İstanbul Gezilecek Yerler Listesi | Görülecek En Güzel 50 Yer

Genel Bilgiler

Uzun yıllar Bizans ve Osmanlı İmparatorluğunun başkentliğini yapan, tarih boyunca sayısız medeniyetin gözdesi olan İstanbul, İslamiyet ve Hristiyanlık için en önemli şehirlerin başında gelir.

İstanbul’a ilk gelişiniz ise hangi ilçenin hangi bölgede olduğunu bilmenizde fayda var !

Avrupa Yakası Anadolu Yakası
Arnavutköy Esenyurt Adalar
Avcılar Eyüp Ataşehir
Bağcılar Fatih Beykoz
Bahçelievler Gaziosmanpaşa Çekmeköy
Bakırköy Güngören Kadıköy
Başakşehir Kağıthane Kartal
Bayrampaşa Küçükçekmece Maltepe
Beşiktaş Sarıyer Pendik
Beylikdüzü Silivri Sancaktepe
Beyoğlu Sultangazi Sultanbeyli
Büyükçekmece Şişli Şile
Çatalca Zeytinburnu Tuzla
Esenler Ümraniye
Üsküdar

Toplamda 39 ilçeye sahip olan İstanbul, Avrupa ve Anadolu yakası olarak ikiye ayrılır. Her iki yakada da İstanbul’un tarih kokan yapılarına rastlamanız mümkün.

Gündüzleri tarihi yapıları ve doğal güzelliklerini, akşamları ise boğaz manzaralarını seyredebileceğiniz İstanbul’da ister sevgilinizle, eşinizle, çocuklarınızla, arkadaşlarınızla yada ailecek yaz kış demeden gezebilirsiniz.

Günübirlik gezileriniz için İstanbul’da gezilecek yerler listemizden gitmek istediğiniz bölgeye yakın gezi noktalarını hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Doğal güzellikleri ve tarih kokan yapılarından oluşan İstanbul gezilecek yerler listemizde İstanbul’da görülmesi gereken en popüler yerleri detaylarıyla birlikte bulabilirsiniz.

Kolaylaştırması açısından görsellerin alt kısmına yerleştirdiğimiz ikonlar sayesinde aklınızda oluşan bazı sorulara bu sayede cevap bulmuş olacaksınız.

⭐️ – Favoriye ekle
🌦 – Her mevsim
🚗 – Özel aracınızla
🚌 – Toplu taşıma
👫 – Sevgiliyle
👪 – Çocuklarla
🏕 – Kamp
🏨 – Konaklama

 

Elbette ki İstanbul’da gezilecek yerler noktaları 50 ile sınırlı kalamaz. Listemizi aşırı kalabalığa boğup kafanızı karıştırmak yerine En Popüler olan yerlere listemizde yer verdik.

İstanbul Gezilecek Yerler Listesi 📌

1. Eminönü

Eminönü
Eminönü ( ⭐️ – 🚌 – 👪 – 🏨 )

Eminönü: Haliç’in batı kısmında yer alan Eminönü, önceleri İstanbul’un ilçesi iken 07 Mart 2008 tarihinde Fatih ilçesine katılarak semt olmuştur.

Milyonlarca turistin ilk varış noktası ve hatta konaklama yeri olarak tercih ettiği, ayrıca alışveriş veya hediyelik eşya denince akla ilk gelecek yerlerden birisidir.

Bünyesinde giyim, elektronik eşya ve kuyumcu gibi bir düzüne dükkan bulabilirsiniz. Ayrıca meydanda bulunan meşhur balık ekmek teknelerinden ekmek arası yiyebilirsiniz.

 • Eminönü hakkında detaylar için tıklayın.
 • Adres: Eminönü, Rüstem Paşa, Fatih/İstanbul
 • Giriş Ücreti: Giriş ücreti yoktur.
 • Konum bilgileri için tıklayın.

2. Galata Köprüsü

Galata Kulesi
Eminönü ( ⭐️ – 🚌 – 👪 – 🏨 )

Haliç’in üzerine inşa edilen ve Eminönü ile Karaköy’ü birine bağlayan Galata köprüsü’nün tarihi epey eskiye dayanıyor. Eski adıyla Yeni köprü yeni adıyla Galata Köprüsü, I.Abdülmecit’in annesi Valide Sultan tarafından 1845 yılında ahşap olarak yaptırılmıştı.

19. yüzyılda restorasyon çalışmaları yapılırken sebebi bilinmeyen bir yangından ötürü ağır hasar alıyor. Yangından sonra tamamen yenileniyor ve 1992 haziran ayına tarihi köprü’ün yerine hizmete açılıyor.

Şimdilerde balık tutmak veya yemek isteyenler için biçilmiş bir kaftan halini aldı. Köprünün alt kısmında yer alan 30’dan fazla balık restoranında şehrin ışıklı manzarasında yemek yiyebilirsiniz.

 • Galata Köprüsü hakkında bilgi için tıklayın.
 • Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa, Beyoğlu / İstanbul
 • Giriş Ücreti: Giriş ücreti yoktur.
 • Konum bilgileri için tıklayın.

3. Galata Kulesi

Galata Kulesi, İstanbul
Galata Kulesi ( ⭐️ – 🚌 – 👫- 👪 )

Şehrin simgesi haline gelmiş olan Galata Kulesi, İlk olarak Bizans İmparatoru Anastasius Oilosuz tarafından inşa ettirilmiştir. Yapımı 528 yılında tamamlanan ahşap yapının günümüzde şekli 1967 yılında II. Mahmut zamanında verilmiştir.

70 metre yüksekliğe sahip olan Galata Kulesi, günümüzde kahvaltı mekanı olarak ve şehrin manzarasını seyretmek için teras olarak kullanılmaktadır.

 • Galata Kulesi hakkında bilgi için tıklayın.
 • Adres: Bereketzade Mahallesi, Beyoğlu / İstanbul
 • Giriş Ücreti: 15 TL
 • Konum bilgileri için tıklayın.

4. Kız Kulesi

Kız Kulesi, İstanbul
Kız Kulesi ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

İstanbul’un diğer bir sembolü haline gelmiş olan Kız Kulesi‘nin geçmişi 2500 yıl öncesine dayandığı söylenir. Çeşitli efsanelere sahip olan bu yapı 5. yüzyılda Yunanlılar tarafından yapıldığı iddia ediliyor.

Kız kulesi günümüze kadar; karantina hastanesi, radyo istasyonu, deniz feneri ve ticari gemilerden vergi toplamak gibi bir çok çeşitli amaçlar için kullanılmış.

Şimdilerde konuklarına 360 derecelik boğaz manzarası sunan Kız kulesi, günümüzde müze ve şık bir restoran olarak kullanılıyor ve karşıya geçiş sahil tarafındaki ufak tekneler ile sağlanıyor.

Ayrıca kulenin sahil kısmında yere serilmiş minderlere uzanarak çay, simit, çekirdek ve nargile gibi hizmetler veriliyor.

 • Kız Kulesi hakkında bilgi için tıklayın.
 • Adres: Salacak Mahallesi, Üsküdar / İstanbul
 • Giriş Ücreti: 20 TL
 • Konum bilgileri için tıklayın.

5. Boğaz Köprüsü

istanbul-gezilecek-yerler-bogaz-koprusu
FSM Köprüsü (bu manzara otağtepe’den çekilmiştir.)

İstanbul Boğaz Köprüleri: Asya ve Avrupa kıt’aları arasında karayolu ulaşımını sağlayan, zarif mimarisi ile “Boğaz’ın incisi” olarak da adlandırılır. Boğaz köprüleri gezilesi olmasa da muhakkak görülesi bir yerdir. Yazının devamında boğazı gören bir çok noktaya değineceğim.

6. Rumeli Hisarı

Rumeli Hisarı, İstanbul
Rumeli Hisarı ( 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Rumeli Hisarı, Fatih Sultan Mehmet tarafından yaklaşık 4 ay gibi kısa bir sürede İstanbul’un fethinden hemen önce Anadolu Hisar‘ının tam karşısına inşa ettiriliyor.

Boğazın kuzeyinden gelebilecek saldırıları engellemek amacıyla yaptırılmış olan Rumeli Hisarı, 60.000 m2’lik bir alana sahip olup yapımında 300 usta ve 800’e yakın işçi çalıştığı biliniyor.

 • Rumeli Hisarı hakkında bilgiler için tıklayın.
 • Adres: Rumeli Hisarı, Yahya Kemal Cad., Sarıyer/ İstanbul
 • Giriş Ücreti: 10 TL
 • Konum bilgileri için tıklayın.

7. Yedikule Hisarı

istanbulda-gezilecek-yerler-yedi-kule
Yedikule Hisarı (Restore ediliyor, ziyarete kapalı)

Yedikule Hisarı: İstanbul’un en eski açık hava müzelerinden biridir. Ancak 3-4 yıldır turizm bakanlığı tarafından tadilata alınmış olup halen ziyarete kapalıdır.

Yedikule Zindanları olarak da bilinen Yedikule Hisarı konserlerin, etkinliklerin ve çeşitli organizasyonların düzenlendiği tarihi bir mekan haline gelmişti. Umarız yakın zamanda açıldığı bilgisini buradan paylaşırız.

 • Adres: Yedikule Meydanı Sokak, Fatih / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

8. Anadolu Hisarı

istanbul-gezilecek-yerler-anadolu-hisari
Anadolu Hisarı ( 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👪 )

İstanbul boğazının en dar yerinde yaptırılan hisar özelliğini Rumeli Hisarı’ından önce taşıyan Anadolu Hisarı‘nın tarihi 1300’lü yıllara dayanmaktadır.

Göksu deresinin boğaza döküldüğü yerde 1395 yılında Yıldırım Beyazıt tarafından yaptırılmıştır.

7000 m2‘lik bir alanı kaplayan bu muazzam eserin yapılış amacı İstanbul fethi sonrası Bizanslılara Karadeniz yolundan gelecek yardımı engellemekti.

 • Anadolu Hisarı hakkında bilgiler için tıklayın.
 • Adres: Anadolu Hisarı, Körfez Cad., Beykoz / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

9. Anadolu Kavağı / Yoros Kalesi

Yoros Kalesi, İstanbul
Anadolu Kavağı / Yoros Kalesi ( 🚗 – 👫 – 👪 )

Beykoz civarının en önemli tarihi yapılarından biri olan Yoros Kalesi, İstanbul boğazını ve Karadeniz’i gören bir tepeye yapılmıştır.

Ceneviz Kalesi olarak da adlandırılan Yoros Kalesi, 14. yüzyılda İstanbul’da yapılmış tek Bizans kalesi olma özelliğini taşıyor.

Muazzam bir manzaraya sahip olduğunu hatırlatır çevrede bulunan işletmelerde arkadaşlarınızla kendinize güzel bir ortam kurabilirsiniz.

 • Anadolu Kavağı ve Yoros Kalesi hakkında bilgi için tıklayın.
 • Adres: Anadolu Kavağı,  Beykoz / İstanbul
 • Giriş Ücreti: Giriş ücreti bulunmuyor.
 • Konum bilgileri için tıklayın.

10. Hz. Yuşa Tepesi & Türbesi

Hz Yuşa Türbesi / Tepesi
Hz Yuşa Türbesi / Tepesi ( 🚗 – 👫 – 👪 )

Yuşa tepesi, İstanbul’un ilk yerleşiminden buyana kutsal topraklar olarak kabullenilmiş olup, önceleri Zeus tapınağının bulunduğu ve Bizans döneminde bu tapınağın kiliseye dönüştürüldüğü söyleniyor.

Boyunun çok uzun olduğu bilinen Hz. Yuşa‘nın türbesi burada bulunuyor. Mezarının uzunluğu 17 metredir. Bunun sebebi ise naaşının boyu değil, kabrin neresinde yattığı bilinmemesidir.

Türbe, günümüze kadar ülkeyi yöneten tüm milletler tarafından saygı görmüştür. Halen daha İstanbul’un en çok ziyaret edilen türbeleri arasındadır.

 • Hz. Yuşa Türbesi hakkında bilgiler için tıklayın.
 • Adres: Anadolu Kavağı, Beykoz / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

11. Pierre Loti Tepesi

istanbulda-gezilecek-yerler-Pierre-loti-tepesi
Pierre Loti Tepesi ( ⭐️ – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Pierre Loti Tepesi adını Türkiye’ye aşık 1850 – 1923 yıllarında ülkemizde yaşamış fransız şair Pierre Loti‘den almaktadır.

Zamanında burada yaşamış, benimsemiş ve çok sevmiştir. Kahvehanesi olduğu bilinir. Ölünce onu sevenleri tarafından buraya onun adı verilmiş.

Günümüzde insanlara yiyecek/içecek hizmeti veren işletmeler tarafından yürütülüyor. Haliç manzarasına karşı gözlemenizi alıp çayınızı yudumlayabilirsiniz.

 • Pierre Loti Tepesi hakkında bilgiler için tıklayın.
 • Adres: İdris Köşkü Cad., Eyüp / İstanbul
 • Giriş Ücreti: Giriş ücreti bulunmuyor.
 • Konum bilgileri için tıklayın.

12. 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı

15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı
15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı ( 🚗 – 👫 )

15 Temmuz darbe gecesi yaşamını yitiren şehitlerimizin anısına ithafen 2017 – 2018 yılları arasında Garipçe/Sarıyer bölgesinde inşa edilmiştir.

15 Temmuz Hatıra Ormanı 16.200 m2‘lik bir alana sahip. Bu alanda tören yeri, şehitlik anıtları, meydan alanı, seyir terası ve ücretsiz otopark alanı yer alıyor.

 • 15 Tem. Şeh. Hatıra Ormanı hakkında bilgi için tıklayın.
 • Adres: Garipçe, Sarıyer / İstanbul
 • Giriş Ücreti: Giriş ücreti bulunmuyor.
 • Konum bilgileri için tıklayın.

13. Çamlıca Tepesi

Çamlıca Teppesi, İstanbul
Çamlıca Tepesi ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

İstanbul’un yedi tepesinden birisi olan bu tepe Osmanlı döneminde en çok ziyaret edilen bölgelerden bir tanesidir.

Denizden yüksekliği yaklaşık 260 metre olan Çamlıca Tepesi, günümüzde seyir terası olarak da kullanılıyor. Ayrıca İBB sosyal tesisleri işletmenliğinde yeme/içme hizmeti verilmektedir.

Genelde okul gezilerinin sıklıkla yapıldığı bu bölge hafta sonları oldukça kalabalıktır.

 • Çamlıca Tepesi hakkında bilgiler için tıklayın.
 • Adres: Kısıklı, Üsküdar / İstanbul
 • Giriş Ücreti: Giriş ücreti bulunmuyor.
 • Konum bilgileri için tıklayın.

14. Atatürk Arboretumu

Atatürk Arboretumu
Atatürk Arboretumu ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Arboretum demek; bilimsel araştırma ve gözlem için koleksiyonlanan ağaçlar bütünü demektir. 1940 yılından itibaren bu koleksiyona başlanmış ve günümüze kadar uzanmıştır. Atatürk Arboretumu Belgrad Orman‘ında yaklaşık 296 hektarlık bir alan üzerine kurulmuştur.

İstanbul’un huzur veren gizli bahçeleri arasında yer aldığından günümüzde daha çok hafta sonu kaçamakları için tercih ediliyor. Her yer olduğu gibi Atatürk Arboretumu‘da hafta sonları oldukça kalabalıktır.

 • Atatürk Arboretumu hakkında bilgiler için tıklayın.
 • Adres: Kemer, Bahçeköy / Sarıyer / İstanbul
 • Giriş Ücreti: Hafta içi: 7,5 TL Haftasonu: 20 TL
 • Konum bilgileri için tıklayın.

15. Emirgan Korusu

Emirgan Korusu
Emirgan Korusu ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

472.000 m2’lik bir araziye sahip olan Emirgan korusu, Bizans döneminde “Kyparates” adıyla anılan IV. Murat’ın İran seferinden dönerken yanında getirdiği Emirgune’nin oğlu Tahmasb Kulu Han‘dan geliyor.

Bünyesinde 120’yi aşkın bitki ve ağaç türü barındıran Emirgan Korusu’unda bugün, nisan aylarında lale festivallerine katılabilir, İbb sosyal tesisleri bünyesinde sunulan 3 köşkten birinde kahvaltı yapabilirsiniz.

 • Emirgan Korusu hakkında bilgiler için tıklayın.
 • Adres: Reşitpaşa, Emirgan Sok., Sarıyer / İstanbul
 • Otopark Ücreti: 10 TL
 • Konum bilgileri için tıklayın.

16. Fatih Korusu

Otağtepe
Fatih Korusu ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Fatih korusu muhteşem boğaz manzarası ile ünlüdür ve halk arasında Otağtepe Parkı olarak da adlandırılıyor. İstanbul’u fethetmeye çalışan Fatih Sultan Mehmet‘in, savaş öncesinde orduyla birlikte bu bölgede çadır kurdukları biliniyor.

Bu alan yakın dönemde TEMA Vehbi Koç Vakfına bağışlanmış, bakıma sokulmuş ve yeşillendirilmiş. Günümüzde 16 bin 500 adet bitkiye ev sahipliği yapmaktadır.

 • Fatih Korusu hakkında bilgiler için tıklayın.
 • Adres: Anadolu Hisarı,  Beykoz / İstanbul
 • Giriş Ücreti: Giriş ücreti bulunmuyor.
 • Konum bilgileri için tıklayın.

17. Mihrabat Korusu

istanbul-gezilecek-yerler-Mihrabat-Korusu
Mihrabat Korusu (🚗 – 🚌 – 👫 – 👪)

Mihrabat Korusu, Osmanlı İmparatorluğunun son dönemlerinde Mısırlı Abbas Halim Paşa‘nın kızına yüz görümlüğü olarak hediye edilmiştir.

Yaklaşık 210.000 m2’lik bir alan üzerine kurulan olan Mihrabat Korusu, günümüzde restoran, özel davet ve organizasyon gibi hizmetler vermektedir.

 • Adres: Kanlıca, Mihrabat Cad, Beykoz / İstanbul
 • Giriş Ücreti: Giriş ücreti bulunmuyor.
 • Konum bilgileri için tıklayın.

18. Taşhan

Laleli Taşhan
Fatih Korusu ( 🚗 – 🚌 – 👫 )

Kuruçeşme Hanı olarak da bilinen Taşhan, III. Mustafa tarafından 1763 yıllarında atların barınması için ahır olarak yaptırılmış. Bir süre sonra kereste deposu olarak kullanılmış.

Taşhan, Ardından tarihi belli olmayan bir zaman diliminden günümüze restore edilmiş ve bu halini almıştır.

Dizi ve sinemalardan aşina olduğumuz bu yer şimdilerde ufak cafeler tarafından işletilip, sabahları kahvaltı hizmetleri veriyor.

 • Laleli Taşhan hakkında bilgiler için tıklayın.
 • Adres: Balabanağa, Fethibey Cad, Fatih / İstanbul
 • Giriş Ücreti: Giriş ücreti bulunmuyor.
 • Konum bilgileri için tıklayın.

19. Belgrad Ormanı

Belgrad Ormanı
Belgrad Ormanı ( 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 – 🏕 )

İstanbul’da bulunan en geniş çaplı Orman olma özelliği taşıyan Belgrad Ormanı, ismini orada bulunan Belgrad köyü‘nden alıyor.

1956 yılından beri İstanbul Orman Müdürlüğü tarafından denetlenen Belgrad Ormanı’nda oturma mekanları, yürüyüş parkurları, spor sahalarıkafe ve restoranları ve çocuk oyun alanlarıyla, İstanbul’da doğa ile baş başa, keyifli ve huzurlu bir gün geçirebileceğiniz 10 mesire alanı bulunuyor.

 • Belgrad Ormanı hakkında bilgiler için tıklayın.
 • Adres: Bahçeköy, Sarıyer / İstanbul
 • Giriş Ücreti: Yaya ücretsiz, Otomobil 10 TL.
 • Konum bilgileri için tıklayın.

20. Gülhane Parkı

Gülhane Parkı, İstanbul
Gülhane Parkı (⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

400 yıl boyunca Osmanlı sarayı bahçesi olduktan sonra 1912 yılı Cemil Paşa zamanında bir park haline getirilip halka açılıyor.

Yaklaşık 100 bin m2‘lik bir alana sahip olan Gülhane Parkı, Lale festivallerinde en renkli halini alıyor. Ayrıca 1926 yılında Avustralya’lı Kripel tarafından yapılmış Atatürk’ün Türkiye’de ilk dikilen heykeli burada yer alıyor.

 • Gülhane Parkı hakkında bilgiler için tıklayın.
 • Adres: Cankurtaran,  Fatih / İstanbul
 • Giriş Ücreti: Giriş ücreti bulunmuyor.
 • Konum bilgileri için tıklayın.

21. Saklı Göl

sakli-gol-sile-04.jpg
Saklı Göl ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Saklı Göl, İstanbul’un Şile sınırlarında yer alan muazzam bir doğa harikası olan bir göldür.

Şehrin kalabalığından ve gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler için gayet uygun bir yer olan Saklı Göl, tipik Karadeniz bitki örtüsünü, yeşilliğin huzur veren ferahlığını ve temiz havasını içinize çekince hissedebilirsiniz.

Günümüzde gölün çevresinde bulunan mekanlardan alınan hizmetle kendin pişir kendin ye prensibiyle piknikler yapılıyor.

 • Şile Saklı Göl hakkında bilgiler için tıklayın.
 • Adres: Karamandere, Şile / İstanbul
 • Giriş Ücreti: Giriş ücreti bulunmuyor.
 • Konum bilgileri için tıklayın.

22. Şile Deniz Fenerli

istanbulda-gezilecek-yerler-sile-feneri
Şile Deniz Feneri ( 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Şile Feneri, Kırım harbinde İstanbul boğazına girecek olan gemilere yol gösterme amacıyla 1858 – 1859 yılları arasında Sultan Abdülaziz tarafından yaptırılmış.

60 metre yüksekliğinde kayalıkların üzerine inşa edilmiş olan Şile Deniz Feneri, ülkemiz bulunan en büyük deniz feneri olma özelliğini taşıyor. 110 cm kalınlıkta örülen taş kule 19 metre yüksekliğe sahip.

Günümüzde çevresinde bulunan cafeler aracılığı ile deniz manzarasına karşın çay içme imkanı sağlanıyor.

 • Adres: Balibey Mahallesi, Şile / İstanbul
 • Giriş Ücreti: Giriş ücreti bulunmuyor.
 • Konum bilgileri için tıklayın.

23. Adalar – (Büyükada / Heybeliada)

heybeli-buyukada-tur-resimleri-12.jpg
Adalar ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 – 🏕 )

Adalar Belediyesi’nin görev sınırlarında yer alan Adalar, toplamda 9 adadan oluşuyor. Bu adaların bütününe Prens Adaları deniyor ve yaklaşık 5,5 km2 lik bir alanı kaplayan en büyük ada ise Büyükada‘dır.

Şehrin gürültüsünden ve kalabalığından bir nebze kurtulmak isteyen kişiler kendini hafta sonları Adalar‘da buluyor. Genelde sevgililerin kaçamak yuvasıdır ve İstanbul’un en çok ziyaret edilen yerleri arasındadır.

 • Adalar hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
 • Giriş Ücreti: Giriş ücreti bulunmuyor.
 • Konum bilgileri için tıklayın.

24. Hidiv Kasrı

Hidiv Kasrı
Hidiv Kasrı ( 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

1907 yılında Mısır’ın son hıdivi Abbas Hilmi Paşa tarafından İtalyan mimar Delfo Seminati‘ye yaptırılmış ve dönemin mimari modasına uygun olarak art nouveau tarzındadır.

1000 m2‘lik alan üzerine kurulan Hidiv Kasrı, gerek bulunduğu konum gerekse mimari özellikleri ile İstanbul’un eşsiz eserleri arasında yer almaktadır.

Günümüzde düğün ve nişan gibi organizasyonlar için kullanılmaktadır.

 • Hidiv Kasrı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
 • Adres: Çubuklu Mahallesi, Beykoz / İstanbul
 • Giriş Ücreti: Giriş ücreti bulunmuyor.
 • Konum bilgileri için tıklayın.

25. Ortaköy Sahil

Ortaköy, İstanbul
Ortaköy Sahil ( ⭐️ – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Ortaköy sahili, I. Köprü’nün Avrupa ayağı kısmında altında yer alıyor. Arkadaşlarınız ile sahil boyu gezintiye çıkabilir, Ortaköy meydanda bulunan meşhur kumpirciler çarşısında kendinize Kumpir ısmarlayabilirsiniz.

26. Kuzguncuk Evleri

Kuzguncuk, İstanbul
Kuzguncuk Evleri ( 🚗 – 🚌 – 👫 )

Kuzguncuk Evleri: Hatırlayın Ekmek Teknesi, Perihan abla gibi diziler burada çekilmişti. Kuzguncuk çok eski bir semttir. Tarihi bakımdan oldukça önem arz eden Kuzguncuk, şimdiki dönemde genç kızların instagram albümlerini semtteki kapılarda çekilmiş fotoğraflar süslüyor.

 • Adres: Kuzguncuk, Üsküdar / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

 #  En çok ziyaret edilen gezi noktalarının bir çoğunu görseller ve açıklamalar ile sunmaya çalıştık. Gelen yorumlardaki önerileri aşağıdaki listeye ilaveten ekleyebiliriz. Bu listede olması gereken diğer gezi noktaları şu şekilde;

Tarihi Yerler ve Müzeler

İstanbul’da kahvaltı yapabileceğiniz ve temiz havasından yararlanabileceğiniz en popüler yerleri sıralamaya çalıştık. Birazda İstanbul’u İstanbul yapan yerleri, yani tarihi bakımdan önem arz eden ve en çok ilgi gören yerleri sıralayalım ki içeriğimiz anlam kazansın. Bu başlık altında önce İstanbul’da bulunan tarihi camiler ve saraylarımızı sonra tarihi yerlerimizi ve ardından müzelerimizi sıralayalım. Süleymaniye Camii ile listeye devam ediyorum.

27. Süleymaniye Camii

istanbul-gezilecek-yerler-suleymaniye-camii
Süleymaniye Camii ( 🚗 – 🚌  – 👪 )

Mimar Sinan’ın kalfalık eserim dediği Süleymaniye camii, Osmanlının en görkemli eserleri arasındadır. 1551 yılında başlayıp 1557 yılında yapımı tamamlanan Süleymani Camii, 500 yılda büyük depremler atlatsa da en ufak hasar almamıştır.

Her ayrıntısını özenle dizayn eden Mimar Sinan, Süleymaniye Camii’sini “kıyamete kadar yıkılmayacak olan camii” olarak nitelendiriliyor.

 • Süleymaniye Camii hakkında bilgiler için tıklayın.
 • Adres: Süleymaniye Mah, Fatih / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

28. Sultanahmet Camii

Sultanahmet Camii
Sultanahmet Camii ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👪 )

Sultanahmet Camii, Osmanlı İmparatorluğu döneminde İstanbul’a armağan edilmiş en önemli tarihi yapılardan biridir. Sultanahmet meydanı da ismini Camii’den almıştır.

Camii, Osmanlı Sultanı I. Ahmet tarafından 1609 – 1616 yılları arasında yaptırılmıştır. Mimar Sinan‘ın eseri olmadığı halde Sinan’dan bir çok izler taşımaktadır.

Sosyal ve Kültürel bir çok özelliğe sahip olan Camii’de; kapalı çarşı, Türk hamamı, Aşevi, Hastahane, Okul, Kervansaray ve Sultan I. Ahmed’in türbesi bulunuyor.

 • Adres: Sultanahmet,  Fatih / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

29. Fatih Camii

Fatih Camii, İstanbul
Fatih Camii, İstanbul

Fatih Sultan Mehmet han’ın emri üzerine dönemin önemli mimarlarından Sinaüdddin Yusuf bin Abdullah tarafından 1469 yılında yapımı tamamlanmıştır.

İlk selatin camisi olma özelliğini taşıyan Fatih Cami, doğanın acımasızlığını pek çok kez depremlerle yaşamış, birden fazla kez restore edilmiştir.

 • Fatih Camii hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
 • Adres: Ali Kuşçu, Fatih / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

30. Çamlıca Camii

Çamlıca Camii
Çamlıca Camii ( ⭐️ – 🚗 – 🚌 – 👪 )

Cumhuriyet tarihinin en büyük camisi olarak nitelendirilen Çamlıca Camisi’nin 2013 yılında temelleri atıldı. Mimarisinde Osmanlı ve Selçuklu çizgileri taşıyan Çamlıca Cami’si 63.000 kişilik kapasiteye sahip. Kubbesi 34 metreye kadar uzanıyor.

İmanın şartını temsilen 6 minareli inşa edilen Çamlıca Camisi’nin üç şerefeli 4 minaresi Malazgirt Zaferi’ne ithafen 107,1 metre, iki şerefeli 2 minaresi ise 90 metre yüksekliğinde yapıldı.

 • Adres: Ferah, Üsküdar / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

 #  Görsel ve açıklamalı olarak bu listeye ekleyebileceğim camiler bu şekildeydi. Yakın zamanda tarihi camilerimiz için daha detaylı bir içerik hazırlamayı planlıyorum. Şimdilik önem arz eden diğer büyük tarihi camiilerimizi aşağıya sıralıyor ve ardından listeye saraylarımızdan devam ediyorum.

 • Yeni Camii
 • Eyüp Sultan Camii
 • Ortaköy Camii
 • Mihrimah Sultan Camii
 • Rüstem Paşa Camii
 • Ayasofya Camii
 • Beyazıt Camii

31. Dolmabahçe Sarayı

Dolmabahçe Sarayı, İstanbul
DolmaBahçe Sarayı ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığına bağlı olan Dolmabahçe Sarayı, Osmanlı padişahı Sultan Abdülmecid tarafından 1839 – 1861 yılları arasında İstanbul Boğazı’nın kıyısında yaptırılmıştır.

Yapımı 1865 yılında bitirilen Dolmabahçe Sarayı 110.000 m2’lik bir alan üzerine kurulmuştur.

Saray; Mabeyn-i Hümayun yani Selamlık, Muayede Salonu yani Tören salonu ve Harem-i Hümayun ile birlikte üç bölümden oluşuyor. Selamlık bölümünde devletin yönetim işleri, tören salonunda ise bayramlaşmalar ve resmi devlet törenleri için ayrılmıştır.

İstanbul’a değer katan yapılardan sadece birtanesi olan Dolmabahçe Sarayı’nı mutlaka gezmenizi öneriyoruz. Bunun için düzenlenen tur hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

 • Adres: Vişnezade, Dolmabahçe Cad., Beşiktaş / İstanbul
 • Giriş Ücreti: 45 TL
 • Konum bilgileri için tıklayın.

32. Beylerbeyi Sarayı

Beylerbeyi Sarayı, İstanbul
Beylerbeyi Sarayı ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Beylerbeyi Sarayı 1865 yılında dönemin sultanı Abdülaziz‘in isteği üzerine yapılmış saraydır. O dönemlerde Beylerbeyi sarayı yazlık saray (konuk evi) olarak veya devlet adamlarını ağırlamak için kullanılırdı.

15 Tem. Şeh. Köprüsü’nün hemen altında olan Beylerbeyi Sarayı, Doğu ve Batı mimarisinin sentezleriyle kullanıldığı bu yapıda toplamda 24 oda, iki hamam ve bir banyo bulunuyor.

 • Adres: Beylerbeyi, Abdullahağa Cad., Üsküdar / İstanbul
 • Giriş Ücreti: 40 TL
 • Konum bilgileri için tıklayın.

33. Çırağan Sarayı

Çırağın Sarayı, İstanbul
Çırağan Sarayı ( 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

18. yüzyılda dönemin hükümdarı olan III. Ahmet tarafından Lale devrinde inşa ettirilmiş ve aşıkların zevk ve yaşantısını temsil edecek şekilde tasarlanmıştır. İsmini Çırağan şenlikleri denilen meşale şenliklerinden alıyor.

Çırağın Sarayı günümüzde bir çok etkinliğe, düğün, nişan, davet gibi organizasyonlara ev sahipliği yapması haricinde sahil oteli olarak da kullanılıyor.

 • Çırağan Sarayı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
 • Adres: Yıldız, Çırağan Cad. Beşiktaş / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

34. Topkapı Sarayı

Topkapi Sarayı, İstanbul
Topkapı Sarayı ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

İstanbul’un Sarayburnu semtinde Doğu Roma akropolü üzerinde 700.000 m2’lik bir alana inşa edilen Topkapı Sarayı, Fatih Sultan Mehmet’in emriyle 1460 – 1478 arasında inşa edilmiştir.

Günümüzde ortalama 300.000 arşiv belgesi, döneme ait silah ve araç gereç, Kaşıkçı Elması gibi paha biçilemez hazinelerin yanı sıra kutsal emanetlerin bulunduğu Topkapı Sarayı Müzesi, dünyanın en büyük saray müzeleri konumundadır.

 • Topkapı Sarayı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
 • Adres: Cankurtaran, Fatih / İstanbul
 • Giriş Ücreti: Müze 72 TL, Koğuşlar 42 TL, Aya İrini müzesi 36 TL.
 • Konum bilgileri için tıklayın.

35. Yıldız Sarayı

Yıldız Sarayı
Yıldız Sarayı ( 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Başlarda Kazancıoğlu Bahçesi olarak anılan, daha sonraları padişahın has bahçeleri arasına giren bir koruluk içerisinde yapılan Yıldız Sarayı, İlk olarak 3. Selim‘in annesi Mihrişah Sultan için yapılmıştı. 18-19. yüzyıl padişahları ilave ettikleri kasırlar ve köşkler sayesinde giderek genişledi.

Tarih boyunca pek çok siyasi olaya ev sahipliği yapmış olan Yıldız sarayı, Osmanlı devletinin yönetildiği saraylardan biridir.

 • Adres: Yıldız Mahallesi Barbaros Blv. Beşiktaş / İstanbul
 • Giriş Ücreti: 20 TL
 • Konum bilgileri için tıklayın.

 #   İstanbul’da görülecek en popüler saraylarımızı da bu şekilde tamamlamış olalım. Şimdi en önemli ve  en çok ziyaret edilen müzelerimize şöyle bir göz atalım.

36. Ayasofya Müzesi

Ayasofya Müzesi, İstanbul
Ayasofya Müzesi ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

İstanbul gezilecek yerler listesinde olmazsa olmaz yerlerden Ayasofya Müzesi, Bizans İmparatoru I. Jüstinyen’in emriyle 532 – 537 yılları arasında yaptırılıyor.

Ayasofya Müzesi İstanbul’da yapılan en büyük Bizans kilisesidir. Diğer adıyla Hagia Sophia, İstanbul’un fethine dek kilise idi. 1453 yılı İstanbul’un Fethinden sonra camiye çevrildi. Daha sonra Atatürk’ün emriyle 1934 yılında müze haline dönüştürüldü.

 • Ayasofya Müzesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
 • Adres: Sultan Ahmet, Fatih / İstanbul
 • Giriş Ücreti: 60 TL
 • Konum bilgileri için tıklayın.

37. Yerebatan Sarnıcı

Yerebatan Sarnıcı, İstanbul
Yerebatan Sarnıcı ( 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Yerebatan Sarnıcı, Bizans İmparatoru I. Justinianus tarafından 532 yılında su deposu olarak kullanılması maksadıyla yapılmıştır. 100.000 ton suyu depolama özelliğine sahip olan Yerebatan Sarnıcı, 9800 m2’lik bir alana sahiptir.

Günümüzde Müze olarak kullanılan Yerebatan Sarnıcı, 52 basamaklı bir merdivene ve 336 adet mermerden oluşan sütünlara sahiptir.

 • Yerebatan Sarnıcı hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
 • Adres: Alemdar, Yerebatan Cad. Fatih / İstanbul
 • Giriş Ücreti: 10 TL
 • Konum bilgileri için tıklayın.

38. Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi
Panorama 1453 Tarih Müzesi ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

2008 – 2009 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılan Panorama 1453 Tarih Müzesi, dünyanın ilk tam panoramik müzesi olma unvanını taşıyor.

İsminden de anlaşıldığı üzere müze sadece İstanbul’un fethini konu alıyor. Üstünün kapalı olması ve ses efektleri ile kendinizi adeta İstanbul’un fethinde buluyorsunuz.

 • Panorama 1453 Tarih Müzesi hakkında bilgi için tıklayın.
 • Adres: Merkez Efendi Mahallesi, Zeytinburnu / İstanbul
 • Giriş Ücreti: 7,5 TL
 • Konum bilgileri için tıklayın.

39. Rahmi M. Koç Müzesi

Rahmi M. Koç Müzesi
Rahmi M. Koç Müzesi ( 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Tüm ülkelerden gelişmiş endüstriyel ve mühendislikle ilgili objelerin bir araya toplanması, korunması ve araştırılası amacıyla  1994 yılında 27.000 m2’lik bir alanda Rahmi M. Koç Müzecilik ve Kültür Vakfı bünyesinde faaliyete başlamış.

1994 yılında faaliyete başlayan Rahmi M. Koç Müzesi; Açık Hava Sergileme Alanı, Tarihi Hasköy Tersanesi ve Mustafa V. Koç Binası olmak üzere üç ana bölümden oluşuyor.

 • Adres: Piri Paşa, Hasköy Cad. Beyoğlu / İstanbul
 • Giriş Ücreti: 18 TL
 • Konum bilgileri için tıklayın.

40. Miniatürk

miniaturk
miniaturk ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Toplamda 600.000 m2’lik bir alan üzerine kurulan Miniatürk‘ün temelleri 2001- 2003 yılları arasında atılıp tamamlanıyor.

Bünyesinde ülkemizde bulunan ünlü yerlerin ve yapıların minyatür halleri yer alıyor. 100’ün üzerinde eserin bulunduğu bu müze’de Türkiye’de bulunan en önemli tarihi yapıların şehirlerine gitmeden görebilir ve inceleyebilirsiniz. Ayrıca 10’dan fazla farklı dil hizmeti sunuluyor.

 • Miniatürk hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
 • Adres: Örnektepe, Beyoğlu / İstanbul
 • Giriş Ücreti: 7,5 TL
 • Konum bilgileri için tıklayın.

41. Madame Tussauds İstanbul

Madame Tussauds İstanbul
Madame Tussauds İstanbul ( 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Madame Tussauds, ilk olarak Londra’da kurulan ve daha sonra dünyanın dört bir köşesine şube açan bir bal mumu müzesidir. Dünyaca ünlü olan Madame Tussauds bal mumu müzesinin 26. şubesi kasım 2016’da İstanbul/Taksim’de açıldı.

Bünyesinde dünya starları ve ülkemizde bulunan ünlü şarkıcı, futbolcu, sanatçı ve iş adamları gibi önemli isimleri barındırıyor.

 • Madame Tussauds İstanbul hakkında bilgi için tıklayın.
 • Adres: Grand Pera, İstiklal Cad. Beyoğlu /İstanbul
 • Giriş Ücreti: 65 TL
 • Konum bilgileri için tıklayın.

42. İstanbul Oyuncak Müzesi

İstanbul Oyuncak Müzesi
İstanbul Oyuncak Müzesi ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

İstanbul Oyuncak Müzesi, 2005 yılında Şair/yazar Sunay Akın tarafından ülkemizde bir ilk olarak kurulmuştur.

18. yüzyıldan günümüze kadar uzanan oyuncak tarihinin en gözde örneklerini görme fırsatı bulabilir, dilerseniz çocuklarınızı da önünüze katıp ziyarete gidebilirsiniz.

 • İstanbul Oyuncak Müzesi hakkında bilgi için tıklayın.
 • Adres: Göztepe Mah. Kadıköy / İstanbul
 • Giriş Ücreti: 15 TL
 • Konum bilgileri için tıklayın.

43. İstanbul Deniz Müzesi

İstanbul Deniz Müzesi
İstanbul Deniz Müzesi ( 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı olan müze ilk olarak 1897 yıllarında Kasımpaşa taraflarında açılıyor. Çeşitli sebeplerden ötürü şimdiki bulunduğu yere 1961 yılında taşınıyor.

İstanbul Deniz Müzesi, Türkiye’nin ilk Deniz Müzesi olma unvanına sahip olup bünyesinde 20.000’den fazla eser barındırıyor.

 • Deniz Müzesi hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.
 • Adres: Sinanpaşa, Beşiktaş / İstanbul
 • Giriş Ücreti: 10 TL
 • Konum bilgileri için tıklayın.

44. İstanbul Arkeoloji Müzesi

İstanbul Arkeoloji Müzesi
İstanbul Arkeoloji Müzesi ( 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

İstanbul Arkeoloji Müzesi, Türkiye’de müzecilik anlayışı adına atılmış en büyük adımlardan bir tanesidir.  600 yıllık geçmişe sahip olan İstanbul Arkeoloji Müzesi, bünyesinde 1 Milyonu aşkın eser barındırmaktadır.

Geçmişi Fatih Sultan Mehmet Han‘a kadar uzanan bu koleksiyonların Osmanlı’dan kalan miras ve yapılan kazı çalışmaları sonucu bu günkü zenginliğe kavuşuyor.

 • Adres: Cankurtaran, Fatih / İstanbul
 • Giriş Ücreti: 30 TL
 • Konum bilgileri için tıklayın.

İstanbul’da yer alan diğer müzelerden bazıları;

 #  İstanbul’daki önemli müzeleri de bu şekilde tamamlamış bulunuyoruz. Artık eğlence vaktinin geldiğini düşünüyorum. Bu bölüm biraz çocukları, biraz gençleri, birazda kendini hala genç hissedenleri ilgilendiriyor 🙂

İstanbul’daki Eğlence Yerleri

45. Vialand (isfanbul)

Vialand (isfanbul) Tema Parkı, İstanbul
İsfanbul (vialand) ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

2013 yılında İstanbul’da kapılarını ziyaretçilerine aralayan Vialand, toplamda 650 milyon $‘lık bir yarımla Gürsoy Grup tarafından kurulmuştur. 600 bin m² gibi bir alana sahip olan Vialand, İstanbul’un hatta Türkiye’nin en büyük tema parkıdır.

İsfanbul Tema Park bünyesinde adrenalin sevenlere, çocuklara ve ailelere özel 25+ farklı ünite sunuyor. Bunlar; Nefeskesen, King Kong, Sihirli oda vs…

 • Vialand (isfanbul) Tema Parkı hakkında bilgi için tıklayın.
 • Adres: Yeşilpınar, Eyüp / İstanbul
 • Giriş Ücreti: 100TL – 150 TL
 • Konum bilgileri için tıklayın.

46. İstanbul Akvaryum

İstanbul Akvaryum
İstanbul Akvaryum ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

100 dönümlük bir alan içerisine kurulan İstanbul Akvaryum, Eğlence ve alışveriş olanaklarını bir araya getiren Aqua Florya Alışveriş Merkezi içerisinde yer alıyor.

İBB eşliğinde 2003-2011 yılları arasında tamamlanmış ve ziyaretçilerine 17.000‘den fazla canlı, 18 farklı temada hizmet sunmuştur.

 • İstanbul Akvaryum hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
 • Adres: Şenlikköy, Bakırköy / İstanbul
 • Giriş Ücreti: 80TL – 120 TL arası
 • Konum bilgileri için tıklayın.

47. İstanbul Dolphinarium

İstanbul Dolphinarium
İstanbul Dolphinarium ( 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

2008 yılında 7 adet havuzla, 5.800m2’lik alanla, 3.100 m3’lük deniz suyu ile İBB tarafından ziyaretçilere kapılarını açmıştır.

65 kişilik Vip tribünü ile birlikte toplamda 950 kişilik bir kapasiteye sahip olan İstanbul Dolphinarium‘da Yunusları, Beyaz balinaları ve Deniz ayılarını yakından görebileceksiniz.

 • Adres: Silahtarağa, Eyüp / İstanbul
 • Giriş Ücreti: 80 TL – 100 TL
 • Konum bilgileri için tıklayın.

48. Silivrikapı Buz Pisti

Silivrikapı Buz Pisti
Silivrikapı Buz Pisti ( 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

200 seyirci kapasiteli buz pisti ve 900 seyirci kapasiteli olimpik buz pisti ile hizmet veren Silivrikapı Buz Pisti‘nde Profesyonel kişilerle kayma şansı yakalayabilirsiniz.

 • Adres: Sümbül Efendi, Fatih / İstanbul
 • Konum bilgileri için tıklayın.

49. Aqua Club Dolphin

Aqua Club Dolphin
Aqua Club Dolphin ( 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

2001 yılından bu yana hizmet veren, İstanbul’un en gözde su parkları arasında yer alan Aqua Clup Dolphin, yaz aylarında serinlemek isteyenler için iyi bir seçenek.

 • Aqua Club Dolphin hakkında detaylı bilgi için tıklayın.
 • Adres: Esenkent Mahallesi, Bahçeşehir,  Esenyurt / İstanbul
 • Giriş Ücreti: 70 TL – 100 TL arasında
 • Konum bilgileri için tıklayın.

50. İstanbul’da Denize Girilecek Yerler

İstanbul’da Denize Girilecek Yerler

Uzun bir yılın vermiş olduğu yorgunluğu üzerinizden atmak ve yaz sıcağından bunalıp kendinizi Marmara’nın serin sularına bırakmak isteyenler için hazırlamış olduğumuz İstanbul’da denize girilecek yerler listemizdeki ücretli ve ücretsiz yerlerden size yakın ve uygun olan yerler hakkında bilgi edinebilirsiniz. İstanbul’da Denize Girilecek Yerler »

İstanbul’da Gezilecek Yerler Haritası 📌 

istanbul-gezi-haritasi

İstanbul’da gezilecek yerler listemizi gelen istekler üzerine Google haritalar üzerinde de listeledik. Gezi önerilerimizi Google haritalar üzerinden görmek için tıklayın.


 #  Böylece listemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Başta da söylediğimiz gibi İstanbul koca bir şehir ve 50 gezi noktasının üzerine bir 50 tane daha ekleyebiliriz.

 #  İstanbul’da gezilecek yerler listemizi sosyal medyada paylaşabilir, ziyaretçi yorumuna açık olan içeriğimize aklınızda oluşan tüm soruları çekinmeden sorabilirsiniz. Umarız faydalı olabilmişizdir, yeni bir yazıda görüşmek üzere.. gezilesiyer.com

Sıkça Sorulan Sorular Soru Sor

Hafta sonu güzel bir kahvaltı ve mangal yapmak isterseniz Polonezköy, Bisikletle dolaşmak isterseniz Adalar, Güneş deniz ve kum üçlüsü derseniz Şile, Doğa ve yeşillik isterseniz Belgrad OrmanıEmirgan korusuFenerbahçe Parkı bir çok alternatif bulabilirsiniz. Sevgiler..

İstanbul Otelleri
İstanbul Otelleri
İstanbul'da yer alan en uygun otellerin fiyatlarını karşılaştır.
İstanbul Uçak Bileti
İstanbul Uçak Bileti
İstanbul seyahati için en uygun uçak bileti fiyatları

Bu konum için bir tur hizmeti bulanamadı. Bu bölgede bir tur hizmeti veriyorsanız burada yer almak için bizimle iletişime geçin.

Bu konum için bir araç kiralama hizmeti bulanamadı. Bu bölgede bir araç kiralama hizmeti veriyorsanız burada yer almak için bizimle iletişime geçin.

 • ozan kılıçarslan
  ozan kılıçarslan - 23:35

  güzellik ayrıntıdadır güzel iş çıkarmışsınız elinize sağlık

  Cevapla

 • Hediye
  Hediye - 18:22

  Merhabalar bu yerler sırası ile gezilecek birbirinin ardına gelen yerler mi mesela Boğaz köprüsünden ( otağtepesi ) sonra Rumeli hasarı mı sonra Yedikule mi geliyor yakın olarak ocak ayında geleceğiz Ona göre rota çizmek istiyorum ilk gelicez ne yapacağız bilmiyorum

  Cevapla

  • Hüseyin USLU
   Hüseyin USLU - 18:08

   Hediye hanım merhabalar. Listede yer alan gezi noktaları birbirine yakınlık derecesini simgelemiyor. Yerler tamamen birbirinden bağımsızdır. Her bir noktaya adres ve konum bilgileri eklenmiştir. Bu size bir noktada yardımcı olacaktır. Sevgiler.

   Cevapla

 • Meltem Ömeroğlu
  Meltem Ömeroğlu - 18:59

  iyi çalışmalar.. sitenizi çok yakından takip ediyorum. görmediğim hatta varlığından haberim dahi olmayan o kadar güzel yerler paylaşıyorsunuz ki şaşıp kaldığımız durumlar oluyor. eşimle kavga ediyoruz bazen önce oraya mı gidelim buraya mi diye. sayenizde gezgin olup çıkacaz 🙂

  Bir iki bir şey eklemek istiyorum. hatırlarsanız sitenizde kendi rotamızı oluşturma gibi bir özellik olursa bizler için daha kolaylık olur diye size bir mail göndermiştik. şuan farkettim eklemişsiniz görünce çok sevindim. ama tam çözemedim nasıl çalışıyor :)) son olarak gezi listelerinize insanların konaklayabileceği otel tavsiyeleri de eklemelisiniz. bu tavsiyeler bütçeye uygun olmalı tabi :)) lütfenn bunun içinde bir çalışma yapın. teşekkürler…..

  Cevapla

  • Gezilesiyer.com
   Gezilesiyer.com - 22:30

   Merhabalar Meltem hanım,

   Öncelikle güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. Bizi çok mutlu ettiniz. Rota ekleme konusunda gelecek olursanız, bu talebi bir kaç kişiden daha almıştık. Aklıma da yattı. Başarılı bir şekilde yeni arayüzümüzle entegreleyip sitemize ekledik. Şuan için bu özelliği sadece siteye üye olanlar kullanabiliyor. Kullanımı da gayet basittir aslında. Anlamadığınız yeri belirtin yardımcı olayım. Konaklama yeri tavsiyesine gelecek olursak, işletme memnuniyetsizliği sebebiyle otel ve konaklama araştırmalarını ziyaretçilerimize bırakmıştık. Yakında otel tavsiyeleri ile ilgili bir düzenleme yapabiliriz. Aklımda 😉

   Cevapla

 • nefise
  nefise - 18:37

  Selamlar. listeyi saçma sapan yerlerle doldurmayıp özenle hazırladığınız içiin teşekkr ediyorum. gayet işimizi gördü. elinize sağlık.

  Cevapla

 • Yüsra
  Yüsra - 14:49

  Öncelikle teşekkür ederiz , şurda bir yanlışlık olmuş , Şehzade Camisi fotoğrafı Fatih Camisi diye gösterilmiş. Bir Düzelme olursa iyi olur. Kolay gelsin.

  Cevapla

  • Gezilesiyer.com
   Gezilesiyer.com - 15:19

   Merhabalar, ufak bir karışıklık sebebiyle eklediğimiz görseli sayenizde doğrusuyla değiştirdik. Çok teşekkür ederiz, Sevgiler. 🙂

   Cevapla

 • cihan
  cihan - 02:01

  Ortalık araptan geçilmiyor ne gezmesi

  Cevapla

 • Yasin
  Yasin - 20:36

  Siteyi yapan, yayında ve yapımda emeği geçen herkese teşekkür ederiz

  Cevapla

 • Özgür Çelen
  Özgür Çelen - 08:14

  derli toplu tek site. emeğinize sağlık

  Cevapla

 • Samet
  Samet - 03:37

  Merhaba
  Tebrik ederim güzel bir çalışma. Bir önerim olacak izninizle, bu sayfadaki metinleri İngilizceye çevirerek bu seçeneği de sunarsanız güzel olur. Malum yurtdışında son yıllarda ülkemize ve İstanbulumuza çok rağbet var. İngiltere’de yaşıyorum ben ve daha yeni Pakistanlı bir komşum 6 günlük İstanbul’a geliyor. Bana sordu nerede kalayım nereleri gezeyim diye. İstanbul’da doğup büyümüş olmama rağmen bir çırpıda yerleri ve tariflerini hemen veremiyorsunuz. Araştırırken sayfanıza denk geldim ve faydalı oldu, teşekkür ederim. Lakin dediğim gibi İngilizce seçeneği de sunarsanız karşılık bulur diye düşünüyorum. Sağlıcakla kalın

  Cevapla

  • gezilesiyer.com
   gezilesiyer.com - 13:07

   Samet bey güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. Bu konuyu şöyle açıklayayım.

   Ne yazık ki İngilizce bilgim yok. Google Translate ile sayfanın çevirisini anlam bozukluğu olacağından yapmak istemiyorum. Bu konuda pek çok çalışmalarım oldu ancak sonuç alamadım. Bu işin için profesyonellerinden yardım talep ettim ancak benden 3-5 sayfa için 4 rakamlı ücretler talep edildi. Ve bu rakam bizim çok fazla. Eğer bu konuda bize gönüllü olarak yardım eden olursa seve seve kabul ederiz. Sonuçta her site para kazanmak için açılmaz, biz topluma faydalı olabilmek için buradayız. Günde bir kişiden “hey Allah razı olsun” duasını alıyorsak bizden zengini yoktur.

   Yinede bu konuda çalışmalarımı yapacağım. teşekkürler..

   Cevapla

 • HASAN
  HASAN - 14:00

  TEŞEKKÜRLER ÇOK YARDIMCI OLDUNUZ

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir