Rize Gezilecek Yerler Listesi | Görülecek En Güzel 15 Yer

Genel Bilgiler

Rize’de gezilecek yerler listemizi incelemeden önce ilk kez gelecek olan kişilerin bilmesi gerek bir kısa bilgiyi paylaşmak istiyorum. Rize ülkemizin Doğu Karadeniz bölgesinde yer alan ilimizdir. 2019 istatistiklerine göre Rize’nin nüfusu yaklaşık 350.000‘dur. Türkiye’nin en çok yağış alan ilidir. Kışları ne çok soğuk, ne de ılımandır. Türkiye’nin en nemli şehridir.

Yemyeşil ovası ve Oksijen bolluğuyla “Bahçesi mini bir evde yaşamalıyım” diye hayal edenlerin yeridir. Rize‘ye bir gün yolunuz düşürse ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Daha fazla uzatmadan Rize Gezilecek yerler listemizi sıralamaya koyulalım.

Rize’de Gezilecek Yerler Listesi

Rize’de gezilecek yerler listemize şehir merkeziyle başlayalım isterseniz. Ufacık bir şehir merkezine sahip olan Rize, şehrin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek iki caddeden oluşuyor. Rize’ye ilk girdiğinizde aldığınız çay kokusunu merkezde bulunan çay bahçelerinde içebilir, doğal yayla imkanlarında beslenmiş büyükbaş hayvan kavurması ile hazırlanmış Kavurmalı pide söyleyerek kendinize ziyafet çekebilirsiniz. Yöresel yemeklerin yanında oldukça misafir perver olan Rize insanları ile sohbet edip tanışabilirsiniz.

Rize Kalesi

Rize Kalesi
Rize Kalesi

Şehir merkezinden bir kaç kilometre tepede olan Rize kalesi, şehrin tüm güzelliklerini ayaklarınızın altına seriyor. Eteklerinde deniz olan Rize Kalesi muazzam bir manzara ile birlikte size Sabah kahvaltı hizmeti de veriyor. Rize Kalesi hakkında detaylar »

Ziraat Botanik Çay Bahçesi

Ziraat Botanik Çay Bahçesi
Ziraat Botanik Çay Bahçesi

Bize göre dünyada içebileceğiniz en güzel çay Rize’dedir. Rize’de içebileceğiniz en güzel çayda burada yer alıyor. Ziraat çay bahçesi de merkezden bir kaç kilometre uzaklıktadır. Kendinize bir demlik söyleyin ve sohbetin dibine vurun. Ayrıca sevdiklerinize hediyelik Çaykur çay alabilirsiniz. Ziraat Botanik Çay Bahçesi Hakkında Detaylar »

Şahin Tepesi / Dağmaran

rize-dagmaran-sahin-tepesi
Şahin Tepesi / Dağmaran

Şahin Tepesi / Dağmaran: Rize’nin eşsiz deniz manzarasını en güzel gören tepesi Şahin tepesidir. Burada yöresel lezzetleri tadabilir, şehrin ışıklı manzarasını kahvenizi içerken seyredebilirsiniz. Canlı müzik hizmetleri de verilen mekanların birinde Mıhlama yemenizi şiddetle öneriyoruz. Şehir merkezine 3-4 kilometre uzaklıktadır.

Rize Müzesi

Rize Müzesi
Rize Müzesi

Rize Müzesinin 70‘den fazla arkeolojik eseri, 600‘e yakın sikkesi, 1000’i aşkın etnograf eseri bulunuyor. Zengin bir koleksiyona sahip olan Rize Müzesi’nde el yazmaları görmek de mümkündür. Şehir merkezinde yer alır mutlaka gidilmesi gereken yerler arasındadır.

Tarihi Rize Çarşısı

Tarihi Rize Çarşısı
Tarihi Rize Çarşısı

Diğer bir adı kuyumcular sokağı olan Tarihi Rize Çarşısı bünyesinde yüzlerce dükkan bulunduruyor. Elektronik eşyadan, hediyelik eşyaya kadar ne ararsanız bulabileceğiniz bir çarşıdır. Yeniden restore edilen çarşının şemsiyelerle süslenmesi oldukça ilgi çekiyor.

 #  Böylelikle Rize merkezde gezilecek en popüler yerleri sıralamış olduk. Gelelim en çok merak ettiğiniz doğal güzelliklerine. Bu kategoride en çok ilgiyi çeken elbetteki Çamlıhemşin.

Çamlıhemşin Gezilecek Yerler

Fırtına Deresi

Fırtına Deresi
Fırtına Deresi

Hepimizin sosyal medyadan aşina olduğumuz bu tarihi köprüler Çamlıhemşin yolu üzerinde bulunuyor. Yol boyunca araçlarını kenara çekip köprünün üzerine çıkarak resim çekilen turistlere rastlamanız mümkün. Ayrıca Fırtına deresinde Rafting ve Zepline gibi aktiviteler yapılıyor. Yöresel yemeklerin tadına derenin sesi eşliğinde bakabilirsiniz.

Zil Kalesi

Zil Kalesi
Zil Kalesi

Yapılış tarihi belli olmayan bu sisli kalenin mazisi çok derindir. İlçe merkezine yaklaşık 20 km mesafe uzaklıktadır. Bölgenin en çok dikkat çeken ve en çok ziyaret edilen tarihi yapılardan biridir. İlçe merkezinin güneyinde bulunan Zil Kalesi‘ni Ayder yaylası ziyaretinizin dönüşüne saklayın. Giriş Ücreti 3TL olup gayet uygun bir rakamdır. Zil Kalesi Hakkında Detaylar »

Ayder Yaylası

Ayder Yaylası
Ayder Yaylası

İsmini muhakkak duyduğunuz ve Rize’nin en meşhur yaylası olan Ayder. Çamlıhemşin’e bağlıdır ve 1300’lü yıllarda Halalılar tarafından keşfedilmiştir. Ayder Yaylası’nda konaklama yapabilir, yöresel lezzetleri tadabilir, Kamp kurabilir, Teleferiğe binebilir, Festivallere katılabilir ve Piknik yapabilirsiniz. Ayder Yaylası Hakkında Detaylar »

Elevit Yaylası

Elevit Yaylası
Elevit Yaylası

Elevit Yaylası daha çok gurbetçiler tarafından yaz aylarında ziyaret edilmektedir. Konaklama imkanı bulunan yaylanın geleneksel yayla evleri de ilgi çekicidir. Elevit Yaylası, horonları ile ünlü olması nedeniyle Ağustos aylarında yapılan şenlikleri ile de dikkat çeker. Başta yaban keçisi olmak üzere Karadeniz‘e özgü diğer yabani hayvanlar da bulunur.

Sal Yaylası & Pokut Yaylası

Pokut Yaylası
Pokut Yaylası

Pokut yaylası’na da sosyal medyadan aşina olabilirsiniz. Muazzam bir manzaraya sahiptir ve sislerle kaplandığında aklınızı başınızdan alabilir. Bölgede Kahvaltı yapabileceğiniz mekanlar yer alıyor. Pokut ile Sal yaylası arasında 15 dakikalık bir yürüyüş mesafesi vardır. Ayrıca Kahmaklı muhlama, Mısır ekmeği gibi yöresel lezzetleri yemeden dönmeyin.

Gito Yaylası

Gito Yaylası
Gito Yaylası

Pokut yaylası ve Huser yaylası gibi doğa tatili arayanlar için uğrak bir nokta haline geldi. Son zamanlarda doğa meraklıların oldukça ilgisini çeken Gito yaylası sırf şu manzarayı görmek isteyenleri bekliyor. Zil Kalesi’ne 17 kilometre olup ilçeye 35 kilometre uzaklıktadır.

Kaçkar Dağları Milli Parkı

Kaçkar Dağları
Kaçkar Dağları

Rize ve Hopa ilçesi arasında yer alan bir dağ topluluğudur. İçerisinde bir çok yaylayı, ormanı, göl ve nehirleri barındırıyor. Yılın bazı dönemlerinde dağcılıkla ilgilenenler için kaçamak yeridir. Ciğerleri ağaçlardan yayılan oksijenle doldurmak isteyenler gidebilir.

 #  Böylece Çamlıhemşin’inde en popüler yerlerini sıralamış olduk. Sonraki görsel ve açıklamalar geri kalan gezi noktaları içindir.

Kıble Dağı Camii

Kıble Dağı Camii
Kıble Dağı Camii

Kıble Dağı Camisi muhteşem manzarasıyla listeye girme hakkını yakalıyor. Gerek konumu gerekse mimarı yapısı olarak büyüleyici bir görsele sahiptir. Yaklaşık 1130 takımlı olan Kıble Dağı son zamanlarda oldukça fazla ilgi görüyor. Kıble Dağı Camii Hakkında Detaylar »

 • Adres: Kıble Dağı Camii / Güneysu – Rize

Anzer Yaylası

Anzer Yaylası
Anzer Yaylası

İkizdere ilçesine ait olan ve diğer adıyla Ballıköy olan Anzer’in şifa kaynağı olan Anzer balını duymayanımız yoktur sanırım. Bu yayla daha çok yerel halk tarafından gezilse de geleceğin turizm merkezi olma yolunda ilerliyor.

Ovit Yaylası

Rize ovit yaylası
Rize ovit yaylası

Rize İkizdere’ye bağlı olan Ovit Yaylası, yaz kış dondurucu suyu olan bu yayla, Ekşioğulları- nın her sene düzenlemiş olduğu şölenlerde birbirinden ünlü isimlerin konser verdiği Ovit şenlikleri Türkiye’nin her yerinden ziyaretçi topluyor. Ovit Yaylası Hakkında Detaylar »

 #  Rize için gezip görülecek yerleri sıralamak inanın oldukça güç. Çünkü o kadar güzel yerler var ki bunları isimlendiremiyoruz. Yöresel yemekleri, oyun havaları, konuşma şiveleri gibi sayamayacağım bir çok güzellikler bulunuyor.

Rize Gezilecek Yerler Haritası

Rize Gezilecek Yerler Haritası

Rize’de gezilecek yerler listemizi gelen istekler doğrultusunda Google haritası üzerinde de listelemeye çalıştık. Gezi önerilerimizi Google haritalar üzerinden görmek için tıklayın.

 #  Rize’de gezilecek yerler listemizi sosyal medyada paylaşabilir, ziyaretçi yorumuna açık olan içeriğimize aklınızda oluşan tüm soruları çekinmeden sorabilirsiniz. Umarız faydalı olabilmişizdir, yeni bir yazıda görüşmek üzere.. gezilesiyer.com

Sıkça Sorulan Sorular Soru Sor

Rize’de havalimanı yapımı halan devam ettiğinden, şuan için Trabzon Havalımanını kullanmanız gerekmektedir. Oradan da Havaş ile 45 dakika süren karayolu hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Eğer özel aracınızla gitmek isterseniz mesafe aralığı şu şekildedir;

İstanbul – Rize arası 1142 kilometre ve 13 buçuk saat sürmektedir.
Ankara – Rize arası 850 kilometre ve 11 saat sürmektedir.
Trabzon (havalimanı) – Rize arası 72 kilometre ve 1 saat sürmektedir.
Artvin – Rize arası 184 kilometre ve 2 saat sürmektedir.

Başlangıç noktamı kendim belirlemek istiyorum.

Karadeniz bölgesinin en fazla yağış alan bölgesi olduğundan yaz aylarında gitmenizde fayda var. Özellikle Haziran ve Eylül ayları arasında giderseniz yağışların en az olduğu zamana getirmiş olursunuz.

Rize, Karadeniz bölgesinin en fazla turist çeken bölgelerinden olduğundan özellikle yaz aylarında kalacak otel veya pansiyon bulmanız biraz zorlaşabilir. Erkenden rezervasyon yaptırmanız sizin için yararlı olacaktır. Bunun için Agoda gibi kıyaslama sitelerinden yararlanabilirsiniz.

Rize için oluşturduğunuz gezi noktalarının her biri için toplu taşıma araçları bulamayabilirsiniz. Bunun için şehir merkezinden veya Trabzon havalimanından araç kiralayabilirsiniz. Bu zaman kazanmanız açısından işinizi kolaylaştıracaktır.

Her bölgede olduğu gibi Rize’nin de kendine has yöresel yemekleri vardır. Bunlardan en popüler olan beş tanesi şu şekildedir.

 1. Muğlama
 2. Hoşmer
 3. Haşlama
 4. Kara Lahana
 5. Pepeçura

Rize merkezde yer alan ve yöresel eşyalar ve kıyafetler satan pek çok esnaf var. Bunlardan herhangi birine girip hoşunuza giden hediyelik eşyalardan beğenebilirsiniz. Bir kaç örnek vermek gerekirse;

 1. Rize Bezi
 2. Anzer Balı
 3. Hasır Sepet
 4. Kemençe
 5. Şimşir kaşık

Yaklaşık 4000 kilometrelik bir yüz ölçümüne sahip olan Rize, gezi noktalarının birbirine olan uzaklığı ve bazı yolların bozuk olmasından dolayı ulaşım zorluklarını da hesaplarsak ortalama bir haftada tamamen gezilebilir.

Yağışlar yüzünden oldukça fazla nem oranına sahiptir. Yıllık ortalama 14 derecelik bir sıcaklık seyir takip eden Rize’nin aylık sıcaklık dağılımı aşağıdaki gibidir.

 • Ocak: 6.7 derece
 • Şubat: 6.6 derece
 • Mart: 8.0 derece
 • Nisan: 11.6 derece
 • Mayıs: 16.1 derece
 • Haziran: 20.2 derece
 • Temmuz: 22.8 derece
 • Ağustos: 23.1 derece
 • Eylül: 20.0 derece
 • Ekim: 16.1 derece
 • Kasım: 12.0 derece
 • Aralık: 8.7 derece

Rize’nin sahile kıyısı olduğundan bir çok noktadan denize rahatlıkla girebilirsiniz. İşte en popüler Rize Plajları

 1. Fındıklı Kıyıcık Plajı
 2. Fındıklı Yeniköy Plajı
 3. Ardeşen Barış Bayan Plajı
 4. Ardeşen Karaoğlu Plajı
 5. Pazar Hamidiye Plajı
 6. Çayeli Halk Plajı
 7. Çayeli Limanköy Aile Plajı
 8. Çayeli Saklıbahçe Aile Plajı
 9. Merkez Alipaşa Plajı
 10. İyidere Sarayköy Plajı
 11. İyidere Yalıköy Plajı
 • Nigar
  Nigar - 19:15

  Merhabalar benim eylulde dugunum war ve balayi icin karadeniz bolgesini istiyorum rize trabzon ve artin arasinda kaldim ozellikle rize ve artvin karagole cok gitmek istiyoruz 1 hafta tatilimiz war ve rizeye gelip nerde kalmaliyiz ilce olarak rahat gezebilecegimiz ulasim imkani rahat olan bir ilce ve rizeden artvin karagole gidebilirmiyiz kolay bir sekilde

  Cevapla

  • Binnaz
   Binnaz - 10:02

   güneysu öğretmen evinde kalabilirsiniz sivil 90 tl kahvaltı dahil hemdee yakın her yere

   Cevapla

  • Mustafa
   Mustafa - 21:33

   Karagölü kesinlikle tavsiye ederim. Karagöl’de konaklama yok, fakat yol üzeri Artvin Borçka’da Dere pansiyonda konaklayabilirsiniz.

   Cevapla

  • Bahar53
   Bahar53 - 22:14

   Merhaba rize merkeze gelirseniz kalacaksin yer ve istediginiz her yere ulasimi arhat saglarsiniz

   Cevapla

 • BayMemur
  BayMemur - 11:35

  Merhaba eşimle birlikte rize”ye yada trabzon gitmek istiyorum bayram tatli için giden arkadaşlar için araçlarında musaitlik durumuna göre bizide alabilirler mi ücretini ne ise verebiliriz. Teşekkürler.

  Cevapla

 • ALİ İHSAN
  ALİ İHSAN - 18:04

  SAYIN SİTE YÖNETİCİSİ TAVSİYELERİNİZ BENİ COK MEMNUN ETTİ FAKAT AKLIMA TAKILAN BİR SORUM VAR MÜMKĞNDE CEVAPLARSANIZ SEVİNİRİM.
  BEN RAMAZAN BAYRAMINI ARTVİN RİZE VE TRABZON OLARAK 8 GÜN BİR TATİL YAPMAYI DÜŞÜNÜYORUM BİZ 5 KİŞİLİK BİR AİLEYİZ VE SAHSİ ARABAM İLE BU GEZİYİ TAMAMLAYIP GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUM LAKİN ÇADIR İLE BU GEZİ YERLERİMİZ DE KONAKLAMAYI DÜŞÜNMEKTEİM VE KARADENİZE İLK DEFA BİR GEZİ PLANLIYORUM ACABA ÇADIR KURMAK İÇİN İMKANLAR YER OLARAK MÜSAİTMİ

  Cevapla

  • gezilesiyer.com
   gezilesiyer.com - 21:58

   Ali bey merhabalar, çadır kurmak için başka ideal yer bulamazsınız. Ramazan bayramında da havaların iyi olduğunu varsayarsak rize ayder yaylası ve artvin karagöl kamp için müsaittir. bu iki yer için ücret alınmıyor, ama ücretli olan yerler hakkında bilgim bulunmuyor maalesef.

   sevgiler..

   Cevapla

 • Sevim
  Sevim - 21:09

  Merhabalr bizde ramazan bayram tatilinde karadeniz turu yapmak istiyoruz iki aile. Istanbuldan çıkacağız bize de rehber olur musunuz bir hafta yeterli gelir mi ve nasıl.bir rota oluşturmalıyız yardımcı olur.musunuz

  Cevapla

 • Ali
  Ali - 19:53

  Öncelikle karadenize selamlar sahsi aracimzla gelmesek gezme şansımız nedir bu yazılan yerlere ulaşım imkanı nasıl bu yazının devamında konaklama bilgisi de verilmelidir

  Cevapla

  • gezilesiyer.com
   gezilesiyer.com - 21:30

   Ali bey merhaba, Şahsi aracınızla gelmeseniz baya zorluk çekersiniz. Listede bulunan gezi noktalarının çoğunda ulaşım için toplu taşıma araçları bulunmuyor.
   Sevgiler.

   Cevapla

  • Liya
   Liya - 03:10

   Yanlış bilgi aracınızla gitmezseniz daha çok yer görme imkanınız var cunku görülmesi gereken cogu yerlere tur imksnları ile çok rahat ulaşabilirsiniz.

   Cevapla

 • ONUR
  ONUR - 13:24

  İlk başta yazınız için teşekkür ederim. Yayla yollarının düzgün olduğunuz söylemişsiniz. Pokut ve huser yaylalarına binek aracım ile çıkabilir miyim.

  Cevapla

  • gezilesiyer.com
   gezilesiyer.com - 14:32

   Genel anlamda Rize yaylalarının hiç birinde aracınızla çıkmak için problem yaşamazsınız ancak, Pokut yaylası için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Sebebi yolların dar, dik, çamurlu ve delik deşik olması. İki araç birbirine yol vermesi bazı yerlerde imkansız gibi. Üstelik aşağısı uçurum. 20 cm çukurlara dayanabilecek modelde araçlar için sorun yaşanmaz ama diğerleri için aynını düşünmüyorum. İniş çıkış sizi çok zorlar. Bu konu için köyün ileri gelenlerine sitem ettim, 2017 yılında ihaleye verildiği, proje aşamasında olduğunu söylediler. Pokut yaylası çıkıp görülmeye değer ama Araçda aileniz ve çocuklarınız varsa pek güvenli değil. İlla çıkmak istiyorum derseniz güneşli havada deneyin, yağmurlu havada çamur olacağından önermiyorum. Sevgiler..

   Cevapla

 • slymn
  slymn - 10:23

  arkadaslar öncelıkle merhaba hazıran ayında bır karadeniz turu planlıyorum esım ve cocgum ıle bırlıkte 5-6 gunluk bır surecte gorulmesı gerekenyerlerı gezmem mumkun olabılırmı ve bu yayla kısımlarında cadır kurmam da bı sakınca varmı

  Cevapla

  • Site Yöneticisi
   Site Yöneticisi - 14:22

   Bir hafta sizin için ideal bir süredir. Kamp sorunu da yaşamazsınız. iyi günler dilerim.

   Cevapla

 • tekin
  tekin - 13:17

  mrb lar çadır kurma imkanı varmı nerelerde

  Cevapla

  • ilayda
   ilayda - 17:15

   merhaba pokut yaylasında çadır kurmanızı öneririm.pisman olmazsınız 🙂

   Cevapla

 • Asım
  Asım - 22:40

  Azizim cevaplarinizi özenle okudum. Çok teşekkür ederim gayretli çevaplariniz icin.
  Biz gurberçi bir aileyiz. Esim isvicreli. Kesin donuse ikna edebilmem icin bi karadenizi gezdireyim diyorum.
  Bizim 4 cocugumuz var. En kucugu 6 aylik olacak o tarihlerde en buyugu 7. Arabamiz caravelle..

  Cocuklari fazla yormadan nasil bir gezi rotasi izlememiz lazim? Agustos ortasi kurban bayramindan hemen sonra 1 hafta ayirdik.. Fazla sicagi sevmiyoruz bu arada.. Cevap verirseniz sevinir mesut bahtiyar oluruz 🙂

  Cevapla

  • Site Yöneticisi
   Site Yöneticisi - 13:43

   Asım bey merhaba,

   Öncelikle Allah çocuklarınızı size bağışlasın. Öpün onları bizim için.

   Ağustos ayında Rize ve civarı oldukça güneşli ve nemlidir. Özel aracınızla yer yer gezip görmeniz sizin için bir avantaj olacaktır. Eğer sadece Rizeyi gezecekseniz bu listedeki destinasyonlar size yeterli olacaktır. Ama yok küçük bir Karadeniz turu istiyorsanız buradaki listede bulunan yerlerden kendinize bir gezi listesi hazırlayabilirsiniz. 🙂

   Cevapla

 • Makbule
  Makbule - 01:31

  Merhabalar nisan 20 den sonra rize ve trabzon gezisi düşünüyoruz esim ve iki çocuğumla.. ozellikle yaylalari çok merak ediyorum acaba o tarihlerde soguk olur mu çocuklarla rahat gezebilirmiyiz???? bilgi verirseniz sevinirim

  Cevapla

  • Site Yöneticisi
   Site Yöneticisi - 15:01

   merhabalar,

   Karadeniz bölgesi, özellikle Rize ve Trabzon bu aylarda hep yağışlı ve serin geçer. Şuan Rize’deyiz ve havalar oldukça sert. Çocuklar için uygun değil. İnternetten aylık ve haftalık hava tahminlerine göz atmanızda fayda var.

   Cevapla

 • Yasemin
  Yasemin - 11:22

  Merhaba, karlar erimeden Rize’ye gitmek istiyoruz .tahminen karlar ne zaman erir ve gezmek için nereleri ayrıca konaklamak için hangi ilçeyi tavsiye edersiniz 🙂

  Cevapla

 • Tatyana
  Tatyana - 20:21

  Merhabalar. Yabanciyim. Rizeye bir yaz ayinda foto çekmeyi 3-4 günlük için gemeyi düşünyorum. Yol rotasıni tavsiye edermisiniz. Çok pahalı olmasin. Teşekkür ederim.

  Cevapla

  • Site Yöneticisi
   Site Yöneticisi - 16:44

   Merhabalar, Tatyana hanım..

   Rize turizminin %80 lik bir bölümünü Çamlıhemşin üstlenmektedir.
   Şehir merkezine biraz uzaktır o yüzden konaklama tercihinizi Çamlıhemşin olarak tercih etmenizde fayda var.

   Çamlıhemşin’de Önemli Noktalar
   – Ayder yaylası
   – Pokut ve Sal yaylası
   – Zil Kalesi
   – Fırtına Deresi

   buralarda bir kaç gününüzü doğanın güzelliklerine ayırabilirsiniz.
   Ardından merkeze inin ve günü birlik ziraat çay bahçesine çıkın, ardından rize kalesi ve zamanınız kalırsa en meşhur caddesi olan kuyumcular caddesinde biraz hediyelik eşyalar bakın. Eğer araç kiralama gibi bir imkanınız varsa İkizdere Ovit yaylasına çıkıp piknik yapabilir, dönüşte İkizdere merkez’de bulunan 5 yıldızlı Ridos termal otel’de kaplıcalara girip günün yorgunluğunu üzerinizden atabilirsiniz.

   iyi gezmeler..

   Cevapla

 • Mustafa
  Mustafa - 04:03

  S.A. Nisan ayinda esim ve iki alman ciftle Rizeye gelecegiz bir haftaligina. Lütfen bana onlari gezdirebilecegim yerler önerirmisiniz?
  Allah razi olsun.

  Cevapla

  • Site Yöneticisi
   Site Yöneticisi - 18:45

   Mustafa bey merhabalar,

   Liste zaten hazırlandı, görsellerin altındaki bağlantılara tıklayarak daha ayrıntılı inceleyebilirsiniz. Rize öyle yüzölçüm olarak büyük bir yer değil, bir haftada talan edersiniz.

   Dönüşte yorumlarınızı bekliyoruz..

   Cevapla

 • Sedat yildirim
  Sedat yildirim - 21:14

  Selam ben motorsikletle Ordu ünyeden baslamak ve trabzon ,rize nin özelikle yaylalarini gezmek isdiyorum ordan ovit tüneli ve Erzurum dönüs bilmek isdedigim sey motorum arazi tarzi deyil gezi motoru rizenin yaylalarina cikabilirmiyim ?

  Cevapla

  • Site Yöneticisi ✅
   Site Yöneticisi ✅ - 22:55

   Sedat Bey Merhaba,

   Gönül rahatlığıyla gidebilir, yaylalara çıkabilirsiniz hiç merak etmeyin.👍

   Cevapla

 • Yavuz
  Yavuz - 11:23

  Merhaba balayı için Karadeniz turu yapmayı düşünüyorum 3 günlük Trabzon gezisinden sonra 3gün de Rize’de kalamayı düşünüyoruz oteller ve gezilecek yerler hakkında düşüncelerinizi yazabilir misiniz her konuda şimdiden teşekkür ederim

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL