Feneryolu Kuş Gözlem Kulesi Hakkında Bilgiler

Görselde detaylarının da bulunduğu üzere İstanbul ülkemizin önemli kuş göçü yolu üzerinde yer almaktadır. 15 Temmuz Şehitler Hatıra Ormanı ziyaretimiz dönüşünde yol kenarına park etmiş araçları görünce merak edip durduk. Bu sayede hiç hesapta yokken Feneryolu Kuş Gözlem Kulesi‘ni keşfettik.

Orman Bölge Müdürlüğü tarafından inşa edilen Kuş Gözlem Kulesi 14 Kasım 2015 tarihinde kapılarını ziyaretçilerine açmıştır. Proje kapsamında yapılmış olan 300 metrelik orman yürüyüşü sizinde hoşunuza gideceğinden eminiz.

  • Avrupa standartlarına eş değer bir Kuş Gözlem Kulesidir.
  • Kule yüksekliği ortalama 30 metredir.
  • 12 yaşından küçüklerin aileleri yanında olmadan çıkmaları yasaktır.

Her 100 metre’de bir Feneryolu Kuş Gözlem Kulesine kalan mesafeyi tabelaları izleyerek takip edin. Ayrıca yol boyunca orman içerisinde kuşlara yapılmış olan ahşaptan evleri de görmeniz mümkün.

Civarda bulunan yerler: Rumeli Feneri & Emirgan Korusu


Feneryolu Kuş Gözlem Kulesi Görüntüleri

Gözlem kulesi için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Kule seyri esnasında üşürseniz altta mini bir cafe bulunuyor. Orada içinizi ısıtmak için çay kahve içebilirsiniz.


Milli Parklar Kuş Gözlem Kulesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Adres: Garipçe Mahallesi, Sarıyer Rumeli Feneri Yolu No:4359, 34450 – Sarıyer / İstanbul

Nasıl Gidilir? Sarıyer merkezden Koç üniversitesi istikametinde ilerleyin. Üniversiteye vardığınızda Kule girişi 500 metre kadar aşağıda.

 »  Eğer yolunuz İstanbul ve çevresine düşerse, daha önceden hazırladığımız İstanbul’da gezilecek yerler adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN | yazmadan önce

Please enter your comment!
Please enter your name here