Muğla’da Denize Girilecek Yerler | En Güzel 15 Plaj (Detaylı)

Hakkında Bilgiler

Muğla’da denize girilecek plajlar yaz aylarında yerli ve yabancı yoğun turist akınına uğramaktadır. Bodrum, Fethiye, Datça ve diğer Muğla ilçelerinde yer alan plajlar, koylar, bükler ve adalar deniz tutkunlarının yoğun ilgisiyle karşılaşmaktadır.

Yaz aylarının sıcaklığını hissettirdiği bugünlerde çalışma hayatının stresini atmak için yapılacak Muğla seyahatinde en iyi denize girilecek noktaları sizler için bir araya getirdik. Seyahate çıkmadan önce notlarınızı alarak tatil planınızı hazırlamayı unutmayın.

Gezi listemizde fotoğraflar ve detaylar yer almakta. Eğer Slayt Video şekilde izlemek isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Bitez Plajı

muğlanın en güzel yerleri
bitez plajı

Bodrum’un en güzel plajları arasında yer alan Bitez Plajı, Muğla’da sakin plajlar listesinin başında yer almaktadır.

Bodrum merkeze yaklaşık 10 kilometre mesafede bulunan Bitez Plajı dingin ve berrak suyu ile denize girmek isteyen yerli ve yabancı turistlerin ilk tercihleri arasında yer alır. Konum olarak da kolay ulaşılabilen Bitez Plajı’nı denize girmek için hiç düşünmeden seçebilirsiniz.

 • Bitez Plajı hakkında detaylı bilgiler için tıklayın.
 • Adres: Bitez Mahallesi, Bodrum / Muğla
 • Giriş Ücreti: Giriş ücreti bulunmuyor.
 • Konum bilgileri için tıklayın.

Akyarlar Koyu

Akyarlar
Karaincir – Akyarlar

Bodrum merkeze yaklaşık 25 kilometre mesafede bulunan Akyarlar Koyu mavi bayraklı plaja sahip Bodrum’un plajları arasında yer alır. Berrak denizinin yanı sıra tertemiz sahili Akyarlar Koyu’nu Muğla’da denize girilecek temiz yerler listesinin ilk sıralarına taşımaktadır.

Akyarlar Koyu’nda altın sarısı plaj kumuna ve turkuaz deniz rengine ek olarak yeşilin farklı tonları bir araya gelerek mükemmel bir görsel şölen oluşturmaktadır.

İçmeler Halk Plajı

muğla içmeler halk plajları
İçmeler Halk Plajı

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yer alan İçmeler Halk Plajı, Muğla’nın en popüler denize girilecek yerler listesinde ilk sırada yer alır. Berrak denizle muhteşem doğanın birleşiminde yer alan İçmeler Plajı Marmaris’e oldukça yakındır.

Çevresinde yer alan hesaplı konaklama tesisleri düşünüldüğünde İçmeler Halk Plajı’na yakın bir konaklama ile Marmaris’in en güzel plajına günün her saati erişim sağlayabilirsiniz.

 • İçmeler Halk Plajı hakkında detaylı bilgiler için tıklayın.
 • Giriş Ücreti: Giriş ücreti bulunmuyor.
 • Adres: İçmeler, Marmaris / Muğla
 • Konum bilgileri için tıklayın.

Turunç Halk Plajı

Turunç Halk Plajı
Turunç Halk Plajı

Marmaris ilçesinde yer alan Turunç Halk Plajı, Muğla’da halk plajı listesinin en çok tercih edilen seçenekleri arasında yer alır. Tercih sebeplerinin başında plajın mavi bayrak ödülüne sahip olması yer almaktadır.

Mavi bayrak ödülünün dışında turkuaz ve yeşil rengin bir arada yer aldığı Turunç Halk Plajı dalış sporlarının da merkezidir.

Ölüdeniz

muğla mavi bayraklı denizler
Ölüdeniz

Ünü tüm Dünya’ya ulaşmış olan Ölüdeniz sadece Fethiye ilçesinin değil, Türkiye’nin de denize girilecek yerler listesinin ilk sıralarında yer alır.

Denizin berrak ve sakin olduğu Ölüdeniz çocuklu ailelerin de tatil tercihlerinde hep ilk tercih olarak yer almaktadır.

 • Ölüdeniz Plajları hakkında detaylı bilgiler için tıklayın.
 • Adres: Fethiye / Muğla
 • Giriş Ücreti: 8 TL
 • Şezlong fiyatı: 15 TL (1 adet)
 • Konum bilgileri için tıklayın.

Kabak Koyu

muğla koyları
Kabak Koyu

Koyları ile ünlü Fethiye ilçesinin en güzel koylarından olan Kabak Koyu berrak denizle birlikte doğanın kendisine cömert davrandığı nadide koylardan birisidir.

Berrak olan suyu denizinin ne kadar temiz olduğunu göstermesinin yanı sıra yeşillikle kaplı çevresi ve koyun doğu kanadında yer alan mağarası ile saklı bir cenneti andırmaktadır.

 • Kabak Koyu hakkında detaylı bilgiler için tıklayın.
 • Adres: Uzunyurt Köyü, Fethiye / Muğla
 • Konum bilgisi için tıklayın.

İztuzu Plajı

iztuzu plajları
İztuzu

Deniz suyu ve tatlı suyun bir arada bulunduğu yegane bölgeler arasında yer alan İztuzu Plajı, Muğla’nın Ortaca ilçesinde yer alır. Caretta Carettaların yumurta bırakmak için tercih ettiği plajın temiz ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapmasından dolayı Dünya çapında pek çok ödülü bulunmaktadır.

Yaklaşık 5 kilometre sahile sahip olan İztuzu Plajı yerli ve yabancı turistlerin ilgilendiği plajlarımız arasında yer alır.

 • İztuzu Plajı hakkında detaylı bilgiler için tıklayın.
 • Adres: Çandır, Ortaca / Muğla
 • Giriş Ücreti: Giriş ücreti bulunmuyor.
 • Otomobil Giriş: 10 TL
 • Konum bilgileri için tıklayın.

Ekincik Koyu

Ekincik Koyları
Ekincik Koyu

Muğla’nın en doğal ilçeleri arasında yer alan Köyceğiz’de bulunan Ekincik Koyu, popüler Muğla koyları arasında yer alır. Temiz ve berrak denizin yanı sıra harika bir doğaya sahip olan Ekincik Koyu, çadır ve karavan kamplarına ev sahipliği yapmaktadır.

Pek çok şehirler arası ulaşım yolları üzerinde bulunan bu koya ulaşım da oldukça kolaydır.

Belcekız Plajı

Belcekız Plajı nerede
Belcekız Plajı

Cennetin Dünya’da olduğuna sizi inandıracak olan Belcekız Plajı, Muğla’nın Fethiye ilçesinde yer alır. Engebeli yollardan Belcekız Plajı’na gidilmesine karşın plajla karşılaştığınızda verdiğiniz tüm çabaya değecek bir doğal güzelliğe adım atmış olmanın mutluluğu size tüm yorgunluğunuzu unutturacak!

Mavi ve yeşilin büyüleyici tonlarının bir araya geldiği bu plajın sakin denizine girebilir, düzenlenen kano gibi aktivitelere katılabilirsiniz.

Gemiler Koyu

muğla aile plajları
Gemiler Koyu

Sakin, dalgasız ve temiz denize sahip olması nedeniyle Muğla’da çocukla denize girilecek yerler arasında yer alan Gemiler Koyu, Muğla’nın Fethiye ilçesinde yer almaktadır. Şehir kalabalığından uzak kalan Gemiler Koyu nispeten sakindir.

Yakınlarında yer alan tesisler siz denizin tadını çıkarırken ortaya çıkacak ihtiyaçlarınızın pek çoğunu karşılamanıza olanak tanıyacaktır.

Hisarönü Koyu

Hisarönü Koyları ve plajları
Hisarönü Koyu

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yer alan Hisarönü Koyu, tertemiz denizle birlikte begonvil ve Japon güllerinin mis gibi kokusunu ziyaretçilerine sunan harika koylardan bir tanesidir. Sırtını dayadığı çam ormanları koyun havasının da tertemiz olmasına katkısı büyüktür.

Yaklaşık 1 kilometre kumsalı ve nemsiz havası Hisarönü Koyu’nun astım hastalarının da rahatsız olmadan denize girebildiği nadide koylardan birisi yapar. Koyda denize girmenin dışında trekking ve kamp kurmak gibi doğa ile iç içe olacağınız aktiviteleri yapabilirsiniz.

Sedir Adası

Kedrai Antik Kenti
Sedir Adası

Nam-ı diğer Kleopatra Adası olarak da bilinen Sedir Adası, Muğla’da denize girilecek turistik yerler arasında Dünyaca ünlü noktalardan bir tanesidir. Mısır Kraliçesi Kleopatra ile ünlü Romalı komutan Marcos Antonius’un büyük aşklarını yaşadığı ada olarak bilinen Sedir Adası, eşine kolay rastlanılmayan masmavi deniziyle ziyaretçilerine deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmalarına olanak tanımaktadır.

İçerisinde yer alan karbonat nedeniyle kumsalının denizine çok yakıştığı Sedir Adası’nın bu manzarasının Dünya üzerindeki tek rakibi Kızıldeniz’dir.

Kleopatra Plajı

Kleopatra Plajı Nerede
Kleopatra Plajı

Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın adını taşıyan ve içerisinde bizzat kraliçe tarafından yapılan hamamın yer aldığı Kleopatra Plajı, Muğla’nın Fethiye ilçesinde yer almaktadır.

Tertemiz denizi ve kumlu kumsalı ile ailecek denize girebilir, plajın yer aldığı bölgenin doğal güzelliklerinin sizlere sunduğu manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Palamutbükü

Palamutbükü
Palamutbükü

Datça yarımadasının en ünlü plajı olan Palamutbükü, oldukça ucun çakıl ve kum karışımı bir sahile ve tertemiz turkuaz renginde denize sahiptir. Ünü ülkemizin dışına çıkmayı başarmış plajlarımız arasında yer alan Palamutbükü çevresinde yer alan tesisler gün boyu tüm ihtiyaçlarınızı karşılamanıza olanak tanımaktadır.

Sırtını dayadığı badem ağaçlarının mis gibi kokusuna ek olarak sunduğu enfes manzara eşliğinde Palamutbükü’nde harika zaman geçireceğinizden şüpheniz olmasın.

Hayıtbükü Plajı

Hayıtbükü resimleri
Hayıtbükü Plajı

Sahilde sıralanan çok sayıda yeme-içme tesislerinin yer aldığı Hayıtbükü Plajı, Datça yarımadasında yer alan doğal güzelliklere sahip plajlar arasındadır. Plajının tamamı kum olan Hayıtbükü denize girilecek yerler arasında Datça’nın Palamutbükü’nden sonra en çok tercih edilen noktasıdır.

Tesislerin çokluğu tüm gün denizde güzel vakit geçirmenizi garanti altına alacak. Çocuklu aileler de Hayıtbükü Plajı’nı gerek suyun berraklığı, gerek kumsal olan plajı sebebiyle rahatlıkla tercih edebilirler.

Hastanealtı Plajı

Hastanealtı Plajı konaklama
Hastanealtı Plajı

Arka tarafında yer alan yükseltide kurulu Devlet Hastanesi’nden adını alan Hastanealtı Plajı, Muğla’da denize girilecek merkeze yakın yerler arasında yer almakta olup oldukça rağbet gören plajlarından biridir.

Plaj çevresinde çok sayıda yeme-içe tesisi yer almaktadır. Sahili dar ve çakıllı olan plajın suyu da nispeten soğuk olup çocuklu ailelerce tercih edilmemektedir.

Gökgemile Koyu

Muğla - muglada denize girecelek yerler Gokgemile Koyu
Gökgemile Koyu

Muğla’nın Kapıdağ yarımadasında yer alan Gökgemile Koyu ıssız bir koy olup muhteşem bir doğaya sahiptir. Çevresinde yer alan ağaçlar koyda serin bir havanın hakim olmasına yardımcı olmaktadır.

Küçük çocuğa sahip olan ailelerce tercih edilmeyen Gökgemile Koyu’nda denize girmenin yanında doğa ile iç içe olmanın sayısız avantajını yaşayabileceksiniz.

 • Gökgemile Koyu hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

 #  Muğla’da denize girebileceğiniz en iyi plajlar listesinin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Plajlar haricinde Muğla’da nereleri gezebilirim diyorsanız Muğla’da gezilecek yerler adlı içeriğimize gözatabilir, içeriğimizi kendinize rehber edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.