Ziraat Botanik Çay Bahçesi | Nerede ve Hakkında Tüm Bilgiler

Hakkında Bilgiler

Ziraat çay bahçesi Rize’de en meşhur çay bahçesidir. Türkiye’de içilebilecek en kral çay burada içilir. Sabah kahvaltısını Rize kalesi manzarasında yaparak öğlen çayını burada içebilirsiniz.

Eğer taze çayı hiç görmemişseniz ziraat çay bahçesine çıktığınızda hemen alt kısımlarda tanıtım amaçlı ekili çay temilerini göreceksiniz. Tohumlarından alabilirsiniz elbette ama her yerde yetişmeyebilir.

Rize’de Dağmaran, Şahin tepesi, Rize kalesi ve Ziraat çay bahçe sayılı oturabileceğiniz manzara tepeleridir. Ziraat çay bahçesi manzara olarak biraz daha az görünüme sahip olsa da çayın en iyisi burada içilir. Ayrıca: Hazır kuru çay ve Rize simidi satın alabilirsiniz.

Ziraat Çay bahçesi Resimleri

Görseller Fatih Arslan beyefendiye aittir. Emeği için teşekkürler.

Ziraat Botanik Çay Bahçesi Çay fiyatları

Tanıtım amaçlı olduğundan Çay fiyatları oldukça uygundur. Bardak çay 0,50 krş olup demlik çay 5/10/15 TL olarak üç çeşit kişi sayısına göre değişkenlik gösteriyor. Bana sorarsanız 2 kişiyseniz dahi demlik çay isteyin çünkü tadına doyamayacaksınız.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Ziraat çay bahçesi Rize Merkezine yaklaşık 2-3 kilometre tepededir. Dolmuş ile: Dosma dolmuşlarına binerek ulaşmanız mümkün.

Eğer Özel araçla çıkacaksanız PTT yanı Merkez Camii’nin sağındaki yolu dümdüz takip ederek yol ayrımında yolun sağından devam ederek Çay bahçesine ulaşabilirsiniz. En son gittiğimde Otopark ücreti alınmıyordu.

  • Adres: -Rize Merkez / Rize
  • Konum bilgileri için tıklayın.

 »  Eğer Yolunuz Rize’ye düşmüşse daha önce hazırladığımız Rize’de gezilecek yerler adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

  • aydın bey
    aydın bey - 01:00

    Rize’nin en en çok beğendiğim yeri ziraat çay bahçesi diyebilirim. manzarası çok yok ama çayı ve temiz havası yetiyor. rize merkeze geldiyseniz şiddetle öneriyorum görmeye değer.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!