Gölcük Gölü Rehberi | Nerede, Konaklama, Giriş Ücreti (Detaylı)

Hakkında Bilgiler

Denizden ortalama 1200 metre yükseklikte olan göl aslında yapay bir göldür. 1360 metre yürüyüş ile göl etrafını tam tur dönebilirsiniz.

Gölcük gölü adını bulunduğu Gölcük tabiat parkından almaktadır. Altını çizerek söylüyorum ki Gölcük gölü Abant Gölü ile karıştırılmaktadır.

Bolu Merkez

Gölcük Tabiat Parkına ulaşmak için öncelikle bolu merkeze uğramalısınız. Bolu’nun bu kadar güzel ve gelişmiş olduğunu bilmiyordum. Muazzam bir çarşısı mevcut, vakit bulursanız muhakkak gezip alışveriş yapın. Emeği geçen herkesin eline sağlık.

Günü birlik olarak planladığımız bolu gezisi için oluşturduğumuz 3 rota vardı. Abant gölü, Gölcük gölü ve Yedigöller. Ancak Gölcük gölüne aşık olduğumuzdan zamanımızın büyük bir bölümünü orada harcayarak Yedigölleri elemek zorunda kaldık. Sebebi ise; Abant gölü Merkeze 40 km, Gölcük gölü 15 km, Yedigöller tam ters istikamette 49 km olduğundan vaktimizi yollarda harcamak istemedik.

Gölcük Gölü
Gölcük Gölü

Gölcük gölü, iyi ki İstanbul’da değil diye geçirdim içimden. Şehrin kalabalığından sıkılmış birisi olarak sessiz bir yer arıyorsanız burası tam size göre. Otopark sıkıntısı ve oturacak yer sıkıntısı yok. Kuş sesleri ve gölde olan kurbağa sesleri dışında hiç bir şey duymayacaksınız.

Gölcük Tabiat Parkındaki evin kime ait olduğunu sizde merak ediyorsunuz değil mi? Civarda bulunan tek yapı Devlet Konuk Evi. Etrafı çevrili ve giriş izni yok! Zannediyorum içeri girmek içinde özel kişiliğe sahip olmanız gerekiyor.

Gölcük Gölü Balık Avı

Gölün etrafını dolaştıkça balık sürülerine rastlamanız muhtemel bir seçenek. İçerisinde Sazan türü balık bulunduran bu gölde avlanmak zannediyorum ki özel izinle gerçekleşiyor. Görseller arasında da göreceğiniz tabela üzerinde ” Orman ve su işleri bakanlığı tarafından verilen amatör olta balıkçılığı belgesi olmadan balık tutmak yasaktır. Aksi taktirde AVLANMA FİŞİ (bir günlük) alınması gerekmektedir. ” yazmaktadır.

Gölcük Gölü Konaklama

Bu gölün kenarında konaklamaya ne dersiniz? Hemen gölün kenarında bulunan kır evlerinden birini kiralayabilirsiniz. Gölcük Kır Evleri ormanın içerisinde ve Gölcük ile bütünleşen manzarası bir doğa harikasıdır. Gölcük Kır Evleri tesislerinde altışar kişilik konaklama imkanı sunan, dört oda bulunmaktadır.

Tesis lüks odalardan oluşmakta olup, 24 saat sıcak su, 32” LCD ekran televizyon ve daha bir çok imkanı misafirlerine sunmaktadır. Konaklama Ücreti hakkında bilgi maalesef veremeyeceğim. Detaylar için Google’de arama yapabilirsiniz.

Gölcük Gölü Ne Yenir? Piknik Yapılır mı?

Gölcük gölü Kahvaltı

Gölcük gölü çevresinde piknik yapmak için yerler ve ateş yakmak için alanlar bulunmakta. Biz yanımızda getirdiğimiz malzemelerle güzelce kahvaltımızı yaptık. Tüpümüzle çayımızı demledik ve manzaranın keyfini çıkardık. Mangal yapmak isteyenlerin, Malzemelerini Bolu merkezden tedarik etmeleri daha isabet olacağını düşünüyorum.
 »  Ekstra olarak göl yakınında kafe ve restorantlar bulunmakta. Burada kahvaltı ve yemek servisleri hizmeti almanız mümkün.

Gölcük Gölü Kamp Yapılır mı?

Gölcük girişinde hemen sol tarafta kamp alanı bulunuyor. Kamp alanın yakınında bir kaç tane yiyecek içecek işletmesi bulunuyor. Buralardan yararlanabilirsiniz. Kamp yapılacak mevsim olarak ilkbaharı ve sonbaharı öneriyorum. Çünkü hava şartlarından ötürü gölcüğe çıkıp inmeniz biraz zorlaşabilir.
 »  Gölcük Tabiat Parkı içerisine yetkililerden izin isteyerek kamp kurabilirsiniz.

Gölcük Tabiat Parkı Resimleri

Gölcük gölü

Golf Buggy ile Gezinti / Kiralık Bisiklet

Golf Buggy: Golf arabaları kiralaması yaparak göl etrafında tur atılabilir. Araçlar 4-6-8 ve 10 kişilik oluyor tur ücreti de kişi başı 5TL. 6 kişilik aracı 30TL’ye tutabilir ve tam tur atabilirsiniz.

Kiralık Bisiklet: 10TL20TL arasında bisiklet kiralamanız mümkün. Kalabalık yüzünden hız alamayabilirsiniz. Gölcük gölünün çevresini dolaşmak için yürümenizi öneriyorum.

Gölcük Tabiat Parkı Fotoğraf Çekimi

Gölcük gölü Düğün

Profesyonel Çekimler (Düğün / Mezuniyet) amacıyla resim çekilmek serbesttir. Ortamın uygun oluşu ilgi görmesine, ilgi görmesi de yoğunluğa neden olmakta. Bil hassa gölün ortasına uzanan balkon mezun olan gençler tarafından çok işgal edilmektedir.
 »  Düğün Fotoğrafı çektiren çiftimize Allah’tan mutluluklar diliyorum.

Hatırlatmalar

 »  İçeride bulunan çeşmelerde deterjanla bulaşık yıkamayın ve lütfen duyarlı olup çöpünüzü kovalara atınız.
 »  Ormanda; Ayı, Kızıl Geyik, Karaca, Çakal, Yabani kedi, Porsuk, Gelincik, Tilki, Tavşan, Ağaçkakan, Kiraz kuşu, Kaya kartalı, gibi çok çeşit hayvanlar yaşamaktadır.
 »  İçeriye seyyar satıcıların girmesi kesinlikle yasaktır.
 »  Göle yüzmek için girmek tehlikeli ve yasaktır.
 »  Yılın her mevsimi Gölcük gölü ziyaret edilebilir.

Giriş Ücretleri (2021)

Giriş Tarifesi Giriş Ücreti
Şahıs 5 TL
Motosiklet 9 TL
Otomobil 18 TL
Minibüs 54 TL
Küçük Otobüs 90 TL
Büyük Otobüs 162 TL

# Gölcük tabiat parkında 20.06.2016 tarihi itibariyle yaya girişleri ücretli olmuştur.
# Araçta bulunan kişi sayısına bakılmaz.
# Film çekimleri ayrı ücretlendirilir.


Ziyaret Saatleri

Sabah açılış saati: 08:00 akşam son araç giriş saati ise: 22:00‘dır. Gölcük Tabiat Parkı ise gece 00.00‘dan sonra görevliler tarafından boşaltılmaktadır.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

 Adres:  Gölcük Milli Parkı No: 587, 14030 Mesciler Köyü / Bolu
 Yol tarifi:  İstanbul’dan 275 kilometre mesafede olan bolu merkeze gelin. (yaklaşık 3,5 saat) Ardından 15 kilometre kadar Bolu’nun güney yönüne doğru giden yola çıkarak tabelaları takip edebilirsiniz. Kaybolma ihtimaliniz sapakların az oluşu itibariyle çok azdır.
 Toplu Taşıma:  Şehir merkezinden kalkan Seben ve Kıbrıscık ilçe minibüsleri ile gidebilirsiniz.


# Eğer yolunuz Bolu’ya düşerse Abant gölü‘nü ve daha önceden hazırladığımız Bolu’da Gezilecek Yerler adlı sayfamızı kendinize rehber edinebilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

Sıkça Sorulan Sorular Soru Sor

Mangal yakmak yasak değil.

 • Muzaffer usta
  Muzaffer usta - 19:35

  2020 yılı için otomobille giriş ücreti 18₺. Golf arabaları ile göl çevresini gezmek 50₺. Kartpostallık manzaralar ve eşsiz doğa. Dört mevsim güzel. ?

  Yanıtla

 • enes ışık
  enes ışık - 02:12

  Gölcük gölü bolu’nun en güzel yeri bence.

  Yanıtla

 • Nijit Babayev
  Nijit Babayev - 19:55

  çok güzel bir yer ,ücretli giriş olması (araba 15tl) boyle yerlere lazim ,halka açık olsa mahv olur burası.mazarasiyla,piknik alanıyla her şeyiyle çok güzel.kalmak isteyenler icin içeride kır evleri var.ama bir az hesaplı..sanarim talepten dolayı ki ,biz bulamadık yer mer..

  Yanıtla

 • Nejat Alperen
  Nejat Alperen - 15:56

  Sessiz ve huzur dolu bir ortama sahip be güzel bir havası var. En kısa zamanda muhakkak uğrayın ama piknik malzemelerini getirmeyi unutmayın derim. Gölcük Gölü, Gölcük Tabiat Parkı sınırlarında yer alan küçük ama çok sevimli bir göl. Bolu’nun onlarca güzelliğinden biri olan Gölcük Gölü, Bolu gezilecek yerler listesine mutlaka yer almalı.

  Yanıtla

 • nesrin
  nesrin - 13:40

  Görselleriniz Muazzam 🙂

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Pardon! Bölüyorum ama;

Sitemizde zaman geçirdiğinize göre sanırım görmediğiniz yerleri keşfetmeyi seviyorsunuz.

Youtube kanalımızda hazırladığımız Gezi listeleri ve Yürüyüş turları videoları tam size göre.

Göster bakalım

Don`t copy text!