Abant Gölü Tanıtımı | Giriş Ücreti, Nerede ve Nasıl Gidilir?

Genel Bilgiler

Abant Gölü Hakkında Kısa Bilgi

Batı Karadeniz’in iç kısımlarına kalan “Abant Dağları” adı verilen dağ sırasının üzerinde bulunur. Abant gölü ülkemizin tuz gölü gibi en ünlü göllerinden birisidir. Bunun en büyük sebeplerinden birisi iki büyük İstanbul ve Ankara gibi iki büyük metropol şehrimizin Abant gölüne yakın olmasıdır.

Abant Gölü Özellikleri

 »  Yüz Ölçümü: 1.28 kilometre karedir.
 »  En yüksek derinliği 18 metreyi geçmemektedir.
 »  Oluşum şekli itibariyle heyelan set gölü tipindedir.
 »  Göl ve çevresi milli parklarımızdan bir tanesi olup bu milli parkımızın toplam büyüklüğü 1200 hektara yakındır.
 »  Turizm açısından önemli olan Abant gölü ve çevresinde konaklama için otel ve pansiyonlar bulunmakta.

Abant Gölü Otelleri

Abant Gölü 2018 Otel Fiyatları

Abant gölü çevresinde Bulunan otellerin bir çoğu için araştırma yaptığımızda en uygun 200TL den başlayıp 1500TL ye kadar uzanan bir fiyat aralığı gördük. Bu fiyatlar göle en yakın olan otel ve butik tarzı işletmeler için.

Abant Gölü

Abant Gölü Kahvaltı Fiyatları

Kahvaltı fiyatları kalmakta olduğunuz otel fiyat menüsüne göre değişkenlik gösterebilir. Serpme köy kahvaltıları hazırlayan yol üzeri işletmelerde kişi başı 20–30 TL ücret ödeyerek kahvaltı yapabilirsiniz.

Abant Gölü’nde Fayton Kiralama

Abant Gölü

Abant gölünü komple dönmek yaklaşık yarım saat kadar sürmekte. Burada Fayton ve Bisiklet kiralayabilirsiniz. Her ne kadar da resmini çekip atsak da siz tercihinizi tabi ki Bisiklet kiralamaktan yana kullanacaksınız. Yol yokuş veya iniş olmadığından bisiklet sürerken yorulmayacak, aksine büyük keyif alacaksınız.

Abant Gölü’nde Bisiklet Kiralama

Abant Gölü

Abant bisiklet turu fiyatları ise kiraladığınız bisiklete göre değişiyor. Kendi bisikletinizle gelirseniz ekonomik bir tur planlamış olursunuz. Bisiklet turları özellikle üniversite grupları tarafından tercih edildiği için oldukça eğlenceli geçiyor. Bisikletler oldukça sağlam ve çok eski değillerdir. Arıza durumunda arıyorsunuz gelip değiştiriyorlar. Ancak sizden kaynaklı bir problem olursa aşağıda hasar tablosunu ekleyeceğim.

Abant Kış mevsiminde de güzeldir. Çam ağaçları üzerindeki kar tanelerine bakmak gerçekten ayrı bir güzellik taşımakta. Bu etkinlikler dışında burada yamaç paraşütü deneyimi de yaşayabilirsiniz. Eğer kış ayında Abant gölüne gelmeyi düşünürseniz Bolu kayak merkezine de uğrayabilirsiniz.

Abant Gölü Resimleri

Abant Gölü

Abant için okul gezileri de düzenlenmektedir. Biz geldiğimizde bir çok gezi için otobüsler vardı. Çeşitli aktivitelerde bulundular ve çalıp oynadılar. Eğer yolunuz Abant’a düşmüşse dönmeden Gölcük Tabiat Parkı‘na da uğrayın. O meşhur gölün ortasındaki ev oradadır.

Nasıl Gidilir? Konum Bilgileri
Harita sokaklarında dolaşmak için ikonu sürükleyin Harita üzerindeki insan simgesini sürükleyip bırakarak haritada sokaklarda dolaşabilirsiniz! (Bazı konumlar Google Maps tarafından henüz sokak görünümüne açılmamış olabilir.)

Abant Gölü Nerede ve Nasıl gidilir?

Araç İle: Abant’a gidebileceğiniz en kısa yol Anadolu Otoyolu üzerindendir. İstanbul’dan gelenler için; Kaynaşlı ayrımından otoyoldan çıkarak, Bolu Dağı’nı tırmanmanız gerekmektedir. Dağın bitiminde bulunan Abant sapağından girerek 22 km sonra Abant Gölü Milli Parkı’na ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşıma: Bolu il merkezinden minibüslere binebilir veya taksi kiralayabilirsiniz.

 »  Eğer yolunuz Bolu’ya düşerse Bolu’da gezilecek yerler Listemizi inceleyebilirsiniz.

 • İsmail YALÇIN
  İsmail YALÇIN - 15:18

  Doğa harikası bir mekan, Abant gölüne akana küçük su özlerinin oluşturduğu doğallık bir başka güzel. Ailece gidilip bir gününüzü huzurlu bir şekilde geçirip bolca dinlenebileceginiz bir mekan. At binmeyi sevenler için at ve fayton kiralama hizmetleride var ayrıca doğa müzesindede bölgenin bitki türlerini ve dondurulmuş yabani hayvanları ziyaret edebilirsiniz.

  Cevapla

 • cuma polat
  cuma polat - 23:53

  Göle,doğasına diyecek zerre kadar lafım yok. Fakat kalabalıktan, araç trafiğinden göl ve doğaya dair hiçbir şey göremedik. Etrafında tam tur güç bela dolandıran sonra yer bulup (o da bir mekanın otoparkı) kendimizi arabadan dışarı atabildik. Hiç araç girişi olmasa o kadar güzel bir yer ki ama bu kalabalığın yanında bir o kadar da araç olması tüm çekiciliğini yok etmiş. Eskiden arabalar girişte bir noktaya bırakılıp yürüyerek içeri girerdik. Şimdi ise çok kötü..

  Cevapla

 • bayram yılmaz
  bayram yılmaz - 12:22

  Boluda oturan birisi olarak muhakkak gidin görün derim

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pardon! Bölüyorum ama;

Sayfamda bu kadar zaman geçirdiğine göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Tüm gezi listelerinin periyodik olarak yayına alındığı Youtube kanalımıza abone olarak bizi yakından takip edebilirsiniz.

ÜCRETSİZ ABONE OL