Salda Gölü Nerede | Kamp Alanları, Konaklama ve Gezi Rehberi

Hakkında Bilgiler

Bu yazımızda Türkiye‘nin Maldivleri denilen Burdur‘un Yeşilova ilçesine bağlı olan Salda Gölü hakkında bilgiler bulacaksınız. Salda Gölü tanıtım yazımızın içerisinde; giriş ücretleri, tarihi ve özellikleri, derinliği ve ölçüleri, festivalleri, avlanma ve balık türleri, kahvaltı yerleri ve gezilecek yerler gibi pek çok önemli bilgilere değinmeye çalışacağız.

Bunlara ilave olarak konaklama hakkında bilgi; kamp yerleri, pansiyonlar ve çevrede bulunan oteller hakkında kısa kısa bilgilere de yer vereceğiz.

Salda Gölü Hakkında Bilgiler

Salda Gölü Hakkında Bilgiler
Salda Gölü Hakkında Bilgiler

Bir havza gölü olan Salda Gölü, 9,200 kilometre uzunluğunda olup yaklaşık 7 kilometre enindedir. Bazı kısımlarda Salda gölünün derinliği 184 metreye kadar ulaşıyor.

Berraklığı ve temizliği sayesinde dünyanın en temiz gölü olarak lisenin 5. sırasında yer alıyor. Krater gölü özelliklerini taşıyan göl, soda ve magnezyum bakımından oldukça zengin.

Salda gölü ve çevresi şuan için imara açıl değil. Ancak kısa zaman önce Kültür ve Turizm Bakanı tarafından bölgeyi yerli ve yabancı turistlere kazandırmak için Millet Bahçesi Projesi başlatıldı. Bakanın açıklamasına göre bu projede donatıların ahşap ve çevreci olacağı yönünde. Halk Plajı ve Saldivler denilen iki alandan oluşacak.

Bu projenin başlama sebeplerindeki en büyük faktör 2018 yılında Salda gölü 1.5 milyon kişi tarafından ziyaret edilmiş ve her geçen yıl ziyaret sayının artması.

Kahvaltı Mekanları ve Ücretleri

Salda Gölü Kahvaltı Yerleri
Salda Gölü Kahvaltı Yerleri

Salda Gölü ve çevresinde Burdur’a has yöresel lezzetlerini tatmanız için en çok tercih edilen kahvaltı mekanlarını sizler için araştırdık. Listede yer alan mekanlarda Patlıcan reçeli, kuymak tatlısı, ceviz helvası, Burdur muhallebisi, Ceviz ve kabak helvası gibi Burdur’a özel pek çok çeşit lezzet bulabilirsiniz.

 1. Şişçi Hasan (8.8 Puan)
 2. Gölbaşı Restaurant (8.0 Puan)
 3. Kayımoğlu Dondurma (8.4 Puan)
 4. Sultanpınarı Restoran (5.8 Puan)

Mekanları foursquare puanına göre sıraladım. Eğer yolunuz Salda’ya düşerse mutlaka Burdur’un yöresel lezzetlerini tatmadan dönmeyin. Mekan tercihi yine de size kalmış.

Kahvaltı fiyat aralığı 40 – 60 TL aralığında değişkenlik gösterebilir. Saç kuzu kavurma ve Saç tavuk kavurma fiyatları 35 – 40 TL arasında seyrediyor. Yani fiyatlar gayet standart yemek fiyatları aralığındadır.

Salda Gölü Konaklama

Salda Gölü Konaklama
Salda Gölü Konaklama (Foto: etstur)

Salda gölü gezinizde konaklama yapma isteyenler için çevrede bulunan en yakın oteller hakkında bilgiler şu şekilde.

Hotel Lago Di Salda (8.2 puan)

2006 yılında hizmete açılan ve Salda gölü’nü penceden görebileceğiniz mevkii olarak en yakın konaklama seçeneğidir diyebiliriz. Yaklaşık 25 oda kapasiteleri bu otelde 2 de süit oda bulunuyor. İçerisinde yetişkin ve çocuk havuzları, saunası, restoran ve açık otopark hizmeti de bulunuyor.

 • Hotel Lago Di Salda ücretleri ve rezervasyon için buraya tıklayın.
 • Adres: Kayadibi Mah. Yeşilova / Burdur
 • Konum Bilgileri için tıklayın.
 • İrtibat numarası: (0248) 618 04 80

Salda Lake Hotel (6.6 puan)

Salda gölüne konumu itibariyle listeye ekledim. Balkon manzarası muazzam güzel. Yeme içme ve konaklama hakkında detaylara bağlantılara tıklayıp yorumları inceleyebilirsiniz.

 • Salda Lake Hotel ücretleri ve rezervasyon için buraya tıklayın.
 • Adres: Kayadibi Mah. Yeşilova / Burdur
 • Konum bilgileri için tıklayın.
 • İrtibat numarası: 0850 255 1890

Venüs Pansiyon

Salda gölüne 250 metre uzaklık mesafesinde yer alan Venüs Pansiyon, konum olarak göle en yakın mesafede bulunan pansiyonlar arasındadır. 2 kişilik ve 4 kişilik ranzalı yatakları ile uygun fiyatlarda konaklama yapabilirsiniz.

 • Adres: 1. Küme Evleri, Yeşilova / Burdur
 • Konum bilgileri için tıklayın.
 • İrtibat numarası: 0536 374 33 92

Salda Gölü Bungalov Evler

Salda Gölü Bungalov Evler
Salda Gölü Bungalov Evler (foto: balhan bungalov evleri)

Salda Gölü’nde konaklama için en büyük ihtiyacı Bungalov evler karşılamaktadır. İşletmeliği Yeşilova Belediyesi’ne ait olan bu yer Salda gölü için en çok tercih edilen seçenekler arasındadır. Göle uzaklığı 60 metre olan bungalov evlerin sunduğu hizmetler ve konforluğu hiçte yabana atılacak gibi değil.

Tek ve çift kişilik yataklar, Mini buzdolapları, Elektrikli ısıtıcılar ve Televizyon gibi pek çok kullanım malzemeleri bulunuyor.

Salda Gölü Bungalov Evlerin 2019 kira bedelleri 100 TL‘dir. 2020 yılında da ufak bir meblağ artış yapılabilir.

 • Adres: Salda Gölü Kenarı, Yeşilova / Burdur
 • Konum bilgileri için tıklayın.
 • İrtibat numarası: 0535 691 05 95

Salda Gölü Kamp Alanları

Salda Gölü Kamp Alanları
Salda Gölü Kamp Alanları

Salda Gölü için en çok tercih edilen konaklama çeşidi Kamp kurmak. Doğanın eşsiz güzelliğine takık olmak için bölgede kamp malzemeleri satın alabileceğiniz ve Kamp kurabileceğiniz Kamp alanları bulunuyor.

Kamp alanları hakkında bilgi vermeden önce ilk kez kamp kuracak olanları lütfen takıp taklavatlarını iyice araştırıp alsınlar. Çünkü Salda Gölü ve çevresi yaz aylarında dahi serin olabiliyor. Bu konuda geniş bir araştırma yapmakta fayda var.

Salda Gölü ve çevresi Doğal Sit Alanı olduğu için; öyle kafamıza göre istediğimiz yere kamp çadırı kuramıyoruz. Kamp yapabilmek için belli bazı kamp plajları bulunuyor.

Yeşilova Belediye Halk Plajı

Bu alan içerisinde kamp kurmak tamamen ücretsizdir. Eğer kamp çadırı kiralamak isterseniz de günlük 30 – 40 TL gibi rakamlar ödüyorsunuz. Ayrıca çadırınıza ücretsiz elektrik çekebilir, özel ihtiyaçlarınızı karşılamak için tesisten yararlanabilirsiniz. Ayrıca kamp ve mangal ateşi yakmak yasak değildir.

 • Adres: Salda Gölü Kenarı, Yeşilova / Burdur
 • Konum bilgileri için tıklayın.
 • İrtibat numarası: 0535 691 05 95

Salda Gölü Resimleri

Giriş Ücretleri (2023)

Giriş Tarifesi Giriş Ücreti
Tam Bilet 3,5 TL
İndirimli (Öğrenci vs.) 1,5 TL
Bisiklet 3,5 TL
Motorsiklet, ATV 5 TL
Minibüs, Kamyonet, Pikap 31 TL
Midibüs 52 TL
Otobüs 94 TL

Salda gölü haftanın her günü ziyaretçi kabul etmektedir. Kişi başı 3,5 TL olan Salda gölünde öğrenci indiriminden yararlananlar 1,5 TL ödüyor. Otomobil ve diğer araç tipi modellerin 2019 fiyat listesi tabloda göründüğü gibidir.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Salda Gölü Nerededir
Salda Gölü Nerededir

Türkiye’nin Maldivleri olan Salda Gölü, Burdur ilimizin Yeşilova İlçesi sınırları içerisinde yer alıyor. İlçeden Salda gölüne uzaklık 5 kilometre kadardır. Salda Gölüne ulaşım olarak Yeşilova’dan hareket eden dolmuşlardan yararlanabilirsiniz.

Burdur – Salda Gölü arası 60 km oluş 50 dakika sürmektedir.
Denizli  – Salda Gölü arası 90 km olup 1 saat 10 dakika sürmektedir.
Isparta – Salda Gölü arası 95 km olup 1 saat 15 dakika sürmektedir.
İstanbul – Salda Gölü arası 615 km olup 7 saat 30 dakika sürmektedir.
İzmir – Salda Gölü arası 325 km olup 4 saat sürmektedir.
Ankara – Salda Gölü arası 460 km olup 5 saat 30 dakika sürmektedir.
Antalya – Salda Gölü arası 140 km olup 2 saat sürmektedir.

 • Adres: Yeşilova / Burdur
 • Konum bilgileri için tıklayın.

# Eğer yolunuz Burdur’a düşerse Burdur’da gezilecek yerler listemize gözatabilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

Sıkça Sorulan Sorular Soru Sor

Salda Gölü’ne biyolojik olarak girilmesinde hiç bir mahsur yoktur. Aksine insan vücuduna faydaları vardır. Ancak göle girmek yasaktır tabelaları gölün derinliğinden ötürü çıkabilecek ölümcül kazalar sebebiyle yetkililerin yerleştirdiği uyarıcı bir levhadır.

Salda Gölü’nde her türlü avlanma Orman ve Su işleri Bakanlığı tarafından yasaklanmıştır. Hiç bir şekilde balık veya yabani havyan avlama kesinlikle yasaktır.

Her gölde olduğu gibi Salda Gölü’nde de su yılanları vardır. Ancak su yılanları zararsız hayvanlardır.

Salda Gölü Burdur, Denizli ve Antalya illerimizin tam ortasında yer alıyor. Bağlı olduğu yer Burdur-Yeşilova ilçesidir.

Burdur’u ziyaret etmeniz gereken en ideal mevsim İlkbahar ve Yaz aylarıdır. Ancak Salda gölü geceleri her mevsim sert hava şartlarına sahiptir. Kampçıların gece için tedbirli olmalarında fayda var.

 • Ayşenur
  Ayşenur - 13:48

  Şubat ayında bir arkadaşımla kamp sandalyelerimizi alıp piknik yapmak istiyoruz ama çok soğuk olur mu bu yüzden kararsızız sizce gitmeli miyiz?

  Yanıtla

 • Nevzat
  Nevzat - 18:31

  yaz aylarında suyun sıcaklığı kaç derece. serin olduğunu yazmışsınız. Antalya’dan geleceğim çoluk çocuk. üşümelerini istemiyorum.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.