Eminönü Gezilecek Yerler Listesi | En Güzel 10 Yer (Detaylı)

Hakkında Bilgiler

İstanbul gezilecek yerler listesinin en başında gelenlerinden biriside Eminönü’dür. Uygun alışveriş yapabileceğiniz ve meşhur balık ekmek yiyebileceğiniz mekanlar bulunmaktadır. Ayrıca belirtmek isterim ki Türkiye’nin en çok turist çeken yerlerindendir.

Çok sayıda elektronik eşya, beyaz eşya, giyim, tekstil ve daha pek çok ürünü çok uygun fiyatlarda buradaki mağazalarda bulmak mümkün ve Meşhur Mısır çarşısı, Tarihi Sirkeci Tren Garı ve Yeni Cami‘de buradadır.

Kişi başına gidiş/dönüş 20 – 30 TL civarı olan çeşitli boğaz tur seferleri de düzenlenmektedir.

Listeyi inceleyerek Eminönü’nde ve çevresinde nerelere uğrayabilirsiniz göz atabilirsiniz.

Eminönü Gezilecek Yerler

Galata Köprüsü

Galaya Köprüsü

Galata Köprüsü: Eminönü ile Karaköy arasında bulunan ve Haliç’in iki yakasını birbirine bağlayan köprüdür. Üzerinden yaya geçmeniz mümkün olup balık avlanma hobiniz varsa gelirken oltanızı yanınıza almayı unutmayın.

Ptt Müzesi

ptt-istanbul-muzesi-01

Ptt Müzesi: Yeni Pastahanenin arkasında ve alt katında bulunmaktadır. Ulaştırma Bakanlığı İstanbul PTT Başmüdürlüğü yönetimindeki müze, Posta, Telgraf ve Telefon, Pul olmak üzere üç ayrı bölümden meydana gelmiştir. Ziyaretçiler tarafından oldukça ilgi gören yerlerdendir.

Mısır Çarşısı

misir-carsisi-01

Mısır Çarşısı: Eminönü’de Çiçek Pazarı’nın yanında bulunur. Nostaljik havasına eşlik eden, baharat, çiçek tohumları, bitki kökleri ve kabuklarının kokusu birleşir, havaya karışır. Ziyaretinizde içinize çektiğiniz bu eşsiz kokuyu aldığınızda kendinizi fantastik bir yerde hissine kapılırsınız. Bu harika kokuların yanı sıra; kuruyemiş, şarküteri ürünleri ve değişik gıda maddeleri kendini gösterir. L şeklindeki yapının altı kapısı vardır ve en bilineni Haseki Kapısı’dır.

Tahtakale

İstanbul - tahtakale

Mısır Çarşısı’nın güneybatısında yer alan Tahtakale, Bizans döneminden bu yana en önemli ticaret bölgesi unvanını koruyor. Elektronik eşyalardan tutun Parfüme, süs eşyaları ve aklınıza gelebilecek tüm mutfak malzemeleri gibi ne ararsanız bulabilirsiniz.

Yeni Cami

eminonu-yeni-cami-01

Yeni Cami: Günümüzde hem mimarisiyle hem de iç dekorasyonuyla turistlerin yoğun ilgisini görmektedir. İstanbul’un tarihine ışık tutan bulunan Yeni Cami 1597 yılında temeli atılmıştır.

Gülhane Parkı

gulhane-parki-01

Gülhane Parkı: Tarihi bir parktır. İlk zamanlar Topkapı Sarayı’nın bir bahçesiydi. İçinde bir koru bulunurdu; laleler, güller ve çeşit çeşit çiçeklerin yuvasıydı. İstanbul’un bu görmüş geçirmiş tarihi parkı, Eminönü’nde yer almakla birlikte 1912 yılında park halini almıştır.

Yerebatan Sanrıcı

yerebatan-sanrici-01

Yerebatan Sanrıcı: Ayasofya’nın batısında kalan Yerebatan Sarnıcı, Bazilika Sarnıcı olarak da bilinir ve günümüzde hala içinde su bulunur. İstanbul’un en eski sarnıç özelliği taşır ve kentin su ihtiyacını karşılamak için ilkçağ döneminde yapılmıştır.

Sirkeci Tren Garı

Sirkeci-Tren-Garı

Sirkeci Tren Garı: Alman Mimar Tachmund tarafından 1890 yılında inşa edilmiş olup en çok ziyaret etilen kısımlardan birisidir. 

Meşhur Balık ekmek

Eminönü balıkçılar

Balıkçıların El lezzeti ve denizin tuz kokusu üstüne mükemmel bir keyif vermekte, yanlız resme aldanıp orayı boş sanmayın, ayakta yiyenler bile var.. oturabilirseniz ne mutlu, şansınıza artık.


Bu yazıda Eminönü’nde Gezip görülecek yerleri incelediniz. İstanbul’daki diğer gezilecek yerleri keşfetmek için ” İstanbul’da Gezilecek yerler ” adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

 • Biri
  Biri - 02:55

  Sensin iğrenç

  Yanıtla

 • akiy
  akiy - 21:19

  işte bu yüzden türkiyede gezmek iğrenç birşey

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Bu sitede sağ tuş kullanımı için giriş yapmanız gerekiyor.