istanbul Gezilecek Yerler
İstanbul Gezi Rehberi

Öncelikler herkese Merhaba!

Bu yazıyı 2014 yılında arama sonuçlarında büyük bir eksiklik olduğunu düşünerek en ince ayrıntısına kadar hesaplayarak hazırlamıştım. İstanbul’da Gezilecek Yerler listemiz 5 yılı aşkın süreyle yayında kalmış, 2.8M kişi tarafından görüntülenmiş, binlerce kişi tarafından sosyal medyada paylaşılmıştı. Zamanın azizliğine uğrayan içeriğimizi bugün itibariyle güncellemeye, resim kalitelerini güçlendirmeye ve İstanbul‘a yabancı olup aklında oluşan tüm sorulara bir Gezgin gözüyle cevap bulmaları amacıyla yeniden hazırlamak istedik.

Ülkenin dört bir yanından hatta Yurt dışından bile İstanbul’un güzelliklerini görmek için onca yola rağmen “Bir pazar günüm var?” deyip henüz Topkapı Sarayı‘a bile hiç gitmemiş olanlar için ne demeli. Bir çoğu da İstanbul’un iş temposuyla monotonlaşıp “gidelim ama değer mi?” sorusuyla çelişiyor. Bu soruya cevaben içeriğimize İstanbul’un en güzel yerlerini ekleyip ve sorulan bu soruya ilk önce biz cevap verelim.

Evet! bence değer. İstanbul’un her bir noktasına kimlerle, ne zaman ve nasıl gideceğiniz hakkında bilgileri ayrı ayrı içeriklerle hazırlamak yerine ikonlar sayesinde daha iyi anlaşılır olmasını sağlamayı, Gezi noktaları hakkında önerilerimi sunup, detaylı bilgi isteyenler içinse bağlantı linkleri eklemenin daha uygun olacağını kanaatindeyim.

⭐️ – Favorilerinize eklenmeli
🌦 – Her mevsim için uygun
🚗 – Araçla gezmek için uygun
🚌 – Toplu taşıma için uygun
👫 – Sevgiliyle gitmek için uygun
👪 – Çocuklarla gitmek için uygun
🏕 – Kamp yapmak için uygun
🏨 – Konaklama yapmak için uygun

Elbette ki İstanbul’da gezilecek yerler noktaları 50 ile sınırlı kalamaz. Listemizi aşırı kalabalığa boğup kafanızı karıştırmak yerine En Popüler olan yerlere listemizde yer verdik.

İstanbul Gezilecek Yerler Listesi +50 Öneri

1. Eminönü

Eminönü ( ⭐️ – 🚌 – 👪 – 🏨 )

Eminönü: Milyonlarca turistin ilk varış noktası ve hatta konaklama yeri olarak tercih ettiği, ayrıca alışveriş veya hediyelik eşya denince akla ilk gelecek yerlerden birisi Eminönü’dür. Kuyumcu, Elektronik malzeme, Yeme içme ve Giyim gibi yüzlerce dükkan barındırır. Eğer İstanbul’da yeni iseniz muhakkak gidin ve galata köprüsü yanında yer alan meşhur balık ekmeğin tadına bakın derim. Eminönü Hakkında Detaylar »

2. Galata Köprüsü

istanbulda-gezilecek-yerler-galata-koprusu
Galata Köprüsü ( 🚌 – 👪 )

Galata Köprüsü: Balık tutmayı sevenler ve yemesine bayılanlar için Galata köprüsü biçilmiş bir kaftan diyebiliriz. Eğer balık tutmayı biliyorsanız oltanızı yanınıza alıp deniz nimetlerin- den sizde faydalanabilirsiniz. Haa ben tutmaktan çok yemesini bilirim derseniz de görsel- lerde de göründüğü gibi Galata köprü altında yer alan +30‘dan fazla balık restoranında şehrin ışıklı manzarasını balık yerken izleyebilirsiniz. Galata Köprüsü Hakkında Detaylar »

3. Galata Kulesi

Galata Kulesi
Galata Kulesi ( ⭐️ – 🚌 – 👫- 👪 )

Galata Kulesi: Milyonlarca, belki de milyarlarca kişiyi misafir olarak ağırlamış olan Galata Kulesi İstanbul’un simgesi haline gelmiştir. Aşıkların buluşma noktası ve Ailelerin sabah kahvaltısı için tercih ettiği yerlerden biridir. Uzunca giriş kuyruğu olsa da muazzam bir İstanbul manzarası için beklemeye değer. Galata Kulesi Hakkında Detaylar »

4. Kız Kulesi

Kız Kulesi
Kız Kulesi ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪  )

Kız Kulesi: Bir diğer şehrin simgesi haline gelmiş olan Kız kulesi, İstanbul’a turist olarak gelen herkesin ilk duraklarından biridir. Karşısında bulunan minderli merdivenlere oturabilir manzaraya karşı çayınızı yudumlayabilirsiniz. Ayrıca nargile severler için önerilir. Verilen hizmetlerin yanında şal istemeyi unutmayın. Dalgaların oluşturduğu rüzgardan etkilenip hasta olmanızı istemeyiz. Favorlerinize ekleyin. Kız Kulesi Hakkında Detaylar »

5. Boğaz Köprüsü

istanbul-gezilecek-yerler-bogaz-koprusu
FSM Köprüsü (bu manzara otağtepe’den çekilmiştir.)

İstanbul Boğaz Köprüleri: Asya ve Avrupa kıt’aları arasında karayolu ulaşımını sağlayan, zarif mimarisi ile “Boğaz’ın incisi” olarak da adlandırılır. Boğaz köprüleri gezilesi olmasa da muhakkak görülesi bir yerdir. Yazı devamında boğazı gören bir çok noktaya değineceğim.

6. Rumeli Hisarı

rumeli-hisari-gezilesiyer
Rumeli Hisarı ( 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Rumeli Hisarı: Osmanlı döneminden kalma tarihi yapımızı bir haftasonu kahvaltısı için gidip görebilirsiniz. İstanbul Fethi esnasında Anadolu Hisarından halat çekmek maksadıyla yapışmıştır. Hatta bir çok Cüneyt Arkın yeşilçam filmleri burada çekilmişti. Çevrede boğaz manzarası gören bir çok mekan bulunuyor. Rumeli Hisarı Hakkında Detaylar »

7. Yedikule Hisarı

istanbulda-gezilecek-yerler-yedi-kule
Yedikule Hisarı (Restore ediliyor, ziyarete kapalı)

Yedikule Hisarı: İstanbul’un en eski açık hava müzelerinden biridir. Ancak 3-4 yıldır turizm bakanlığı tarafından tadilata alınmış olup halen ziyarete kapalıdır. Yedikule Zindanları olarak da bilinen Yedikule Hisarı konserlerin, etkinliklerin ve çeşitli organizasyonların düzenlendiği tarihi bir mekan haline gelmişti. Umarız yakın zamanda açıldığı bilgisini buradan paylaşırız.

8. Anadolu Hisarı

istanbul-gezilecek-yerler-anadolu-hisari
Anadolu Hisarı ( 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👪 )

Anadolu Hisarı: Tarihi 1300’lü yıllara dayanan Anadolu Hisarı ve çevresinde hoşunuza gidecek bir çok gezi rotası bulunuyor. Özellikle şehrin denizine akan Göksu deresini ve çevresini gezmenizi öneriyorum. Sabah kahvaltı için de bir çok mekan bulunuyor. Gelmişken Küçüksu Kasrı‘nı da ziyaret edebilirsiniz. Anadolu Hisarı Hakkında Detaylar »

9. Anadolu Kavağı / Yoros Kalesi

yoros-kalesi
Anadolu Kavağı / Yoros Kalesi ( 🚗 – 👫 – 👪 )

Anadolu Kavağı / Yoros Kalesi: Yoros kalesi İstanbul’da Anadolu kavağı sırtlarındaki Doğu Roma döneminden kalma kaledir. Muhteşem bir deniz manzarası ile birlikte 3. köprü manzaralıdır. Etrafında bulunan işletmelerde kahvaltı veya akşam yemeği yiyebilirsiniz. İşletmeler haricinde Yoros kalesi’ne gelmeden bir kaç yüz metre öncesinde bulunan piknik alanında mangal yapma imkanınız da var. Anadolu Kavağı / Yoros Kalesi Detaylar »

10. Hz. Yuşa Tepesi

Hz Yuşa Türbesi / Tepesi
Hz Yuşa Türbesi / Tepesi ( 🚗 – 👫 – 👪 )

Hz. Yuşa Türbesi / Tepesi: Anadolu kavağı dönüşünde buraya uğrayabilir, Hz. Yuşa türbesinde dua edebilirsiniz. Günbatımını seyredip akşam namazını orada kılıp dönüş yoluna girebilirsiniz. Hz. Yuşa Türbesi ve Tepesi Hakkında Bilgiler »

11. Pierre Loti Tepesi

istanbulda-gezilecek-yerler-Pierre-loti-tepesi
Pierre Loti Tepesi ( ⭐️ – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Pierre Loti Tepesi: Sizi yine İstanbul’un en güzel manzaraları yerlerinden birine götürüyorum. Burası Pierre Loti Tepesi. Muhteşem manzarası karşısında adeta büyüleneceksiniz. Bilmenizi isterim ki güzel havalarda çok kalabalıktır. Biz gittiğimizde gözleme ile çay içtik. Favorileriniz arasına ekleyin. Pierre Loti Tepesi Hakkında Detaylar »

12. 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı

15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı
15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı ( 🚗 – 👫 )

15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı: Çoğu kişinin bilmediği 3. köprü manzarasına götüreyim sizi. Burayı keşfettiğimde neredeyse ağzım açık kalmıştı. Şansıma evlilik teklifine denk geldim. Balonlar onun için. Aracınız olmadan gitmek bir hayli zordur. Oldukça sert havası var sıkı giyinin. 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı Hakkında Detaylar »

13. Çamlıca Tepesi

Çamlıca Tepesi
Çamlıca Tepesi ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Çamlıca Tepesi: Bu gidişle İstanbul’un tüm tepelerine götüreceğim sizi. İşte meşhur çamlıca tepesi. İBB sosyal tesislerinin hizmetinde sabah kahvaltı yapabilir, temiz havasını içinize çekebilir, 1 TL atıp dürbün yardımıyla şehri gözleyebilirsiniz. Hafta sonları çok kalabalık oluyor erken saatlerde gitmenizde fayda var. Kumpir ve gözlemesi güzeldir, denemeden dönmeyin. Dışarıda oturacaksanız yanınıza şal alın. Çamlıca Tepesi Hakkında Detaylar »

14. Atatürk Arboretumu

Atatürk Arboretumu
Atatürk Arboretumu ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Atatürk Arboretumu: İstanbul’un huzur veren gizli bahçelerinden biridir. Burasıda favorilerine ekleyeceğiniz yerlerdendir. Ben gittiğimde çok beğendim, eminim sizlerde beğeneceksiniz. Hafta sonları oldukça kalabalıktır. Giriş kuyruğu uzunluğu 30 metre oluyor desem abartmış sayılmam. Atatürk Arboretumu Hakkında Detaylar »

15. Emirgan Korusu

Emirgan Korusu
Emirgan Korusu ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Emirgan Korusu: İstanbul’un en güzel koruları arasında zirveyi çeker diye düşünüyorum. Özellikle Nisan aylarında lale festivallerinde katılım göstermenizi öneriyorum. Diğer aylarda piknik yapmak için çok uygun. Ayrıca İBB bünyesinde sabah kahvaltı yapabilir, Yürüyüş parkurlarında sabah koşusu yapabilirsiniz. Emirgan Korusu Hakkında Detaylar »

16. Fatih Korusu

Otağtepe
Fatih Korusu ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Fatih Korusu: İkinci köprü seyiri ve bana göre boğazın en güzel manzarasının olduğu yerdir. Ancak sadece resimde gördüğünüz kadardır. İçeride hiç bir mekan veya işletme bulunmuyor. Yiyecek ve içecek sokulmuyor. Kalabalık değildir ve sırf selfi yapmak için dahi gidilebilir. Favorinize ekleyin. Fatih Korusu / Otağtepe Hakkında Detaylar »

17. Mihrabat Korusu

istanbul-gezilecek-yerler-Mihrabat-Korusu
Mihrabat Korusu (🚗 – 🚌 – 👫 – 👪)

Mihribat Korusu: Anadolu yakasında gidebileceğini en güzel yerlerden biridir. Koru içerisinde doğa yürüyüşü yapabileceğiniz gibi çayınızı ve kahvenizi yudumlayabileceğiniz kafe ve restoran bulunuyor. Nişan ve düğün gibi organizasyonlarda yapıyor bilgisini verelim.

18. Laleli Taşhan

Laleli Taşhan
Fatih Korusu ( 🚗 – 🚌 – 👫 )

Laleli Taşhan: Televizyonlardan da aşina olduğunuz bu yer, bir çok film ve dizilerin çekildiği mekanlardan biri. Han içerisinde bir çok kafe ve restoran bulunuyor. Hafta sonu kahvaltı için gidilebilir. Erken saatlerde gitmenizde fayda var. Laleli Taşhan Hakkında Detaylar »

19. Belgrad Ormanı

Belgrad Ormanı
Belgrad Ormanı ( 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 – 🏕 )

Belgrad Ormanı: İstanbul’un kalabalığından uzaklaşıp bolca nefes almak isteyenler için güzel bir yer. Mangal ve piknik yapabileceğiniz sakin bir yer arıyorsanız burası tam size göre. Eğer Avrupa yakasında iseniz sabah koşularınız için sizi bekleyen koşu parkuru kullanabilir, egzersiz için spor aletlerinden yararlanabilirsiniz. Belgrad Ormanı Hakkında Bilgiler »

20. Gülhane Parkı

istanbul-gezilecek-yerler-gulhane-parki
Gülhane Parkı (⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Gülhane Parkı: İstanbul’un en güzel açık hava merkezlerinden biridir. Osmanlı döneminde Topkapı Sarayı’nın has bahçelerinden biriydi. Şimdi Sevdiklerinizle güzel vakit geçirmek ve yürüyüş yapmak isteyen herkes için ideal bir yeşil alan olma görevini sürüyor. Nisan ve Mayıs aylarında gitmenizi öneriyorum. Favorilerinize eklemeyi unutmayın.

21. Saklı Göl

sakli-gol-sile-04.jpg
Saklı Göl ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Saklı Göl: Yine bir hafta sonu kaçamağı ile karşınızdayız. Burası Şile. Şehrin kalabalığından uzaklaşıp doğa ile iç içe kalmak isteyenlere tavsiyemdir. İster kendi mangalınızı götürün, ister oradan kiralayın. Favorilerinize eklemeyi unutmayın. Saklı Göl Hakkında Detaylar »

22. Şile Deniz Fenerli

istanbulda-gezilecek-yerler-sile-feneri
Şile Deniz Feneri ( 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Deniz Fenerli: Türkiye’nin en büyük deniz feneridir. 60 metre yüksekliğindeki kayalıklar üzerine inşa edilmiştir. Hemen yanında  bulunan çay bahçesinde çayınızı yudumlarken denizin sesiyle derinlere dalabilirsiniz. Şile’ye giderseniz mutlaka gitmenizi öneriyorum.

23. Adalar – (Büyükada / Heybeliada)

heybeli-buyukada-tur-resimleri-12.jpg
Adalar ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 – 🏕 )

Adalar: İstanbul’da hafta sonu kaçamak yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği yerlerden biride Adalar’dır. Burada yüzyıllık köşkler, çam ormanları, meyhaneler, Kiliseler gibi bir çok güzelliklere şahit olabiliyorsunuz. Adalar Hakkında Detaylar »

24. Hidiv Kasrı

Hidiv Kasrı
Hidiv Kasrı ( 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Hidiv Kasrı: Her biri künyeli ve soy kütüğüne sahip ağaçlarla kaplı geniş bir koruluğun ortasındaki Hıdiv Kasrı tam anlamıyla bir saray yavrusu. İBB Sosyal tesisleri bünyesinde sabah kahvaltısı için gidilebilir. Hidiv Kasrı Hakkında Detaylar »

25. Ortaköy Sahil

İstanbul Ortaköy
Ortaköy Sahil ( ⭐️ – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Ortaköy Sahil: İstanbul’un en çok ziyaret edilen noktalarından biri olan Ortaköy sahili. Sevdiklerinizle sahil boyu yürüyebilir Ortaköy meydanında manzaraya karşı meşhur kumpir’den tadabilirsiniz. Fotoğraf çekmek için idealdir. Favorilerinize ekleyin.

26. Kuzguncuk Evleri

Kuzguncuk Evleri
Kuzguncuk Evleri (  🚗 – 🚌 – 👫  )

Kuzguncuk Evleri: Kuzguncuk çok eski bir semttir. Tarihi bakımdan oldukça önem arz eden Kuzguncuk, şimdiki dönemde genç kızların instagram albümlerini semtteki kapılarda çekilmiş fotoğraflar süslüyor. Eskisi kadar rehavet görmese de yolunuz düşürse uğrayın.

 #  En çok ziyaret edilen gezi noktalarının bir çoğunu görseller ve açıklamalar ile sunmaya çalıştık. Gelen yorumlardaki önerileri aşağıdaki listeye ilaveten ekleyebiliriz. Bu listede olması gereken diğer gezi noktaları şu şekilde;

 • Kapalı Çarşı ve Mısır Çarşısı
 • Fethi Paşa Korusu
 • Fener Balat Cibali
 • Bebek Sahili
 • Süleymaniye Hamamı
 • Cağaloğlu Hamamı
 • Caddebostan Sahili
 • İstiklal Caddesi & Beyoğlu
 • Baltalimanı Japon Bahçesi
 • Mimar Sinan Kent Ormanı
 • Aydos Ormanı
 • Polonezköy Tabiat Parkı
 • Yıldız Parkı Korusu
 • Ulus Parkı

Tarihi Yerler ve Müzeler

İstanbul’da kahvaltı yapabileceğiniz ve temiz havasından yararlanabileceğiniz en popüler yerleri sıralamaya çalıştık. Birazda İstanbul’u İstanbul yapan yerleri, yani tarihi bakımdan önem arz eden ve en çok ilgi gören yerleri sıralayalım ki içeriğimiz anlam kazansın. Bu başlık altında önce İstanbul’da bulunan tarihi camiler ve saraylarımızı sonra tarihi yerlerimizi ve ardından müzelerimizi sıralayalım. Süleymaniye Camii ile listeye devam ediyorum.

27. Süleymaniye Camii

istanbul-gezilecek-yerler-suleymaniye-camii
Süleymaniye Camii ( 🚗 – 🚌  – 👪 )

Süleymaniye Camii: Mimar Sinan’ın kalfalık eserim dediği Süleymaniye camii, Osmanlının en görkemli eserleri arasındadır. Bu cami ve diğer sıralayacağım tüm camiler için giriş ücreti ve ziyaret saatleri istenmiyor. Sadece kılık kıyafetinize dikkat etmeniz bekleniyor. Bu konuda biraz dikkatli olmakta fayda görüyorum. Süleymaniye Camii Hakkında Detaylar »

28. Sultanahmet Camii

Sultanahmet Camii
Sultanahmet Camii ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👪 )

Sultanahmet Camii: İstanbul ziyaretlerinde en çok ilgi gören camiiler arasındadır. Dünyada altı minaresi olan ilk camii ünvanına sahiptir. Minarelerin ikisi ikişer, dördü üçer şerefelidir. Bahçesinde oturup aldığınız yemlerle güvercinleri besleyebilirsiniz. Favorilere ekleyelim.

29. Fatih Camii

istanbul-fatih-camii
Fatih Camii ( 🚗 – 🚌 – 👪 )

Fatih Camii: Fatih Sultan Mehmet tarafından kendi adına yaptırılan Fatih Camii, ismini de ondan aldığı İstanbul’un Fatih semtinde yer alıyor. Şehre misafir olarak gelenlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biridir diyebiliriz. İstanbul’un yedi tepesinden birisidir. Fatih Sultan Mehmet Han‘ın türbesi buradadır.  Fatih Camii Hakkında Detaylar »

30. Çamlıca Camii

Çamlıca Camii
Çamlıca Camii ( ⭐️ – 🚗 – 🚌 – 👪 )

Çamlıca Camii: 63.000 kapasiteli Çamlıca camisinin yapımı 2019 yılında tamamlanmıştır. Oldukça ilgi gören Çamlıca camii’ye henüz gidemedim ama listede yer alması gerektiğini düşündüğüm için eklemek istedim. Kısmet olursa yakın zamanda gitmeyi planlıyorum.

 #  Görsel ve açıklamalı olarak bu listeye ekleyebileceğim camiler bu şekildeydi. Yakın zamanda tarihi camilerimiz için daha detaylı bir içerik hazırlamayı planlıyorum. Şimdilik önem arz eden diğer büyük tarihi camiilerimizi aşağıya sıralıyor ve ardından listeye saraylarımızdan devam ediyorum.

 • Yeni Camii
 • Eyüp Sultan Camii
 • Ortaköy Camii
 • Mihrimah Sultan Camii
 • Rüstem Paşa Camii
 • Ayasofya Camii
 • Beyazıt Camii

31. Dolmabahçe Sarayı

DolmaBahçe Sarayı
DolmaBahçe Sarayı ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Dolmabahçe Sarayı: İmparatorluğun son dönemlerine ışık tutan en önemli yapıdır. Bu gibi saraylarımızı ziyaret ederken eğer bilgi sahibi değilseniz ya çok iyi araştırın, yahut saray için tur hizmeti veren şirketlerlerle anlaşıp birlikte gezin derim. Çünkü her bir odası, her bir işlemesi bir anlam taşıyor. Bu gibi yerlere görsel için değilde anlam için bakmalı insan.

32. Beylerbeyi Sarayı

Beylerbeyi Sarayı
Beylerbeyi Sarayı ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Beylerbeyi Sarayı: İstanbul’un en çok ziyaret edilen bir diğer sarayı Beylerbeyi Sarayı’dır. İstanbul’un Üsküdar ilçesinin Beylerbeyi semtinde bulunan ve Sultan Abdülaziz tarafından 1861-1865 yıllarında mimar Sarkis Balyan’a yaptırılan saraydır. Favorilerinize ekleyin.

33. Çırağan Sarayı

Çırağan Sarayı
Çırağan Sarayı ( 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Çırağan Sarayı: Sultan Abdülaziz tarafından yaptırılan Çırağan Sarayı bir dönem konumu itibariyle “Beşiktaş Sarayı” olarak da anılmaktaydı. Büyük bir ihtişama ve görkeme sahip olan saray, bugün düğün, balo, parti gibi organizasyonların düzenlendiği bir mekan halini almıştır. Çırağan Sarayı Hakkında Detaylar »

34. Topkapı Sarayı

Topkapı Sarayı
Topkapı Sarayı ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Topkapı Sarayı: 1478 yılında İstanbul’un fatihi Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Topkapı Sarayı konumu, ihtişamı ve mimarisiyle büyüleyici bir yapıdır. Şiddetle gezi listenize eklemenizi öneriyorum. Topkapı Sarayı Hakkında Detaylar »

35. Yıldız Sarayı

Yıldız Sarayı
Yıldız Sarayı ( 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Yıldız Sarayı: Çevresi yemyeşil bitki örtüsüyle çevrili Yıldız Sarayı, Osmanlı döneminin son dönemlerinde yaşanan önemli olaylara şahitlik etmiştir. Diğer saraylardan oldukça farklı bir yapıya sahiptir. Hem doğası hemde barındırdığı tarihi mirastan ötürü ziyaretçilerinin beğenilerini kazanıyor.

 #   İstanbul’da görülecek en popüler saraylarımızı da bu şekilde tamamlamış olalım. Şimdi en önemli ve  en çok ziyaret edilen müzelerimize şöyle bir göz atalım.

36. Ayasofya Müzesi

Ayasofya Müzesi
Ayasofya Müzesi ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Ayasofya Müzesi: Ayasofya Müzesi İstanbul’da yapılan en büyük Bizans kilisesidir. 1453 yılı Fetihten sonra camiye çevrildi. Daha sonra Atatürk’ün emriyle 1934 yılında müze haline dönüştürüldü. Muazzam bir atmosfere sahip olan Ayasofya müzesi görenleri adeta büyülüyor diyebilirim. Giriş ücretini biraz pahalı bulsam da yine hiç gitmemiş olanlar için ilk fırsatta gidip görmelerini öneriyorum. Ayasofya Müzesi Hakkında Detaylar »

37. Yerebatan Sarnıcı

Yerebatan Sarnıcı
Yerebatan Sarnıcı ( 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Yerebatan Sarnıcı: Bizans döneminde bu çevrede geniş bir sahayı kaplayan, imparatorların ikamet ettiği büyük saray ve bölgedeki diğer sakinler için su deposu olarak kullanıyordu. Günümüzde en çok ziyaret edilenler yerler arasındadır. Çıkış noktasında Osmanlıya has kıyafetlerle hatıra fotoğrafı çektirmeyi unutmayın. Yerebatan Sarnıcı Hakkında Detaylar »

38. Panorama 1453 Tarih Müzesi

Panorama 1453 Tarih Müzesi
Panorama 1453 Tarih Müzesi ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Panorama 1453 Tarih Müzesi: Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’u feth edişini animasyon ve ses efektleri ile izlemeye ne dersin. Muazzam bir atmosfer seni bekliyor. Şahsen ben çok etkilendim. Favorilerinize ekleyin ve gitmeyi ihmal etmeyin. İyiki gelmişim diyeceksiniz. Panorama 1453 Tarih Müzesi Hakkında Detaylar »

39. Rahmi M. Koç Müzesi

Rahmi M. Koç Müzesi
Rahmi M. Koç Müzesi ( 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Rahmi M. Koç Müzesi: 1994 yılında ziyarete açılan Rahmi M. Koç Müzesi, Haliç’in kuzey yakasındaki Hasköy semtindedir. Koleksiyon sevenlerin akımına uğrayan Rahmi koç müzesi, yaklaşık 27 bin metrekarelik alana sahiptir. Araba meraklıları favorilerine ekleyebilir.

40. Miniatürk

miniaturk
miniaturk ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Miniatürk: Bir çok eserin maketlerinin sergilendiği bir mekandır. Topkapı Sarayı, Anıtkabir, Mevlana Türbesi gibi çeşitli yapıtları burada maket olarak toplu halde görmek ve hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür. 2003’ten beri turistlerin İstanbul’a adım attıkları andan itibaren ilk müzeler arasında yer alır. Miniatürk Hakkında Detaylar »

41. Madame Tussauds İstanbul

Madame Tussauds İstanbul
Madame Tussauds İstanbul ( 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Madame Tussauds İstanbul: 60 ünlü ismin yer alacağı Madame Tussauds İstanbul’da Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde tarihi bir gezinti yapabilir, Türkiye’den birçok ismin yanı sıra çok sayıda uluslararası müzik, spor ve film yıldızıyla da tanışabilirsiniz. 2016 Kasım ayında açılışı gerçekleşmiştir. Madame Tussauds İstanbul Hakkında Detaylar »

42. İstanbul Oyuncak Müzesi

İstanbul Oyuncak Müzesi
İstanbul Oyuncak Müzesi ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

İstanbul Oyuncak Müzesi: İstanbul Oyuncak Müzesinin en önemli özelliklerinden birisi de aileyi bütün üyeleri ile kucaklamasıdır. Müze bu özelliği ile 3 kuşağın bir arada vakit geçirebileceği ve ortak mutluluğu paylaşabileceği bir mekandır. Mutlaka gezilecek yerler listenizde yer almalı. İstanbul Oyuncak Müzesi Hakkında Detaylar »

43. İstanbul Deniz Müzesi

İstanbul Deniz Müzesi
İstanbul Deniz Müzesi ( 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

İstanbul Deniz Müzesi: Tarihi miraslardan biri olan İstanbul Deniz Müzesi, İstanbul’un en az ziyaret edilen müzelerindendir. Beşiktaş meydanda bulunan bu müzenin az ziyaretçi çekmesinin sebebi reklamının olmaması ve hakkında çok fazla bilgi sahip olunamaması. Bu konu hakkında kısa zaman içinde detaylı bilgi hazırlamayı düşünüyoruz.

44. İstanbul Arkeoloji Müzesi

İstanbul Arkeoloji Müzesi
İstanbul Arkeoloji Müzesi ( 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

İstanbul Arkeoloji Müzesi: Bünyesinde 1 Milyonu aşkın eser barındırmaktadır. Kuzey Afrika’dan Balkanlar’a, Orta Asya’dan Yakın Doğu’ya geniş bir coğrafyada değişik dönemlerde kurulmuş pek çok medeniyet hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 • Aya İrini Müzesi
 • Çinili Köşk Müzesi
 • Sakıp Sabancı Müzesi
 • İstanbul Arkeoloji Müzesi
 • İstanbul Oyuncak Müzesi
 • İstanbul Modern Sanat Müzesi
 • Türk ve İslam Eserleri Müzesi
 • İstanbul Fethiye Müzesi
 • Galata Mevlevihanesi Müzesi
 • Harbiye Askeri Müzesi

 #  İstanbul’daki önemli müzeleri de bu şekilde tamamlamış bulunuyoruz. Artık eğlence vaktinin geldiğini düşünüyorum. Bu bölüm biraz çocukları, biraz gençleri, birazda kendini hala genç hissedenleri ilgilendiriyor 🙂

İstanbul’daki Eğlence Yerleri

45. Vialand (isfanbul)

vialand
vialand ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Vialand (isfanbul) Tema Parkı: İstanbul’un en büyük alışveriş ve eğlence merkezlerinden biridir. En çok çocukların gitmek isteyeceği Vialand Tema Parkı’nda İstanbul’un en büyük Lünapark’ı yer alıyor. Gencinden yaşlısına her kesime uygun oyuncakları bulunuyor ve en çok ziyaret edilen yerler arasında. Vialand (isfanbul) Tema Parkı Hakkında Detaylar »

46. İstanbul Akvaryum

İstanbul Akvaryum
İstanbul Akvaryum ( ⭐️ – 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

İstanbul Akvaryum: Florya’da 100 dönümlük bir alan içinde kurulan İstanbul Akvaryum, 15.000 den fazla canlıya ev sahipliği yapmaktadır. Ailenizle ve çocuklarınızla bu keyfi yaşamak için bir gün mutlaka uğrayın. İstanbul Akvaryum Hakkında Detaylar »

47. İstanbul Dolphinarium

İstanbul Dolphinarium
İstanbul Dolphinarium ( 🌦 – 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

İstanbul Dolphinarium: Bu gösteri merkezine her yaştan gelen konuklar Yunusların büyülü gösterilerine şahit olacaklar. Hatta sadece yunuslar değil, bizim denizlerimizde bulunmayan beyaz balina, mors ve kuzey deniz ayılarını (tüylü foklar) da yer alıyor.

48. Silivrikapı Buz Pisti

Silivrikapı Buz Pisti
Silivrikapı Buz Pisti ( 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Silivrikapı Buz Pisti: 200 seyirci kapasiteli buz pisti ve 900 seyirci kapasiteli olimpik buz pisti ile hizmet veriyor. Tesiste ayrıca fitness, pilates, jimnastik gibi spor branşları da var.

49. Aqua Club Dolphin

Aqua Club Dolphin
Aqua Club Dolphin ( 🚗 – 🚌 – 👫 – 👪 )

Aqua Club Dolphin: Yazın sıcağından etkilenen, serinlemek ve kaydıraklardan kaymak isteyenler için önerebilirim. En çok ziyaret edilen su parkları arasında yer alır. Hafta sonu oldukça kalabalık olduğunu bilmenizi isterim. Aqua Club Dolphin Hakkında Detaylar »

50. İstanbul’da Denize Girilecek Yerler

İstanbul’da Denize Girilecek Yerler

Uzun bir yılın vermiş olduğu yorgunluğu üzerinizden atmak ve yaz sıcağından bunalıp kendinizi Marmara’nın serin sularına bırakmak isteyenler için hazırlamış olduğumuz İstanbul’da denize girilecek yerler listemizdeki ücretli ve ücretsiz yerlerden size yakın ve uygun olan yerler hakkında bilgi edinebilirsiniz. İstanbul’da Denize Girilecek Yerler »

İstanbul’da Gezilecek Yerler Video

Tüm listeyi görsel ve ayrıntılar olarak tarafınıza sunduk. Bununla yetinmeyip gezi noktalarını kolaylık olsun diye video haline de getirdik. Aşağıdaki videoyu seyredebilir yeni açtığımız kanalımıza şehir rehberlerimizden haberdar olmak için abone olabilirsiniz.

 #  Böylece listemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Başta da söylediğimiz gibi İstanbul koca bir şehir ve 50 gezi noktasının üzerine bir 50 tane daha ekleyebiliriz. İstanbul hakkında daha fazla detay öğrenmek isterseniz İstanbul Gezi Rehberi adlı içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

 #  İstanbul seyahatini uçakla yapmayı düşünenler, en ucuz uçak biletlerini İstanbul Uçak Bileti bağlantısından bulabilirler.

 #  İstanbul’da misafirseniz bu yazının sponsoru olan İstanbul Otelleri sayfasından konaklamak istediğiniz bölgeyi ve bütçenize uygun otel seçimini yapabilirsiniz.

 #  İstanbul’da gezilecek yerler listemizi sosyal medyada paylaşabilir, ziyaretçi yorumuna açık olan içeriğimize aklınızda oluşan tüm soruları çekinmeden sorabilirsiniz. Umarız faydalı olabilmişizdir, yeni bir yazıda görüşmek üzere.. gezilesiyer.com

İstanbul’da Gezilecek Yerler Haritası

istanbul-gezi-haritasi

İstanbul’da gezilecek yerler listemizi gelen istekler üzerine Google haritalar üzerinde de listeledik. Gezi önerilerimizi Google haritalar üzerinden görmek için tıklayın.

İstanbul’a nasıl gidilir?

istanbul-nasil-gidilir

İstanbul’a Karayolu, Havayolu, Demiryolu ve Denizyolu ile gitmek mümkündür. Eğer Otobüsle gidecekseniz Ülkemizde bulunan tüm şehirlerin hemen hepsinden direkt sefer bulabilirsiniz. Demiryolu ile bağlantılı olan şehirlerimizle İstanbul içinde bir çok gar noktaları mevcut. Denizyolu için Bursa’dan Deniz otobüsü veya Feribot ile İstanbul’a ulaşabilirsiniz.

Eğer kendi özel aracınızla gidecekseniz, ulaşım bilgileri şöyle;

Ankara – İstanbul arası yaklaşık 450 kilometre ve 5 saat 30 dakika sürmektedir.
İzmir – İstanbul arası yaklaşık 565 kilometre ve 8 saat 10 dakika sürmektedir.
Adana – İstanbul arası yaklaşık 930 kilometre ve 11 saat 15 dakika sürmektedir.
Bursa – İstanbul arası yaklaşık 240 kilometre ve 4 saat 10 dakika sürmektedir.
Kocaeli – İstanbul arası yaklaşık 125 kilometre ve 2 saat 15 dakika sürmektedir.
Eskişehir – İstanbul arası yaklaşık 325 kilometre 3 saat 45 dakika sürmektedir.

Türkiye’nin her yerinden İstanbul’a Uçakla gitmek isteyenler Sabiha Gökçen Havaalanı adına en uygun biletleri araştırabilirler.

141 KİŞİ TARAFINDAN YORUM YAPILDI.

 1. Merhaba
  Tebrik ederim güzel bir çalışma. Bir önerim olacak izninizle, bu sayfadaki metinleri İngilizceye çevirerek bu seçeneği de sunarsanız güzel olur. Malum yurtdışında son yıllarda ülkemize ve İstanbulumuza çok rağbet var. İngiltere’de yaşıyorum ben ve daha yeni Pakistanlı bir komşum 6 günlük İstanbul’a geliyor. Bana sordu nerede kalayım nereleri gezeyim diye. İstanbul’da doğup büyümüş olmama rağmen bir çırpıda yerleri ve tariflerini hemen veremiyorsunuz. Araştırırken sayfanıza denk geldim ve faydalı oldu, teşekkür ederim. Lakin dediğim gibi İngilizce seçeneği de sunarsanız karşılık bulur diye düşünüyorum. Sağlıcakla kalın

  • Samet bey güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. Bu konuyu şöyle açıklayayım.

   Ne yazık ki İngilizce bilgim yok. Google Translate ile sayfanın çevirisini anlam bozukluğu olacağından yapmak istemiyorum. Bu konuda pek çok çalışmalarım oldu ancak sonuç alamadım. Bu işin için profesyonellerinden yardım talep ettim ancak benden 3-5 sayfa için 4 rakamlı ücretler talep edildi. Ve bu rakam bizim çok fazla. Eğer bu konuda bize gönüllü olarak yardım eden olursa seve seve kabul ederiz. Sonuçta her site para kazanmak için açılmaz, biz topluma faydalı olabilmek için buradayız. Günde bir kişiden “hey Allah razı olsun” duasını alıyorsak bizden zengini yoktur.

   Yinede bu konuda çalışmalarımı yapacağım. teşekkürler..

 2. merhabalar, bayramda istanbulda olduğumuzdan şehirde neler yapabiliriz sorusuna cevap ararken listenize rastladım. istanbul için güzel bir içerik olmuş; elinize sağlık. bu listede görmemeyi umduğum bir önerinizle ilgili yazmak istedim. kendi doğal ortamlarından koparılıp, küçük havuzlarda tutsak edilen; türlü eziyetlerle eğlence unsuru haline getirilen ve sonunda ne yazık ki strese girip intihar eden yunus ve diğer deniz canlıları konusunda duyarlılık göstererek, söz konusu gösteri merkezlerini listenizden kaldırmanızın topluma daha faydalı bir içerik olması açısından önemli olduğunu düşünüyorum. mesela ben, şehir hatları vapurunda giderken bile boğazda yunusları görebiliyorum. o zaman tutsak hayvanların gösterisini izlemek için neden kirli bir para vereyim? herşey kendi ortamında daha güzel değil mi? istanbul’da doğada gözlem yapılacak alternatifleri çoğaltmanızı bekliyoruz.

 3. Merhaba ben 20 Haziran-30 Haziran arası İstanbul’u gezmeyi planlıyorum. Kalacağım ev Ümraniye’de. Birbirine yakın yerleri bilmediğim için gezi planı oluşturamıyorum. 10 günde gezilip görülmesi gereken yerleri gün gün yakınlık mesafesine göre planlayıp örnek gezi planı oluşturabilirseniz çok faydalı olacaktır. Şimdiden teşekkürler :))

 4. Emeğinize sağlık çok faydalı keşke google veya yandex haritada sıralı şekilde düzenleseydiniz daha kullanışlı olurdu

  • Atilla bey merhaba, yorumunuz için teşekkür ederim. Eksiklerimizi sizin değerli yorumlarınızla tamamlıyoruz. Öneriniz üzerine Google haritası ekledim bağlantıya tıklayarak inceyelebilirsiniz.

   Sevgiler…

  • Fırat bey merhabalar,

   Hafta sonu güzel bir kahvaltı ve mangal yapmak isterseniz Polonezköy, Bisikletle dolaşmak isterseniz Adalar, Güneş deniz ve kum üçlüsü derseniz Şile, Doğa ve yeşillik isterseniz Belgrad Ormanı, Emirgan korusu, Fenerbahçe Parkı bir çok alternatif bulabilirsiniz. Sevgiler..

  • Ayten hanım merhaba, kışın gezilecek yerler derken tam anlayamadım? Şöyle söyleyeyim; İstanbul öyle kara kış geçiren bir şehir değil, beton yüzünden yağan kar tutmaz. Ulaşım için bir problem yaşamazsınız açıkçası. Ağaçlar üzerinde kar görmek isterseniz Belgrad ormanı‘na, üşümek istemiyorsanız da kapalı yerleri tercih etmelisiniz. Bunlara örnek müzeler ve saraylar gibi. sevgiler..

  • Çok teşekkür ederim. İstanbul koca bir şehir, bu listeyi üçe beşe de katlarız ama biz yine de popüler olanları ve görmeye değecek olanları derlemeyi tercih ettik. sevgiler 🙂

 5. Ben de Amerikadan geliyorum esimle nisan da. 20 yasina kadar istanbulda dogup buyusemde unutuyor insan 6 sene sonra ilkkez geliyorum Bu arada cogu yerleri not aldim unuttuklarimida buldum bu listede hala 3 gunum bos kaliyor 🙂

 6. Güzel bir çalışma olmuş teşekkürler Gezilecek yerleri semtlere göre bir sıralama yaparsanız daha faydalı olur sanırım. Allah (CC) yardımcınız olsun selamlar.

 7. İstanbul hakkında harika bir iş çıkarmışsınız. Tebrik ederim. Ben genellikle tarihi yarım adayı çok severim 🙂

  • İstanbul gezi listesini 100’den 1000’e de çıkartabiliriz, ancak seçici olup en çok gidip görülmesi gereken yerleri eklemeye çalıştık. Liste bununla sınırlı değil elbette, her geçen gün bir yenisini eklemeye çalışıyoruz. Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz 🙂

 8. Ben Azərbaycandan 10 günlük istanbula gelicem. Eylul ayı için 10 yaşında kiz cocuklari için nərələr daha əyləncəli ola bilir? Bize yardım edin bu konuda nərələri gezelim? Öncədən təşəkkürlər..

 9. Bende günübirlik seyehat edeceğim. FENERBAHCE CSKA Euroleague basketbol maçı dolayisi ile İstanbul’u ilk kez görme şansım olacak. Sitenizdeki gezilecek yerlerin çokluğunu gördükten sonra 2-3 gün daha kalamayacak olmama çok üzüldüm zira günübirlik bir seyehat ile buralari gezip görebilmek mümkün değil. Sanirim aralarindan en çok görmek istediğim birkaç yeri seçmeliyim. Bilgilendirmeni için çok teşekkürler.

 10. Merhaba istanbulda güzel yemek yerleri ve alisveris yerleri nerede tatil yapmaya gelenler icin cok yardimci olursunuz

 11. İstanbula gelmek istiyorum ve her yere ulaşa bileceği yani yakın olabilecek bi yerde kalmak istiyorum neresi olabilir yani tavsiyeniz neresi olabilir teşekürler

 12. Teşekkürler çok güzel bir gezi rehberi olmuş. Yalnız ben ortaköy ve Ortaköy camisi hakkında birşeyler göremedim görmeye değer muazzam bir yer olduğunu düşünüyorum eklerseniz ilk defa gidecekler için şahane olur gibime geliyor nacizane fikrim 🙂

 13. Merhaba kurban bayramında 3 gün İstanbul gezimiz olacak sormak istediğim en önemli soru Zeytinburnu’nda mi kalmamış daha avantajlı yoksa Kadıköy’de mi zeytin burnunda adile Mermerci uygulama otelinde kalmayı düşünüyoruz Kadıköy’de TCDD yolları misafir hanesinde hangisinde kalmamıza gezimizi kolaylaştırır

  • Sinem hanım size yardımcı olmak isterdim.. Ancak gezi planınıza hangisi daha uygunsa onu seçmeniz daha mantıklı.

 14. Harika bir değerlendirme olmuş. Gerçekten gezilecek çook güzel yerleri var. istanbul bambaşka bir şehir. yaşanacak, yaşlanılacak bir şehir. elinize sağlık

  • Merhabalar;

   üç günlük gezinizde
   1.gününüzü adalara giderek geçirebilirsiniz.
   Kız Kulesi, Fatih Korusu, Sultanahmet, muhakkak görmeniz gereken günübirlik gezilecek yerlerdir.

 15. ÖNCELİKLE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ÇOK GÜZE OLMUŞ. AMA BENİM BİR SORUM VAR YERE BATAN SARNICI ,DOLMABAHÇEYE FALAN GİRMEK ÜCRETLİ MİDİR. NE KADAR ?

 16. yarin bende 10 günlügüne istanbula geliyordum cok sagol kardesim baya isime yarayacak gezilecek yerleri hep not aldim eyvallah

  • Sırf bu yorumu duymak için hazırlamıştık bu içeriği, İstanbul’a hiç gelmemiş ve gezi bilgisi almak isteyenler için. çok mutlu olduk.

 17. istanbul gelen arkdaşlar için söylüyorum beylikdüzünde yaşam vadisi parkı yapıldı gercekten çok güzel bi yer gelip görmelerini tafsiye ederim

 18. Liste çok güzel olmuş fakat bukadarla değil tabi istanbulda 54 tane müze var gezilecek doğal kültürel ve tarihi yerleride eklersen 200 noktayı aşar ve istanbulun tamamını gezmek 2 ayı bulabilir

 19. Gerçek manada İstanbul’dan keyif alarak gezmek isteyen kişilere ( REHBER ) niteliğinde bir çalışma olmuş emeğinize sağlık…

 20. Rezalet bir alt yapisi var. belediye sadece reklamini yapmis. bol bol belediye reklam afisleri. eger almanlar yada bir avrupa devletinde olsaydi. istanbul suanda dünyanin en güzel sehri olurdu. iki gündür geziyorum ama rezalet. sefalet ve lüks ic ice.

  • Belli ki yurt dışinda çeşitli üst düzey ulkeleri ve şehirleri görmemissiniz , görseydiniz eğer oralarda da sefalet ve güzel yerlerin iç içe olduğunu gorurdunuz yada gezdiniz fakat turla falan gezdiniz ki hicbirseyi goremediniz ,ülkemiz gerçekten çok güzel ülkemizi sevmenizi tavsiye ederim Ahmet Bey basit konuşmayı sevmenizi değil iyi günler

 21. Calismalarinizdan dolayi tebrik ederim.rica etsem Kadıköy’de ailemle gidebilecegim nokta atisi bir yer istiyorum sizden .genelde kadikoyu bilirim fakat ,bilmedigim farkli bie yer varmi?merak ediyorum simdiden teşekkür ederim.

  • Kadıköy iskele civarında shine diye bir cafe var. Mekanın terası iskele ve boğaza nazır. Mekan alkollü restaurant ama fiyatlar makul ve istemezsen alkol almazsın ama manzara nefis.

 22. Çok beğendim . TSK ler emeğinize sağlık, birde o tavsiye dediğiniz yerlere ayır yada mutlaka gidip yigebilecegimiz mekanlar tavsiye ederseniz

  • Yorumunuz için teşekkür ederim Naciye hanım, Mekan tavsiyesi maalesef şuan için edemiyorum. Anlayışınız için teşekkürler 😉

 23. Selamlar Ahmet bey,
  Şubatta iki Alman arkadaşlarla İstanbul Sultan Ahmet’te ikamet ederek gezmeye çalışacağız inşaallah. Beş günlük gezimiz için yardımcı olursanız sevinirim.
  Selamlar

  • Sanırım Sarıyer/Yeniköy’den bahsediyorsunuz. Yeniköy’de ilginize merak uyandıracak bir kaç kilise ve sahil dışında pek gezilecek yer bulunmuyor ama, Yiyecek ve içecek için oldukça şık ve lüx mekanlar bulunmakta.

  • Mikail bey merhaba, Vodafone Park derken Beşiktaş’ın stadından bahsediyorsunuz sanırım. En kısa sürede konuya ekleyip detayları ekleyeceğimden emin olabilirsiniz. Teşekkürler.

 24. istanbulda 5 gün içinde nelere gezebilirim bu konuda bilgi aldım çok tşk ederim bilgi sahibi oldum

 25. İstanbula 15 günlüğüne gelmek istiyorum nereler güzel yerler konusunda sitenizden çok güzel bilgiler aldım tşk ederim elinize sağlık

 26. Çok güzel..yaşamak için istemem ama ben sakinliği seviyorum çok kalabalık çok karışık..ama gezmek için çok guzell kesinlikle.

  • 1453 panaroma müzesi gerçekten gidilmesi gereken yerler listesinde başta gelenlerden. içerisi insanın tüylerini diken diken ediyor adeta ve duygulanıyorsunuz. 3 boyutlu gösterimi ve ses efektleri ile büyüleyici diyebilirim.

 27. siteniz çok güzel ve kullanışlı öncelikle bunu belirtmek istedim. İstanbul gezilecek yerler listesini de çok güzel hazırlamışsınız elinize sağlık. yalnız reklamlar çok dolu gösteriyor sayfaları biraz abartmışsınız sanki onun dışında sitenizi rehber edindiğimi bilmenizi isterim. çalışmalarınızın devamını dilerim iyi günler.

  • Fatma hanım merhaba,
   İlginize çok teşekkür ederim, elimden geldiğince yararlı bilgiler eklemeye çalışıyorum.

   Şöyle açıklamama izin verin,
   Öncelikle reklamlar tema taşması ve görüntüyü engelleme gibi aksilikler yaşatmayacak şekilde dizayn edildi. Uygun görürsünüz ki sitenin senelik bir ödeme bedeli karşılığında online olmaktadır. İnanın Reklam gelirleri ile kazanç sağlamamaktayım. Gelir Sadece site masraflarına gidiyor. Bu işi ticari olarak değilde hobi olarak yaptığımı bilmenizi ister ve anlayışlı olmanızı temenni ediyorum. iyi günler

 28. hocam elinize sağlık çok güzel derleme olmuş, gerçi istanbulda gezilecek yerleri sıralamakla bitiremezsiniz. ama hiç gelmeyip görmek isteyenleri bilinçleneceklerdir. Tekrar elinize sağlık iyi çalışmalar.

 29. gezilMEye değer yerler var. Bazı Yerler de deniz ile doğanın müthiş dansını gördüm. şahsen ben bi kere gittim.kesinlikle bi kere daha gitmeyi düşünüyorum.

 30. ‘Eğer gitmiş, akrabanızın evinde kös kös oturuyor, “İstanbulun neresini gezebilirim” diyor iseniz’ …

  Bu satır tam da benim konumum için yazılmış sanki. Geçen yaz aynen tam da dediğiniz gibi geçti. Tatil amaçlı geldiğim istanbul akranlarımın çalışması nedeniyle evde oturmakta geçti. Ben gezmeyi çok seven birisiyim ve istanbulu gerçekten çok gezmek istiyorum. Listedeki bazı yerlere daha önceden gitmişliğim var, kim hazırladı ise eline sağlık, beykoz sahil de eklenmeli bence.. saygılar..

 31. İstanbul bence 43 resimle ibaret değil bence her sokak lambasının altı bile çok güzel
  yaşanılacak yaşlanılacak olağan üstü bir yer.

   • Çok güzel olmuş çok teşekkür ederim elinize sağlık sizden ricam istanbuldaki türbe ve yatirlarinda bir listesini yapabilirmisiniz

     • Vialand ve Istanbul Akvaryum için tanıtım yazılarımız hazırlanıyor henüz yayında değildir. Mail aboneliğimize kayıt olmuşsanız içerik sitemize eklendiğinde bildirim göndereceğiz. iyi günler.

BİR YORUM YAZIN | yazmadan önce

Please enter your comment!
Please enter your name here