Nakkaştepe Millet Bahçesi Rehberi, Nerede ve Giriş Ücretleri

Hakkında Bilgiler

Nakkaştepe’deki 50 dönüme yakın askeri arazi Millet Bahçesi olarak halka açıldı. Bizde bunu duyup açılışından hemen sonra ziyaretine gidelim istedik. Aslına bakarsanız pek hevesli değildik ancak gördüğümüz manzara bizleri çok şaşırttı.

Mutlaka İstanbul’da gezilecek yerler listenizde yer alması gerektiğini düşündüğümüz Nakkaştepe Millet Parkı‘nı sizler için araştırdık ve yerinde gidip gördük. Hatta bilmeyenler için instagram sayfamızdan da canlı yayınla burayı takipçilerimize tanıttık.

Bu arazide eskiden askeriye vardı. Askeriye taşınınca Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 29 yıllığına kiralandı. İstanbul’un boğaz manzarasını en net görebileceğiniz bu alanda yaklaşık 250 adet piknik masası olup aynı anda ortalama 2500 kişiyi ağırlayabilir.

Nakkaştepe Millet Parkı
Nakkaştepe Millet Parkı

Üsküdar bölgesinde yer alan Nakkaştepe Millet Parkı içerisinde neler var, ücretli mi, nasıl gidilir gibi sorularınıza yanıt vermeye çalışacağız. Eğer aklınıza takılan bir soru olursa yorum kısmından bizlere yazabilirsiniz.

Nakkaştepe Millet Parkı içerisinde;

 • Macera parkuru
 • Spor alanları
 • Tenis kortu
 • Uçan yol
 • Piknik bankları
 • Kafeler ve tuvaletler

Bu alanlar haricinde botanik bir şelale ve ufak bir gölet bulunuyor. Tadilatların hala devam ettiğini söyleyebilirim. Alanlar genişletiliyor ve çevre düzenlemeleri yapılıyor.

Piknik Alanları

Nakkaştepe Millet Bahçesi
Nakkaştepe Millet Bahçesi Piknik Alanları

Ortalama 250 adet piknik masası olduğunu söylemiştik. Her masanın yanında çöplerinizi atabileceğiniz çöp kovaları bulunuyor. Ayrıca gölge olsun diye tüm masaların ağaçlara yakın olması dikkatimizden kaçmadı.

Sabah kahvaltılarınızı veya çerezinizin yanında akşam çayınızı içmek için güzel bir yer olduğunu bilmenizi isteriz. Ancak burada mangal yapamıyorsunuz. Ateş yakmak yasak. Tüpünüzü yanınızda getirebilir tavada kızartma yapabilirsiniz.

İstanbul - istanbul gezilecek yerler nakkastepe millet parki macera parkuru

Macera Parkı

Macera parkı günün belirli saatlerinde uzmanlar eşliğinde ücretsiz kullanıma açılıyor. Güvenlik önlemleriniz alındıktan sonra Survivor yarışmasını aratmayan parkurda yarışıyorsunuz. Tam bir komando eğitimi diyebiliriz. Sağlık problemleri olmayan herkes bu parkurda birbiriyle yarışabiliyor.

İstanbul - istanbul gezilecek yerler nakkastepe millet parki ucan yol

Uçan Yol

Ağaçların arasında yerden yaklaşık 10 metre yüksekliğinde boğaz manzarasına ulaşan ahşap bir yol göreceksiniz. Uçan yol adı verilmesi yerden yüksekte olmasıdır herhalde. Terasa ulaştığınızda resim çekilmek isteyeceksiniz ancak biraz kalabalık olabilir.

Giriş Ücretleri (2023)

Giriş Tarifesi Giriş Ücreti
Yaya Ücretsiz
Motosiklet 5 TL
Otomobil 5 TL
Minibüs 10 TL
Arazı Taşıtı 10 TL

Nakkaştepe Millet Bahçesi için yayalar için ücretsizdir. Motorlu taşıtlar için istenen ücretler tablodaki gibidir.

Ziyaret saatlerini parkın güvenliğinden sorumlu arkadaşlara sorduğumuzda: şu anlık belirli bir kapanış saati yokmuş ancak hava karardığında ve insanlar parkı boşalttığından emin olduğumuzda bizde kepenkleri kapatıyoruz cevabını aldık.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Nakkaştepe Millet Bahçesi’ne otobüs ve metrobüsle ulaşabilirsiniz. Durak adlarına bakmayı unuttum. Tecrübe edenler yorum olarak yazabilirler. Araçla gelecek olanlar navigasyona “Nakkaştepe Millet Parkı” şeklinde aratmaları halinde kolayca ulaşabilirler.

Civarda gezilecek yerler

 #  Eğer yolunuz İstanbul ve çevresine düşerse daha önce sizler için hazırladığımız en detaylı İstanbul’da gezilecek yerler listemize göz atabilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

 • YALÇIN
  YALÇIN - 12:55

  ÇOK GÜZEL OLMUŞ YAPANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.