Fethi Paşa Korusu Rehberi | Nerede, Kahvaltı ve Giriş Ücretleri

Hakkında Bilgiler

Anadolu yakasının Boğaz kıyısında bulunan ve bu bölgenin oksijen deposu olarak bilinen Fethi Paşa Korusu, Sultantepe semtinin İstanbul Boğazı’nı gören sırtlarından başlayıp, Kuzguncuk Tepesi ve Paşalimanı’nın üst kısımlarına doğru uzanıyor.

Koru, ismini II. Mahmud ve I. Abdülhamid dönemlerinde valilik, elçilik ve nazırlık yapan Tophane Müşiri Fethi Ahmet Paşa’dan alıyor.

İstanbul - istanbul fethipasa sarayi 01

Restoran & Kahvaltı Fiyatları

Üsküdar Turu yapanlar Fethi Paşa Korusu içinde bulunan ve Sarayburnu ile Ortaköy arası harika bir İstanbul manzarasına sahip olan manzaraya sahip olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesisleri içinde dinlenip çay, kahve, meşrubat içebilir veya kahvaltı yapabilirler.

Fethi Paşa Korusu’nda kahvaltı ücretleri İBB Sosyal Tesislerinin her işletmesinde olduğu standart fiyatlardır. Ortalama kişi başı 45 TL – 55 TL arasında bir ücret ödeyerek kahvaltınızı yapabilirsiniz.

Resmi sitesinden menüyü ve güncel fiyatları inceleyebilirsiniz. İncelemek için buraya tıklayın.

Fethi Paşa Korusu Resimleri

İstanbul - fethi pasa korusu istanbul uskudar 04

Fethi Paşa Korusunu tesadüfen keşfettim. Bir Emirgan Korusu havası var. İçerisi çok büyük olmasa da yinede İstanbul da ikamet edenlerin muhakkak gelmeleri, manzaranın tadını çıkarmalarını öneririm.

Anadolu yakasını gezmeye gelenlerin günü birlik olarak Fethi Paşa Korusu gezisi sonrası Kız Kulesi ve Çamlıca Tepesi‘ni de gezebilirler.

Giriş Ücretleri (2023)

Fethi Paşa Korusu giriş ücreti bulunmamaktadır. İBB Sosyal tesisi için müşterilerine ait otopark bulunmaktadır. Koruyu gezmek için gelmişseniz burayı kullanamazsınız. Koru için ücretli otopark bulunmasa da aracınızı çekmek için çevrede müsait yer bulmanız çok zor olmayacaktır.


Ziyaret Saatleri ve Günleri

Fethi Paşa Korusu, hafta içi ve hafta sonu dahil haftanın yedi günü misafirlerine hizmet vermekte. Banklarda oturup manzara seyredebilir, Piknik yapabilir, Kafe ve restoranlarda kahvaltı ve çay keyfi yapabilirsiniz. Koruyu gezmek için belirlenen çalışma saatleri ise sabah 08:30 ile 23:00 saatleri arasındadır.

Nerede ve Nasıl Gidilir?

Adres: Kuzguncuk Mahallesi Paşa Limanı Caddesi Nacak Sokak. No: 6 – Üsküdar / İstanbul
İBB Sosyal Tesisleri No: 444 10 34

Nasıl Gidilir: Koruya ulaşmak isteyenlerin Yavuzsultan selim köprüsü Beylerbeyi kavşağından çıkış yaparak, Paşa limanı caddesine yönelmesi gerekmektedir. Kuzguncuk iskelesi müteakiben Nacak sokakdan giriş yapabilirsiniz. Üsküdar yönünden gelecek olanlar Üsküdar İskelesi ve Paşa limanı caddelerini takip edebilir.

Beykoz Üsküdar, Kirazlıtepe Üsküdar İETT otobüslerinden faydalanmak sureti ile de Fethi Paşa Korusuna ulaşım sağlanmaktadır.


Eğer yolunuz İstanbul’a düşerse İstanbul Gezilecek yerler adlı içeriğimizi inceleyebilir, listeyi kendinize rehber edinebilirsiniz.

Yol Tarifi / Google Haritalar

 • esra
  esra - 23:04

  korona sebebiyle acaba açık mi

  Yanıtla

 • ahmet
  ahmet - 18:10

  İstanbul’un egzos dumanına biraz olsun kalkan olup temiz hava almanızı sağlayan ulaşımı rahat ender yerlerden birisi. Semtimizde böyle bir yer olduğu ve henüz rant uğruna kıyıma uğramadığı için şanslıyız.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.