Panorama 1453 Tarih Müzesi Tanıtımı | Giriş Ücreti, Nasıl Gidilir?

Genel Bilgiler

31 Ocak 2009 tarihinde eski Başbakan Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılışı gerçekleşen Panorama 1453 Tarih Müzesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılmıştır.

Kuşatmanın geçtiği Topkapı-Edirnekapı surlarının karşısında bulunmasıyla da İstanbul’un tarihe açılan kapısı olan Panorama 1453 Tarih Müzesi, Kültür A.Ş. tarafından işletilmektedir. İstanbul Panorama 1453 Tarih Müzesi Türkiye’nin de ilk panoramik müzesi olma özelliğine sahiptir.

Helikopter Simulasyonu: Bir ülkenin bütün bölgelerini kapsayan dünyadaki ilk ve tek gerçek çekimli simulasyondur. Rüzgar, yağmur, kar, dokunma gibi realistik efektlerle zenginleştirilmiş 3 boyutlu helikopter ve kara çekimlerinden oluşan bu simülasyon farklı tur seçenekleri sunmaktadır.

Hediyelik Eşyalar

Giriş yaptıktan sonra karşınıza müze içerisinde hediyelik eşya satan işletmeler çıkıyor. Kendinize bu dükkanlardan günün anısına mini eşyalar satın alabilirsiniz.

Fiyat konusunda hediye almadığım için ne yazık ki bilgi almayı unuttum. Çok pahalı olduklarını düşünmüyorum.


Giriş meydanında kırmızı şeritlerle çevrili Fatih Sultan Mehmet heykeli bulunuyor. Balmumu çalışması olduğunu düşündüğüm heykel gerçekten çok gerçekçi duruyor. Başka bir heykel çalışmasını Madame Tussauds İstanbul Müzesinde görmüştüm.

Gittiğimiz yerleri instagram hesabımızda da hikaye olarak paylaşarak online canlı yayınla yorumlara cevap arıyoruz. Sizde isterseniz bizi takip edebilir, aklınıza takılan yerleri sorabilirsiniz.

Simülasyon Bölümü

Ana salondan bir kat aşağıya inildiğinde yolda bir çok bilgi veren tablolar göreceksiniz. Her birini teker teker okuyun. Hiç bilmediğiniz ve duymadığınız bilgiler edinebilirsiniz.

Görsel & Video Görüntüleri

Giriş Ücretleri & Ziyaret Saatleri
Giriş Tarifesi Giriş Ücreti
Tam bilet 7,5 TL
Yabancı Ziyaretçi 15 TL
Öğrenci, Öğretmen ve Askeri Personel 3 TL

Panorama 1453 Tarih Müzesi Giriş Ücreti ve Ziyaret Saatleri

Yetişkin bireyler için giriş ücreti 7,5 TL‘dir. Yabancı uyruklar için 15 TL, Öğrenci ve Öğretim görevlilerine 3 TL‘dir. Ayrıca yaşlı insanlara ücretsiz‘dir.

Panorama 1453 tarihi müzesini haftanın her günü 08.00 17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri
Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz! (Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Panorama 1453 Tarih Müzesi Nerede ve Nasıl Gidilir ?

 Tranvay ile:  Kabataş – Bağcılar tramvay hattına binin ve Topkapı durağında inin. Artık ulaşım yürüme mesafesindedir.
 Otobüs İle:  Topkapı’ya giden bütün İEET otobüslerini kullanabilirsiniz. Resmi sitesini kullanarak bu konuda sorgu yapmanız mümkündür.
 Metrobüs İle:  Topkapı durağında inin. Tarihi surlar yönünde üst geçidi geçin. Parkın içinden kısa bir yürüme mesafesindedir.
 Araç İle:  Navigasyon yardımı ile trafiksiz ulaşmak daha mantıklıdır.

 • Adres: Merkez Efendi Mahallesi Topkapı Kültür Park Zeytinburnu / İstanbul
 • Telefon: (0212) 415 14 53
 • Konum bilgileri için tıklayın.

 NOT: Otopark Ücretsizdir.


 »  Yakın civarda bulunan Miniatürk ve Pierre Loti Tepesini’de ziyaret edebilirsiniz. Veya önceden hazırlamış olduğumuz İstanbul’da gezilecek yerler listemizi inceleyebilir, kendi gezi planınızı oluşturabilirsiniz.

 • Hüseyin PEKTAŞ
  Hüseyin PEKTAŞ - 16:35

  Sanki savaşın ortasındaymissin hissi uyandıran her anını doyumsuzca yaşatan bir ortam sunmakta. Efektler biraz daha gerçekçi olabilirdi. Mesela barut kokusu, duman efektleri. Görseller biraz daha canlı olsaydı tadından yenmezdi.

  Yanıtla

  • Site Yöneticisi ✅
   Site Yöneticisi ✅ - 01:22

   Değerli yorumunuz için teşekkürler 👍

   Yanıtla

 • Mükerrem
  Mükerrem - 16:19

  Biz sınıfça gittik ve hayran kalmamak elde değil.. her ne kadar yapay olsa da kendinizi koca bir resmin içerisinde hissettiriyor. sanatçılar bu konuda tüm ayrıntıları işlemiş… Eğer dikkatli bakarsanız bulutların arasında Fatih’in siluetini göreceksiniz 😉

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL